Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Žiar nad Hronom v prvom zápase víťazne, opatrný štart nováčika z Banskej Štiavnice

II. LIGA VÝCHOD
1. kolo:
MFK Žiar nad Hronom - MFK Ružomberok B 2:1 (0:0), góly: Knapp (z 11 metrov), Žiark - Kasaj, rozhodoval Eperješi, 800 divákov
Prvý zápas ročníka 2007/08 II. Ligy – východ, medzi FK Žiar nad Hronom a MFK Ružomberok B sa začal vo svižnom tempe. V 14. min. zakončoval akciu na jeden dotyk Orávik, ale bol z toho len roh. Postupom času hostia prevzali iniciatívu na svoje kopačky a ovládli stred pola, ale do vážnejšej situácie sa nedostali. Plynulejšej hre prekážal silný vietor. V druhom polčase pokračoval kvalitný futbal. Hostia boli technickejší, ale domáci bojovnejší. V 61. min. po kolmej prihrávke Knappa sa dostal pred brankára hostí Karakačanov, bol faulovaný brankárom Smieškom a z nariadenej jedenástky Knapp stanovil stav zápasu na 1:0. V 84. min., po strate lopty v strede ihriska sa súper zmocnil lopty a po zaváhaní našej obrany to využil na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Naších chlapcov to však nezlomilo, ale pridalo im na bojovnosti a v nadstavenom čase sme po štandardnej situácii strhli víťazstvo na svoju stranu
ŽIAR: Gramblička – Podlucký (70. Žiak), Orávik, Knapp, Páleník, Puliš, Michalička, Kuťka, Kermiet, Petkovič (51. Kozák), Karťakačanov (81. Kaplán)
RUŽOMBEROK B: Smieška - Gejdoš, Laurinc, Gallo, Demeter, Lačný (76. Brtko), Maslo, Sloboda, Bakoš, Chovanec, Baláž (64. Kasaj)
ostatné zápasy: L.Mikuláš - Čadca 4 : 1, Turčianske Teplice - Lipany 2:0, Vranov - B. Bystrica B 3:0, Žilina B - Stropkov 1:0, Rakytovce - Sabinov 1:1, Dolný Kubín - Spišská Nová Ves 1:1, Podbrezová B - Prešov B 3:1

1. kolo:
Zvolen - Dolná Ždaňa 2:1 (2:1), góly: Spišiak - Michalík (z 11. metrov) - Sekereš, rozhodoval: Utra, 250 divákov
Domáci vyrukovali s rýchlou a bojovnou hrou. Už v 5. minúte padol ofsajdom zaváňajúci gól a zvolenčania viedli 1:0. Dva pekné úniky predviedol Rasťo Urgela, no nanešťastie z nich hostia nedokázali nič vyťažiť. V 30. minúte poslal z 30 metrov Sekereš krásnu tečovanú strelu a prekvapil domáceho brankára. V 42. minúte padol druhý kontroverzný gól z pokutového kopu a Zvolen viedol 2:1.
V druhom polčase sa hostia snažili a zatlačili na domácich, ktorí útočili len z nebezpečných brejkov. Diváci videli bojovné stretnutie, ktoré zaslúžene vyhrali zvolenský hráči. Stanislav Neuschl
ZVOLEN: Špaňo - Repiský, Cvejkuš, Spišiak, Vrbniak, Bohuš, Macejko, Michalík (56. Maliník), Ostrihoň, Morávek (75. Rerich), Fizel (85. Hronec)
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpír - Krivjančin, Rozenberg, Kukučka, Sekereš, Sepeši, R. Urgela, Pinka, Laurov, Miškov (55. Sl. Urgela)
ostatné zápasy: Makov – Fiľakovo 0:1, D. Strehová – Kremnička 0:0, Krásno – S. Bystrica 1:2, Králiky – Bytča 2:0, Bánová – L. Štiavnica 5:0, Námestovo – R. Sobota B 2:0, Kysucké N. Mesto – L. Lúčka (preložené, kysuckí futbalisti majú zdravotné problémy)

1. kolo:
Poltár - Nová Baňa 5:3 (4:1), góly: Švec 2, Guláš, rozhodoval: Oružinský, 350 divákov
Tvrdý zápas, v ktorom nevyhralo lepšie, ale šťastnejšie mužstvo. Domáci využívali svoje šance, čo sa nedá povedať o hráčoch z Novej Bane. Tí mali miestami až drvivú prevahu, ale nepriaznivý výsledok z prvého polčasu už zvrátiť nedokázali. Jozef Forgáč.
NOVÁ BAŇA: Kicko (46. Poliačik) – Budinský, Marko, Šlavka, Laco, Turčan (74. Pecho), Pavlík, Guláš, Krivočenko (76. Binda), Mánik, Švec

Hliník nad Hronom - Jesenské 3:3 (1:3), góly: Slaný, Pilnik, Bahno, rozhodoval: Tílesch, 250 divákov
Domáci doplatili na laxný začiatok a už v 1. minúte prehrávali. Ani nevedeli ako a bolo 3:0 pre hráčov z Jesenského. Hliničania sa nakoniec prebrali a do polčasu znížili na 3:1. V druhej polovici zatlačili a podarilo sa im vyrovnať. Diváci boli spokojní s pekne predvedenou hrou, ktorej nechýbala bojovnosť a nasadenie na obidvoch stranách. Pavel Hlinka
HLINÍK NAD HRONOM: Packo - Murín (84. Pilnik), Bahno, Blaho, Šopa, Necpal, Pilnik, Želiar (38. Slaný), Krčmárik (66. Rozenberg), Rapčan, Sedliak
ostatné zápasy: Tisovec – Kalinovo 2:1, Brusno - Podlavice 2:0, Revúca – Hajnačka 6:1, Ružiná - Tomášovce 3:0, Selce – V. Krtíš 0:0

1. kolo:
Štiavnické Bane - Žarnovica 2:1 (0:1), góly: Pavlík, Izák - Jelínek, rozhodoval: Oružinský, 200 divákov
Začiatok zápasu bol opatrný z obidvoch strán. Žiadny z tímov nechcel urobiť zbytočnú chybu. V prvej šanci domácich sa ocitol Michálek, ale prestrelil bránu. V priebehu zápasu mali domáci mnoho šancí, ktoré však zostali nevyužité. No v 28. minúte sa dostal hráč Žarnovice Jelínek do brejku, z ktorého otvoril skóre. V 43. minúte nastrelili domáci len brvno, a tak odchádzali do šatní z jednogólovým rozdielom.
Do druhého polčasu nastúpili hráči Baní oveľa smelšie a už v 48. minúte vyrovnával hlavou Pavlík. Domáci si udržiavali miernu prevahu a po chybe žarnovického brankára zvýšili na konečných 2:1. Ján Daubner
ŠTIAVNICKÉ BANE: T. Blaško – Kmeť, Pavlík, Urgela, Košarník, M. Blaško, Venglár, Beňo, Hrubčo, Michálek, Izák (84. Drexler)
ŽARNOVICA: Sitarčík – Štefanka, Ziman, Číž, T. Laurov, Kopernický, Mičík, Le, Černák, Jelínek (46. V. Laurov), Nasvetr

Badín - Dolné Hámre 3:0 (2:0), rozhodoval: Vergin, 200 divákov
Domáci nemuseli vyvinúť veľa námahy na dosiahnutie víťazstva, pretože hostia predviedli veľmi slabý výkon. Ich efektivita bola naozaj slabá. Nedokázali si vytvoriť prakticky žiadne šance, naopak hráči Badína aj z mála vyťažili maximum. Dva z troch gólov inkasovali v 45. a 90. minúte.
DOLNÉ HÁMRE: Peták – Ološtiak, Listofer, J. Peták, Beran, Kotry, Repiský, Švihla, Halaj, Prim, Zeleňák

Banská Štiavnica - Žiar nad Hronom B 1:1 (1:0), góly: Šimko - Lalo, ČK: Golha (Žiar nad Hronom), rozhodoval: Ligač, 200 divákov
Domáci by si ako nováčik zaslúžili vyhrať, ale nakoniec môžu byť oba kluby spokojné aj s remízou. Ľubomír Barák
BANSKÁ ŠTIAVNICA: Ferko - P. Hanzlík, A. Hanzlík, Poprac, A. Dulaj (74. Mališ), Pajerský (57. Halát), Kminiak, Šimko, Šíma (87. Rusňák), Netolický, Sviržovský
ŽIAR B: Golha - Lalo, Zelovič (46. Trvalec), Karásek, Kubík, Dobrota, Mackura, Zuberník (46. Šouc), Šimon (86. Lepšík), Goral, Čamaj
ostatné zápasy: Sásová – Radvaň 1:0, Poniky – Kováčová 0:7, Dudince – Hrochoť 3:0, P. Č. Balog – Sliač 0:1 (0:1)

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  9. Pomáhajte čítaním
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.