Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Šláger Tlmače - Čajkov sa skončil zmierlivo, Levice s prehľadom bodovali

OBM 1. KOLO Podlužany - Nová Dedina 3:2 (2:1), góly: Szalma (11m), Frajka, Hega – P. Salaj, Jakubis. V susedskom derby začali domáci výborne a pomerne rýchlo šli do dvojgólového vedenia. Hostia však stihli do polčasu znížiť a postaviť sa na nohy. V druhom polčase vrhli hosťujúci hráči všetko do útoku a domácim podkúrili. Tí si však víťazstvo udržali a zaknihovali si tak 3 body. Gól Jakubisa v závere už na víťazstve domáceho celku nič nezmenil. Podlužany: Kuruc– Búry, uvara, Burcel, Vetor, I. Kuruc, Frajka, Szalma, P. Šebo, Pekarík, Pastier, striedali: Hega, M. Máaj, Koncz. N. Dedina: Novák – Armady, P. Bob, M. Mráz, Varga, Jakubis, Salaj, Čecha, Michal Tóth, Marek Tóth, P. Salaj, striedali: Frtús, Selka, Uhnák, Šebo. Želiezovce - Hronské Kľačany 3:2 (2:1), góly: Kokoška 2, Rotík – P. Krivočenko, Poláčik. Na oboch celkoch bolo vidno, že to bolo prvé stretnutie v sezóne. Domcái sa pomalšie rozbiehali, no napriek tomu si v prvom polčase vypracovali tesný násko. Po zmene strán sa hostia snažili o zisk bodov, kokoška im to však znemožnil druhým gólom a domáci tak triumfovali a získali prvé tri body do tabuľky. Želiezovce: Barecz – Szalay, Kristofoli, P. Páchnik, Rotík, Šál, Karkó, Csudai, Valach, Kokoška, Foró. H. Kľačany: Németh – P. Krivočenko, Štipka, Brezina, Poláčik, A. Krkoš, Hancko, Podseník, Kováčik, M. Krkoš, Kúdela, striedali: Kolár, Čík, Zaujec. Tlmače – Čajkov 3:3 (0:2), góly: P. Havran 2 (1z11m), Jenes – Drapka 2, Muráni. V šlágri kola začali hostia ako z partesu a vo vynikajúcom zápase šli pomerne rýchlo do vedenia. Hra na brejky im perfektne vychádzala a s Tlmačmi to vyzeralo zle-nedobre. Našťastie pre nich však majú v tíme Pala Havrana, ktorý v druhom polčase našiel kľúč od hosťujúcej brány a dvomi gólmi zabezpečil spravodlivú remízu. Tlmače: Kotora – Mlynárik, Izakovič, Líška, Hamar, Jenes, Kolár, J. Jašek, P. Havran, T. Titurus, R. Kolár. Čajkov: Horniak – Boldiš, Šišiak, Černák, Lepieš, Muráni, Pompoš, Šikula, Slobodník, Drapka, Červenák. Horné Turovce – Levice 0:3 (0:1), góly: Zorád 2, Vidra. Favorit prišiel na horúcu pôdu nováčika, ale zaskočiť sa nenechal. Levice držali opraty zápasu pevne vo svojich rukách a domácich, napriek ohromnej snahe do ničoho nepustili. O všetkom rozhodol Zorád, ktorý zobral na seba všetku zodpovednosť a dvoma gólmi definitívne pochoval nádeje nováčika na bodový zisk. Horné Turovce: Berkula – Csáky, Repka, Pástor, P. Varga ml., Kluka, Baltazár, Sťahula, P. Varga st., Goral, Mihály, striedali: Antala, Pintér. Levice: Ivani – Kozolka, Krenan, Varga, Ármai. Zorád, Fíbert, Graus, P. Gabaš. Vidra, Mehard, striedali: Pankuli, Fogad. Starý Tekov – Plášťovce 0:1 (0:1), gól: Somló. Vo vyrovnanom zápas sa šance rodili len veľmi ťažko. Oba tímy sa snažili vychádzať zo zabezpečenej obrany, čo sa im aj darilo. Úspešnejší boli napokon hostia z Plášťoviec, ktorí dokázali jednu zo svojich šancí úspešne zrealizovať, vďaka čomu si odniesli zo Starého Tekova tri body. St. Tekov: Konkol – Krnčan, Máčaj, Krenčan, M. Halabuk, Kollár, Bánsky, Daniš, B. Halabuk, Frtús, Obický. Plášťovce: Matúš – Kneizel, Velebný, Somló, Petrík, L. Križan, Príbranský, R. Križan, Benčok, Szabó, Zsóka. Kozárovce - Dolný Pial 6:2 (2:0), góly: Koláčik 3, Priecel, Holka, Ďurovič – Jedlička, Filing. V zápase bohatom na góly sa domáci zahryzli do súpera už od prvej minúty. V prvom polčase si dokázali vybudovať dvojgólový náskok, ktorý sa im po prestávke podarilo zveľadiť a tak si diváci prišli na svoje pri bohatej gólovej úrode. Prím hral domáci Koláčik, ktorý sezónu odštartoval hetrikom. Kozárovce: Švolik – A. Benčať, Mezo, R. Gaži, Jašek, Graus, Kukeľ, Holka, R. Priecel, S. Benčať, Poláčik, striedali: Ďurovič, Rafael, Údik, J. Havran, L. Švolik. D. Pial: Ledéni – M. Ledéni, Bujka, Gaži, Bútora, Blažovič, Jedlička, Valach, P. Trgiňa, Filing, Bielik. Šarovce – Žemberovce 2:4 (1:2), góly: P. Madaj, Farkaš – Vrecník, Konček, Ťažký, vlastný. Vo vyrovnanom zápase sa strelci na oboch stranách činili. Domáci síce dokázali otvoriť skóre, ale v 23. minúte si strelili vlastenca a postavili hostí na nohy. Po nápore v druhom polčase im bolo dopriate vyrovnať na 2:2, ale efektívnejší hostia dokázali po hodine hry ísť opäť do vedenia, ktoré v závere ešte poistili a odniesli si 3 body. Šarovce: Fehervári – Furi, Nap, Farkaš, Furinda, Tóth, Michalík, P. Nagy, M. Horváth, J. Madaj, P. Madaj. Žemberovce: Štefana – Mikula, Flašík, Šinkovi, Zlatanský, M. Tomáš, ažký, Fiam, I. Vrecník, P. Mikula, Konek. Nový Tekov - Plavé Vozokany 1:2 (1:0), góly: L. Buchlovič, M. Bandzi za hostí. Domáci začali bez rešpektu a ich súper chvíľami nevedel, kam skôr skočiť. Po úvodnom góle sa však hráči Vozokanov predsa len prebrali a zatlačili Nový Tekov na vlastnú polovicu, pričom gólmi Buchloviča a Bandziho skóre otočili a zvíťazili. Domáci tím napriek záverečnej snahe už na body nedosiahol. P. Vozokany: Sádovský – M. Bandzi, R. Bandzi, Števko, B. Sádovský, Štrbka, Víglaš, M. Buchlovi, Beuš, L. Buchlovi, Tomašek. ZOSTAVA KOLA: Matúš (Plášťovce) – Krenčan (Levice), Kneizel (Plášťovce), Kristofoli (Želiezovce), M. Bandzi (P. Vozokany) – Jakubis ( N. Dedina), Koláček (Kozárovce), Zorád (Levice), P. Havran (Tlmače) – Drapka (Čajkov), Kokoška (Želiezovce). II. TRIEDA I. KOLO Hronské Kosihy – Bátovce 3:4 (1:3), góly: Torda, D. Rafael, Čenger – Janeček 3, Bíró, (Barcík), Bátovčania dali v úvodnom zápase domácim poriadnu lekciu z efektivity. Hrali účelovo na brejky, ktoré im aj vychádzali a Jenček sa tri razy presadil. Domáci síce znížili no do šatní odchádzali hostia s pohodlným náskokom. Po zmene strán sa domáci hráči snažili, lenže náskok hostí sa im už nepodarilo zmazať. Jur nad Hronom - Veľké Turovce 1:0 (1:0), góly: M. Prišťák, (Zaimi B., Zaimi J.) V Jure sa hral vynikajúci zápas, aj keď diváci videli len jeden gól. Mužstvá sa hrali behavo a kombinačne, no šancí bolo ako šafranu. Tú najvyloženejšiu M. Prišťák aj premenil a poslal svojich do vedenia. V druhom dejstve mali územnú prevahu hostia, no do kvalitného zakončenia sa nedostali, preto sa už skóre nezmenilo. Keť - Hrkovce 4:2 (2:0), góly: Farkaš, Bényi 2, Ručko – Szabó, Rádi, (Ďurina), Nováčik z Hrkoviec sa v Keti snažil, no po poslednom hvizde možno skonštatovať, že zaplatil nováčikovskú daň. Domáci hrali s prehľadom a do druhého dejstva nastúpili s dvojgólovým vedením, ktoré si aj udržali a vyhrali. Čata - Mýtne Ludany 4:1 (0:1), góly: G. Raj, J. Raj, K. Varga (11 m) - Hlaváčik (Klabníková), Prvý polčas bol v Čate vzácne vyrovnaný, hostia sa zamerali na brejky a Hlaváčikovi sa aj podarilo skórovať. Domáci prepli na vyššie obrátky po obrátke. V 68. min. bol faulovaný K. Varga a sám poškodený aj nariadenú penaltu premenil – 1:1. Potom domáci spustili na bránu M. Ludán kanonádu a dvaja Rajovci zabezpečili pre svojich jasné víťazstvo. Vyškovce - Ipeľské Úľany 3:0 (1:0), góly: Ličko, Repicky, A. Székely, (Svetlošák), Domáci hráči mali od začiatku jasnú prevahu a v 20. min. sa ujali vedenia. Počas celého zápasu mali veľkú prevahu a hostia sa prakticky do ničoho nedostali. Vyškovce nepoľavili ani v druhom polčase a s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca. Lok - Pohronský Ruskov 5:2 (1:1), góly: Sivka 3, Gunič, Varga – Göbölös, (Kováč), Ruskovčania začali prekvapujúco aktívne mali územnú prevahu, ktorú Göbölös aj zužitkoval. Guničovi sa však podarilo vyrovnať a tak sa v druhom polčase začínalo za nerozhodného stavu. Počas dvadsiatich minút hry v druhom dejstve domáci prakticky rozhodli o tom, že tri body ostanú doma. Kalinčiakovo – Bory 4:0 (1:0), góly: Dedovič, Kadja, Pap, Pleva, (Havran), Domáci favorit mal od začiatku jasnú prevahu a od úvodného kola začal napĺňať postupové ambície. Borania podali síce sympatický výkon, no do zakončenia sa vôbec nedostávali. Kalinčiakovo po zmene strán ešte vystupňovalo svoj výkon a zaslúžene vyhralo. Santovka – Rybník 4:3 (3:2), góly: Král, Turnai, Gutyan 2 – Graus, Šálka, Gregor, (Meňhart) V Santovke bolo vidno, že mužstvá nastupujú na prvý zápas. Hralo sa vo vlažnom tempe, zápas mal nádych priateľský. Domáci hráči boli však vždy o gól pred Rybníčanmi a nakoniec si pripísali všetky body. III. TRIEDA SZ I. KOLO Veľký Ďúr - Podlužany „B 4:4 (1:2), góly: Pavlík, Hamar, Záhumenský, Holečka – Dorza 2, Trnka, Kováčik Vo vyrovnanom a dramatickom zápase videli diváci veľa šancí i veľa gólov. Domáci stále doťahovali náskok súpera a pri stavoch 1:3 či 2:4 to vyzeralo, že hsotia si odvezú všetky body. Veľký Ďur ale v závere zabojoval a nakoniec si mohutným finišom vybojoval bod. Veľké Kozmálovce – Vyšné 6:0 (2:0), góly: R. Hajko 3, M. Tariška 2, Varga V zápase nebolo veľmi čo riešiť. Domáci sa pustili do súpera bez rešpektu a od začiatku si vytvárali gólové príležitosti, ktoré dokázali aj patrične premieňať. Hlavne strelecky disponovaný Hajko sa postaral o to, že si Vyšné odnieslo rovný poltucet. Pukanec - Horný Pial 3:0 (1:0), góly: Šlosiar, Ťašký, Bóna Pukanec sa ujal vedenia už v prvom polčase a v ďalšom priebehu svoje vedenie kontroloval. Domáci boli lepším tímom a po obrátke sa im podarilo skóre ešte navýšiť a napokon si pripísali bezproblémovú výhru. III. TRIEDA JV I. KOLO Sikenica – Hronovce 5:1 (3:0), góly: Farkanský 2, Ántor, Németh, vlastný - Getven Domáci mali jasnú územnú i hernú prevahu, ktorú už v prvom polčase pretavili v pohodlný trojgólový náskok. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Sikenica dominovali vo všetkých herných činnostiach a napokon s prehľadom zvíťazila. Lontov – Pastovce 8:1 (4:0), nedohrané, góly: Műller 4, Szabó, Žembery, Šrajer, Polyóka - Majer Hostia začali aktívne, no svoje šance v úvode nepremenili a preto prišiel zákonitý trest. Domáci postupne prevzali iniciatívu a strieľali góly ako na bežiacom páse. Po šiestom inkasovanom góle došlo v tábore hostí k nevídanej situácii. Dvaja hráči Pastoviec sa vzájomne napadli a obaja išli predčasne pod sprchy. Následne v 70. min. klesol počet hráčov hostí pre zranenia pod 7 a rozhodca musel stretnutie predčasne ukončiť. T. Lužany 4FSC – Tupá 1:0 (0:0), gól: R. Cseri Vo vyrovnanom zápase každý chvíľku ťahal pílku. Obe mužstvá si vypracovali viacero gólových príležitostí, ale tie ostali nevyužité. Bezgólový rezultát zmenila až 82. minúta, kedy Cseri rozhodol o tom, že body ostanú doma. Málaš – Hokovce 1:0 (1:0), gól: Šafár Vo vyrovnanom zápase si viac gólových šancí dokázali vypracovať domáci a už v prvom polčase sa dokázali gólovo presadiť. Po zmene strán pokračovala strelecká impotencia oboch celkov a tak sa zrodilo chudobné víťazstvo domácej Málaše v pomere 1.0. I. Sokolec – Farná 1:1 (1:0), góly: Polyovka – Tóth. Vo vyrovnanom zápase šli domáci rýchlo do vedenia a to už v piatej minúte. Hostia potom zvýšili obrátky a podarilo sa im v druhom dejstve vyrovnať na 1:1. Napriek záverečnej snahe oboch tímov už víťazný gól nepadol a tak sa zrodila spravodlivá remíza. ĽUBOŠ RÁC, TOMÁŠBAČÍK