Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

FK Žiar nad Hronom postúpil v SP do II. kola, Dolná Ždaňa tiež nezaváhala

SLOVENSKÝ POHÁR
1. kolo:
FK Žiar nad Hronom (II.) - ŽP Šport Podbrezová (I.) 1:1 (0:0), na pokutové kopy 3:1, góly: Orávik - Tírer, rozhodoval: Valášek, 500 divákov, ŽK: Orávik - Gajdošík
V prvom polčase sa hral vysoko taktický futbal medzi šestnástkami, mužstvá si nevytvorili prakticky žiadne šance. Zaujal len trestný kop Tirera, ktorý išiel tesne nad domácu bránu. Druhý polčas bol pre divákov zaujímavejší, hlavne na začiatku hostia nevyužili dve šance. Domácich to povzbudilo a začali sa viac tlačiť na polovicu súpera. V 60. min. sa hráči Podbrezovej ujali vedenia nádhernou, ďalekonosnou strelou Tírera. Domácich to nepoložilo a v 83. min. po dlhom hodenom aute Podluckým do šestnástky vyrovnal Orávik. O postupe tak museli rozhodnúť pokutové kopy, v ktorých sa šťastie usmialo na domácich a hlavne vďaka výbornému výkonu brankára Grambličku postúpili do druhého kola SP.
Za domácich premenili : Knap, Michalička a Páleník - Kentoš za hostí
ŽIAR: Gramblička – Kaplán (74. Petkovič), Žiak , Knap, Páleník, Puliš, Michalička, Kuťka, Kermiet, Kozák (46. Podlucký) , Karakačanov (64. Orávik)
PODBREZOVÁ: Hanák - Úškrt, Kentoš, Chomistek, Tirer (61. Snitka), Vaculčiak, Kožička, Konček, Gajdošík, Turňa, Giertl (66. Detko)
2. predkolo
Dolná Ždaňa - Jaslovské Bohunice 2:1 (0:1)
Stretnutie 2. predkola SP bolo premierou na vynovenom ihrisku v Dolnej Ždani. S kvalitným súperom z III. ligy západ si domáci poradili aj napriek ich vedúcemu gólu v závere 1. polčasu. V 79. minúte zariadil vyrovnanie Gašparík a o postup do 1. kola SP sa postaral Maruniak.
II. LIGA VÝCHOD
2. kolo:
S. N. Ves - Žiar nad Hronom 2:1 (0:0), góly: Stanislav, Kandráč (z 11 metrov) - Páleník, rozhodoval: Mriglot, 1100 divákov
Obidve mužstvá začali opatrne, poctivo plnili taktické pokyny svojich trénerov. Do prvej vážnej šance sa dostal v 44. minúte Páleník. Aj vďaka opatrnej hre sa prvý polčas skončil zmierlivo, bezgólovou remízou.
S druhou polovicou stretnutia prišlo aj oživenie v podobe ukrajinského hráča Melníka. Žiarčania sa dostali pod tlak a bolo len otázkou času, kedy padne prvý gól. Tento okamih nastal v 60. minúte po chybe našej obrany, keď zle vykopnutú loptu trafil do siete hráč S. N. Vsi Stanislav. O 15 minút neskôr, opäť pochybila žiarska obrana a z pokutového kopu zvyšoval Kandráč. Na konečný výsledok 2:1 znížil po peknom, ojedinelom úniku Kaplana Pálenik. Daniel Greguš
ostatné zápasy: Lipany - Liptovský Mikuláš 3:1, Žilina B - Dolný Kubín 3:1, B. Bystrica B - Turčianske Teplice 3:0, Ružomberok B - Vranov 10:0, Stropkov - Prešov B 0:3, Sabinov - Podbrezvá B 3:0, Čadca - Rakytovce 1:2

2. kolo:
Dolná Ždaňa - K. N. Mesto 3:1 (0:0), góly: Maruniak 2, Pinka - Golian, rozhodoval: Ligas, 280 divákov
Za stáleho dažďa búšili domáci do súpera už od začiatku stretnutia. V 14. minúte sa rozbehla akcia po priamke Urgela - Krivjančin a v sklze zakončoval Pinka, ktorý však trafil len vedľa brány. V 68. minúte vybojoval loptu Pinka a zakončoval strelou k žrdi. Brankár Briš nemal žiadnu šancu. V 77. minúte domáci zle zahrali ofsajd, čo hostia využili a vyrovnali na 1:1. V 79. minúte nastrelil Sekereš krásnou strelou brvno. Desať minút pred koncom Rešetár uvoľnil Maruniaka, ktorý dostal domácich do vedenia. V 88. minúte posunul Demko loptu Pinkovi, ale Briš tento pokus vychytal. Na 3:1 zvyšoval Maruniak po pokutovom kope. Stanislav Neuschl
DOLNÁ ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin (84. Demko), Rozemberg, Kukučka, Sekereš, Sepeši, R. Urgela, Pinka, Sl. Urgela, Maruniak, Miškov (46. Rešetár)
K. N. MESTO: Briš - Palúch, Vlček, Klago, Mičiak (46. Michúlek), Záhradník, Golian, Pecko, Kaličák, Holešák (82. Dobroň), Kohút
ostatné zápasy: Fiľakovo - R. Sobota B 1:3, Liet. Lúčka - Námestovo 1:2, Lip. Štiavnica - Zvolen 0:0, Bytča - Bánová 1:1, St. Bystrica - Králiky 2:2, Kremnička - Krásno n/Kysucou 1:1, Makov - D. Strehová 3:0

2. kolo:
Kalinovo - Hliník nad Hronom 4:1 (1:0), góly: Karásek 2, Ďuriško, Fungáč - Bahno, ČK: Segeč (Kalinovo), rozhodoval: Turňa, 250 divákov
Hliničania zohrali neštastný zápas, pretože väčšinu zápasu mali vo svojích rukách. V čase keď mohli vyrovnať na 2:2, inkasovali tretí gól, z ktorého sa už nezpamätali. No hosťujúcim hráčom nemôžno nič vyčítať, pretože predviedli peknú, obetavú hru, ktora určite potešila oko prítomného diváka. Pavel Hlinka
HLINÍK NAD HRONOM: Packo - A. Murín, T. Pilnik (46. Želiar), Bahno, Necpal, Šopa, Vl. Pilnik, Sedliak, Krčmárik (67. Slaný), Rapčan, B. Murín
Nová Baňa - Veľký Krtíš nehralo sa pre nespôsobilý terén, dohrávka bude 29. augusta
ostatné zápasy: Tomášovce - Selce 1:0, Hajnačka - Ružiná 0:3, Podlavice-Revúca 4:2, Jesenské-Brusno 1:1, Poltár-Tisovec 1:2

2. kolo:
Poniky - Štiavnické Bane 1:1 (0:1), góly: Michálek za hostí, rozhodoval: Löcsös, 100 divákov
Začiatok zápasu bol opatrný z oboch strán. Šance mali domáci aj hostia, no tie ostali nevyužité. Až v 41. minúte dostal Michálek hostí do vedenia. V 2. polčase začali hrať domáci vabank, čo mohli využiť hráči Baní na zvýšenie, ale ich strelci mierili len do brvna. V 75. minúte sa domácim riskantná hra oplatila a vyrovnali na konečných 1:1. Ján Daubner
ŠTIAVNICKÉ BANE: T. Blaško - Kmeť, Hrubčo, Antal, Pavlík, Venglár, Beňo, Ševeček (82. Drexler), Izák (71. Daubner), Michálek (90. Číž), Ondrík

Žarnovica - P. Č. Balog 1:4 (1:0), góly: Hlavačka - Štulajter 2, Becka, Pečovský, ČK: Štefanka (Žarnovica), rozhodoval: Guži, 150 divákov
Domáci opäť doplatili na zlý začiatok druhého polčasu, keď hostia v priebehu štyroch minút dokázali otočil skóre vo svoj prospech. Keď potom ešte nepremenili pokutový kop a o výsledku stretnutia bolo rozhodnuté. Domácim nepomohlo ani vylúčenie Štefanku. Jozef Káčer
ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, Št. Číž, T. Laurov, Ziman, Černák, Hlavačka, Le, Juhás (65. Kopernický), Nasvetr (68. Laurov), Mičík

Dolné Hámre - B. Štiavnica 2:2 (2:2), góly: Frim, J. Haško - Kminiak, Šimko, ČK: Ološtiak - Pajerský, rozhodoval: Michna, 200 divákov
Hostia sa zamerali najmä na rýchle protiútoky. Táto taktika sa im oplatila. Domáci sa počas prvého polčasu len doťahovali na súpera. A keď nevyužili ani štyri čisté šance, zápas skončil remízou. Ján Galeta
DOLNÉ HÁMRE: P. Peták - Ološtiak, Listofer, Beran (60. Muha), Kotry (80. Šalka), Repiský, Švihla, Haško (55. Káčer), Frim, Zeleňák

Ladomerská Vieska/Žiar B - Sásová 0:0 (0:0), rozhodoval: Grenčík, 150 divákov
Prvý polčas domáci hrali lepšie, mali miernu prevahu.V 20. minúte triafal Kubík len tesne vedľa, Zuberníkov trestný kop hostia odvrátili. Hráči Sásovej prvý krát ohrozili brankára až v druhom polčase. Ján Barniak
ŽIAR B: M. Pažout - Lalo, Zelovič, Lepšík, Karásek, Kubík, Dobrota, Mackura (82. Pažout), Zuberník (54. Trvalec), Šouc, Čamaj (74. Jakubeje)

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.