Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Levická štafeta Magna, Cagáň, Klement víťazne

Uplynulú sobotu sa tradične organizoval piaty ročník Nitrianskeho Slovakmanu. Súčasťou spomenutého preteku boli aj Majstrovstvá Slovenska v dlhom triatlone a druhé kolo Česko-Slovenského pohára.

Takzvaný železný pretek pozostávajúci z 3,8 kilometrového dlhého plávania, 180 kilometrovej cyklistiky a maratónskeho behu sa odhodlalo tento rok prekonať vyše osemdesiat jednotlivcov. Levickým športovcom chýbala účasť v uvedenej kategórií jednotlivcov. Možnosť, ktorú každoročný Slovakman prináša je, že okrem jednotlivcov môžu prekonať „železnú trať“ aj športovci v štafetovom zložení. V tohtoročnom Slovakmane sa na trať postavilo obdivuhodných sedemnásť štafiet, medzi ktorými mali nemalé zastúpenie aj Levičania. Zo spomenutých sedemnástich štafiet, šesť patrilo našim levickým triatlonistom . Zastúpenie sa realizovalo na európskej úrovni. Samozrejme okrem slovenskej reprezentácie, nechýbali pretekári z Čiech, Maďarska a prekvapením boli vytrvalci z Belgicka, Poľska i Talianska. Najväčší úspech sa podarilo dosiahnuť Ironman teamu Levice v štafetovom zložení: Rastislav „Rastík“ Magna, Matej „Cagi“ Cagáň a najmladším členom štafety Erich „Erich3“ Klement. Trojica vynikajúcich triatlonistov s časom 8 hodín 31 minút a 41 sekúnd obsadili nádherné prvé miesto. V hanbe nezostala ani štafeta s provokačným názvom „levickí špecialisti“ v zostave: Peter „Petrík“ Šabík, Rastislav „Hrošík“ Bielik a Róbert „Robbi“ Havlík, ktorí s časom 9 hodín 13 minút a 12 sekúnd si vybojovali tretie miesto. Krásnym šiestym miestom sa môžu pochváliť štafetári s názvom Ironíci v štruktúre: otca Gabriela a syna Gergeja Dubovcov, Gabiho „Šámšoňa“ Virága, Kubiho Mészárosa, Beáty Belančíkovej a Mareka „Mária“ Machajdíka, ktorým sa podarilo zdolať namáhavý pretek v čase 9 hodín 57 minút a 21 sekúnd. Veľkou pastvou pre oči bola jediná dievčenská štafeta Iron Ladies, ktorú reprezentovali: Svetlana „Sveťka“ Lipárova, Dominika „Dominátor“ Halajová, Michaela „Miss“ Gašparová, Martina „Kappi“ Kapolková, Jana „Quittney“ Quittnerová a Zuzana „Truhlík“ Lukáčiková. Obdivuhodným časom, 10 hodín 12 minút 48 sekúnd sa podarilo nežnému pohlaviu prejsť cieľovou páskou. Celkovo sa umiestnili na deviatom mieste. Výkon, ktorý si zaslúži uznanie bola štafeta dvojice pretekárov Jozefa „Doddiho“ Bielescha a Róberta „Robka“ Sásika. Reprezentanti z Ironman team Levice súťažili len vo dvojici, z toho vyplýva že si museli rozdeliť celého Slovakmana na polovicu. Časom 10 hodín 27 minút a 36 sekúnd sa presvedčili o tom, že majú vytrvalosť a silu zdolať aj ďalšie blížiace sa Iron-many v Maďarsku a Čechách. Poslednou štafetou v levickej réžií bola rovnako dvojica pretekárov otca Laciho Kaszása a syna, ešte len pätnásť ročného Miška, ktorý si vynikajúco počínal vo všetkých disciplínách. Ich výsledný čas bol 10 hodín 50 minút. Skutočne každý pretekár, ktorý sa odhodlal postaviť na štart tohto náročného preteku si zaslúži nemalé uznanie. Názov udalosti, nie nadarmo nosí názov Iron man, kde len veľmi silný, odvážny a cieľavedomý človek môže zdolať vyššie uvedený pretek do limitu šestnásť hodín. Zrejmé je, že dokázal zvíťaziť nad sebou samým. Preto sme sa opýtali levických triatlonistov, ako načerpávajú silu, odvahu a vytrvalosť, aby sa vôbec postavili na štart. Odpoveď bola jednohlasná: „Pravidelný tréning“. Prezradili nám, že mnohí z nich sa riadia mottom: „Prekážky sú tie strašné veci, ktoré sú viditeľné, keď sa prestaneme sústrediť na svoje vlastné ciele“! Text a foto: MARTINA GAŠPAROVÁ

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 995

Najlepšie miesto na ľadový hokej? Banskoštiavnické tajchy (+FOTO)

Banská Štiavnica a jej okolie ponúka rôzne možnosti.

Hokejisti na tajchu Bakomi.

Mesto v rámci celoplošného testovania otvorí tieto odberové miesta

V Žiari nad Hronom otvoria od piatku nové odberové miesta na testovanie. Systém online registrácie funguje aj napriek prvotnému zlyhaniu.