Piatok, 24. september, 2021 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

V. liga východ

Štvorgólový Cagáň Šurany - Pribeta 6:1 (2:0), 37., 75. (11 m), 88. a 90. Cagáň, 41. Mikula, 76. Halás (11 m) - 65. Š. Kovács. Hralo sa na počasím poznačenom, ťažkom teréne. Prvý polčas bol bojovný a vedenia sa v ňom mohli ujať hostia. Vypracovali si dve čisté šance, ale domácich podržal brankár Fišan. Šurany zvýšili aktivitu a gólmi Cagáňa a Mikulu išli do vedenia. V druhom polčase sa bojovalo hlavne medzi šestnástkami, hostia naďalej hrozili z protiútokov. O zdramatizovanie sa postarala čerstvá posila Š. Kovács. To bolo však zo strany Pribeťanov všetko, pretože v závere stretnutia bolo na ihrisku už len jedno mužstvo, čo Šurany potvrdili štyrmi gólmi v poslednej 15-minútovke. R I. Gálik, 300. ŠURANY: Fišan - Poláček, Rampašek, Skačan (72. Lorenc), Zemko (30. Kollár), Ambrus, Baláž, Mikula, Halás, Ohrablo, Cagáň. PRIBETA: Jakab - Rusnák, Hatina, Šútovský, Ižák (70. Rigó), Š. Kovács, Takács, Vrzala, Šulák, Bódiš, K. Kovács. Dolný Ohaj - Komjatice 1:2 (1:0), 33. Porubský - 59. Martin Marenčák, 83. Szabó. V úvode korektne vedeného zápasu sa domáci snažili ujať vedenia, vypracovali si aj viac šancí, ale nedokázali premeniť ani jednu. Hostia hrozili z protiútokov, po góle volala hlavne šanca Jána Kalužáka. Ohajčanom sa streleckú smolu podarilo pretrhnúť v 33. minúte, kedy po skrumáži trafil Porubský. V druhom polčase hostia prejavili väčšiu túžbu po víťazstve, čoho výsledkom bol aj vyrovnávajúci gól, keď po rohovom kope trafil Martin Marenčák. Domáci po prestriedaní ožili, ale škrt cez rozpočet im spravilo vylúčenie Majerčíka a nezavinené zranenie Stanislava Palacku. Keďže už nemohli striedať dohrávali stretnutie len s deviatimi hráčmi. Toto dokonale využili Komjatičania a odviezli si domov cenné tri body. ČK: 75 P. Majerčík. R Vajzer, 220. D. OHAJ: Barták - P. Palacka, O. Majerčík (59. P. Majerčík), J. Pétery, M. Pétery, Porubský, Marek Palacka, Marián Palacka, M. Podbehlý (43. Augustín), S. Palacka, Keleberec (68. Racek). KOMJATICE: Hajnala - Nemeš (74. Krehák), Majerčík, I. Kalužák, Letko, Mi. Marenčák, Ma. Marenčák, J. Kalužák, Soboňa, Jančár (89. Uhrík), Poláček (37. Szabo). Chotín - Hontianska Vrbica 2:1 (2:1), 8. Fazekaš, 27. Szüllő - 10. Páchnik. Domáci Chotín na svoj prvý gól v piatej lige nečakal dlho, pretože už v ôsmej minúte trafil Fazekaš. Hralo sa na ťažkom teréne, ale napriek tomu to bol výborný bojovný zápas. Radosť z vedenia netrvala dlho, na 1:1 upravil z priameho kopu Páchnik. Domácich to nezlomilo a do prestávky sa dokázali ujať vedenia ešte raz, keď tiež z priameho kopu skóroval Szüllő. V druhom dejstve boli lepším mužstvom hostia, ale pribrzdilo ich vylúčenie Škoreca. Aj preto domáci vstúpili do krajskej súťaže výhrou. ČK: 79. Škorec. R Szabó, 300.CHOTÍN: Gábor - A. Csintalan, Roháček (T. Csintalan), Andruško, Šátek, Marikovec, Turančík, Lucza, Szüllő, Š. Csintalan (Csókás), Fazekas. H. VRBICA: Výbošťok - Pav. Pilinský, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik, Škorec, Pat. Pilinský, Horský, Hovan, Sliačan (Haščák), Valentík (A. Kačmárik). Okoličná n/O. - Bánov 4:0 (2:0), 4. a 74. E. Nagy, 35. Banda, 71. Kensuke Yoshizawa. Pekná návšteva v Okoličnej sa tešila už v 4. min, keď sa po centri Bandu zapísal premiérovo v novom drese strelec E. Nagy, ktorý vystrašil hostí aj v 20. a 29. min, kedy sa zaskvel Kálazi. Medzitým dvakrát pohrozil Sándor a na 2:0 zvýšil hlavou Banda. Bánov dal o sebe ako-tak vedieť iba v úvode druhého dejstva, no Vittekov priamy kop šiel tesne vedľa a keď hostia signalizovali ruku v šestnástke, píšťalka zostala nemá. Potom už držal opraty pevne „Ekel“. Divákov rozjasal usilovný Yoshizawa - jeho strelu z 25 m Kálazi vyrazil, no v 71. min kapituloval tretíkrát. Štvorgólové dielo dokonal druhým zápisom Nagy. R: Ševčík, 350.OKOLIČNÁ: Mautner - Somogyi, Bartal, Meleg, Németh, Erdei (86. Kreitz), Machata (77. Halász), Yoshizawa, Banda, Sándor, Nagy. BÁNOV: Kálazi - Mucha, Polák, Tchor, Sádecký, Grunský, M. Moravčík, Šimunek (85. Palacka), Hajko, Bečka, Vittek. Kalná n/Hr. - Veľké Lovce 4:1 (2:0), 45. a 78. Baťalik, 42. Thály (11 m), 47. Szilvás - 64. Ľ. Kuruc. Otvárací zápas nového ročníka sa niesol v nervóznom duchu, na ihrisku sa miestami viac diskutovalo ako hralo. Obe mužstvá začali opatrne a hral sa vyrovnaný futbal. Až v samom závere prvého dejstva sa domácim podarilo dostať do vedenia, keď z pokutového kopu nezaváhal Thály a o chvílu na to trafil hlavou Baťalík. Úvod druhého polčasu patril tiež domácim, keď po centry z ľavej strany skóroval Szilvás. Potom sa hralo viacmenej medzi šestnáskami, pričom hostia sa snažili ešte niečo vymyslieť. To sa im aj podarilo, kedy obrane unikol Kuruc, ale definitívu za zápasom dal nečakaným a pekným volejom znova Baťalík. R Hrabaj, 150.KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Méres, Rácz, Gogora, Sakoš, Thály, Hajtó,Biely (46. Varga), Szilvás, Baťalík. V. LOVCE: Marcel Habrman - Gočala, Kotlár, Pavlatovský, V. Kuruc, Čoknay, Lapčík, Obložinský (80. T. Bagala), M. Bagala, Ľ. Kuruc, Ivan (88. Fogada). Tek. Lužany - Mojzesovo 2:1 (1:0), 40. T. Štrúbel, 77. M. Banda - 62. P. Baláž. Po vyrovnanom priebehu sa gólom do šatne vedenia ujali domáci. Vstup do druhého polčasu sa lepšie vydaril Mojzesovu, po najkrajšej akcii zápasu vyrovnal Baláž. Plný bodový zisk pre Lužany zabezpečil Banda, ktorý po sóle z polovice ihriska nedal Gábrišovi v bránke hostí šancu. R Bachratý, 150. T. LUŽANY: Szívos - Sláviček (74. Žindeli), Hliva, Gerge, Bajúz, Štrúbel, Štek, Banda, Kósa, Guzman (49. Roštár), Simondel. MOJZESOVO: Gábriš - Záhorec (84. Kajanovič), Chovanec, Buranovský, Halás, Rehák, Vašek, Teplan, Jesenič, Slovák, Baláž (82. Hlavačka). Čaka - Tvrdošovce 2:1 (1:0), 40. I. Tušan, 78. R. Mudroň (11 m) - 70. G. Brath (11 m). Domáci sa po dvoch rokoch vrátili do 5. ligy a začali víťazne. Už v 6. minúte sa Meiling rútil sám na bránku hostí, Alaxa svojich podržal. Skóre otvoril po rohu domáci Tušan a posadil Čaku na koňa. Prevahu mali domáci aj po obrátke, Tvrdošovce vrátil do hry Brath, ktorý nezaváhal z penalty za ruku Mudroňa. Ten svoju chybu napravil tiež z jedenástky za faul na Meilinga. ČK: 85. T. Kopernický - 82. Vincze. R Šamko, 120.ČAKA: Molnár - Tóth, Š. Taňaši (89. Víglaš), Mudroň, Dobrota, Jakab, Kopernický, Meiling, Tušan, H. Tanaši (55. Valo), Bielik. TVRDOŠOVCE: Alaxa - Mikláš, Tóth, Vincze, Prúčny, Lebó, Dikácz, Brat, Zolnayi, Lakatoš, Farkaš (41. Birkus).Zemianska Olča - Dvory n/Ž. - nehralo sa pre nespôsobilý terén. KRISTIÁN MOLNÁR, jt ZOSTAVA KOLA M. Fišan (Šurany) - M. Hliva (Tek. Lužany), J. Turančík (Chotín), L. Baťalík (Kalná), Š. Porubský (Dolný Ohaj), K. Yoshizawa (Okoličná), P. Cagáň (Šurany), Martin Marenčák (Komjatice), Š. Kovács (Pribeta), E. Nagy (Okoličná), M. Banda (Tek.Lužany).