Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

V Čajkove sa zrodilo prekvapenie

OBM 2.KOLO P.Vozokany - Šarovce 1:0 (0:0), gól: Tomašek. Vo vyrovnanom zápase sa hralo pomerne defenzívne. Žiaden z tímov nechcel urobiť chybu, šancí bolo ako šafranu. V druhom polčase sa oba celky pokúšali zápas rozhodnúť, no dlho bez úspechu. Keď sa už zdalo, že súperi sa rozídu nerozhodne, domáci Tomašek v poslednej minúte rozhodol o tom, že body ostanú doma. P. Vozokany: . Sádovský – M. Bandzi, R. Bandzi, M. Buchlovi, B. Sádovský, L. Buchlovi, D. Števko, Tomašek, Beuš, Štrbka, Víglaš. Šarovce: Fehervári – Furi, Nap, Trávnik, D. Horváth, Tóth, Michalík, P. Nagy, M. Horváth, P. Madaj, J. Madaj, striedal: Furinda Žemberovce - Kozárovce 0:0. Oba celky nastúpili na stretnutie defenzívne naladené, čo bolo od úvodu aj vidieť. Defenzíva prevládala nad ofenzívou a ak sa aj zrodila nejaká šanca, brankári na oboch stranách s prehľadom odolávali. Najmä hosťujúci Ridzoň bol oporou Kozároviec a tie si napokon odniesli cenný bod. Žemberovce: R. Štefana – Mikula, Flašík, Šinkovi, Zlatanský, ažký, Fiam, Hinzeller, I. Vrecník, P. Mikula, Konek. Kozárovce: Ridzoň – Kukel, Mezo, R. Gaži, Ďurovič, Graus, Poláčik, Holka, Priecel, S. Benčať, L. Švolik, striedali: A. Benčať, Rafael, Havran. Dolný Pial - S. Tekov 1:4 (0:3), góly: Bielik – Frtús, Daniš, Obický, Krnčan. Hostia od úvodných minút potvrdzovali rolu favorita a tlačili sa dopredu. Mladé domáce mužstvo sa snažilo, ale na vyspelého súpera nemalo. Už v polčase bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté, hostia z Tekova sa v druhom polčase zamerali na pozorné bránenie a s prehľadom vyhrali. Dolný Pial už na zvrat nemal. D. Pial: Laurenčík – J. Gaži, Bujka, Lukáč, Bútora, Ciling, Jedlička, Valach, P. Trgiňa, R. Bielik, Meszároš, striedali: E. Valach, Blažovič, Fury, St. Tekov: Konkol – Krnčan, Máčaj, Krenčan, M. Halabuk, Š. Kollár, Bánsky, Daniš, B. Halabuk, Frtús, Obický, striedali: P. Krenčan, Angleta. Plášťovce – Podlužany 8:0 (5:0), góly: Zsóka 3, Somló 2, Petrík (11m), Velebný, L. Križan. Domáci na ihrisku dominovali od prvej minúty. Hostia nemali nárok na dobrý výsledok a kontakt s bojovne naladenými Plášťovcami stratili už v prvom polčase, kedy domáci hráči nasúkali 5 gólov. Skóre aj v druhom polčase utešene rástlo a v Plášťovciach s atak zrodil debakel bezmocných hostí. Plášťovce: Matúš – Kneizel, Petrík, Somló, M. Kneizel, L. Križan, Velebný, R. Križan, Benčok, Szabó, Zsóka, striedali: L. Szabó, E. Križek, Jakab, Jelen, A. Farkaš. Podlužany: Kurucz– Búry, Buchlovi, Porubský, I. Kurucz, Pekárik, Frajka, Szalma, Pastier, Vetor, M. Šebo, striedali: Czíria, uvara, Uhnák. N. Dedina - Tlmače 0:7 (0:3), góly: P. Havran 5, Kupec, Jenes. Favorit na postup si prišiel do Novej Dediny po 3 body a hneď začal potvrdzovať úlohu papierového favorita. Domáci sa snažili, ale to bolo všetko. Tlmače majú vo svojom strede Paľa Havrana, ktorý to aj tentoraz zariadil a piatimi gólmi doslova zbombardoval šance domáceho celku na zisk čo i len jediného bodu. N. Dedina: Uhnák– Armady, P. Bob, M. Mráz, Martin Tóth, J. Salaj, Varga, Selka, Michal Tóth, Jurík, P. Salaj. Striedali: B. Varga, J. Novák, Čecha, Mikula. Tlmače: Kotora – Horváth, Hamar, Líška, Plašek, Jenes, M. Kolár, R. Kolár, P. Havran, T. Titurus, Kupec. Čajkov - Želiezovce 3:4 (2:2), góly: Drapka 2, Slobodník – Šál 2, Lauko 2. V jednom z hlavných šlágrov kola sa hral v Čajkove skutočne výborný a dramatický zápas. Obe družstvá hrali útočne a padalo veľa gólov. Domáci bojovali, hrali dobre, ale to na Želiezovce tentoraz nestačilo. Hostí k výhre doviedla dvojica Lauko, Šál, ktorá zaznamenala všetky góly spokojných hostí. Čajkov: Horniak – Boldiš, Šišiak, Černek, Lepieš, Muráni, Pompoš, Šikula, Slobodník, Drapka, Červenák. Želiezovce: Barecz – Szalay, Štuler, P. Páchnik, Rotík, Šál, Karkó, Lauko, Valach, Kokoška, Kristofoli. H. Turovce - N.Tekov 2:2 (1:0), góly: R. Kluka, M. Kluka – E. Palic 2. Vo vyrovnanom stretnutí mali od úvodu mierne navrch domáci a tí aj šli do vedenia. Hostia sa rozbiehali pomalšie ale v druhom polčase prišiel ich tlak a podarilo sa im skóre vyrovnať zásluhou strelecky disponovaného Erika Palica. Záverečná snaha oboch tímov o rozhodnutie sa minula účinku. H. Turovce: Berkula – Csáky, Repka, Pástor, P. Varga ml, M. Kluka., R. Kluka, Baltazár, Sťahula, Antal, Mihály, striedal: Pintér. N. Tekov: Gabriel – L. Nagy, Jančo, Kubík, Hengerics, Lučiar, E. Palic, D. Nagy, Kacian, Jašek, Králik, striedal: Fraňa. Levice - Hronské Kľačany 9:2 (5:1), góly: P. Gabaš 5, Kozolka 2, Meňhard 2 – Zaujec, Kováčik. V Leviciach sa domáci od začiatku pustili do súpera. Favorit hral rýchly, kombinačný futbal, hostia dokázali sekundovať iba v úvode. Postupne pribúdali góly v sieti bezmocných hostí, až sa skóre zastavilo tesne pod dvojciferným výsledkom. Strelecky exceloval Paľo Gabaš, ktorý nasúkal hosťom 5 gólov. Levice: Ivani – Zorád, Fríbert, Varga, Ármai. Mehard, Maslen, Graus, Kozolka, P. Gabaš, Vidra. Striedal: Pankuli, Furi, Fogad, Krenan. H. Kľačany: Németh – P. Krivočenko, Zaujec, Brezina, Poláčik, A. Krkoš, Hancko, Čík, Kováčik, M. Krkoš, Kúdela, striedali: Kolár, Szabó, Križovič. 1. Levice 2 2 0 0 12:2 6 (3) 2. Plášťovce 2 2 0 0 9:0 6 (3) 3. Želiezovce 2 2 0 0 7:5 6 (3) 4. P. Vozokany 2 2 0 0 3:1 6 (3) 5. Tlmače 2 1 1 0 10:3 4 (1) 6. Kozárovce 2 1 1 0 6:2 4 (1) 7. Žemberovce 2 1 1 0 4:2 4 (1) 8. St. Tekov 2 1 0 1 4:2 3 (0) 9. Podlužany 2 1 0 1 3:10 3 (0) 10. Čajkov 2 0 1 1 6:7 1 (-2) 11. N. Tekov 2 0 1 1 3:4 1 (-2) 12. H. Turovce 2 0 1 1 2:5 1 (-5) 13. Šarovce 2 0 0 2 2:5 0 (-3) 14. D. Pial 2 0 0 2 3:10 0 (-3) 15. H. Kľačany 2 0 0 2 4:12 0 (0) 16. N. Dedina 2 0 0 2 2:10 0 (-3) ZOSTAVA KOLA: Ridzoň (Kozárovce) – Buchlovič (P. Vozokany), Petrík (Plášťovce), Flašík (Žemberovce), M. Bandzi (P. Vozokany) – Meňhard (Levice), Zsóka (Plášťovce), E. Palic (N. Tekov), Kupec (Tlmače) – P. Havran (Tlmače), P. Gabaš (Levice) II.TRIEDA 2.KOLO H.Kosihy - Santovka 4:0 (1:0), góly: P. Varga st.2, T. Neheš, D. Rafael, (Ábel, Máčaj), V tomto zápase bolo veľa nepremenených šancí na obidvoch stranách, avšak domáce mužstvo malo počas celého zápasu navrch. V prvom dejstve hry sa ujali domáci po peknej akcii vedenia, ktoré v druhom polčase zvýšili o ďalšie tri góly, keď súper nemal dostatok síl zmeniť skóre. Rybník - Kalinčiakovo 1:2 (1:2), góly: Gregor (11 z m) - Fűrjes, Galgóci, (Šimon), V Rybníku sa hral na premočenom teréne bojovný a dobrý zápas. Domáci sa od začiatku s chuťou pustili do svojho súpera, no príležitosti Gregora, či Petríka ostali nevyužité. Hostia sa dva razy presadili po brejkových situáciách a naklonili tak misky váh na svoju stranu. V 35. min. však Gregor s prehľadom premenil nariadenú penaltu. Po zmene strán sa už hralo v strede poľa, šancí bolo na oboch stranách pomenej a výsledok ostal nezmenený. Bory - Lok 2:1 (0:1), góly: Tóth, Sebelédy - Kollár, (Kováč H.), Na obidvoch stranách sa hralo od úvodu zápasu v rýchlom tempe. Domáci držali krok so súperom, avšak pred koncom prvého polčasu hostia sa ujali vedenia. V druhej polovici zápasu domáci ešte viac zvýšili tempo hry a dočkali sa tak aj viacerých vyložených šancí z ktorých dokázali premeniť dve. Domáce Bory dali víťazný gól 4 min. pred koncom zápasu. P.Ruskov - Vyškovce 3:1 (2:0), góly: P. Farkaš, M. Jamriška(11 z m), M. Berta - R. Baláž, (Klabníková), Domáce mužstvo začalo hneď od úvodu zápasu diktovať tempo hry a v prvom polčase využili dve šance. Prvú rozohranú akciu ukončili gólovo v 9. min. a na 2:0 zvyšovali po polhodine hry. po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil a domce mužstvo v 51. min. zvýšilo svoj náskok až na tri góly. V tomto zápase rozhodkyňa udelila po jednej žltej karte na obidvoch stranách. V 74. min. sa podarilo hosťom znížiť na konečný výsledok 3:1. I.Úľany - Čata 1:1 (0:0), góly: Konc - Varga, (Szikora ml.), Futbaloví diváci v Ipeľských Úľanoch mohli vidieť dramatický zápas od úvodného hvizdu rozhodcu. V prvom polčase sa však gólov nedočkali, šance sa striedali na obidvoch stranách, avšak ani jedno mužstvo nedokázalo ísť do vedenia. V druhom polčase prišli aj góly, keď sa hostia ujali vedenia a domáci sa museli snažiť tak vyrovnať. Podarilo sa im to až v poslednej minúte zápasu zásluhou Konca. M.Ludany - Keť 6:4 (3:1), góly: Hlavačik 2, Tóth 2, Tomašík, K. Baláž - Mikle 2, Lakatoš, Dudáš, (Svetlošák), V tomto zápase diváci videli mnoho pekných gólových šancí. Domáce Ludany hneď od začiatku hrali útočný futbal a po polhodine hry bolo 3:0. Hostia ešte do polčasu po priamom kope dokázali znížiť stav na 3:1. v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil domáci hráči boli vždy o dva góly dopredu a tak nakoniec zaslúžene vyhrali. Hrkovce - Jur n.Hr. 4:1 (0:0), góly: Tóth 2, Rádi, Szabó, - Čonka, (Kollár), Nováčik II. triedy na domácej pôde nezaváhal a počas celého druhého polčasu mal navrch. V prvom polčase sa hral na obidvoch stranách vyrovnaný duel. góly prišli na rad až po zmene strán, keď sa vedenia na 1:0 ujali domáci. hostia ešte dokázali stav vyrovnať, ale potom chytili do rúk hru domáce mužstvo, ktoré nakoniec vyhralo 4:1. Bátovce - V.Turovce 2:0 (1:0), góly: S. Janeček 2, (Chlebo, Fekete) Obe mužstvá predviedli od začiatku útočnú hru, hral sa veľmi dobrý zápas a šance sa striedali z jednej strany na druhú. V 25. min. sa po peknej kombinácii ujali jednogólového vedenia. hostia nedokázali premeniť viaceré šance a po obrátke strán hosťom ubúdali sily z čoho v 65. min po prihrávke Štrpku zvýšil Slavomír Janeček na konečný stav 2:0. 1. Kalinčiakovo 2 2 0 0 6:1 6 (3) 2. Bátovce 2 2 0 0 6:3 6 (3) 3. Čata 2 1 1 0 5:2 4 (1) 4. Hr. Kosihy 2 1 0 1 7:4 3 (-3) 5. Lok 2 1 0 1 6:4 3 (0) 6. Hrkovce 2 1 0 1 6:5 3 (0) 7. Vyškovce 2 1 0 1 4:3 3 (0) 8. Keť 2 1 0 1 8:8 3 (0) 9. M. Ludany 2 1 0 1 7:8 3 (0) 10. P. Ruskov 2 1 0 1 5:6 3 (0) 11. Jur n. Hr. 2 1 0 1 2:4 3 (0) 12. Santovka 2 1 0 1 4:7 3 (0) 13. Bory 2 1 0 1 2:5 3 (0) 14. Ip. Úľany 2 0 1 1 1:4 1 (-2) 15. Rybník 2 0 0 2 4:6 0 (-3) 16. V. Turovce 2 0 0 2 0:3 0 (0) III.TRIEDA SZ 2.KOLO Veľký Ďur - V.Kozmálovce 3:0 (2:0), góly: Pavlík 3 Na ťažkom a náročnom teréne mali domáci neustálu prevahu a hostia sa len zriedkakedy dostali na dostrel súperovej brány. Už v prvom polčase zariadil strelecky disponovaný Pavlík Ďuru dvojgólový náskok, ktorý ten istý hráč v druhom dejstve navýšil na 3:0, čím spečatil čistý hetrik. Vyšné - Pukanec 0:5 (0:3), góly: Ťažký 2, Kabát, Dubovský, Zabák Hostia počas celého stretnutia predvádzali behavý a kombinačný futbal, pričom boli maximálne efektívni v koncovke. Domáci už po prvom polčase prehrávali rozdielom triedy a nič sa nezmenilo ani v druhom polčase, v ktorom si Pukanec víťazstvo udržal a zaslúžene triumfoval. Horný Pial - Beša 5:1 (2:0), góly: P. Szilva 2, Z. Macák, P. Macák, Priebera – Horváth Domáci boli lepším tímom a svoju prevahu aj dokázali zúžitkovať. Hralo sa zväčša pred bránou Beši a tá nedokázala odolávať útokom domáceho celku, a tak si Horný Pial pripísal zaslúžené vysoké víťazstvo. 1. Pukanec 2 2 0 0 8:0 6 (3) 2. V. Ďur 2 1 1 0 7:4 4 (-2) 3. V. Kozmálovce 2 1 0 1 6:3 3 (0) 4. H. Pial 2 1 0 1 5:4 3 (0) 5. Podlužany „B“ 1 0 1 0 4:4 1 (1) 6. Beša 1 0 0 1 1:5 0 (0) 7. Vyšné 2 0 0 2 0:11 0 (-3) III.TRIEDA JV 2.KOLO Hronovce - Farná 2:3 (2:2), góly: Virág 2 – Bachler, Lauko, Rosenberg Vo vyrovnanom zápase každý chvíľku ťahal pílku. Prvý polčas bol bohatý na šance i góly. Skončil sa divokou remízou 2:2. Po prestávke si ale oba celky začali dávať lepší pozor na obranu a padol iba jediný gól. A keďže ho strelili hostia, 3 body si odviezla Farná. Hokovce - I.Sokolec 5:4 (1:2), góly: Lupták 2, Šnírer 2, Bozsa – Botyčka 2, Celaho, Szilizay. V divokom a na góly bohatom zápase sa šance striedali na oboch stranách. Hral sa otvorený futbal so snahou o rýchlu kombináciu i zakončenie, ktoré strelcom aj vychádzalo. Po prvom dejstve mali lepšie vyhliadky na víťazstvo hostia, Hokovce však bojovnsoťou napokon skóre otočili a vyhrali. Tupá - Málaš 0:6 (0:2), góly: Šafár 2, Víglaš 2, Lukačka, Halasz Málaš bola maximálne efektívna v koncovke. Šance sa totiž rodili na oboch stranách, no kým domáci nedokázali premeniť ani jedinú, hostia využili prakticky všetko do čoho kopli a tak sa zrodil debakel tupej, pre ktorú je výsledok veľmi krutý. Pastovce - T.Lužany 4FSC 2:1 (2:0), góly: Chramka, Molnár – Kosák (11m) Vo vyrovnanom a bojovnom zápase mali mierne navrch domáci, čo sa prejavilo už v prvom polčase, kedy si vypracovali náskok. Hostia v druhom polčase zápas oživili a zásluhou premenenej penalty Kosáka aj zdramatizovali, na vyrovnanie im však už sily nedostali. Sikenica - Lontov 1:3 (1:2), góly: Parkanský – Žember, Műller, Szabó Domáci napriek obrovskej snahe zlyhali v koncovke. Hostia sa svojou efektivitou postarali o prehru Sikenice, ktorá mala hlavne v druhom polčase šance na vyrovnanie, no stal sa opak. Lontov strelil tretí gól a prakticky zrazil domáci celok do kolien. 1. Lontov 2 2 0 0 11:2 6 (3) 2. Málaš 2 2 0 0 7:0 6 (3) 3. Farná 2 1 1 0 4:3 4 (4) 4. Sikenica 2 1 0 1 6:4 3 (-3) 5. Hokovce 2 1 0 1 5:5 3 (0) 6. T. Lužany 4FSC 2 1 0 1 2:2 3 (0) 7. Pastovce 2 1 0 1 3:9 3 (0) 8. Ip.Sokolec 2 0 1 1 5:6 1 (-2) 9. Hronovce 2 0 0 2 3:8 0 (-3) 10. Tupá 2 0 0 2 0:7 0 (-3) MARIÁN SABALA,ĽUBOŠ RÁC, TOMÁŠBAČÍK

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?