Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

V. liga východ

Bohatá gólová úroda Tvrdošovce – Šurany 0:2 (0:1), 39. a 85. Cagáň. V prvom polčase sa hralo medzi šestnástkami bez väčších šancí. Po chybe domáceho gólmana sa podarilo hosťom ujať vedenia, keď na tretí pokus skóroval Cagáň. Do druhého polčasu išli domáci s veľkým odhodlaním otočiť nepriaznivý stav. Nevyužili však svoje tutovky a preto prišlo zákonité nedáš-dostaneš. Na 0:2 upravil znova aktívny Cagáň, pre ktorého to bol už šiesty gól v súťaži. R P. Bachratý, 250. ČK: 51. Lakatos – 51. Poláček. TVRDOŠOVCE: Alaxa – Mikláš, A. Tóth, Prúčny, Lebó, Brat, Zsolnai (70. Haluza), Lakatos, Farkas (46. Birkus), Csabai, Buják. ŠURANY: Fíšan – Poláček, Rampašek (67. Kollár), Skačan, Ambrus, Mikula (93. Baláž), Ohrablo, Halás, Cagáň, Macek (55. Zemko), Kováčik. Bánov – Čaka 4:1 (1:1), 5. Vittek, 55. Tvrdoň, 81. Petráň, 90. M. Moravčík – 41. Meiling. Bol to slušnú a kľudný zápas, v ktorom sa hral obojstranne dobrý a vyrovnaný futbal. Domáci prevýšili svojho súpera vo využívaní príležitostí a aj preto ostali tri body doma. Hostia boli z výsledku sklamaní, pretože si nezaslúžili prehrať takým vysokým rozdielom. R Bílek, 120. BÁNOV: Košaň – Tvrdoň, M. Polák (45. Petráni), Tchor, Sádecký, Grunský, M. Moravčík, Šimunek (45. L. Polák), Hajko, Bečka (57. Hodrušský), Vittek. ČAKA: Molnár – Tóth, Š. Taňaši, Mudroň, Dobrota, Jakab (76. Bombicz), Meiling, Tušan, H. Taňaši, Dorník (63. Víglaš), Valo. Dvory n/Ž. - Okoličná n/O. 6:3 (3:0), 9. a 22. Ludas, 21. a 33. (oba z 11m) Havetta, 57. Trnka, 87. P. Nagy – 89. a 90.+ Sándor, 64. E. Nagy. V prvom polčase sa domáci dostali do trojgólového vedenia hlavne vďaka dvom zásahom Havettu, pričom oba boli z pokutového kopu. Po prestávke pokračoval nápor domácich, svoje vedenie bez problémov zvyšovali aj vďaka veľkým chybám v obrane „Ekelu“. Keď už v závere boli domáci myšlienkami v kabíne, skóre prikrášlil dvoma gólmi v nadstavenom čase striedajúci Sándor. R Vincze, 300. DVORY: Benkó – Bernáth st., P. Nagy, Petrík, Havetta, R. Takáč (71. Bartalos, 85. Bernáth ml.), Döme, L. Takáč, Trnka, Ludas, Pásztor. OKOLIČNÁ: Mautner – Somogyi, Bartal, Meleg, Németh (65. Sándor), Erdei, Machata, Yoshizawa, Banda, Nagy, Szücs. Veľké Lovce – Chotín 4:3 (2:2), 39. a 61. L. Kuruc, 8. Marcel Habrman, 71. Čoknay – 26. a 73. Fazekas, 7. Lucza. Hostia prekvapili domácich hneď v úvode, keď nevídanou strelou z diaľky trafil Lucza. Vedenie im však dlho nevydržalo, pretože hneď z protiútoku vyrovnal Marcel Habrman. Domáci naďalej tlačili, lenže Chotín šikovne využil svoju hru na protiútoky a znova sa ujali vedenia. Polčas však skončil nerozhodne, pretože v závere ešte stihol prekvapiť brankára Kuruc. Po prestávke „Lót“ pridal na dôraze, čoho výsledkom boli dva ďalšie góly. Hosťujúci Fazekas ešte zdramatizoval záverečné minúty, ale Zimula už za svoj chrbát nič nepustil. R László, 300. V. LOVCE: Zimula – Gočala, J. Kotlár (56. Fogada), Pavlatovský, V. Kuruc, Čoknay, Lapčík, M. Bagala, Ľ. Kuruc, Dobročáni, Marcel Habrman (66. T. Bagala). CHOTÍN: Gábor – A. Csintalan, Roháček, Andruško, Šátek, Maríkovec, Turančík, Lucza, Szüllő (86. Szabó), Š. Csintalan (63. Kubovič), Fazekas. Mojzesovo - Kalná n/Hr. 0:2 (0:0), 73. Baťalík, 90.+ Szilvás. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom domáci mladíci kruto platili nováčikovskú daň. Svoj prvý domáci zápas hrali s veľkým elánom, ale nedokázali využiť svoje šance. Skúsenejší a technickejší hostia preto trestali. Po nevydarenom rohu domácich sa do prečíslenia dostal Baťalík a zoči-voči Laurovi nezaváhal. „Ezdečania“ sa v závere vrhli do útoku s cielom odvrátiť nepriaznivý vývoj, ale vabank sa im nevyplatil, Szilvás upravil na 0:2. R Moncman, 200. ČK: 68. Krehák – 75. Rácz. MOJZESOVO: Lauro – Záhorec, Chovanec, Buranský, Halás, Krehák, A. Vašek, Jesenič (45. J. Vašek), Slovák, Baláž, Hoppan. KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, Méres, Rácz, Gogora (57. Hajtó), Thály, Szilvás, Baťalík, Varga, Csontos, Hegedüs. Komjatice - T. Lužany 5:2 (3:2), 4., 43. a 53. (11m) Ma. Marenčák, 45. J. Kalužák, 84. Szabo – 22. Hliva (11m), 27. Banda. Hralo sa vyrovnané bojovné stretnutie. V úvode boli iniciatívnejší domáci hráči, ale hostia s nimi dokázali dokonale držať krok. Aj preto sa im podarilo otočiť na 2:1. Komjatičania sa nevzdali a dvoma zlepenými gólmi si zabezpečili polčasové vedenie. V druhom dejstve poistil domáce vedenie svojím tretím gólom dobre hrajúci Martin Marenčák a potom už len kontrolovali hru. V závere tri body ešte poistil Szabo. R Jurena, 150. KOMJATICE: Hajnala – Nemeš, Majerčík, I. Kalužák, Mi. Marenčák, Ma. Marenčák, J. Kalužák (88. Uher), Soboňa, Jančár (78. Krehák), Poláček (88. Uhrík), Szabo. T. LUŽANY: Szívós – Sládiček, Hliva, Gergő, Bajúz, Štrúbel (46. Zsindeli), Štecz, Banda, Kósa, Simondel (65. Rostás), Kollár. Hontianska Vrbica - Zemianska Olča 2:0 (1:0), 19. (11 m) a 71. K. Kačmárik. V prvom polčase mali domáci prevahu aj napriek tomu, že im viazla kombinácia. V 19. min. fauloval hosťujúci obranca Pav. Pilinského, kopala sa jedenástka a K. Kačmárik nezaváhal – 1:0. Zmenu stavu potom nepriniesla ani séria rohov. Snaživý súper po obrátke v snahe vyrovnať oživil hru, útočil, no odmeny sa hostia nedočkali. ČK: 64. G. Cseh (po 2 ŽK), 200. H. VRBICA: Výbošťok – Siksay, Pav. Páchnik, Horský, K. Kačmárik, Pav. Pilinský (75. L. Kuruc), Pat. Pilinský, Pet. Pilinský (58. A. Kačmárik), Valentík, Hovan, Haščák (85. Sücs). Z. OLČA: Házi – Cseh, Sz. Patócs, Szabó, R. Molnár, Simon (35. L. Patócs), Skukalek, Horváth, Š. Molnár (56. Kósa) , Szimádia, Bödök (63. Ledecký). Pribeta - Dolný Ohaj 3:0 (2:0), 11. a 71. Lakatoš, 30. Kovács. Prvé dejstvo bolo útočné, domáci zahodili veľa vyložených šancí. Skóre otváral Lakatos, keď z 27 m prekonal hosťujúceho gólmana, na 2:0 zvýšil po polhodine Kovács. Pribeta pokračovala v nápore aj v druhej časti. V 50. min. sa kopala penalta za faul na domáceho Š. Kovácsa, Lakatoš však možnosť definitívne rozhodnúť zahodil. Kazom zápasu bolo obojstranné vylúčenie za prudké vrazenie, pod sprchu putovalo po jednom hráčovi na každej strane. ČK: 62. Šulák – 62. Augustín. R Kusý, 250. PRIBETA: Jakab – Šutovský, Takács, Hatina (46. Vrzala), Majoroš (46. Ižák), Boldiš (59. Lacza), Šulák, Rusnák, Š. Kovács, Lakatoš, K. Kovács. D. OHAJ: Kecskécs – M. Palacka, Kelebert, Filo (63. Dobročáni), O. Majerčík, Augustín, M. Pétery, J. Pétery, P. Palacka, Porubský, Podbehlý (49. Feješ). ZOSTAVA KOLA: J. Košan (Bánov) – V. Horský (H. Vrbica), K. Pavlatovský (V. Lovce), Z. Lucza (Chotín), Ma. Marenčák (Komjatice), G. Brat (Tvrdošovce), P. Cagáň (Šurany), A. Hegedüs (Kalná), R. Ludas (Dvory), J. Lakatos (Pribeta), M. Jesenič (Mojzesovo). KRISTIÁN MOLNÁR, jt Tabuľka 1. Šurany 2 2 0 0 8:1 6 (+3) 2. Kalná n/Hr. 2 2 0 0 6:1 6 (+3) 3. Komjatice 2 2 0 0 7:3 6 (+3) 4. Dvory n/Ž. 1 1 0 0 6:3 3 ( 0) 5. Okoličná n/O. 2 1 0 1 7:6 3 ( 0) 6. H. Vrbica 2 1 0 1 3:2 3 ( 0) 7. Chotín 2 1 0 1 5:5 3 ( 0) 8. Bánov 2 1 0 1 4:5 3 ( 0) 9. Veľké Lovce 2 1 0 1 5:7 3 ( 0) 10. T. Lužany 2 1 0 1 4:6 3 ( 0) 11. Pribeta 2 1 0 1 4:6 3 ( 0) 12. Čaka 2 1 0 1 3:5 3 ( 0) 13. Zem. Olča 1 0 0 1 0:2 0 ( 0) 14. Mojzesovo 2 0 0 2 1:4 0 (-3) 15. Tvrdošovce 2 0 0 2 1:4 0 (-3) 16. Dolný Ohaj 2 0 0 2 1:5 0 (-3) NAJLEPŠÍ STRELCI: 6 - Cagáň (Šurany), 4 - Martin Marenčák (Komjatice), 3 - Fazekaš (Chotín), Baťalík (Kalná n/Hr.), E. Nagy (Okoličná n/O.), Ľ. Kuruc (Veľké Lovce), 2 - Ludas, Havetta (Dvory n/Ž.), K. Kačmárik (H. Vrbica), Szilvás (Kalná n/Hr.), Szabó (Komjatice), Sándor (Okoličná n/O.), Lakatoš, Š. Kovács (Pribeta), M. Banda (T.Lužany)_novy_riadok_

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.