Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Dolná Ždaňa zdolala Prievidzu, teraz si brúsi zuby na corgoňligovú Dubnicu

SLOVENSKÝ POHÁR

1. kolo:
Dolná Ždaňa - Prievidza 1:1 (0:1), 4:3 po pokutových kopoch, ŽK: Martin Oršula, Viskup, Šlosar, Španík (všetci Prievidza), góly: Maruniak - Čertík, rozhodoval Gábor, 670 divákov
Hostia začali, ako z veľkej knihy a už v 3. minúte Čertík po rohu prestrelil všetko, čo sa dalo. Gašpír bol na jeho strelu prikrátky. Potom zahodili tri šance za sebou, keď domácu bránu prestrelil Šlosár, Kubík a Uškovič. V 38. minúte si vymenili loptu R. Urgela a Maruniak, ale Pinka sám pred brankárom neuspel. Záver polčasu patril našim hráčom, čo potvrdil aj Maruniak svojou strelou do brvna.
Druhý polčas naši chlapci išli za svojím cieľom, nedali prievidzkým futbalistom dýchať a snažili sa vyrovnať. V 50. minúte skvele nabehol do 16-tky R. Urgela, ale trafil len pravú žrď. V 71. minúte si vymenili loptu Krivjančin s Pinkom, ale R. Urgela sa pred brankárom hostí pošmykol. V 82. minúte prečíslili hostia našich obrancov, no Kubík našťastie trafil len brvno. Hráči Dolnej Ždane vyvíjali na súpera priam neskutočný tlak, hostia znervózneli, dostali štyri žlté karty. Päť minút pred koncom vyviezol loptu Pinka a Maruniak hlavou vyrovnal na 1:1. Kedže sa potom skóre nemenilo, na rad prišiel penaltový rozstrel.
A ten dopadol nasledovne: Špánik 0:1, R. Urgela 1:1, Kubík 1:2, Maruniak 2:2, Šlosar nedal (Gašpír chytil), Sekereš 3:2, Čertík nedal (Gašpír chytil), Pinka nedal (Šemrinec chytil), Vurčík 3:3, Krivjančin4:3
Po poslednej 11-tke nastali na ihrisku ovácie, aké si v Dolnej Ždani nikto nepamätá, hráči si vychutnávali aplauz prítomných divákov, ktorí videli zaujímavý zápas s prekvapivým koncom, keď nik nečakal, že prvoligová Prievidza prehrá tento dôležitý zápas. Futbalisti nášho tímu sľúbili, že ani corgoňligová Dubnica to nebude v D. Ždani ľahké. Stanislav Neuschl.
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpír - Krivjančin, Rozenberg, Kukučka, Sekereš, Pinka, R. Urgela, S. Urgela, Laurov, Rešetár (75. Miškov), Maruniak
PRIEVIDZA: Šemrinec - Šnirc, Martin Oršula, Mir. Oršula, Pavlovkin, Čertík, Viskup (46. Vurčík), Šlosár, Masarovič (Krško), Uškovič (34. Španík), Kubík
Súperom Dolnej Ždaňe (III. liga) v 2. kole SP bude Dubnica (Corgoňliga)

II. LIGA VÝCHOD

4. kolo:
Dolný Kubín - Žiar nad Hronom 2:0 (2:0), góly: Gonda, Čarnota (z 11 metrov), rozhodoval Staník, 700 divákov
Do zápasu nastúpili naši chlapci ustráchane a celý prvý polčas sa nevedeli dostať do tempa. Prvý gól sme inkasovali po chybe našej obrany, keď vo vyloženej šanci nedal súper nášmu Grambličovi šancu. V 36. minúte prekľučkoval cez obranu Gonda, bol faulovaný a z následného pokutového kopu Čarnota zvýšil na dva nula. Vo vyloženej šanci sa ocitol Kermiet, no vo výhodnej pozícii minul loptu. Počas druhého polčasu mali naši hráči prevahu, ale šance si nevytvárali. Naopak domáci hráči sa viackrát ocitli pred našou bránou, ale Gramblička ich vychytal.
Daniel Greguš.
ostatné zápasy: Žilina - Vranov 0:1, S. N. Ves - Turč. Teplice 0:1, Ružomberok B - L. Mikuláš 0:1, B. Bystrica B - Rakytovce 2:0, Lipany - Podbrezová B 1:3, Čadca - Prešov B 2:0, Stropkov - Sabinov 3:3

4. kolo:
Dolná Ždaňa - Rimavská Sobota B 3:1 (0:0), ČK: Vreštiak, góly: Maruniak, Rozenberg, Rendek, rozhodoval Chudý, 380 divákov
Zápas zvládli domáci na jednotku, pretože od 36. minúty hrali oslabení o vylúčeného brankára Vreštiaka, ktorého musel nahradiť Gašpír. Celý prvý polčas sa hosťom nepodarilo vystreliť, naopak museli sa brániť tlaku domáceho tímu. Prvý krát sa Rimavskosoboťanom podarilo vystreliť až v druhom polčase, no všetko riešil skvelý brankár Gašpír. Skóre otváral hosťujúci Janák. V 79. minúte centroval Sl. Urgela a vyrovnával Maruniak. Šesť minút pred koncom stretnutia po rohu hlavičkoval Rozenberg a po chybe brankára sa lopta ocitla v sieti. Tento gól prekvapil nielen súpera, ale aj našich hráčov. Na samom konci zápasu vykopával loptu Gašpír, spracoval ju Maruniak a na tri jedna zvýšil Rendek. Stanislav Neuschl.
DOLNÁ ŽDAŇA: Vreštiak (vylúčený), Gašpír - Krivjančin (60. Miškov), Rozenberg, Kukučka, Sekereš, Pinka, R. Urgela (76. Rendek), Sl. Urgela, Laurov, Rešetár (36. Gašpír), Maruniak
ostatné zápasy: Fiľakovo - Lietavská Lúčka 0:3, Lip. Štiavnica - Námestovo 0:0, Bytča - K. N. Mesto 3:2, St. Bystrica - Zvolen 0:2, Kremnička - Bánová 0:0, Makov - Králiky 4:2, D. Strehová - Krásno n. Kys. 1:0

4. kolo:
Nová Baňa - Tomášovce 6:1 (4:0), ČK: Mánik, góly: Švec 2, Pecho, Krivočenko, Laco, Mánik, rozhodoval Ivanič, 350 divákov
Domáci sa ujali vedenia hneď v druhej minúte. Tomášovce neboli pre Novobančanov vyrovnaným súperom, hlavne v prvom polčase pôsobili odovzdaným dojmom a inkasovali až štyri góly. V druhom polčase sa im podarilo znížiť, no Krivočenko predviedol sólo od polovice ihriska a pridal piaty gól. Jediným tieňom zápasu bolo zbytočný faul a následné vylúčenie Mánika. Forgáč.
NOVÁ BAŇA: Poliačik - Budinský, Marko, Šlavka, Polc, Pecho (57. Turčan), Laco, Guláš, Krivočenko (69. Prachár), Mánik, Švec (73. Kasan)

Tisovec - Hliník nad Hronom 0:2 (0:1), góly: Rapčan (z 11 metrov), Murín
ostatné zápasy: Hajnačka - V. Krtíš 2:5, Podlavice - Selce 3:0, Jesenské - Ružiná 0:1, Kalinovo - Revúca 2:1, Poltár - Brusno 4:1

4. kolo:
Žarnovica - Banská Štiavnica 0:1 (0:1), gól: Šimko, rozhodoval Weiss, 250 divákov
Susedské derby svojou kvalitou veľmi nenadchlo. Šancí bolo málo a hralo sa najmä v strede ihriska. Hostia vyťažili z minima maximum a pre domácich sa potvrdilo, že chudobnému aj z hrnca vykypí. Jozef Káčer.
ŽARNOVICA: Vl. Číž - Juhás, Hlavačka, Le, Nasvetr, Černák, T. Laurov, Vl. Laurov, Kopernický (75. Mihálik), Mičík, Šopa (56. Gubán)
BANSKÁ ŠTIAVNICA: Ferko - Netolický, Poprac, A. Hanzlík, Dulaj, Šíma (58. Halák), P. Hanzlík, Sviržovský, Pastier (76. Mališ), Šimko, Kminiak (65. Rusnák)

Ladomerská Vieska/Žiar B - Hrochoť 0:0, ČK: Selecký, rozhodovala Tisoňová, 150 divákov
V prvom polčase sa hral slabý futbal aj keď s miernou prevahou domácich hráčov. Za zmienku stojí jedine šanca Mackuru, ktorý z dvadsiatich metrov prestrelil bránu hostí. V druhej časti stretnutia sa hra presunula medzi 16-tky. Hostia prišli o svojho kapitána, ktorý inkasoval prvú žltú kartu a hneď vzapätí si vykoledoval aj druhú za rečnenie. V závere sa naši hráči snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale hostia im v tom hlavne vďaka prerušovaniu hry zabránili. Ján Barniak.
ŽIAR B: Pažout - Lalo, Zelovič, Karásek, Dobrota, Mackura, Trvalec (60. Šimon), Zuberník (45. Kubík), Šouc, Goral (75. Jakubeje), Čamaj

Dolné Hámre - Dudince 4:0 (1:0), góly: Prim 2, J. Beták, Halaj, ČK: Prim, rozhodoval Jánoš, 220 divákov
Prvých 15 minút boli aktívnejší hostia. No svoje šance nevyužili a naopak inaksovali z kopačky Prima. V druhom polčase hrali od 58. minúty bez vylučeného hráča no aj napriek tomu podali obetavý výkon a pripísali si na svoje konto tri body. Ján Galeta
DOLNÉ HÁMRE: Bocian - J. Haško, Listofer, J. Beták, Šalka, Repiský, Beran, J. Haško, Zeleňák, Galeta, Prim

Štiavnické Bane - P. Č. Balog 3:0 (2:0), góly: Pavlík, Košarník (z 11. metrov), Michálek, rozhodoval Dado, 150 divákov
Začiatok stretnutia bol vyrovnaný, ani jedno z družstiev nechcelo urobiť chybu. No už v 12. minúte rozohrávali domáci hráči nepriamy kop a Pavlík otvoril skóre. Hráči Baní prevzali iniciatívu a v 23. minúte obišiel Michalík dvoch obrancov, bol faulovaný a z následného pokutového kopu zvyšoval Košarník. V závere prvého polčasu sa hostia snažili skorigovať výsledok, ale gól nepadol. V druhom dejstve domáci rozumne držali hostí na dištanc. V 74. minúte, po pekne nakopnutej lopte pred súperovu bránu, Michálek obišiel brankára a uzatvoril skóre na 3:0. Ján Daubner
ŠTIAVNICKÉ BANE: T. Blaško - Kmeť, Pavlík, Beňo, Košarník, Ševeček (57. Izák), Venglár, Antal, Ondrík, Michálek, Hrubčo (46. M. Blaško)

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.