Štvrtok, 9. február, 2023 | Meniny má Zdenko

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Divoké vlny
5. a 6. septembra o 19.00 hod. a 7., 8., a 9. septembra o 16.30 hod. (rodinná animovaná akčná komédia, USA český dabing) – film je animovanou akčnou komédiou, ktorá nazerá do zákulisia vzrušujúceho sveta súťažného surfovania. Hrdinom filmu je mladý tučniak skalný Cody Maverick, začínajúci surfer, ktorý sa chystá na svoju prvú profesionálnu súťaž. Cody, nasledovaný filmovým štábom, ktorý má dokumentovať jeho zážitky, opúšťa rodinu a rodný Mrazákov na Antarktíde, aby sa na ostrove Pin-Gui zúčastnil surferského memoriálu Big Z. Cestou sa stretáva so surferom kuraťom Joeom, známym propagátorom surfovania Regiem Belafontom, hľadačom talentov Mikeom Ambrowitzom a nadšenou plavčíčkou Lani, ktorí si všetci všimnú Codyho zápal pre surfovanie, aj keď ho Cody občas využíva trochu čudným spôsobom. Cody je presvedčený, že víťazstvom získa vytúžený obdiv a úctu, ale keď sa náhodou stretne so starým odpísaným surferom, začne chápať, čo je skutočne dôležité a že skutočným víťazom nie je vždy ten, kto dorazí do cieľa ako prvý. Vstupné je 70 Sk.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Krv ako čokoláda
5. – 6. septembra o 19.00 hod. (dráma, romantický, horor, USA, MP od 15 rokov, titulky CZ) – mladá krásna vlkodlačica sa rozhoduje medzi zachovaním rodinného tajomstva a mužom, do ktorého sa zamiluje. Vstupné je 59 Sk

Vratné láhve
8. a 9. septembra o 19.00 hod. ( komédia ČR, MN do 12 rokov) – dlho očakávaná komédia scénaristu Zdeňka Svěráka a réžiséra Jana Svěráka, uzatvára voľnú trilógiu, ktorú začala na Oscara nominovaná Obecná škola a na ktorú nadviazal medzinárodne úspešný film Kolja, ocenený Oscarom za najlepší neanglický hovorený film. Vstupné je 59 Sk.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK
a AMFITEÁTER

Harry Potter a Fénixov rád
4. septembra o 17.00 hod. v kine a o 20.30 hod. v amfíku (rodinný, fantasy, dobrodružný, UK/USA, MP) – všetci muklovia pozor! Do kín už prichádza piaty diel príbehu Harryho Pottera. Každý, kto sa nezúčastní, môže na ďalší deň očakávať návštevu dementorov. Ak len túžite po tom, aby z vás tieto smrteľne nebezpečné príšery vysali všetko šťastie, príďte si pozrieť príbeh mladého čarodejníka, ktorý musí bojovať nielen proti temnému pánovi, ale aj proti hormónom. Vstupné je 60 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

NOVÁ BAŇA

KINO HRON

Tajomstvo Robinsonovcov
8. septembra o 19.00 hod. (film USA, animovaná rodinná komédia z produkcie Walta Disneyho, MP) – piesne do filmu naspievali Peter Cmorík, Ivan Štroffek a Tomáš Bezdeda. Vstupné je 55 Sk.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Salamandrové dni
Dňa 6. – 9. septembra sa konajú Salamandrové dni v historickom centre mesta, Kostole Sv. Kataríny – mestský sviatok Banskej Štiavnice – Salamandrový sprievod, šachtág, fáranie do štôlne Glanzenberg, ocenenia samosprávy, pokus o zapísanie do Guinessovej knihy rekordov, bohatý sprievodný program a dobré občerstvenie.

Banskoštiavnický mestský sviatok Salamandrové dni sú slávnosťou nielen štiavnických baníkov, ale postupne sa stali príležitosťou pre stretávanie sa baníkov, hutníkov, geológov a naftárov z celého Slovenska.
Využite mimoriadny vlak na salamadrový sprievod
Klub historickej techniky Zvolen v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. vypraví mimoriadny vlak dňa
7. septembra na trati Banská Štiavnica – Zvolen os. stanica. Vlak bude radený z modernizovanej motorovej jednotky M 813 a riadiaceho vozňa 913 s a odchodom z Banskej Štiavnice o 21.20 hod. príchod do Hr. Dúbravy o 21.50 hod. a ukončí vo Zvolene os. stanica o 22.01 hod., kde bude mať prípojné vlaky na smer B. Bystrica, Lučenec a Nová Baňa. Modernizovaná motorová jednotka príde do Banskej Štiavnice ako posila na vlakoch 7508 (Zvolen odch. 15.26 hod.) a 6109 (Hr. Dúbrava odch. 15.39 hod.) Jazda mimoriadneho vlaku sa uskutoční ako sprievodná akcia v predvečer konania
IX. ročníka medzinárodných pretekov parných rušňov Grand Prix Slovensko vo Zvolene a pri príležitosti konania sa Baníckych dní (sprievodu Salamander) v Banskej Štiavnici

SkryťVypnúť reklamu

Nočné prehliadky pokračujú
Dňa 8. septembra - vás Slovenské banské múzeum a skupina historického šermu Bojník pozývajú na Starý zámok. Príďte si vychutnať tajomnú atmosféru nočných prehliadok. Uvidíte ukážky historického šermu, fakírsky program a lámanie na kolese. Vstupy: 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00 (počet účastníkov v jednom vstupe max. 40 osôb). Vstupné je 120 Sk, zľavnené do 18 rokov je 90 Sk. V predpredaji plné 100 Sk, zľavnené 80 Sk. Pre vopred nahlásené skupiny nad 25 osôb je jednotná cena lístka 80 Sk bez ohľadu na vek. Iné ako uvedené zľavy nie je možné uplatniť. Neodporúčame prehliadku s deťmi do 12 rokov.

POZVÁNKY

Kostol sv. Vavrinca v bývalých Horných Opatovciach
Občianske združenie Horné Opatovce vás všetkých srdečne pozýva na Svätú omšu do kostola sv. Vavrinca v bývalých Horných Opatovciach dňa 8. septembra o 14.00 hod.
Kostol je národnou kultúrnou pamiatkou, v ktorom sa tradične prvýkrát v roku konajú sväté omše. Jeho skvelá akustika sa v poslednom čase využíva i na organizovanie koncertov. Pri kostole je pamätník kedysi veľkej kultúrnej obce, ktorej tragédiou bolo nerešpektovanie ekológie v minulosti. Miesto navštevujú turisti, rodáci, stáva sa novodobím pútnickým miestom. Omšu ozvláštňujú veriaci z Hosťoviec krojovanou skupinou a dychovou hudbou. Omšu obohatí aj Chrámový zbor Magnificat z Lutily (začiatok vystúpenia už o 13.30 hod.)

PROJEKTY

Hodina deťom - Nadácia pre deti Slovenska a Mesto Žiar nad Hronom s finančným príspevkom z 8. ročníka Grantového programu Hodina deťom organizuje projekt - Aj my vieme tancovať...
Účastníci projektu: deti a mladí ľudia so zdravotným postihnutím
Termín začatia projektu: od 1. septembra 2007. Termín ukončenia projektu: 30. jún 2008.
Termín a miesto prvého stretnutia a ostatných tréningov: 12. septembra 2007 - streda o 16.00 hod., telocvičňa ZŠ M. R. Štefánika v Žiari nad Hronom. Projektom Aj my vieme tancovať... chceme ukázať cestu a umožniť po nej kráčať nielen samotným deťom a mladým ľuďom so zdravotným postihnutím, ale aj ich rodičom, starým rodičom, spolužiakom, susedom a všetkým občanom mesta. Milí rodičia, milé deti ale aj vy, mladí ľudia, ktorí máte chuť sa k nám pridať a naučiť sa niečo nové, poznať zatiaľ nepoznané a pri tom sa zasmiať, zatrénovať si a zarelaxovať, pridajte sa k nám!
bližšie info: 045/678 71 44, MÚ odb. starostlivosti o obyvateľa, Žiar nad Hronom.

GALÉRIE

Rožňavská metercia a gemerské baníctvo
Galéria Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici

Dňa 4. septembra – 2. novembra: vernisáž sa uskutoční 4. septembra o 14.00 hod., je venovaná histórii gemerského baníctva spojená s prezentáciou najznámejšej neskorogotickej tabuľovej maľby - slávnej rožňavskej Metercie.

KREMNICA

Mestský hrad
Predstavuje ojedinelú pamiatku stredovekého osídlenia a fortifikácie. Je to komplex stavieb z 13. - 15. storočia chránený dvojitým opevnením. V strede areálu stojí dominantný gotický kostol sv. Kataríny - patrónky mesta. Počas obnovy hradného areálu bol v kostole sv. Kataríny nainštalovaný moderný organ, jeden z najkvalitnejších na Slovensku, ktorý je využívaný počas bohoslužieb, ale aj pri pravidelne organizovaných organových koncertoch.
Po 127 točitých schodoch je možné vyjsť na vežu, z ktorej je najkrajší výhľad na panorámu mesta a okolie. V areáli sú ďalšie expozície - karner s kostnicou, Kremnické zvony a zvonolejári, Z archeologických výskumov kremnického hradu, Obrana mesta, Barokové plastiky. www.nbs.sk/MMM, Tel: 045 6743 968
Otvorené: utorok - nedeľa 8,30 - 12,00 hod., 13,00 - 17,30 hod.
Vstupy: 9,00; 10,00; 11,00; 13,00; 14,30; 15,30; 16,30 hod.
Vstupné: dospelí 70 Sk, deti, študenti, dôchodcovia 30 Sk.

JARMOKY

HRONSKÝ BEŇADIK

Beňadický jarmok
8. septembra o 10.00 hod. sa začína Beňadický jarmok, na ktorý vás Obec Hronský Beňadik srdečne pozýva. Na námestí nájdete remeselníkov, ktorí predvedú svoje ukážky tradičných remesiel a výrobkov. Nebude chýbať ľudová hudba, občerstvenie, prehliadka kláštora, jazda na koni a streľba z luku. Milovníci maškŕt si prídu na svoje v súťaži pečenia koláčov, spojenou sochutnávkou.

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Lesníctvo, drevárstvo, ekológia a technika sú životný štýl!
 2. Sme Univerzita, ktorá nosí úspech v mene
 3. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 4. SME ženy a Jamie Oliver: Toto menu platí iba vo februári
 5. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 6. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 7. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 8. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 1. Bezpečnosť pri šoférovaní vychádza z dobrého videnia
 2. Lesníctvo, drevárstvo, ekológia a technika sú životný štýl!
 3. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 4. Sme Univerzita, ktorá nosí úspech v mene
 5. SME ženy a Jamie Oliver: Toto menu platí iba vo februári
 6. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí
 7. Na bezpečnom internete záleží
 8. Ako vyzerá inteligentný bytový dom? Tajomstvo je v technológiách
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 4 852
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 4 027
 3. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí 3 369
 4. Dodajte vašej pokožke šťavu 3 249
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 838
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model 709
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka 684
 8. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 349

Blogy SME

 1. Matúš Lazúr: Teplý obed je mýtus. V bohatom Nórsku deti v škole obed nemajú.
 2. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 3. Júlia Piraňa Mikolášiková: Prišiel si pozrieť korupčný prípad Lipšicovho nominanta. Súd mu nariadil sledovať kauzy
 4. Jozef Stasík: EU a roboty
 5. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Tekvica + cuketa v jednom jedle
 6. Marek Mačuha: Falošný poplach - 2. Klimatické modely
 7. Tomáš Vodvářka: Morálka nebo prachy?
 8. Pavel Macko: 8. február - deň, ktorý mal vojsť do dejín.
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 037
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 523
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 483
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 6 853
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 611
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 376
 7. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 524
 8. Helena Smihulova Laucikova: Predtým ako som zostarla 2 388
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Miernemu svahu sa tešia hlavne rodiny s deťmi a začínajúci lyžiari.

Problémom naďalej zostáva prístupová cesta.


6. feb
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


4. feb
Ilustračné foto.

TOP 30 prináša ďalšie výnimočné príbehy.


31. jan
Ján Kožuško, zakladateľ projektu Programko.sk

Na samotných kurzoch sa lektori nevenujú len tematike, na ktorý je workshop zameraný, ale poslucháčov upozorňujú aj na nástrahy internetu. Veď pojem kyberšikana sa v našom slovníku natrvalo usadil. V internetových vodách číhajú na deti rôzne nástrahy.


31. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Matúš Lazúr: Teplý obed je mýtus. V bohatom Nórsku deti v škole obed nemajú.
 2. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 3. Júlia Piraňa Mikolášiková: Prišiel si pozrieť korupčný prípad Lipšicovho nominanta. Súd mu nariadil sledovať kauzy
 4. Jozef Stasík: EU a roboty
 5. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Tekvica + cuketa v jednom jedle
 6. Marek Mačuha: Falošný poplach - 2. Klimatické modely
 7. Tomáš Vodvářka: Morálka nebo prachy?
 8. Pavel Macko: 8. február - deň, ktorý mal vojsť do dejín.
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 037
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 523
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 483
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 6 853
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 611
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 376
 7. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 524
 8. Helena Smihulova Laucikova: Predtým ako som zostarla 2 388
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu