Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Nová Baňa po piatom kole druhá, v V. lige vyhrala len Štiavnica

II. LIGA VÝCHOD

5. kolo:
Žiar nad Hronom - Stropkov 2:1 (1:0), góly: Páleník, Karakačanov - Paňko, ŽK: Paulík - Potoma, Gomos, rozhodoval: Sedlák, 500 divákov
Stretnutie charakterizovalo veľké množstvo nepresností. Domáci sa ujali vedenia už v 2. min. - po štandardnej situácii otvoril skóre zápasu Páleník. Domácich gól uspokojil a nevedeli sa dostať do tempa. Hostia hrali so zabezpečenou obranou a domáci sa nie a nie presadiť. V 29. min. sa vážnejšie zranil stropkovský brankár Jenčo, hra bola prerušená na 7. minút. V 50. min. po chybe domácej obrany vyrovnal Paňko. Domáci sa až potom začali pohybovať a vyvíjali tlak na bránu súpera. V 57. min. únik Kaplána a jeho prízemný center premenil vo víťazný gól striedajúci Karakačanov. V 77. min. nepremenil dve veľké šance Páleník. V 88. min. Orávik opečiatkoval brvno súperovej brány. Tréner aj asistent by sa chceli poďakovať fan - clubu, za povzbudzovanie počas celého zápasu.
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička - Kaplán (67. Podlucký), Orávik, Knap, Kubinec, Páleník, Puliš, Michalička (58. Žiak), Kuťka (52. Karakačanov), Kermiet, Paulik
STROPKOV: Jenčo (29. Vatena) - Potoma (65. Gambiš), Vereščák, Bodnár (46. Bokšanský), Fečko, Gomos, Pavlík, Paňko, Vatrál, Onder, Teras
ostatné zápasy: Tatran Prešov B - Odeva Lipany 3:1, ŽP Šport Podbrezová B - Dukla Banská Bystrica B 1:3, FK Rakytovce - MFK Ružomberok B 1:2, MFK Vranov nad Topľou - MFK Dolný Kubín 3:1, ŠK Aqua Turčianske Teplice - MŠK Žilina B 2:2, FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš - FK Spišská Nová Ves 0:1, MFK Slovan Sabinov - FK Čadca 1:1

predohrávka 15. kola: Dolná Ždaňa – Bánová 1:1 (0:0), góly: Maruniak - Labuda
ostatné zápasy: Námestovo – Fiľakovo 1:1 (1:0, Rimavská Sobota B – Kysucké N. Mesto 1:1, Lietavská Lúčka – Zvolen 3:1, Bytča – Krásno 1:0, Stará Bystrica – Dolná Strehová 0:0, Liptovská Štiavnica – Králiky 4:2, Kremnička – Makov 3:1
5. kolo:
Lietavská Lúčka - Dolná Ždaňa 1:1 (0:1), góly: Šupina - Maruniak, rozhodoval: Ambros, 200 divákov
Domáci začali tlakom a už v 4. a 11. minúte zachraňoval hostí brankár Gašpír. Po 15 minútach hry prevzali iniciatívu hostia, mali miernu prevahu počas celého prvého polčasu, strelili gól a nevyužili niekoľko sľubných šancí. V druhom dejstve sa hra vyrovnala. V 55. minúte sa po útoku domácich opäť predviedol Gašpír a šancu pri protiútoku mal Maruniak. Za zmienku stojí aj pekná strela z 25 metrov, ktorou sa prezentoval v 85. minúte R. Urgela. Jaro Ihring.
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpír - Krivjančin, Rozenberg, Kukučka, Sekereš, Sepeši, R. Urgela, Sl. Urgela, Laurov, Rešetár (75. Miškov), Maruniak
ostatné zápasy: Krásno nad Kysucou – Fiľakovo 1:3, Králiky - Dolná Strehová 2:2, Bánová – Makov 5:0, Zvolen – Kremnička 4:0, Kysucké N. Mesto - St. Bystrica 0:2, Námestovo – Bytča 1:0, R. Sobota B - Lip. Štiavnica 3:1

5. kolo:
Hliník nad Hronom - Nová Baňa 0:1 (0:0), gól: Švec, rozhodoval: Bajúz, 500 divákov
Derby, na ktoré sa čakalo niekoľko rokov dopadlo lepšie pre hráčov Novej Bane. Hráčov Hliníka opustilo aj šťastie, keď v 17. minúte nepremenili pokutový kop. Stretnutie bolo vyrovnané a o jeho výsledku rozhodla pekná strela Šveca v 85. minúte. Pavel Hlinka
HLINÍK NAD HRONOM: Packo - A. Murín, Blaho, Bahno, Necpal, Slaný (66. Krčmárik), Šopa (66. Pilnik), Sedliak, Rapčan, Želiar, B. Murín (77. Koniar)
NOVÁ BAŇA: Poliačik - Rudinský, Marko, Šlavka, Polc, Pecho (65. Turčan), Laco, Guláš, Krivočenko (89. Kasan), Rybár, Švec
ostatné zápasy: Brusno - Tisovec 3:2, Revúca - Poltár 1:2, Ružiná - Kalinovo 2:1, Selce - Jesenské 0:1, Krtíš - Podlavice 2:0, Tomášovce - Hajnáčka 4:0

Badín - Štiavnické Bane 6:0 (5:0), 200 divákov
Prvých 15 minút bolo stretnutie vyrovnané, potom sa však hostia ujali vedenia, čo hostia nezvládli a v priebehu ďaších osem minút bolo 3:0. Potom sa opäť hra na chvíľu vyrovnala, hostia sa snažili znížiť, no Ondrík sám pred brankárom gól nedal. Potvrdilo sa „nedáš - dostaneš“ a Bane vzápätí inkasovali štvrtý gól. O minútu neskôr už bolo 5:0 a zápas bol prakticky rozhodnutý. Hneď na začiatku druhého polčasu Bane opäť inkasovali a zvyšok polčasu sa len dohrával. Ján Daubner
ŠTIAVNICKÉ BANE: T. Blaško - M. Blaško, Šimko, Kmeť, Košarník, Beňo, Pavlík, Ondrík, Antal, Izák, Michálek (46. Ševeček)

Banská Štiavnica - Poniky 2:0 (1:0), góly: Kminiak, Šimko, rozhodoval: Talán, 200 divákov
Hráči Banskej Štiavnice sa len ťažko presadzovali cez zhustenú obranu hostí, no nakoniec sa im to podarilo a zaslúžene vyhrali.
BANSKÁ ŠTIAVNICA: Ferko - Rusnák (46. Dulaj), P. Hanzlík, Poprac, Sviržovský, Netolický, Šimko, Kminiak (70. Halát), Pastier (25. Šíma)

Sásová - Žarnovica 4:1 (2:0), góly: Kováč 2, Lipták, Kubina - Š. Číž, rozhodoval: Krahulec, 250 divákov
Sásová bola v prvom polčase lepšia a na jeho konci už viedla dva nula. Iskierka nádeje hosťom vzplanula po kontaktom góle Š. Číža, ale domáci na konci stetnutia, v rozmedzí troch minút rozhodli o svojom, pre hostí trochu krutom víťazstve. Jozef Káčer
ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, Hlavačka, Le, Ziman, Černák, Mičík (83. T. Laurov), Vlačuha (66. Šopa), Nasvetr, Š. Číž, Kopernický (52. Adamov)

Hrochoť - Dolné Hámre 3:1 (1:1), góly: Sláva 3 - Šalka, ČK: Galeta, rozhodoval: Grenčík, 60 divákov
Hráči Dolných Hámrov sa snažili ťažiť hlavne z rýchlych protiútokov, čo sa im aj podarilo a ujali sa vedenia. No súper ešte do polčasu vyrovnal. V druhej polovici stretnutia sa domáci dostali do vedenia po chybe brankára a po faule Galetu a následnom pokutovom kope uzatvorili skóre stretnutia na 3:1. Ján Galeta
DOLNÉ HÁMRE: Kocian - Ján Haško, Listofer (52. Švihla), Beták, Beran, Muha, Repiský, Jakub Haško (75. P. Halaj), Galeta, Šalka, Zeleňák
Radvaň - Ladomerská Vieska/Žiar B 1:0 (0:0), rozhodoval: Koštial, 100 divákov
Zápas začali lepšie hostia a už v šiestej minúte mohol otvoriť skóre Kubík, ale ten mieril len do brankára. O dve minúty neskôr mal šancu Šouc, ale jeho strelu vyrazil brankár na roh. V 18. minúte sa opäť dostal do šance Šouc, no tentokrát prestrelil. Domáci sa do streleckých príležitostí takmer vôbec nedostávali. Druhý polčas začali lepšie domáci, no hostia opäť prevzali iniciatívu a pokračovali v útokoch na domácu bránu. No v 61. minúte sa prvý krát dostali do šance domáci a Gibala hlavou otvoril skóre. Hráči Ladomerskej Viesky sa snažili vyrovnať, no to sa im už nepodarilo. Prehrali toto stretnutie aj napriek tomu, že mali loptu na kopačkách minimálne 70 percent stretnutia. Ján Barniak
ŽIAR B: Pažout - Lalo, Zelovič, Lepšík, Kubík, Dobrota, Mackura, Trvalec (72. Čáni), Zuberník, Šouc, Čamaj
ostatné zápasy: P. Č. Balog – Kováčová 4:2, Dudince – Sliač 4:0
Dohrávka 3. kola: Ban. Štiavnica - Sliač 2:2
1. Badín 5 4 1 0 16:5 13
2. Sásová 5 3 1 1 9:2 10
3. Hrochoť 5 3 1 1 7:6 10
4. Č. Balog 5 3 0 2 16:7 9
5. Dudince 5 3 0 2 10:7 9