Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Favoriti v ObM nezaváhali, v II. triede päť remíz

OBM 5. KOLO Čajkov - N. Dedina 4:0 (1:0), góly: Drapka 2, J. Molnár, Csernák. Domáci Čajkov sa ujal vedenia gólom už v 2. minúte. Následne nastrelil Slobodník žrď a keďže ani hostia svoju šancu v prvom polčase nepremenili, stav ostal v platnosti. Druhý polčas patril sebavedomým domácim, ktorí už hosťujúci tím do šance nepustili a pridali ešte tri góly. Víťazstvo favorita bolo zaslúžené. Rozhodovali Farkaš, Titurus. Čajkov: Horniak – Boldiš, Csernák, M. Molnár, Slobodník, Čižmár, Pompoš, Uhnák, Kronka, Drapka, Červenák, striedali: T. Molnár, J. Molnár. N. Dedina: Uhnák– Harmady, P. Bob, M. Mráz, Frtús, J. Salaj, Jurík, Selka, J. Novák, Maľa, P. Salaj. H. Kľačany – Plášťovce 2:3 (1:2), góly: Zaujec, Kúdela – Naniaš 2, Zsóka. Kľačany zopakovali veľmi zlé úvody do zápasov aj teraz. Veľmi rýchlo prehrávali dvojgólovým rozdielom a hoci sa im podarilo znížiť, do kabín odchádzal spokojnejší súper. Druhý polčas patril domácemu celku. Ten dokázal vyrovnať, lenže po hrubej chybe v obrane domácich šli opäť do vedenia Plášťovce. Záverečná snaha už zmenu skóre nepriniesla a tak body putovali do Plášťoviec. Rozhodovali Ďurina, Vida. H. Kľačany: Liška – P. Krivočenko, Bôžik, Štipka, Poláčik, A. Krkoš, Kolár, Čík, Podseník, M. Krkoš, Kováčik, striedali: Kúdela, Zaujec, Garaj, Chmelo, Slušný. Plášťovce: Matúš – Kneizel, Petrík, Somló, Príbranský, Velebný, S. Szabó, R. Križan, Benčok, Szabó, Zsóka, striedali: Naniaš, Páleš, Fabián, Farkaš, Jakab. Želiezovce - Dolný Pial 6:2 (3:1), góly: Kokoška 2, M. Páchnik 2, Valach, Rotík – vlastný, Bielik. Favorit zo Želiezoviec mal od začiatku zápasu jasnú prevahu, ktorú aj dokázal zúročiť. Hostia nepricestovali s veľkými očami, napriek tomu poctivo bojovali a snažili sa hrať vyrovnanú partiu s domácimi. Po prvom polčase bol zápas jasne nasmerovaný k víťazstvu favorita, ktorý dokázal v druhom polčase pozahadzovať veľa dobrých šancí. Dolný Pial dohrával od 50. minúty o desiatich a na zvrat jednoducho nemal. V Želiezovciach sa tak prekvapenie nekonalo, body ostali doma. Želiezovce: Barecz – Szalay, Forró, P. Páchnik, Rotík, M. Páchnik, Karkó, Lauko, Valach, Kokoška, Kristofoli, striedal: Hegeduš. D. Pial: Laurenčík – P. Valach, Gažo, Lukáč, Bútora, Ciling, Jedlička, J. Valach, Nagy, R. Bielik, Meszároš. Tlmače – Žemberovce 2:1 (1:1), góly: Jenes 2 – Konček. Favorizované Tlmače sa predstavili v zostave bez svojho elitného strelca Paľa Havrana, ktorý bol tentoraz pripravený na striedačke. Hostia sa na svojho súpera dobre pripravili a robili mu problémy. Tlmače si ale za to mohli sami, nakoľko pozahadzovali veľa šancí, nastrelili niekoľko žrdí. Žemberovce cítili šancu na úspech, ale nakoniec odišli bez bodu, o čo sa najväčšou mierou pričinil výborne hrajúci Jenes. Rozhodovali Bakači, Nagy, Šafár. Tlmače: Kotora– Mlynárik, Hamar, Líška, Horváth, Jenes, Plašek, R. Kolár, Jašek, T. Titurus, Kupec. Žemberovce: R. Štefana – Mikula, Flašík, Šinkovi, Nedorolík, ažký, Fiam, Hinzeller, I. Vrecník, Kaminský, Konek. Podlužany - P.Vozokany 1:1 (1:0), góly: Szalma – L. Buchlovič. Domáci mali raketový nástup a už po 30 sekundách šli do vedenia. Gól ich ale príliš ukolísal a k slovu sa čoraz viac začali dostávať aj hostia. Tí postupne stupňovali tempo a nakoniec sa im po hodine hry podarilo vyrovnať zásluhou Buchloviča. Napriek záverečnej snahe hostiteľov sa už skóre nezmenilo a tak sa body delili. Rozhodovali Szikora st., Bodžár, Kovács. Podlužany: Kuruc– Búry, P. Šebo, Uhnák, I. Kurucz, Pekárik, Hega, Szalma, Pastier, Vetor, Kováik, striedali: Czíria, Konc, Š. Šebo, M. Šebo, Cetner. P. Vozokany: . Sádovský – M. Bandzi, R. Bandzi, M. Buchlovi, B. Sádovský, L. Buchlovi, D. Števko, Loskop, Beuš, Štrbka, Víglaš, striedali: Držík, Tomašek. S. Tekov - H. Turovce 6:2 (1:1), góly: Frtús, Obický, Krnčan, Angleta, Drenka, Daniš – Varga, R. Kluka. V divokom zápase utrpeli hostia krutú prehru. Prvý polčas držali so Starým Tekovom krok a dlho to vyzeralo, že sa im podarí bodovať. Po prestávke ale prišiel uragán zo strany domácich, ktorí nasúkali poltucet a hostí tak uviedli do tvrdej reality. Zaujímavosťou je, že o 6 gólov Tekova sa postaralo 6 strelcov. Rozhodovali Havran, Fekete, Rosipal. St. Tekov: Konkol – Krnčan, Máčaj, Krenčan, M. Halabuk, Š. Kollár, Bánsky, Daniš, B. Halabuk, Frtús, Obický, striedali: Drenka, Angleta. H. Turovce: Berkula – Csáky, Repka, Pástor, P. Varga ml, Pintér, R. Kluka, Baltazár, Sťahula, P. Varga st., Goral. Kozárovce - N. Tekov 2:1 (1:1), góly: Koláček 2 – Kacian. Kozárovce hrali od úvodu akoby na pol plynu. Príliš sa nehrnuli do útoku. Tekovčania čakali na svoju príležitosť a tú využili už v prvom polčase, po ktorom siahali na remízu. Zvýšené úsilie domácich ale napokon znemožnilo nováčikovi pomýšľať na bodový zisk. Rozhodovali Žirko, Kopanicová, Čornák. Kozárovce: Ridzoň – Šinkovič, Ďurovič, R. Gaži, Koláček, Graus, Jašek, Holka, Priecel, S. Benčať, M. Švolik, striedali: Hallo, Rafael, L. Švolik, J. Havran, Fogad, Kukel. N. Tekov: Gabriel – L. Nagy, Jančo, Kubík, Hengerič, Fraňa, P. Švolik, Lučiar, Kacian, Jašek, D. Nagy, striedal: Králik, Liska, Zajac. Šarovce – Levice 1:7 (0:4), góly: Michalík – Zorád 3, Vidra 2, Príbert, M. Ármai. Vysoký favorit pricestoval na strelnicu s názvom Šarovce. Hostia trestali každú chybu či chybičku v obrane súpera a už do polčasu získali pohodlný náskok. Aj v druhom polčase diktovali tempo zápasu Levičania, domáci sa zmohli akurát tak na čestný úspech. Plný bodový zisk si podľa papierových predpokladov odniesli Levice. Rozhodovali Sekereš, Ábel, Drappan. Šarovce: Káloš – Furi, Nap, Banda, M. Horváth, Tóth, Michalík, Farkaš, E. Baláž, P. Madaj, J. Madaj, striedali: P. Nagy, Š. Horváth, Gazda. Levice: Ivani – Zorád, Fríbert, Varga, Mehard, M. Ármai, Pankuli, Maslen, Kozolka, P. Gabaš, Vidra. Striedali: Fogad, Furi, Martinek, Krenan, Graus. ZOSTAVA KOLA: Matúš (Plášťovce) – Zorád (Levice), Boldiš (Čajkov), M. Bandzi (P. Vozokany) – Naniaš (Plášťovce), Holka (Kozárovce), Jenes (Tlmače), Vidra (Levice), Drenka (S. Tekov) – Drapka (Čajkov), Koláček (Kozárovce) 1. Levice 5 4 1 0 25:4 13 (7) 2. Tlmače 5 4 1 0 23:6 13 (4) 3. Želiezovce 5 4 0 1 23:11 12 (3) 4. St. Tekov 5 4 0 1 16:6 12 (3) 5. Plášťovce 5 4 0 1 15:10 12 (6) 6. Kozárovce 5 3 2 0 14:5 11 (2) 7. Čajkov 5 2 2 1 12:8 8 (2) 8. Žemberovce 5 2 1 2 9:8 7 (1) 9. P. Vozokany 5 2 1 2 4:9 7 (1) 10. Podlužany 5 2 1 2 7:14 7 (-2) 11. N. Tekov 5 1 1 3 11:13 4 (-5) 12. Šarovce 5 1 0 4 9:20 3 (-6) 13. N. Dedina 5 1 0 4 5:24 3 (-3) 14. H. Turovce 5 0 2 3 8:18 2 (-7) 15. H. Kľačany 5 0 0 5 8:19 0 (-6) 16. D. Pial 5 0 0 5 8:22 0 (-6) II.TRIEDA 5.KOLO Hrkovce - M.Ludany 0:1 (0:0), gól: Š. Tóth, (Máčaj), Hrkovce odohrali s M. Ludanmi vyrovnaný zápas. Šance Salátu a Jakaba v prvom dejstve pochytal hosťujúci gólman. M. Ludany trestali po zmene strán, keď sa po brejkovej situácii presadil Š. Tóth. Jeho gól sa ukázal ako rozhodujúci, preto si hostia odviezli všetky body. V.Turovce - I.Úľany 2:2 (2:1), góly: Petreživ, Kóša (11m) - G. Morvaz 2, (Zaimi), Vo Veľkých Turovciach sa hral od začiatku vyrovnaný bojovný zápas, šance obidvoch mužstiev sa striedali ako na hojdačke. Vedenia sa ujali hostia v 22. min., keď ďalekonosný priamy kop dorazil do súperovej brány Morvay. Avšak o 5. min. bolo vyrovnané, keď z ostrého uhla sa presadil Petreživ. V 40. min. sa domáci ujali vedenia na 2:1. Odpoveď hostí prišla v 52. min., keď centrovanú loptu tečoval Morvay. Do konca zápasu sa už na výsledku nič nezmenilo. Jur n.Hr. - P.Ruskov 0:0, (Macho), Diváci v Juri mohli vidieť vyrovnaný duel avšak bez nejakých vážnejších a vyložených gólových šancí. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami bez vážnejších dostrelov na brankárov. Tak sa nakoniec zrodila spravodlivá remíza. Treba pripomenúť, že hostia hrali od 15. min. bez jedného vylúčeného hráča a rozhodca rozdal v zápase viacero žltých kariet. Keť - Bory 0:0, (Svetlošák), Diváci, ktorí prišli na futbal do Keti góly síce nevideli, ale hráči im ukázali, že aj v druhej triede sa hrá dobrý futbal. Šance sa striedali na oboch stranách, obe mužstvá sa snažili útočiť a futbal sa divákom musel páčiť. Na oboch stranách sa vyznamenali obaja gólmani a preto sa stretnutie skončilo zaslúženou deľbou bodov. Čata - Rybník 2:0 (0:0), góly: K. Varga (z 11 m), Szoby, (Lieskovský), V Čate sa hral zápas iba slabej úrovne. V úvodnom dejstve sa nič vážne nestalo, iba domáci Raj dva razy nebol v koncovke dostatočne dôrazný. Hostia ožili po zmene strán, vypracovali si niekoľko dobrých šancí, no ani oni nedokázali prekonať domáceho gólmana. Čatania sa dočkali v 78. min., keď diskutabilný pokutový kop premenil domáci kanonier K. Varga. Rybníčania sa snažili vyrovnať, zabudli však na zadné dvierka a preto Szoby päť minút pred koncom poistili domáce víťazstvo. Vyškovce - H.Kosihy 2:0 (1:0), góly: Csala, Székely, (Szikora ml), V slušnom zápase vo Vyškovciach sa útoky striedali na oboch stranách, no korenie prišlo až po štyridsiatich minútach hry, keď sa presadil Csala. Po zmene strán H. Kosihy vystrkovali rožky a mohli vyrovnať, proti však bol domáci gólman. V 75. min. Vyškovce využili zaváhanie v obrane hostí a Székely zabezpečil pre svoje mužstvo všetky body. Lok - Santovka 0:0, (Klabníková), Od začiatku zápasu boli futbalovejší a mali prevahu domáci, avšak nedokázali sa v tomto zápase žiaden z hráčov gólovo presadiť a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou. Hostí podržal počas celého zápasu brankár, ktorý nepustil za svoj chrbát žiadnu loptu a tak si nakoniec Santovčania odniesli z Loku jeden bod, ktorý ich istotne potešil. Kalinčiakovo - Bátovce 2:2 (2:1), góly: Šimko, Pap - Janeček 2, (Végh) Domáce mužstvo sa nepoučilo z posledného zápasu v Santovke a tak si zaknihovalo ďalšiu remízu tentoraz však na domácej pôde. Hostia počas celého priebehu zápasu hrozili domácim peknými brejkmi z ktorých dokázal Janeček využiť dve a tak sa zaslúžil o cenný bod na súperovej pôde. Domácich môže mrzieť, že nedokázali premeniť viaceré gólové šance a tak získať tri body do tabuľky. 1. Kalinčiakovo 5 3 2 0 16:03 11 (2) 2. Čata 5 3 1 1 12:07 10 (1) 3. Bátovce 5 3 1 1 13:09 10 (4) 4. Vyškovce 5 3 0 2 9:05 9 (0) 5. M. Ludany 5 2 2 1 13:13 8 (2) 6. Santovka 5 2 2 1 7:09 8 (-1) 7. Lok 5 2 1 2 12:07 7 (-2) 8. P. Ruskov 5 2 1 2 12:11 7 (1) 9. Keť 5 2 1 2 12:13 7 (-2) 10. Bory 5 2 1 2 6:09 7 (1) 11. Hr. Kosihy 5 2 0 3 10:15 6 (-3) 12. V. Turovce 5 1 2 2 7:08 5 (-1) 13. Ip. Úľany 5 1 2 2 6:10 5 (-1) 14. Jur n. Hr. 5 1 2 2 5:09 5 (-4) 15. Hrkovce 5 1 0 4 7:11 3 (-3) 16. Rybník 5 1 0 4 5:13 3 (-3) III.TRIEDA SZ 5. KOLO Pukanec - Podlužany B 4:1 (2:0), góly: J. Slosiar 2, Kabát, J. Zabák (11m) – Kováčik. Domáci mali počas celého stretnutia značnú prevahu. Dokázali si vypracovať veľa gólových príležitostí a tie s prehľadom premieňali. Hostia nekládli príliš veľký odpor a počas duelu nenašli recept na aktívnu hru Pukanca. Víťazstvo domácich bolo úplne zaslúžené a mohlo byť aj vyššie. Beša - V.Kozmálovce 2:2 (1:1), góly: P. Horváth 2 – Ľ. Tariška 2. V zápase sa od úvodu presťahovala prevaha na kopačky domáceho celku, ale hráči Beši zahadzovali veľké príležitosti. Hostia trpezlivo čakali na chyby Bešanov. Tie prišli a Kozmálovce šli po prestávke do vedenia. Domáci dreli a odmenou im bol aspoň vyrovnávajúci gól, hoci mali rozhodne naviac. Horný Pial - Vyšné 0:3 (0:0), góly: Z. Palonder 2, L. Garaj Vyšné dokonale zaskočilo domáci celok. Ten od úvodu akoby hľadal na ihrisku formu. Hostia boli behavejší, futbalovejší a po prestávke začali k slušnej hre pridávať aj premieňanie gólových príležitostí. Horný Pial sklamal na celej čiare a tak sa body vezú do Vyšného. 1. Pukanec 5 4 1 0 18:6 13 (4) 2. V. Kozmálovce 5 1 3 1 11:8 6 (-3) 3. V. Ďur 4 1 2 1 10:8 5 (-4) 4. Podlužany „B“ 4 1 2 1 9:11 5 (2) 5. Vyšné 4 1 1 2 5:13 4 (1) 6. H. Pial 4 1 0 3 7:10 3 (-3) 7. Beša 4 0 3 1 5:9 3 (-3) III.TRIEDA JV 5.KOLO T.Lužany 4FSC - Hronovce 2:2 (1:0), góly: Kosák, Tamáš – Graus, Énok Domáci tím si od úvodu vynútil prevahu. Hostia z Hronoviec sa spoliehali na nakopávanie lôpt a príliš veľa šancí si vypracovať nedokázali. Po ukážkovom Kosákovom góle sa zdalo, že Hronovčania odídu naprázdno, ale tí sa bodovej šance nemienili vzdať a zlepšeným druhopolčasovým výkonom sa im podarilo siahnuť na bod. Málaš - Lontov 1:7 (1:3), góly: Víglaš (11m) – Žembery 2, Szabó 2, Šrajer 2, R. Lacko. Stretnutie malo jednoznačného pána v hosťujúcich hráčoch. Tí vyvinuli enormný tlak, na ktorý domáci nedokázali účinne reagovať. Už po polčase bolo o všetkom rozhodnuté. Domáci celok bol zrelý na uterák, kým s prehľadom hrajúci hostia si vychutnávali zaslúžené víťazstvo a bezproblémové 3 body. I.Sokolec - Sikenica 0:2 (0:1), góly: Lehocký, Lajčák. Hostia mali výborný vstup do stretnutia a už v druhej minúte otvorili zásluhou Lehockého skóre. Domáci sa potom dostali do tempa, vypracovali si spústu gólových príležitostí, ale ich realizácia bola žalostná. Po prestávke zasadili hostia domácim hráčom direkt druhým gólom. Sokolčania dreli, mali naďalej veľkú prevahu, ale nedokázali ju vyjadriť gólmi a tak si pripísali na konto nešťastnú prehru 0:2. Farná - Pastovce 4:3 (3:0), góly: Seneši 2, Miklós za hostí V zaujímavom zápase dvoch rozdielnych polčasov mali od úvodu jednoznačne navrch domáci. Tým patril prakticky celý prvý polčas, počas ktorého si dokázali vypracovať pohodlný trojgólový náskok. Po zmene strán sa ale diali veci. Hostia sa nepoložili a duel poriadne zdramatizovali a napokon nechýbalo veľa, aby z Farnej odchádzali s bodovým ziskom. Farná tesné víťazstvo udržala. Hokovce - Tupá 2:2 (2:1), góly: Gráfik, Sádovský – Nagy, Kucmera. V pokojnom a bezproblémovom zápase sa hralo zväčša v strede poľa. Oba celky sa snažili vychádzať zo zabezpečenej obrany a do útoku sa príliš nehrnuli. Góly stretnutiu nechýbali a keďže sa družstvá v skóre doťahovali, ostalo pri remíze, ktorá je vzhľadom na priebeh zápasu zaslúžená. 1. Farná 5 4 1 0 19:11 13 (7) 2. Lontov 5 4 0 1 24:8 12 (3) 3. Sikenica 5 4 0 1 15:5 12 (3) 4. Málaš 5 3 0 2 12:14 9 (0) 5. T. Lužany 4FSC 5 2 1 2 7:7 7 (-2) 6. Ip.Sokolec 5 1 2 2 9:11 5 (-4) 7. Hokovce 5 1 2 2 11:16 5 (-1) 8. Pastovce 5 1 0 4 9:19 3 (-3) 9. Hronovce 5 0 2 3 10:17 2 (-4) 10. Tupá 5 0 2 3 7:15 2 (-4) MARIÁN SABALA, ĽUBOŠ RÁC, TOMÁŠBAČÍK