Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Lutila a Tekovská Breznica si z chuti zastrieľali

I. TRIEDA DOSPELÍ

6. kolo
Lovčica Trubín –Kremnica 2:5 (1:2), góly: Debnár, Hromádka - Chladný 2, Žiarny, Brünn, Hoz, ČK: Dodek, rozhodoval: Hromádka, 200 divákov
V prvom polčase bol zápas vyrovaný. V druhej polovici stretnutia, po červenej karte domáceho hráča prebrali iniciatívu hostia a zaslúžene vyhrali. Miroslav Regináč
LOVČICA TRUBÍN: Juhaniak - Dodek, Hromádka, Vrtík, Masarovič, Debnár, Tršo (46. kapusta), Krajči, Macko, Tinák, Bahno (60. Rečlo),
KREMNICA: Valuška - Mališ, Gordulič, Brünn, Mecele, Hoz (70. M. Ďurian), Lupták (75. Rusín), Chladný, Žiarny (80. P. Ďurian), Ondruš (50. Tokár), Urgela
Lutila - Voznica 7:1 (2:0), góly: Majer 3,Sklenka 2, Gordulič, Forgáč - P. Blaho, rozhodoval: Kacz, 150 divákov
Hostia svojím výkonom sklamali. V prvom polčase ešte boli pre domácich rovnocenným súperom, ale v druhom mali hru vo svojich rukách domáci. Lutilčania sa snažili dať na konci ešte 8. gól, čo sa však zvrtlo proti nim a hostia znižili na 7:1. Pavel Čierny
LUTILA: Kováč - Forgáč, P. Kanina, Gordík, R. Kanina, Vanko, Sklenka, Paučo (73. Pavlove), Gordulič (65. Šarközy), Golha, Majer
VOZNICA: Brestovský - Oslanec, Benča (65. Závadzký), Slosiar, P. Blaho, Mocpajchel, Kršiak, M. Blaho, Nemec, Arvaj, S. Mihálik
Banská Belá - Lovča 1:2 (1:2), góly: Selyem - Magula 2, rozhodoval: Slosiar, 80 divákov
Celý zápas bol vyrovaný. Domáci mali veľa šancí, ktoré však nedokázali premeniť. Andrej Javorský
BANSKÁ BELÁ: Prokaj - Hankovič, Javorský, Selyem, Hanzlík, Palášty, Klein, Zelinka, Durbák, Lacko (87. Švorc), Debnár (50. Buzalka)
LOVČA: Brašeň - Hrmo, Magula, Páchnik, Šandor, Kováč, Hazucha, Paučo, Matuška, Golebiowski
Vyhne - Brehy 4:1 (3:0), góly: Ivan 3, Kašiar - Trenčan, rozhodoval: Levčík, 150 divákov
Domáci sa ujali vedenia v 35. minúte. Dali 2 rýchle góly, ktoré rozhodli o zápase. Hostia síce znížili stav, ale Vyhniam sa podarilo skórovať ešte dvakrát, čím prikrášlili svoje víťazstvo. Jozef Halaj
VYHNE: Herold - Šrot, Bujňák, Katina (60. Pavla), Lupták, Hrnčiar, Štefanka, Gorbov, Ivan, M. Kašiar (78. Čunderlík), Zvizdeckij (22. P. Kašiar)
BREHY: Kosec - Polnišer, Hubáč, Martinec, Lipták, Holý (85. Krubý), Polc (46. Čakloš), Vozár, Mezö, Trenčan, Obercian (20. Chranček)
Tekovská Breznica - Janova Lehota 6:0 (2:0), góly: Žembery 3, Gaži, Polc, Petráš, rozhodoval: Blahút, 100 divákov
Hráči Tekovskej Breznice v prvom polčase nevyužili množstvo šancí, no aj napriek tomu vsietili 2 góly. Naplno sa strelecky presadili až v druhej polovici, keď strelili štyri góly. Ján Havran
TEKOVSKÁ BREZNICA: Mišík - Krulák, Gaži, Potocký (46. Pastier), Homola, Žembery, Havran, Petráš, Šuhajda, Jány, Polc
JANOVA LEHOTA: Malík - Matiáš, Krajčír, Stacho, Koneracký, Karásek, Brenkus, Gustiňák, Brzula, Rečlo, Vincent
Rudno nad Hronom - Repište 2:5 (1:2), góly: Škarba, Búry - Karvaš 4, E. Kmeť, rozhodoval: Lešniak, 100 divákov
Hostia sa ukázali ako vynikajúce mužstvo. Vyborní boli najmä ich útočníci. Takouto dobrou hrou domácich zaskočili a odniesli si tri body. Milan Gubán
RUDNO: Tužinský - Matejašovič, Bartoš, Psotka, Lauko (46. Búry), Moško, R. Škarba, Marko, J. Škarba (56. Boroš), Valko, Benčát
REPIŠTE: Filip - Čech, Želiar, E. Kmeť, M. Karvaš, P. Karvaš, Ľ. Kordík (82. Vincúr), M. Kordík, M. Kmeť, A. Kmeť, Urblík
Bzenica -Horná Ves 0:3 (0:1), góly: B. Neuschl 2, Kaštier, rozhodoval: Molnári, 60 divákov
Slabý výkon domáceho mužstva rozhodol o konečnom výsledku. Hostia síce nepresvedčili výkonom, ale odvážajú si tri body. Marián Jasenák
BZENICA: Kršiak - M. Dekýš, Meliš, Olajec, Majer (80. J. Dekýš), Barborík (46. Hlinka), Harach, Šedivec (82. Budinský), Mališ (67. Kollár), Krištof, Demko
HORNÁ VES: Mikula - Wágner, Marianík, Tichý, Hric, Briatka (75. Širáň), Šmidt, T. Neuschl, Pažold (82. Haško), B. Neuschl, Kaštier

JANKAURBLÍKOVÁ

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Publikácia Zuzany Denkovej.

Kniha je dielom riaditeľky Slovenského banského múzea Zuzany Denkovej.

1 h
Chátrajúca budovy zmrzliny, v ktorej vznikne ekologické komunitné centrum.

Nevyužitý objekt by sa mal stať kontaktným bodom pre rôzne skupiny obyvateľstva.

3 h

Predseda vlády avizuje, že v najhorších okresoch bude ďalšie kolo testovania.

16 h
Termálny prameň v Lukavici využívajú na rekreáciu miestni aj turisti.

Termálny prameň v Lukavici zaradili medzi územia s vysokým stupňom ochrany. Jeho využívanie je problematické.