Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Žarnovica po zmene trénera, Ždaňa prahrala vo Fiľakove

II. LIGA VÝCHOD

6. kolo:
Stretnutia víkendového 6. kola tretej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - II. ligy 2007/08 sa odohrajú v náhradnom termíne. Ligová komisia Slovenského futbalového zväzu (LK SFZ) sa pre tento krok rozhodla vzhľadom k pretrvávajúcemu nepriaznivému počasiu. „Ligová komisia SFZ odložila pre nepriaznivé počasie stretnutia II. ligy mužov, ako aj všetky zápasy žiakov, dorastu a žien,“ povedal pre agentúru SITA sekretár LK SFZ Dušan Kučera.

III. LIGA STRED

6. kolo:
Fiľakovo - Dolná Ždaňa 2:0 (0:0), rozhodoval: Hreus, 350 divákov
Dolná Ždaňa dosial vonku strácala dva body, avšak tentoraz domáci bojovali ako levy a naši hráči sa chceli presadiť len technickou hrou, čo im však nevychádzalo. Prvý polčas vyznel lepšie pre hostí, keď najväčšiu šancu spálil Rado Urgela, ktorý išiel sám na brankára. Väčšiu šancu mal len Sekereš, no jeho strelu z päťky vytlačil brankár na roh. Druhý polčas začali naši hráči šancou, ktorá sa hádam nedala netrafiť, ale Rasťo Urgela trafil iba žrď a Miškov ani na dva krát neprekonal brankára. Domáci udreli v 78 minúte strelou spoza 16 – tky a o päť minút ešte zvýšili na 2:0. Stanislav Neuschl.
DOLNÁ ŽDAŇA: Vreštiak – Rozemberg, Krivjančin, Sekereš, Kukučka, Sl. Urgela, Rado Urgela, Sepeši, Rasťo Urgela, Maruniak, Miškov
ostatné zápasy: Lipt. Štiavnica – Liet. Lúčka 1:1, Bytča – Rim. Sobota B – nehralo sa pre nespôsobilý terén, St. Bystrica – Námestovo 1:0, Kremnička – K. N. Mesto 1:0, Makov – Zvolen 3:3, D. Strehová – Bánová 0:1, Krásno n/Kysucou - Králiky – nehralo sa pre nespôsobilý terén.

6. kolo:
Hliník nad Hronom - Brusno 1:0 (0:0), gól: Rapčan, ČK: Sokol (hostia), rozhodoval: Ondrašina, 250 divákov
Domáci začali vo svižnom tempe, no po 15 minútach sa hra vyrovnala a takto sa hralo až do konca prvého polčasu. V druhom sa stretnutie dostalo do vyšších obrátok výsledkom čoho bol víťazný gól domáceho mužstva. Okrem toho mali Hliničania aj niekoľko ďalších šancí, ktoré však už nevyužili. Pavel Hlinka
HLINÍK NAD HRONOM: Packo – Koniar, Bahno, Blaho, Necpal, Slaný (77. T. Pilnik), Krčmárik (66. Rozemberg), Sedliak (51. Vl. Pilnik), Rapčan, Želiar, B. Murín

Nová Baňa - Hajnáčka 4:2 (2:0), góly: Pecho 2, Kasan, Krivočenko (z 11. metrov), rozhodovala: Frontová, 250 divákov
Novobančanom nevyšlo stretnutie podľa predstáv, ale aj napriek tomu už po polčase vyhrávali 2:0. V druhom dejstve sa po hrubých chybách domácich hráčov dostali hostia opäť do zápasu, no domáci svojou bojovnosťou strhli víťazstvo na svoju stranu. Forgáč.
NOVÁ BAŇA: Poliačik – Budinský, Marko, Slavka (81. Fáber), Turčan (60. Kasan), Pecho (88. Binda), Laco, Guláš, Krivočenko, Rybár, Švec
ostatné zápasy: Podlavice – Tomášovce 3:3, Jesenské - V. Krtíš 0:0, Kalinovo - Selce 0:0, Poltár - Ružiná 1:3, Tisovec - Revúca 2:0

6. kolo:
Kováčová - Ladomerská Vieska/Žiar B 1:2 (1:1), góly: Homola – Trvalec, Jakubeje, rozhodoval: Kysek, 200 divákov
Začiatok stretnutia lepšie vyšiel domácim hráčom, ktorí sa ujali vedenia už v štvrtej minúte dorážkou Homolu. No potom naši hráči prevzali iniciatívu a po centri Zuberníka vyrovnával Trvalec. Začiatok druhej polovice si už hostia postrážili a Jakubeje zvýšil krásnym „Angličanom“ na dva jedna pre Ladomerskú Viesku. Domáci hráči sa do posledných minút snažili vyrovnať, tlačili, ale ani Homola a ani Balko už skóre nezmenili. Ján Braniak
ŽIAR B: Pažout – Lalo, Karásek, Kubík, Dobrota, Mackura, Trvalec, Zuberník (86. Goral), Šimon, Čamaj, Jakubeje (68. Čáni)

Dolné Hámre - Radvaň 0:1 (0:0), gól: Uličný, rozhodoval: Šibal, 150 divákov
Domáci hráči odohrali opäť jeden nešťastný zápas, keď tlačili súpera počas celého stretnutia, no hosťom sa podarilo skórovať z ojedinelého brejku. Dolné Hámre prehrali tento zápas hlavne kvôli nemohúcnosti strelcov. No tímu nemožno nič vyčítať. Ján Galeta
DOLNÉ HÁMRE: Kocian – Listofer, Peták, Beran, Muha, Repiský, Jakub Haško (75. P. Halaj), Galeta, Šalka (80. Ján Haško), Frim, Zeleňák

Žarnovica - Dudince 3:2 (0:2), góly: Nasvetr, Vlačuha, Vl. Číž (z 11 metrov) – Kralina 2 (oba z 11 metrov), ČK: Černák (domáci), rozhodoval: Krahulec, 150 divákov
Žarnovičania boli po výmene trénera na nepoznanie. Hoci prehrávali po dvoch penaltách už dva nula, dokázali vývoj stretnutia otočiť vo svoj prospech. Dudince podali slabý výkon, po ktorom mohli inkasovať aj viac gólov. Žarnovičania naopak predviedli najlepší futbal od začiatku sezóny. Jozef Káčer.
ŽARNOVICA: Vl. Číž – Štefanka, Ziman, Gubán, Vl. Laurov, Černák, Hlavačka, Št. Číž, Adamov (46. Vlačuha), Mičík, Nasvetr (88. T. Laurov)

Štiavnické Bane - Banská Štiavnica 2:2 (0:1), góly: Antal, Šimko – Dulaj, Šimko, rozhodoval: Kysek, 350 divákov
Bane sa ujali vedenia už v piatej minúte po chybe obrany. Potom sa hra vyrovnala. Pred koncom polčasu začali domáci na súpera vyvíjať tlak, no svoje šance nedokázali využiť. V druhej polovici svoj tlak ešte zvýšil, čo prinieslo vyrovnanie v 50. minúte. No v 69. minúte sa opäť dopustili chyby v obrane, čo Štiavničania využili a znovu sa ujali vedenia. Ale hostia sa víťazstva nedočkali, pretože v 74. minúte, po rohu, vyrovnával hlavou Šimko. Ján Daubner.
ŠTIAVNICKÉ BANE: Blaško – Kmeť, Pavlík, Šimko, Košarník, Beňo, Venglár, Antal, Ondrík, Michálek, Ševeček (46. Hrubčo)
BANSKÁ ŠTIAVNICA: Jurica – P. Hanzlík, Poprac, Sviržovský, Netolický, Kminiak (88. Rusnák), A. Hanzlík, Šíma (51. Halát), Mayer (68. Macko), Dulaj. Šimko
ostatné zápasy: Poniky – Sásová 2:1, P. Č. Balog – Badín 1:2, Sliač – Hrochoť 1:1
1. Badín 6 5 1 0 18:6 16
2. Hrochoť 6 3 2 1 8:7 11
3. Sásová 6 3 1 2 10:4 10
4. B. Štiavnica 6 2 4 0 10:7 10
5. Č. Balog 6 3 0 3 17:9 9
6. Dudince 6 3 0 3 12:10 9
7. Radvaň 6 3 0 3 6:6 9
8. Š. Bane 6 2 3 1 9:11 9