Písmo:A-|A+
diskusia (0)
- V Tlmačoch ste strávili pri mužstve takmer jeden a pol roka. Ako by ste zhodnotili svoje pôsobenie u účastníka Oblastných majstrovstiev?
- K mužstvu som sa dostal v minulej sezóne. Je pravdou, že na začiatku som veľa hráčov nepoznal, oťukávali sme sa. Hľadal som optimálnu zostavu, skúšal som hráčov na rôznych postoch a snažil sa pripraviť mužstvo na začiatok novej súťaže. Po príchode Pavla Havrana, Erika Jenesa a Lukáša Kupca sme prehrali dva razy, obsadili sme tretie miesto, z tohto pohľadu som spokojný. V úvode tohto ročníka sme síce doma s Čajkovom zaváhali, od niektorých hráčov som čakal v zápase viac nasadenia. Potrápili nás aj Žemberovce, tento zápas sme však dotiahli do víťazného konca a tri body sa rátajú.
- Pod vašim vedením bolo mužstvo vždy v hornej polovici tabuľky. Aké sú ciele v tomto ročníku?
- Vedenie klubu nestanovilo konkrétny cieľ. Po jesennej časti by sme chceli skončiť na prvom – druhom mieste a potom sa uvidí, čo ďalej.
- Remíza v 1. kole s Čajkovom nepotešila. Boli hostia zdolateľní?
- Určite áno. My sme však v úvode nepremenili vyloženú šancu. Myslím si, že to poznačilo ďalší priebeh stretnutia. Hostia hrali pozorne v obrane, veď sú tam skúsení hráči, ktorý v minulosti hrávali vo vyšších súťažiach. Vpredu hrozili po nebezpečných brejkových situáciách, z ktorých nám vlastne strelili všetky góly. Ale myslim si, že poraziť sa určite dali.
- Ste spokojný s kádrom, ktorý máte k dispozícii?
- V podstate áno. Trápi ma však dlhodobé zranenie Jozefa Kissimonyiho, ktorý by mužstvu určite pomohol. Onedlho nám odchádza do Brazílie Hamar a Bombala pracuje v Prahe. Do mužstva sme však získali na hosťovanie Maja Kačúra z Humenného a veľmi dobre sa v strede zálohy ukazuje Plašek.
- Koncom októbra vás čaká domáci súboj s Levicami. Je známe, že dlhšiu dobu ste pôsobili pri levickej mladi. Bude tento zápas pre vás osobne špecifický?
- Nie. Ako tréner pristupujem ku každému zápasu rovnako, vždy chcem vyhrať, či sú to Levice, Žemberovce, alebo niekto iný. V levickom mužstve mám kamarátov, no Tlmače ich chcú na domácej pôde rozhodne poraziť. Určite to bude zaujímavý zápas, v ktorom pôjde hlavne o body.
- Majú teda Tlmače na to, aby sa na budúci rok radovali z postupu do vyššej súťaže?
- Ťažká otázka. Sezóna sa prakticky začala, my ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať. Ak by sa však káder v zimnej prestávke doplnil o dvoch – troch hráčov, myslím si, že máme reálnu šancu pomýšľať na postup. Za to, že sa Tlmače v týchto časoch pohybujú na samom špici tabuľky však treba poďakovať všetkým funkcionárom na čele s Eduardom Mesiarikom a samozrejme aj primátorovi Miroslavovi Považanovi. Hráči majú zabezpečenú rehabilitáciu, sú tu naozaj dobré podmienky, a keď sa bude v takomto trende pokračovať a hráči budú podávať solídne výkony, verím, že o rok sa budeme tešiť.
TOMÁŠ BAČÍK