Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

III. kolo Viessmann pohára - biatlon Vyhne

V dňoch 1. - 2. septembra sa konalo III. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone v Predajnej. Za účasti 91 pretekárov v kategórii dospelých zo Slovenska a 110 pretekárov žiackych kategórií zo Slovenska a Maďarska sa naši biatlonisti pustili do bojov o pos

Organizátor pripravil výborné podmienky na tratiach a strelnici, ktoré s príjemným počasím dávali záruku kvalitných výkonov športovcov. V prvý deň mali na programe rýchlostné preteky a v druhý deň preteky s hromadným štartom, ktoré sú pre divákov veľmi atraktívne. V kategórii mužov 36 - 46 roč. sme mali zastúpenie Petrom Luptovským, ktorý obsadil v sobotu tretie miesto a v nedeľu prvé miesto. V žiackych kategóriách sme mali nasledovné zastúpenie: kategória 10 - 11 roč. Róbert Valenta: sobota siedme miesto, nedeľa deviate miesto a Marcela Luptovská: sobota piate miesto, nedeľa piate miesto. Kategória 12 - 13 roč. Ondrej Kosztolányi: štvrté a prvé miesto, Denisa Čunderlíková: prvé miesto a druhé miesto, Martina Luptovská: druhá a siedma. Kategória 14 - 15 roč. - Juraj Valenta: druhé miesto a tretie miesto, René Bevelaqua – siedme a pätnáste, Petra Valentová: sobota piate miesto, nedeľa siedme miesto.
Naši pretekári znovu výborne reprezentovali svoj klub ako aj náš región.

Veľká cena SOFTIPu v letnom biatlone vo Vyhniach
Tak ako po iné roky sa na začiatku septembra uskutočnil už 11. ročník Veľkej ceny SOFTIP-u v letnom biatlone. Tento pretek je trochu odlišný od pohárových kôl tým, že pretekári absolvujú iné dĺžky tratí a streľby ako vo svojich kategóriách vo Viessmann pohári. Sú zlúčené kategórie žiacke 10 - 11, 12 - 13, a 14 - 15 ročné do 10 - 12 a 13 - 15 roč. a dospelé na juniorské 16 - 20 a seniori 21 a starší. Tu majú možnosť pretekári z mladších kategórií porovnať si svoju silu so staršími v súťažnom nasadení. Program dňa bol rýchlostné preteky, preteky prípravky a štafetové preteky (tzv. americké - dvojčlenné). Počasie veľmi neprialo organizátorom a po dažďoch mali plné ruky práce s prípravou areálu, aby bolo všetko pre účastníkov podujatia v najlepšom poriadku. Tohto ročníka sa zúčastnilo 102 pretekárov z celého Slovenska. Ročník bol trochu výnimočný tým, že sa ho ako pretekár zúčastnil aj prezident Slovenského zväzu biatlonu Juraj Sanitra. V sobotu ráno sa počasie umúdrilo a mohli začať rýchlostné preteky dospelých kategórii, kde prvé miesta obsadili juniori – Peter Kazár zo ŽP Šport Podbrezová a Natália Prekopová z VŠC DUKLA B. Bystrica. V seniorských kat. to bol Jozef Škoviera z NOVES Štr. Pleso a Ľubomíra Kalinová z VŠC DUKLA B. Bystrica. Naše zastúpenie - Roman Regúly obsadil piate a Peter Luptovský siedme miesto. V kategóriách žiakov skončili na prvom mieste 10 -12 ročných Filip Kramla z Osrblia a naša Martina Luptovská. Ostatní naši v kategórii - Ondrej Kosztolányi na treťom, Róbert Valenta na desiatom a Marcela Luptovská na deviatom mieste. V kategórii
13 -15 roč. skončili na prvom mieste Marek Kaštan z ŠŠSM MŠK Brezno a Janka Styková z Osrblia. Naši obsadili René Bevelaqua tretie, Juraj Valenta siedme, Denisa Čunderlíková šieste a Petra Valentová ôsme miesto. V prestávke súťažného dňa organizátori znovu pripravili pretek prípravky. Deti boli rozdelené do dvoch skupín a to do 6 rokov, tie absolvovali len bežecký úsek s rodičmi a tie staršie si už vyskúšali beh aj so streľbou. Kategóriu do 6 rokov vyhrali Šimonko Ziman a Sofia Lepeňová obaja z Vyhní, skupinu do 9 rokov vyhral Samko Závalec z Vyhní a Lucia Ťažká z Čierneho Balogu. Po tomto spestrení dňa pokračovali biatlonisti pretekmi dvojčlenných štafiet. V juniorských štafetách vyhrala štafeta z Osrblia – Tomáš Hasilla a Matúš Švantner a štafeta Osrblie - DUKLA B.B.: Lucia Šímová a Natália Prekopová. V seniorských štafetách vyhrali pretekári z DUKLA B.B. - ŽP Šport Podbr. – Peter Vozár, Peter Kazár a dvojica z ŠŠSM MŠK Brezno – Michaela Pančíková a Eliška Švikruhová. Naša štafeta v zložení Roman Regúly a Peter Luptovský skončili na štvrtom mieste. V žiackych dvojiciach 10 - 12 roč. zvíťazili reprezentanti z M VŠC DUKLA B.B. - Vyhne a to Ján Novák a Ondrej Kosztolányi a štafeta z M VŠC DUKLA B.B. - Vyhne: Nikola Lapinová a Martina Luptovská. Ďalšie zastúpenie sme mali aj v dvojici z M VŠC DUKLA B.B. - Vyhne: Peter Oravec a Róbert Valenta, ktorá skončila na piatom mieste. V kategórii 13 - 15 roč. zvíťazili pretekári z Osrblia – Adam Berčík, Michal Šíma a štafeta z Vyhní – Denisa Čunderlíková a Martina Luptovská, ďalšia naša dvojica obsadila druhé miesto: Juraj Valenta a René Bevelaqua.
Na záver môžeme skonštatovať, že sa organizátorom podarilo spolu so svojimi partnermi úspešne usporiadať tento ročník a tým prispieť k vynikajúcim výsledkom športovcov a k spokojnosti všetkých návštevníkov podujatia.