Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Simpsonovci vo filme
26. septembra a 30. septembra o 18.00 hod. (animovaný sitcom, USA, český dabing, MP od 12 rokov) – populárny animovaný seriál konečne mieri na plátno. Jeden z najúspešnejších seriálov sa konečne dočkal prvého celovečerného filmového spracovania. Populárna rodinka Simpsonovcov zo Springfieldu bude tentoraz čeliť globálnym výzvam a Homer vyvedie najhoršiu vec svojho života. Film dabovali v českej verzii tí istí herci, ako v seriáli a tak sa diváci môžu tešiť na výborné výkony Martina Dejdara, Jiřího Lábusa a ďalších. Vstupné je 65 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Storytelling
25. septembra o 19.00 hod. (komédia/dráma USA, kinoklub) – čierna komédia je zamyslením sa nad možnosťami rozprávania príbehov o rôznych prístupoch a postupoch, akými sa dá príbeh vyrozprávať. Snímka je rozdelená na dve poviedky o „rozprávačoch príbehov“. Vstupné je 59 Sk.

Šťastné a veselé
26. – 27. septembra o 19.00 hod. (vojnový, Fr/UK, 2005 MN do 12 rokov, titulky CZ) – rok 1914, I. svetová vojna, doba, kedy sa jedna z najkrvavejších vojen v histórii ľudstva iba rozbiehala. Avšak v čase Vianoc sa na mnohých miestach západného frontu konala na základe akejsi tichej dohody „neformálna prestávka“, počas ktorej vojaci z prvej línie vojnového konfliktu prerušili krviprelievanie a stretli sa v „krajine nikoho“. Tu aspoň na chvíľu zavládol pokoj a mier. Vstupné je 59 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Piráti Karibiku: Na konci sveta
29. a 30. septembra o 16.00 hod. (dobrodružný, USA, 2007, MP od 12 rokov, titulky CZ) – Éra pirátov sa končí a nastávajú pre nich temné časy. Lord Cutler Beckett z Východoindickej spoločnosti získal kontrolu nad hrôzostrašnou loďou duchov – Lietajúcim Holanďanom a jeho diabolským kapitánom, napoly človekom, napoly chobotnicou Davym Jonesom. Lietajúci Holanďan teraz pod velením admirála Norringtona nezastaviteľne brázdi sedem morí, bez zmilovania zabíja pirátov a ničí ich lode. Vstupné je 59 Sk.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Jesenné záhrady
25. septembra o 18.30 hod. (komédia, Tal./Franc/Rusko) – Vincent je ministrom, ale šliapu mu na päty. Nikoho teda veľmi neprekvapí, keď musí odísť z úradu a vrátiť sa do normálneho života. Tam sa na neho zosypú staré známosti a matka. Napriek tomu Vincent pomaly začína zisťovať, že život „tam dole“ je vlastne krásny. Vstupné je 60 Sk. S preukazom FK 40 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Jednotka príliš rýchleho nasadenia
26. septembra o 18.30 hod. (akčný/komédia, VB, titulky) – zabudnite na všetky komédie z policajného prostredia, ktoré ste dosiaľ videli. Jednotka príliš rýchleho nasadenia sa od nich odlišuje asi tak, ako sa rozkošná zombie komédia Súmrak mŕtvych líši od svojich žánrových konkurentov. Akoby aj nie, keď ju majú na svedomí rovnakí tvorcovia, ktorí ju vybavili neodolateľne suchým britským humorom, svojráznymi postavičkami a nečakane originálnou zápletkou. Vstupné je 60 Sk.

Edith Piaf
29. septembra o 18.30 hod. (dráma, Franc/VB/ČR, titulky) – „raz budem bohatá, budem mať biele auto a čierneho šoféra...“. Nechcela dať svetu šancu, aby na ňu zabudol a podarilo sa jej to. Narodila sa na chodníku, vyrastala v nevestinci, zarábala si pouličným spevom. Jej život bol bojom o hudbu, prežitie a lásku. Žila naplno a nikdy nič neľutovala. Vďaka neuveriteľne silnej vôli a neobyčajnému nadaniu sa sen z detstva stal skutočnosťou. Jej magický hlas jej priniesol slávu a obdiv celého kultúrneho sveta. Veľkí umelci nepatria iba jednej generácii, zostávajú tu navždy... Strhujúca životná dráma o najväčšej šansoniérke zahajovala tohtoročný festival Berlinale, kde zožala obrovské ovácie. Vstupné je 60 Sk.

Shrek III.
30. septembra 15.00 hod. (animovaný USA, MP) – Shrek, zelený obor so srdcom zo zlata, sa vracia na plátna v treťom pokračovaní úspešnej animovanej série pre celú rodinu. Už sa nevie dočkať, až bude môcť konečne opustiť rušný život v kráľovstve Za siedmimi horami a vrátiť sa spolu s manželkou Fionou a so svojimi priateľmi – kocúrom v čižmách a Oslíkom k prostému životu v Bažine. V najnovšom príbehu však zistí, že vziať si za ženu princeznú so sebou prináša aj patričnú dávku kráľovskej zodpovednosti. Vstupné je 60 Sk.

NOVÁ BAŇA

KINO VATRA

Pasca na žraloka
29. septembra o 19.00 hod (USA/Južná Kórea, animovaný, MP) – keď malá rybka Pi z Bostonu tragicky príde o rodičov v rybárskej sieti, neostáva jej nič iné, ako splniť sľub, ktorý dala svojej mame a vydať sa na cestu na exotický Útes, kde žije jeho excentrická teta Pearl. Vstupné je 55 Sk.

OZNAM

ŽIAR NAD HRONOM

Hrončatá – stretnutie po rokoch, Centrum voľného času v Žiari nad Hronom a umeleckí vedúci súboru Hrončatá, organizujú 13. októbra po 27 rokoch stretnutie členov speváckeho, hudobného, divadelného súboru. Pokiaľ ste boli členmi súboru HRONČATÁ, prihláste sa urýchlene v Centre voľného času, upozornite ich na tento oznam. Kontakty: CVČ Žiar nad Hronom, M. R. Štefánika 17 (II.ZŠ), 045/6733348, 0905797871, 0902554841, E-mail:hgafrikova@zoznam.sk

PROJEKTY

Hodina deťom - Nadácia pre deti Slovenska a Mesto Žiar nad Hronom s finančným príspevkom z 8. ročníka Grantového programu Hodina deťom organizuje projekt - Aj my vieme tancovať...
Účastníci projektu: deti a mladí ľudia so zdravotným postihnutím
Termín začatia projektu: od 1. septembra 2007. Termín ukončenia projektu: 30. jún 2008. Projektom Aj my vieme tancovať... chceme ukázať cestu a umožniť po nej kráčať nielen samotným deťom a mladým ľuďom so zdravotným postihnutím, ale aj ich rodičom, starým rodičom, spolužiakom, susedom a všetkým občanom mesta. Milí rodičia, milé deti ale aj vy, mladí ľudia, ktorí máte chuť sa k nám pridať a naučiť sa niečo nové, poznať zatiaľ nepoznané a pri tom sa zasmiať, zatrénovať si a zarelaxovať, pridajte sa k nám!
Bližšie info: 045/678 71 44, MÚ odb. starostlivosti o obyvateľa, Žiar nad Hronom.

JARMOKY

NOVÁ BAŇA

Dňa 27. – 29. septembra sa uskutoční tradičný novobanský jarmok na Námestie slobody. Organizátorom je Mestský úrad Nová Baňa. Všetkých vás srdečne pozývame.

SEMINÁRE

BBSK – Pohronské osvetové stredisko organizuje dňa 27. septembra o 9.00 hod. v priestoroch POS odborný seminár s témou Manažment a marketing v kultúre a v cestovnom ruchu. Podujatie je určené pre zamestnancov, ktorí si chcú rozvinúť a zlepšiť svoje manažérske zručnosti v ktorejkoľvek oblasti podnikania (výroba, služby, obchod), štátnej alebo verejnej správy (kultúra, vzdelávanie) a neziskových zariadení/inštitúcií (spolky, združenia, nadácie, charita). Účastnícky poplatok je 60 Sk. V prípade záujmu je nutné sa kontaktovať na tel. č. 045/6781301, e-mail: sekretariat@osvetaziar.sk

PRIHLÁŠKY

Na vystavenie exponátu na Národnej výstave včelárstva v Banskej Bystrici dňa 21. októbra 2007. Na prihláške je potrebné uviesť: stručný popis, charakteristiku a názov exponátu, meno, priezvisko a adresu zlepšovateľa, vynálezcu, výrobcu, e-mail, adresu, telefónny kontakt, špeciálne požiadavky (plochu, počet stolov, stoličiek, ubytovanie a pod.). Uzávierka prihlášok: do 30. septembra 2007.

Nové tváre slovenského jazzu 2007
Tak ako každý rok vyhlasuje Slovenská jazzová spoločnosť súťažnú prehliadku „Nové tváre slovenského jazzu 2007“. Odborná porota pod vedením Matúša Jakabčica na základe zaslaných prihlášok s nahrávkami vyberie cca 8 skupín, ktoré postúpia do finále a zúčastnia sa súťažnej prehliadky. SJS preplatí vybraným skupinám cestovné, symbolický honorár, príp. ubytovanie. Na záver prehliadky bude festival vyhodnotený a skupiny, príp. jednotlivci budú odmenení finančnými a vecnými cenami. Finále súťaže sa uskutoční 9. decembra v Bratislave. Uzávierka prihlášok je 19. novembra.
Prihláška musí obsahovať: demo nahrávku, max. 15 min. na nosiči CD, MC, MP3 (mailom). Nosič musí byť označený s priloženým zoznamom skladieb – poradie, autor skladieb a názov. Pôvodná tvorba nie je podmienkou, zoznam účinkujúcich, nástroj, na ktorý hrajú, adresa a ich rodné čísla.
Obsadenie skupiny musí byť totožné na nahrávke a na živom vystúpení (zmena obsadenia je možná vo výnimočných prípadoch podľa posúdenia). prihlášku treba odoslať mailom so všetkými údajmi + MP3, kto nemá možnosť poslať MP3, zašle nahrávku poštou. Prihlášky: Katarína Ovseníková, SJS, Michalská ul. č. 10, 815 36 Bratislava, tel. 0903464265, e-mail: sjs@gti.sk.

POZVÁNKY - VÝSTAVY

NOVÁ BAŇA

Banskobystrický samosprávny kraj –Pohronské múzeum v Novej Bani vás pozývajú na výstavu - Sklári v Novej BanI – k storočnici vzniku moderného sklárskeho priemyslu. Výstavné priestory pohronského múzea sú otvorené od 24. septembra – 9. novembra 2007, v pondelok – piatok od 8.00 hod. – 16.00 hod., nedeľa 7. októbra od 13.00 hod. –17.00 hod. Vopred nahlásené návštevy podľa dohody.

Banskobystrický samosprávny kraj – Pohronské múzeum v Novej Bani vás pozývajú na výstavu – Dokumenty z ciest ii. – chile, fotoobjektívom Svetozára Gavoru. Výstavné priestory sú otvorené od 24. septembra – 9. novembra 2007, v pondelok – piatok od 8.00 hod. – 16.00 hod., nedeľa 7. októbra od 13.00 hod. – 17.00 hod. Vopred nahlásené návštevy podľa dohody.

POZVÁNKY

Dňa 30. septembra sa uskutoční vo farskom kostole Narodenia Panny Márie v Novej Bani výstava ovocia a zeleniny z plodov zeme roku 2007 pod názvom Roľnícka nedeľa – deň vďakyvzdania – 53. výročie.

STÁLE EXPOZÍCIE

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Štôlňa Glanzenberg
Jedna z najstarších dedičných štôlní (13. – 14. storočie) v regióne Banskej Štiavnice. Preslávili ju návštevy panovníkov v minulosti a významných osobnosti v súčasnosti. Len pre vopred ohlásené návštevy. Vstupné je 100 Sk.

Kammerhof – Baníctvo na Slovensku
Expozícia baníctva, banskej vedy, techniky, školstva a knižnej kultúry. Otvorené: pondelok – piatok: 8.00 – 16.00 hod. Vstupné je 30 Sk dospelí, 10 Sk. Deti.

Berggericht – Mineralogická expozícia
Najvzácnejšie nerasty zo stredoslovenských ložísk a minerálov z celého sveta. Súčasťou prehliadky je aj štôlňa zo 16. storočia. Otvorené: pondelok – piatok: 8.00 – 16.00 hod. Vstupné je 30 Sk dospelí, 10 Skdeti.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 6. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 7. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 8. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 9. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 1. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 2. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 3. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 5. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
 6. Škola môže vyzerať aj inak!
 7. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 8. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 9. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 10. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 33 715
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 371
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 22 287
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 085
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 794
 6. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 11 802
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 393
 8. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 11 197
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 528
 10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 509
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Cena poputovala do Banskej Štiavnice

V kategórii „Akvizícia“ zvíťazil projekt Príbeh značky PLETA.

Cena poputovala do Banskej Štiavnice.

Pozitívne prípady hlásia už aj z mestského úradu. Ten je aktuálne zatvorený

Mestský úrad v Žiari nad Hronom je do konca októbra pre verejnosť zatvorený.

Ilustračné foto.

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na štyroch miestach v Trenčíne budú testovať z auta. Odberné miesto je aj na futbalovom štadióne

Na celoplošné testovanie bude Trenčanom k dispozícii počas dvoch najbližších víkendov 50 odberných miest. Pozrite si, kde ich nájdete.

Pacientov a pokút v Trnave pribúda

Celoplošné testovanie čaká Trnavu už tento víkend.

Virológ Klempa: Najbližšie týždne budú pre nás veľmi ťažké

Boris Klempa tvrdí, že celoplošné testovanie je teoreticky skvelá vec. Treba však brať do úvahy všetky okolnosti či riziká.

Už ste čítali?