Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Žiar v treťom kole Slovenského pohára, súperom mu bude FC Nitra

SLOVENSKÝ POHÁR - 2. kolo
Dolný Kubín - Žiar nad Hronom 2:3 (0:0), góly: Paško 2 - Karakačanov 2, Dekiš, rozhodoval: Ronec, 300 divákov
Duel druholigistov v prvom polčase nepriniesol žiaden gól. Domáci mali v celom zápase množstvo šancí, úspešný však bol iba Paško, ktorý dvakrát rozvlnil sieť hostí. Futbalisti Žiaru nad Hronom však boli oveľa efektívnejší a z troch príležitostí strelili tri góly, vďaka ktorým si vybojovali postup do ďalšieho kola. Rozhodujúci úspešný zásah hostí strelil v 89. min Karakačanov. Daniel Greguš
Štvrťfinále Slovenského pohára, ktoré sa bude hrať už dvojkolovo, má termíny 23. októbra a 6. novembra 2007.
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička – Kaplán (81. Páleník), Bednár (59. Oravík), Knap, Žiak, Dekiš, Puliš, Michalička, Kozák, Paulík (48. Kubinec), Karakačanov
Žreb 3. kola SP: utorok 2. októbra o 14.30 hod. - MŠK Žiar nad Hronom - FC Nitra

Dolná Ždaňa - Dubnica 0:2 (0:2), góly: T. Zápotoka 2, rozhodoval: Vlk, 900 divákov
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpír - Krivjančin, Rozenberg, Kukučka, Sekereš, Sepeši, Rasťo Urgela, Sl. Urgela, Miškov (81. Varecha), Rado Urgela (79. Laurov), Maruniak

II. LIGA VÝCHOD
8. kolo:
Žiar nad Hronom - Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0), góly: Páleník, Žiark, rozhodoval: Šulgan, 500 divákov
Domáce mužstvo sa v dnešnom stretnutí trápilo. V 10. min. unikol obrane Blaščík, no vyťažil len roh. V 25. min. vyslal delovku Kaplán, ale obrana hostí odvrátila na roh. Od 32. do 37. min. mal Mikuláš výraznú prevahu, no vyťažil, len tri rohové kopy. Najväčšiu šancu domácich v 37. min. mal Karakačanov, bravúrne zasiahol Kubáň. V 40. min. únik Ballúcha zlikvidoval najlepší hráč domácich Gramblička. V 47. min. znova zlikvidoval únik hosťujúceho Bella. V 50. min. delovka Paulíka minula horný roh brány. Záver patril domácim, center Žiaka v 74. min. spracoval Páleník a otvoril skóre zápasu. V 90. min. Žiak, po otvorení obrany hostí, parádne obhodil brankára a stanovil skóre na konečných 2:0.
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička - Kaplán (50. Žiak), Orávik, Knap, Kubinec, Páleník, Puliš, Michalička, Paulík, Kozák (63. Kuťka), Karakačanov (87. Bednár)
ostatné zápasy: MŠK Žilina B - ŽP Šport Podbrezová B 4:3,
MFK Ružomberok B - MFK Slovan Sabinov 3:0, Dukla Banská Bystrica B - FK Čadca 0:2, FK Spišská Nová Ves - Tatran Prešov B 1:0, MFK Vranov nad Topľou - ŠK Aqua Turčianske Teplice 0:2, MŠK Tesla Stropkov - Odeva Lipany 1:1, MFK Dolný Kubín - FK Rakytovce 1:0

8. kolo:
Hliník nad Hronom - Ružiná 2:0 (0:0), góly: Šopa, T. Pilnik, rozhodoval: Jakubiak, 270 divákov
Hliničania zohrali svoj najlepší zápas jesene a vedúcemu mužstvu nedovolili dostať sa do šancí. Výbornú hru predviedol hlavne domáci útok. Pavel Hlinka.

Nová Baňa - Podlavice 4:1 (1:1), góly: Laco, Rabár, Švec, Guláš (z 11 metrov), rozhodoval: Poliak, 300 divákov
Začiatok zápasu sa niesol v znamení opatrnosti na oboch stranách. V 30. minúte sa hosťom po biliardovej akcii podarilo dostať do vedenia. Domáci vyrovnávali v následnom protiútoku. Strelcom bol Laco. V druhom polčase sa hra otočila. V 50. minúte zvýšil na 2:1 peknou hlavičkou Rybár. Ďalší gól padol po šikovnej akcii Turčana, keď do prázdnej brány skóroval Švec. Skóre uzatváral Guláš z pokutového kopu, po faule na Krivjančina.
ostatné zápasy: Jesenské - Hajnáčka 1:0, Kalinovo - Tomášovce 0:0, Poltár - V. Krtíš 2:1, Tisovec - Selce 1:0, Brusno - Revúca 2:0

Badín - Banská Štiavnica 0:1 (0:0), gól: Šimko, rozhodoval: Dado, 150 divákov
V súboji dosiaľ neporazených tímov prejavili väčšiu túžbu po víťazstve hráči Banskej Štiavnice. Dobrým, kvalitným výkonom získali tri body, keď ich jediný gól strelil Šimko. Ľubomír Barák

Štiavnické Bane - Dudince 2:2 (1:2), góly: Michálek 2 - M. Harach, Kralina, rozhodoval: Verkin, 150 divákov
Domáci si lepší začiatok nemohli ani predstaviť. Už v 27. sekunde hosťujúci stopér urobil chybu, ktorú využil Michálek a dostal domácich do vedenia. Bane mali loptu na svojich kopačkách, avšak Antal dvakrát tesne minul bránu a Ondrík, z jedného metra, tiež netrafil. V 18. sa hostia prvýkrát dostali pred bránu Baní a z nenápadnej akcie vyrovnali na 1:1. Hra sa vyrovnala a v 37. minúte, po zbytočnom faule domáceho obrancu, hostia zvýšili strelou z priameho kopu. V druhom polčase sa domáci snažili otočiť výsledok stretnutia, no hostia sa „zakopali“ na svojej polovici a nebezpečnými protiútokmi neustále ohrozovali domácu bránu. Až v 82. minúte, po centrovanej lopte sa na štvrtýkrát podarilo Michálekovi skórovať po druhýkrát. V posledných minútach sa domáci snažili získať tri body, ale čistú šancu si už nevypracovali a tak sa stretnutie skončilo deľbou bodov.

Žarnovica - Radvaň 2:1 (1:1), góly: Nasvetr, Mičík - Országh, rozhodoval: Grenčík, 150 divákov
Hostia sa ujali vedenia v 38. minúte šťastnou strelou z diaľky. Domáci sa prekonávali v zahadzovaní šancí, ktorých mali aj na tri zápasy. No, nakoniec sa im podarilo tento zápas vyhrať a pripísať si tri body. Jozef Káčer

Sliač - Ladomerská Vieska/Žiar B 0:2 (0:1), góly: Šimon 2, rozhodoval: Kyzek, 150 divákov
Prvý polčas začali lepšie naši hráči a už v 5. minúte sa ujali vedenia, mali viac z hry. Skóre prvého polčasu mohlo byť aj vyššie, ale Čamaj mieril vedľa. Hostia v druhom polčase bránili, ďalšou šancou sa blysol Čamaj a v 84. min., po úniku Trvalca a následnom rohu strelil Šimon svoj druhý gól. Za zmienku stojí aj výkon brankára Pažouta. Ján Barniak.

Kováčová - Dolné Hámre 4:0 (3:0), rozhodoval: Adamec, 150 divákov
Hostia s omladeným tímom nezachytili úvod zápasu a od 17. minúty prehrávali 3:0. Potom sa síce chytili aj mladí hráči, no v nadstavenom čase inkasovali aj štvrtý gól. Výsledok však nezodpovedá predvedenej hre hostí. Ján Galeta
ostatné zápasy: Poniky – Hrochoť 0:1, Partizán. Č. Balog – Sásová 2:1
1. Badín 8 5 2 1 19:8 17
2. Hrochoť 8 5 2 1 12:8 17
3. B. Štiavnica 8 4 4 0 13:7 16
4. Dudince 8 4 1 3 20:12 13
5. Sásová 8 4 1 3 14:6 13
6. Č. Balog 8 4 0 4 19:12 12
7. Žiar n/H B 8 3 3 2 12:7 12