Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

V krajských súťažiach naše tímy vyhrali, len Hliník s remízou

SLOVENSKÝ POHÁR
3. kolo:
FK Žiar nad Hronom - FC Nitra 1:5 (0:2), góly: Karakačanov - Čurgali, Babic, Machovec, Hnilica, A. Hesek, rozhodoval Doboš, 1235 divákov
V stretnutí bol jednoznačne vidieť rozdiel dvoch súťaží. Líder II. ligy skupiny Východ sa nedokázal vysporiadať s pohybom hráčov hostí bez lopty a hoci do 20. minúty ako-tak držal krok, corgoňligista z Nitry dokázal napokon nastrieľať až päť gólov do domácej siete. V závere prvého polčasu Čurgali a Babic upokojili favorita. Po zmene strán nevyužil v 51. min ideálnu možnosť na zníženie stavu Páleník a prišiel trest. Machovec a Hnilica dvoma gólmi definitívne rozhodli o osude stretnutia. V 71. min pridal kanonier spod Zobora Andrej Hesek piaty úspešný zásah hosťujúceho tímu. Na konečných 1:5 skorigoval dve minúty pred koncom duelu Karakačanov. Daniel Greguš
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička - Dekiš, Kaplán (50. Páleník), Podlucký, Bednár (50. Oravik), Knap, Kubinec, Puliš (61. Žiak), Kermiet, Paulik, Karakačanov
NITRA: Tujvel - Ďatko (57. Karlík), Tóth, Čerman (24. Hrnčár), Gruber, Grajciar (46. Hesek), Machovec, Janíček, Babic, Hnilica, Čurgali

II. LIGA VÝCHOD
10. kolo:
Žiar nad Hronom - Podbrezová B 2:0 (1:0), góly: Páleník, Orávik, 410 divákov
Domáci hráči od začiatku kontrolovali hru, do 8. minúty zahrávali dva rohy, no tie však zostali nevyužité. V 15. minúte po rýchlej akcii v krídelnom priestore otvoril skóre Páleník. Od 24. do 28. min. hostia zahrávali tri štandartné situácie, no nevytvorili si z nich žiadne šance. V 35. min., po rohu, domáci Kermiet tesne hlavičkoval vedľa brány. Pred polčasom mal šancu Orávik, ale jeho strelu odvrátil brankár na roh.
Hneď po polčase spálil svoju možnosť Páleník a od tohto momentu sa prebudili aj hostia, no naši hráči ich nepustili do žiadnej šance. V 68. minúte unikol Karakačanov, odcentroval a volej Orávika prekvapil brankára hostí. Daniel Greguš.
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička - Orávik, Knap, Kubinec (45. Kozák), Páleník, Puliš, Michalička, Kuťka (58. Kaplán), Kermiet, Paulík (67. Petkovič), Karakačanov
ostatné zápasy: Vranov nad Topľou - Rakytovce 3:0, Turčianske Teplice - Liptovský Mikuláš 0:4, Ružomberok B - Lipany 4:0, MŠK Žilina B - MFK Slovan Sabinov 1:2, MŠK Tesla Stropkov - Dukla Banská Bystrica B 3:2, MFK Dolný Kubín - Tatran Prešov B 1:0, FK Spišská Nová Ves - FK Čadca 0:0

Kremnička - Dolná Ždaňa 1:2 (1:1), góly: Rado Urgela, Gašparík, 200 divákov
Dolná Ždaňa získala zaslúžene tri body, keď bola lepším mužstvom takmer celý zápas. Po rohu v 7. minúte triafal Krivjančin vedľa žrde. V 15. minúte po akcii Rasťa Urgelu sa pred brankárom ocitol sám Gašparík, no Juračko jeho pokus kryl. V 30. minúte vysunul Sekereš Rada Urgelu a ten otvoril skóre 0:1. O dve minúty bolo vyrovnané, keď Kellerovu strelu Vreštiak vyrazil a Hejčík dorážal. V 66. minúte centroval Rasťo Urgela a Gašparík z voleja zvýšil na 2:1 pre hostí. V 67. min. hlavičkoval Nemec, ale Vreštiak zázračne vyrazil. Stanislav Neuschl.
DOLNÁ ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin, Rozenberg, Kukučka, Sekereš, Sepeši, Rasťo Urgela, Sl. Urgela (76. Rešetár), Gašparík (83. Varecha), R. Urgela, Maruniak
ostatné zápasy: Fiľakovo – Bytča 1:1, St. Bystrica – Lip. Štiavnica 5:2, Makov – Lietavská Lúčka 2:3, D. Strehová - Rim. Sobota B 3:0, Krásno n/Kysucou – Námestovo 1:0, Králiky – Kys. N. Mesto 1:0, Bánová – Zvolen 1:0 (0:0)

Nová Baňa - Jesenské 4:0 (2:0), góly: Švec 4, 300 divákov
V Novej Bani sa hral krásny futbal. Domáci sa ujali vedenia hlavičkou Šveca po rohovom kope. Potom sa hra prelievala z jednej strany na druhú a v 39. minúte Švec, nechytateľnou bombou z 20 metrov pridal svoj druhý gól. Do druhého polčasu nastúpili lepšie hostia, no domáci postupne prevzali iniciatívu a zatlačili hráčov Jesenského pred vlastnú bránu. Forgáč.
NOVÁ BAŇA: Poliačik - Polc, Rybár, Budinský (78. Fáber), Laco, Šlavka, Guláš, Pecho (65. Turčan), Švec, Krivočenko (80. Prachár), Marko

Hliník nad Hronom - Veľký Krtíš 0:0, rozhodoval: Zelezník, 150 divákov
Stretli sa dvaja vyrovnaní súperi z čela tabuľky a tak aj stretnutie vyzeralo. Prvý polčas patril domácim, druhú súperovi. Zaslúžená remíza. Pavel Hlinka
HLINÍK NAD HRONOM: Packo - Blaho, Bahno, A. Murín, Necpal, Sedliak (68. Slaný), Vl. Pilnik (46. Hlinka), Šopa, Rapčan, Želiar, B. Murín (80. T. Pilnik)
ostatné zápasy: Kalinovo - Podlavice 1:0, Poltár - Hajnáčka 2:0, Tisovec - Tomášovce 4:0, Brusno - Selce 1:0, Revúca - Ružiná 1:2

Poniky - Ladomerská Vieska 1:2 (0:0), góly: Zuberník, Jakubeje, 150 divákov
Zápas začali lepšie hostia, no nepodarilo sa im vytvárať šance. Až v 38. minúte strieľal Čamaj, no jeho strelu vyrazil brankár na roh. V 44. minúte sa v dobrej príležitosti ocitli Trvalec s Čamajom, ale rozhodca signalizoval ofsajd. Tesne pred polčasom sa vyznamenal Pažout, keď chytil najlepšiu šancu domácich v prvej polovici. Druhé dejstvo začali lepšie domáci a už v 50. minúte otvoril skóre hlavou Mala. O tri minúty, po centri Trvalca vyrovnával Zuberník. O víťazstve Ladomerskej Viesky rozhodol v 85. minúte, prekrásnou strelou z 20 metrov striedajúci Jakubeje. Ján Barniak
LADOMERSKÁ VIESKA: Pažout - Lalo, Zelovič, Lepšík, Kubík (82. Goral), Dobrota, Trvalec (90. Víglaský), Zuberník (60. Jakubeje), Šimon, Šouc, Čamaj

Štiavnické Bane – Radvaň 3:0 (2:0), góly: Michálek 2, Košarník, rozhodoval: Majer, ČK: Vidiečan (hostia), 120 divákov
Od prvej minúty mali domáci územnú prevahu, no premeniť sa im podarilo až tretiu čistú šancu. Hostia sa v prvom polčase prakticky nedostali pred domácu bránu. V druhej polovici mali hostia jedinú šancu po chybe obrany, no Blaško sa predviedol výborným výkonom. Následne domáci zvýšili na rozdiel triedy a o výsledku bolo rozhodnuté. Ján Daubner.
ŠTIAVNICKÉ BANE: T. Blaško - Venglár, Šimko, Kmeť, Košarník, Beňo, Urgela, Venglár, Michálek (83. Izák), Ondrík (66. M. Blaško), Antal

Banská Štiavnica – Sásová 5:0 (3:0), góly: Netolický 2, Kminiak, Šimko, Dulaj, rozhodoval: Chrieň, 200 divákov
Domáci si napravili reputáciu po poslednom kole. V 15. minúte zasahoval Blahút pred čistou šancou hosťujúceho hráča. V 18. minúte išli domáci do vedenia a do polčasu pridali ďalšie dva góly. V druhom polčase svojím výborným výkonom bránili hosťom vytvoriť si akúkoľvek šancu a výsledok prikrášlili ešte dvomi gólmi. Ľubomír Barák
BANSKÁ ŠTIAVNICA: Blahút - Halát, P. Hanzlík, Barák (46. Dulaj), Sviržovský, Netolický, Šimko (80. Rusnák), Kminiak, Pajerský (66. Šíma), A. Hanzlík, Poprac

Žarnovica - Dolné Hámre 2:0 (0:0), góly: Št. Číž, Mičík, 150 divákov
ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, Vlačuha, Ziman, Št. Číž, Hlavačka, Mičík, Le (61. Ježka), Juhás, Vl. Laurov (35. T. Laurov), Nasvetr (84. Jelínek)
DOLNÉ HÁMRE: Bocian - Mi. Šalka, Listofer, Beták (69. Halaj), Ma. Šalka, Beran (73. Švihla), Repiský, P. Brodziansky, J. Brodziansky, Frim, Zeleňák (71. Káčer)
ostatné zápasy: Kováčová – Sliač 3:3, Partizán. Č. Balog – Hrochoť 1:0, Badín – Dudince 1:0
14. Poniky 10 1 1 8 6:34 4

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?