Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

V. liga východ

Veľké Lovce – Šurany 3:2 (1:0), 2. Kuruc, 76. Ivan, 81. Lapčík – 70. Cagáň, 90.+ Kováčik. Veľké Lovce privítali favorita zo Šurian. Potrebovali už konečne zabrať, aby naplnili svoje predsezónne ambície a tomu prispôsobili aj svoju hru. Začali náporom, ujať vedenia sa mohli už v prvej minúte, ale Fišan bol na mieste. O minútu neskôr však už gólu zabrániť nedokázal – 1:0. Okrem toho sa ešte domácim podarilo nastreliť trikrát konštrukciu brány, kontrovať im dokázal len ojedinelou šancou Ohrablo. Po umývaní hláv začali druhý polčas aktívnejšie hostia a podarilo sa im aj vyrovnať, keď trafil kanonier Cagáň. Následne domáci stroj zapol ešte raz a v rozmedzí štyroch minút rozhodli zápas dvoma strelenými gólmi. Favorit už len výsledok prikrášlil v nadstavenom čase Kováčikom. R Rosa, 250. n V. LOVCE: Madarász –Gočala (90. Otruba), G. Tóth, Pavlatovský, Cvik, M. Bagala, Kuruc (87. S. Kotlár), Koreň, Obložinský, T. Bagala (75. Lapčík), Ivan. n ŠURANY: Fišan – Rampašek, Ambrus, Mikula, Ohrablo, Halás, Cagáň (83. Kováčik), Benko (46. Zemko), B. Macek (84. Kuruc), Okoši, Horvatovič. Mojzesovo - Hontianska Vrbica 1:2 (0:1), 59. A. Vašek – 2. a 64. Pav. Pilinský. Mojzesovo chcelo proti hosťom, ktorým sa doteraz vonku nie príliš darilo, udržať všetky body doma a tak pretrhnúť sériu troch prehier v rade. Podali však zatiaľ svoj najslabší výkon jesene. Hneď v úvode ich zaskočil hlavičkou Pavol Pilinský. Hra bola v ďalšom priebehu vyrovnaná. Na veľkú radosť domácich divákov prišlo vyrovnanie po peknom priamom kope, ktorého exekútorom bol A. Vašek. Dlho sa však neradovali, pretože misky váh znova naklonil na hosťujúcu stranu najnižší hráč na ihrisku Pavol Pilinský, ktorý nasmeroval priamy kop hlavou do brány. V závere sa „ezdečania“ snažili hrať vabank, ale túto nedeľu mali zviazané nohy a preto si pripísali štvrtú prehru v rade. R Nosál, 120. n MOJZESOVO: Gábriš – Chovanec, Buranský, A. Vašek, Hoppan, Záhorec, Teplan, Baláž, Eliáš (46. Galbavý), J. Vašek, Gábriš (46. Martiš). n H. VRBICA: Kúkel – Siksay, K. Kačmárik, Páchnik, Pat. Pilinský, Kuruc, Horský, Haščák (46. Kováčik), Pav. Pilinský (67. Pet. Pilinský), Hovan, Sliačan (87. Adámi). Komjatice - Dvory n/Ž. 1:3 (0:1), 81. Ma. Marenčák – 44. Schultz, 65. P. Nagy, 75. Trnka. Dvory zavítali do Komjatíc, ktoré majú dobrý vstup do sezóny a doma ešte nestratili ani bod. Tento zápas bol však iný. Hostia sa pomaly dostávajú do vlaňajšej formy a domácich predčili po všetkých stránkach. Od začiatku bola zjavná ich dominancia, ktorú potvrdil už v prvom polčase strelou zo šestnástky Schultz. V druhom polčase sa obraz hry nemenil, po pekných kombinačných akciách Dvory ešte zvýšili svoj náskok. Domáci upravil výsledok len v závere, kedy Ma. Marenčák obišiel aj brankára a do prázdnej brány zaznamenal čestný úspech. R Bircsák, 150. n KOMJATICE: Hajnala – Letko, Mi. Marenčák, M. Kalužák, I. Kalužák (38. Majerčík), Ma. Marenčák, Soboňa, Szabó, Fridrich, Konderík, Nemeš (46. J. Kalužák, 71. Uhrík). n DVORY: Benkó – Bernáth st. (90. Bernáth ml.), Bartalos, P. Nagy, L. Takáč, R. Takáč, Trnka (90. Horváth), Havetta (85. Döme), Ludas, Sárközy, Schultz. Pribeta – Bánov 6:2 (3:1), 5. a 35. Š. Kovács, 50. a 60. Vrzala, 10. Bódiš, 56. Lakatos – 40. Tvrdoň, 85. Vittek. Prekvapujúco tretia Pribeta privítala Bánov a chcela potvrdiť privezené body z Tvrdošoviec. Od úvodu nasadili veľký tlak. Najprv po hrubej chybe brankára skóroval Š. Kovács a vzápätí dorazil Lakatosov center Bódiš. Aj naďalej sa skóre zvyšovalo a po hodine hry svietilo na ukazovateli pre hostí hrozivých 6:1. Tí sa do šancí dostávali len sporadicky. V závere sa zápas už len dohrával, výsledok stanovil päť minút pred koncom Vittek. Pribeta sa týmto zaslúženým víťazstvom dostala prekvapujúco na čelo piatoligového pelotónu. R B. Lištjak. 370. n PRIBETA: Gábor (70. Jakab) – Šútovský, Sýkora, Š. Kovács, Lakatos (69. Kovačič), K. Kovács, Bódiš, Vrzala, Hatina, Takács (40. Földes), Šulák. n BÁNOV: Košáň – Grunský, Valachovič, M. Moravčík, Šimunek, Tvrdoň, Vittek, Rácek, Hlavatý, Petráni, Mucha. Kalná n/Hr. - Okoličná n/O. 1:1 (1:0), 7. Thály (11m) – 80. Yoshizawa. Šláger kola pri Hrone sa už tradične predohrával v sobotu. Zápas však nepotvrdil očakávanú úroveň, obe mužstvá nemali svoj deň. V siedmej minúte sa vo vlastnej šestnástke ocitol na zemi Machata, ktorému domáci útočník nakopol loptu do ruky a pískala sa penalta. Tú bezpečne premenil Thály. V ďalšom priebehu si mužstvá výrazné šance nevypracovali. Za zmienku stojí iba asi pekný volej Bandu, avšak jeho bombu Guťan bravúrne zneškodnil. O spravodlivú deľbu bodov sa desať minút pred koncom postaral legionár Yoshizawa, ktorý najrýchlejšie zareagoval na centrovanú loptu a hlavou ju poslal do siete. R Harvan, 150. n KALNÁ: Guťan – Gogora, Sakoš, Thály, Hajtó, Baťalík, Čontoš, Hegedüs, Méres (61. Bogár), Rácz, Zdichavský. n OKOLIČNÁ: Mautner – Somogyi, Bartál, Meleg, Halász, Piros (89. Németh), Sándor, Machata, Szücs (64. Erdei), V. Banda, Yoshizawa. Chotín - Zemianska Olča 5:2 (3:0), 29. a 36. Lucza, 44 a 46. Vörös, 60. Fazekas – 70. Horváth, 86. V. Ledeczký. Hralo sa komárňanské okresné derby dvoch nováčikov. Chotín sa zmieta v kríze a po šiestich neúspechoch v rade potreboval konečne zabodovať. Úvod stretnutia bol vyrovnaný, hosťom sa podarilo nastreliť aj žrď. Dôležitým okamihom zápasu bola 29. minúta, kedy krížnu prihrávku spracoval Lucza, dostal sa až do šestnástky a otvoril účet zápasu. Od tejto chvíle boli domáci aktívnejší, v ďalšom priebehu dominovali a o osude troch bodov prakticky rozhodli už do polčasu. Navyše hneď v prvej minúte druhého dejstva pridal svoj druhý zásah Vörös. V závere zápasu boli domáci už myšlienkami pod sprchou, čo využili hostia Horváthom a striedajúcim Ledeczkým na zmiernenie prehry. R. B, Hancko, 200. n CHOTÍN: Nagy – A. Csintalan, Andruško, Šátek, Turančík, Szüllő, Š. Csintalan (72. Marikovec), Vörös (89. Berényi), Halász (58. T. Csintalan), Lucza, Fazekas. n ZEM. OLČA: Házi – Sz. Patócs, L. Patócs, Simon, Horváth, Mészáros (68. Szabó), I. Ledeczky (68. V. Ledeczký), Csizmadia, Szkukálek, Bödők, Boros. Tekovské Lužany – Čaka 1:0 (1:0), 3. Štrúbel. Domáci prekvapili hostí nástupom, keď po štandartnej situácii zakončoval Štrúbel. V prvom polčase vládla na ihrisku prevaha domácich, gól už nepadol. Po výmene sa hra otočila, hostia boli aktívnejší, strelecky sa ale nepresadili. V zápase bolo udelených spolu 9 žltých kariet, čo svedčí o prísnom metre rozhodcu, ktorý však zápas zvládol na výbornú. R Édes, 320. n T. LUŽANY: Szívós – Simondel (47. Gergő), Hliva, Kósa (85. Styecz), Bajúsz, Tóth, Sulyáni (75. Malček), Šál, Štrúbel, Banda, Kollár. n ČAKA: Molnár – Kopernický, Š. Tanaši, Mudroň, Valo, Jakab, Palic, Srna, Tóth, H. Tanaši (60. Bielik), Meiling (78. Tušan). Dolný Ohaj – Tvrdošovce 1:3 (1:1), 29. P. Majerčík – 5. Dikácz, 55. Prúčny, 65. Fazekaš. Hostia začali aktívne, po úniku otváral účet stretnutia Dikácz. Tvrdošovce naďalej využívali chyby, domácich zachraňoval Barták. Potom prebrali iniciatívu Ohájčania, J. Pétery nastrelil žrď a následne Filo nedotlačil loptu do brány. Domácim sa však podarilo po skrumáži vyrovnať a do druhého polčasu nastupovali s odhodlaním rozhodnúť. Pozorný Tvrdošovčania ale potrestali dve hrúbky v obrane a odvážajú si všetky body. R Igaz, 150. n D. OHAJ: Barták – Keleberec, Racek (70. Feješ), Augustín (80. Dobročáni), P. Majerčík, O. Majerčík (31. Filo), M. Pétery, J. Pétery, P. Palacka, Porubský, Podbehlý. n TVRDOŠOVCE: Alaksza – Mikláš, Tóth, Bédi, Šima, Prúčny, Molnár, Brat, Buják, Dikácz, Ďuriš (20. Farkas). 1. Pribeta 10 7 0 3 24:19 21 (+6) 2. Kalná n/Hr. 10 6 2 2 24:7 20 (+5) 3. Okoličná n/O. 10 6 2 2 26:12 20 (+5) 4. T. Lužany 10 6 2 2 23:14 20 (+5) 5. Šurany 10 6 1 3 27:14 19 (+4) 6. Dvory n/Ž. 10 6 1 3 25:15 19 (+4) 7. Komjatice 10 6 0 4 15:18 18 (+3) 8. Čaka 10 5 1 4 19:18 16 (+1) 9. Tvrdošovce 10 5 0 5 13:11 15 ( 0) 10. Bánov 10 4 1 5 14:21 13 (-2) 11. Zem. Olča 10 4 0 6 15:20 12 (-3) 12. H. Vrbica 10 3 2 5 15:22 11 (-4) 13. Veľké Lovce 10 3 1 6 16:24 10 (-5) 14. Chotín 10 3 0 7 18:28 9 (-6) 15. Mojzesovo 10 2 1 7 10:22 7 (-8) 16. Dolný Ohaj 10 1 0 9 9:28 3 (-12) V. Lovciam odrátajú 3 body. n NAJLEPŠÍ STRELCI: 11 - P. Cagáň (Šurany), 9 - Fazekaš (Chotín), Š. Kovács (Pribeta), 8 - Ludas (Dvory n/Ž.), Baťalík (Kalná n/Hr.), 7 - Sándor (Okoličná n/O.), M. Bódiš (Pribeta), 6 - R. Mudroň (Čaka), Szilvás (Kalná n/Hr.), K. Yoshizawa (Okoličná n/O.), 5 - Tvrdoň (Bánov), B. Havetta, P. Nagy (Dvory n/Ž.), Martin Marenčák (Komjatice), E. Nagy (Okoličná n/O.), Lakatoš (Pribeta), I. Kollár (T. Lužany), Ľ. Kuruc (Veľké Lovce), Ledeczký (Zem. Olča). KRISTIÁN MOLNÁR,(JT)