Prekvapenia v II. triede, Kozárovce nedohrali

OBM 11. KOLO Dolný Pial - Žemberovce 0:1 (0:0) Vo vyrovnanom zápase sa oba celky príliš do útočenia nehrnuli. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a pokiaľ si jeden alebo druhý celok vypracoval šancu, zostala nevyužitá. O všetkom sa tak rozhodlo v druhom polčase, kedy sa do streleckej listiny zapísal Fiam a definitívne tak rozhodol o zisku bodov pre Žemberovce. n Gól: Fiam. TJ DRUŽSTEVNÍK: Laurenčík – F. Blažovič, Gažo, L. Lukáč, T. Lukáč, P. Valach, Jedlička, J. Valach, Bútora, R. Bielik, Belák, striedali: Blažovič, Ciling. TJ DRUŽSTEVNÍK: R. Štefana – ažký, Zlatanský, Šinkovi, Nedorolík, Hinzeller, Fiam, Tomáš, I. Vrecník, Flašík, Konek, striedali: T. Slúka, Slúka. Plášťovce - P.Vozokany 5:2 (4:1) Domáci hrali vo veľkom štýle počas celého stretnutia. Vypracovali si viacero gólových príležitostí a tie aj dokázali premieňať. Hostia sa zamerali na defenzívu, ale na ich bránu sa valili lavínovité útoky Plášťoviec. V zápase si domáci celok zastrieľal a nakoniec dosiahol presvedčivé víťazstvo. V domácom drese sa darilo hlavne Ladislavovi Križanovi, ktorý dvomi gólmi zlomil hostí. n Góly: L. Križan 2, Zsóka, Somló, Príbranský – Víglaš 2. TJ DRUŽSTEVNÍK: Matúš – G. Kneizel, Petrík, Páleš, Príbranský, L. Križan, Somló, R. Križan, Benčok, Križek, Zsóka, striedali: Szabó, Velebný, Farkaš. ŠK SLOVAN: . Sádovský – Držík, R. Bandzi, M. Buchlovi, B. Sádovský, Vincze, Tomašek, Fábry, Beuš, M. Bandzi, Víglaš. N.Dedina - H.Turovce 2:2 (0:1) V zaujímavom a dramatickom zápase sa oba celky snažili predvádzať ofenzívny futbal. Hostia mali počas stretnutia viacej z hry a vypracovali si aj viacej gólových príležitostí. Výborne chytajúci gólman domáceho celku Lipiansky si však svoje miesto zastal a nedovolil hosťom zápas rozhodnúť. Ten sa tak skončil deľbou bodov. n Góly: P. Salaj, vlastný – Baltazár, P. Varga ml (11m). ŠK: Lipiansky– Harmady, P. Bob, M. Mráz, Varga, J. Salaj, Selka, Martin Tóth, Michal Tóth, J. Novák, P. Salaj, striedali: Šebo, Frtús, B. Varga. TJ DRUŽSTEVNÍK: Csala – Csáky, T. Sztyahula, Pástor, P. Varga ml, P. Varga st., R. Kluka, Baltazár, P. Sztyahula, M. Kluka, Antal, striedal: Pintér. Čajkov - N.Tekov 5:0 (2:0) Domáci boli jasne lepším tímom. Stretnutie ale ovplyvnila 10. minúta, kedy po hraní rukou mimo pokutového územia mal byť brankár favorizovaného Čajkova Horniak vylúčený. Nestalo sa tak, čo hosťujúcim tímom zatriaslo a už sa z toho nedostal. Domáci prebrali iniciatívu zápasu do vlastných rúk a napokon dosiahli hladké víťazstvo, aj s podpisom dvojice dvojgólových strelcov Drapka a Pompoš. n Góly: Drapka 2, Pompoš 2, Spasič. ŠK: Horniak – Boldiš, Csernák, M. Molnár, Pompoš, Muráni, Spasič, Uhnák, M. Čižmár, Drapka, J. Čižmár, striedali: T. Molnár, J. Molnár, Červenák, P. Molnár, Bališ. TJ DRUŽSTEVNÍK: Gabriel – L. Nagy, Jančo, F. Kľučiar, A. Kľučiar, Fraňa, P. Švolik, Králik, Kacian, Jašek, D. Nagy, striedal: Lojek. H.Kľačany - Šarovce 2:2 (1:2) V zápase dvoch celkov zo spodných poschodí tabuľky sa hral zaujímavý futbal. Hostia mali raketový nástup a pomerne rýchlo sa dostali do dvojgólového vedenia, ale domáci celok dokázal pred odchodom do kabín ešte znížiť. Druhý polčas sa niesol v snahe Kľačian urobiť niečo s výsledkom a napokon dokázali domáci vyrovnať a získať aspoň bod. n Góly: Zaujec, Poláčik – Tóth, D. Horváth. SPORT CLUB: Adam – P. Krivočenko, Németh, T. Chmelo, Čík, A. Krkoš, Brezina, Zaujec, Podseník, Poláčik, Holka, striedali: Slušný, Janíček, Liška. TJ KLAS: Kasman– Furi, J. Madaj, Banda, D. Horváth, Tóth, Michalík, Furinda, P. Nagy, M. Horváth, Farkaš, striedali: Lakatoš, Gáloš, Nap, Furinda. Želiezovce - Kozárovce 3:0 (3:0), nedohrané. Družstvo hostí pricestovalo na stretnutie iba so siedmimi hráčmi a tak to na ihrisku bolo jasne vidieť. Domáci si bez námahy vypracovali trojgólové vedenie a do kabín odchádzali spokojní. Po prestávke prišli hostia aj o jedného zo „siedmich statočných“ Holku a na ihrisku sa ocitli len šiesti, na čo bolo stretnutie ukončené a zápas sa nedohral. Vedúci mužstva Kozároviec Milan Priecel: „Určite nie sme nadšení, ako to dopadlo, ale prišlo k najhoršiemu. Pre rôzne choroby a tresty sme pricestovali iba siedmi a keď sa nám na začiatku druhého polčasu zranil aj Holka, ktorý si poranil členok, nedalo sa pokračovať. Je to veľká škoda, v plnom počte sme si mohli trúfať na lepší výsledok, ale nedalo sa nič robiť“. n Góly: Varga 2, Kokoška. MŠK: Barecz – Szalay, Varga, P. Páchnik, Rotík, Karkó, Kristofoli, Lauko, Valach, Kokoška, M. Páchnik. TJ LOKOMOTÍVA: M. Švolik – Šinkovič, Ďurovič, Forgáč, Priecel, Graus, Holka. Tlmače - S.Tekov 3:1 (2:0) V zápase sa očakávalo víťazstvo favorizovaných domácich a to sa aj stalo skutočnosťou. Hostia sa síce snažili, ale kvalitatívne boli na tom o niečo lepšie hráči Tlmáč. Tí položili základ svojho triumfu už v prvom polčase, kedy dali dva góly. Po obrátke upravil Plašek už na 3:0 a bolo definitívne rozhodnuté. Hostia ešte dokázali skorigovať krásnym gólom Huszára, ale na viac už nemali a body tak ostali u favorita. n Góly: M. Plašek 2, Titurus – Huszár. FKM: Miško– Mlynárik, Izakovič, Líška, Kačúr, P. Švolik, P. Havran, R. Kolár, Kissimonyi, T. Titurus, Plašek, striedali: Ilenčík, Jašek, Kinčok. ŠK Sokol: Konkol – M. Krnčan, Máčaj, Krenčan, Hajko, S. Frtús, Bánsky, Drenka, Angleta, M. Halabuk, Huszár, striedali: Bátovský, Kúdela, P. Krnčan. Podlužany - Levice 0:4 (0:1). Favorizovaní hostia si prišli do Podlužian po víťazstvo. Bojovne naladení domáci sa však nechceli vzdať za žiadnu cenu a potrápili svojho súpera. Hostia šli do kabín s jednogólovým vedením, ale bez vylúčeného Zoráda, ktorý sa musel porúčať pod sprchy po druhej žltej karte. Druhý polčas domáci bojovali, dreli, snažili sa vyrovnať, ale hostia z Levíc im zasadili tri tvrdé údery a odviezli si plný bodový zisk. n Góly: P. Gabaš 2, Meňhard, Vidra. TJ Družstevník: Kuruc– Konc, P. Šebo, Uhnák, I. Kurucz, Pekárik, Wurczell, Szalma, Pastier, uvara, Kaminský, striedali: Kováik, Búry, Š. Šebo, Š. Buchlovi, Frajka. FK Slovan: Ivanič – Miloš Ármai, Zorád, Varga, Fríbert, Graus, Kozolka, Krenčan, Martinček, Vidra, P. Gabaš, striedali: Pankulič, Bagala, Furi, Bačík, Maslen 1. Levice 11 10 1 0 61:7 31 (13) 2. Tlmače 11 10 1 0 58:7 31 (13) 3. Želiezovce 11 10 0 1 46:15 30 (12) 4. Čajkov 11 6 4 1 29:9 22 (7) 5. St. Tekov 11 7 1 3 27:15 22 (7) 6. Plášťovce 11 6 1 4 28:23 19 (4) 7. Žemberovce 11 5 2 4 18:16 17 (2) 8. Podlužany 11 5 2 4 17:23 17 (-1) 9. Kozárovce 11 4 2 5 19:20 14 (-4) 10. P. Vozokany 11 3 2 6 10:26 11 (-4) 11. H. Turovce 11 2 4 5 16:29 10 (-8) 12. N. Dedina 11 3 1 7 16:42 10 (-5) 13. N. Tekov 11 2 1 8 16:36 7 (-11) 14. Šarovce 11 1 1 9 15:53 4 (-14) 15. H. Kľačany 11 0 3 8 17:33 3 (-12) 16. D. Pial 11 1 0 10 12:51 3 (-12) II. TRIEDA 11. KOLO P.Ruskov - Bory 3:0 (0:0) Ruskovčania sa pustili do svojho súpera nebojácne hneď od začiatku, avšak v prvom polčase sa nedokázali presadiť aj vďaka dobre hrajúcej obrane hostí a výkonu brankára. Góly prišli na rad až po prestávke. Domáci prelomili defenzívu hostí a podarilo sa im trikrát skórovať. Väčšiu prevahu a streleckú chuť v zápase mali domáci hráči, ktorý si vybojovali zaslúžené tri body. n Góly: P. Berta, Göbölös, Ján Farkaš. I.Úľany - Rybník 1:2 (0:1) Hneď od úvodného hvizdu zápasu sa hral pomerne vyrovnaný a bojovný zápas s veľkou chuťou po víťazstve na obidvoch stranách. V 10. min. využil nariadenú penaltu hráč hostí Demian a tak sa jeho mužstvo ujalo vedenia. Po polčase sa obraz hry nezmenil, snaha bola na obidvoch stranách. Po úniku hráča hostí sa stav opäť v 74. min. menil, ktorý chladnokrvne zakončil na 0:2. Pokutového kopu sa v 88. min. dočkali aj domáci, ktorý však zaváhali. Znížiť stav sa im však podarilo, ale do konca zápasu si už aspoň jeden bod za remízu nevybojovali. n Góly: Morvay - Demian (z 11 m), J. Lulčo. M.Ludany - H.Kosihy 2:4 (0:2) V Mýtnych Ludanoch bol prvý polčas v prevahe hosťujúceho mužstva, ktoré sa už v 5. min. rýchlym gólom ujali vedenia. Druhý gól pridali po neustálom búšení v 35. min. po ďalšom využitom brejku. Domáci sa počas prvého polčasu strelecky nepresadili. Po zmene strán pridali aj domáci, ktorý zvýšili svoju aktivitu, avšak v tomto zápase im to strelecky príliš nešlo. Naopak hostia využili ešte dva brejky, ktoré premenili a za stavu 0:4 domáci dokázali znížiť len o dva góly na konečný stav 2:4. n Góly: K. Baláž, Balogh - Čenger 2, D. Lakatoš, Rafael. Hrkovce - Santovka 1:0 (1:0) Vo vyrovnanom a bojovnom zápase padol len jeden gól o ktorý sa v 23. min. z priameho kopu postaral domáci hráč T. Pásztor a tak nakoniec jeho gól znamenal plný počet bodov pre domáci celok. Viaceré šance si vypracovali aj Santovčania, ktorým to však v tomto dueli strelecky nešlo a vyšli tak naprázdno. Domácich hráčov podržal aj výborný výkon domáceho gólmana, ktorý zlikvidoval viaceré pekné gólové šance hostí. n Gól: T. Pásztor. V. Turovce - Kalinčiakovo 6:1 (3:0) Prvá 45-minútovka vyšla perfektne domácemu celku, ktoré nasúkalo lídrovi tabuľky prekvapujúco tri góly a tak zápas v rukách mali oni. Skóre otvoril už v 10. min. peknou strelou Szarka a v 20. min. už bolo 2:0. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa domáci dokázali opäť presadiť cez defenzívu hostí. Po oddychovej prestávke sa hosťujúcemu mužstvu zvrat zápasu nepodaril, naopak domáci nadelili svojmu súperovi ďalšie tri kusy. Hostia sa zmohli len na jeden presný strelecký zásah. Domácim právom patria všetky tri body. n Góly: N. Pásztor 3, Szarka, Petrežil, M. Jaďuď - Kadja. Jur n.Hr. - Lok 1:1 (0:0) Prvý polčas hrali obidve mužstvá vyrovnaný duel, hostia hrali pomerne tvrdo a snažili sa vybojovať si nejaký bod. Góly prišli na rad až v druhom dejstve hry, keď po hrubej chybe domácej obrany v 60. min. sa ujali vedenia hostia zásluhou presnej koncovky Kollára. Domáci sa nevzdali a v 79. min. sa dočkali vyrovnávajúceho gólu po dorážke Čonku do prázdnej brány. Mužstvá sa rozišli spravodlivou remízou a do tabuľky si pripísali po bode. n Góly: Čonka - Kollár. Keť - Vyškovce 0:0 Hráči začali s vysokým nasadením a s ofenzívnou chuťou. Streliť gól sa však nepodarilo ani jednému mužstvu, šance obidvoch mužstiev zostali tak nevyužité a zrodila sa bezgólová remíza. Domácemu celku sa nepodarilo gólovo presadiť cez výborne hrajúcu defenzívu hostí. Čata - Bátovce 1:1 (0:1) V prvom polčase mali domáci tri tutovky, ktoré však nepremenili, hostia sa dokázali pekným gólom presadiť z ojedinelých útokov. Po zmene strán domáci ešte viac pridali a v 62. min. sa dočkali vyrovnávajúceho gólu, ktorý znamenal pre nich zisk jedného bodu. Prikloniť misky váh sa na svoju stranu v závere zápasu snažili obidve mužstvá, avšak nakoniec sa zrodila spravodlivá remíza. n Góly: Dudáš - Štrpka 1. Kalinčiakovo 11 7 3 1 33:14 24 (6) 2. Bátovce 11 6 2 3 26:17 20 (5) 3. Čata 11 5 3 3 22:14 18 (0) 4. Lok 11 5 3 3 21:13 18 (0) 5. Hrkovce 11 6 0 5 16:17 18 (3) 6. Vyškovce 11 5 2 4 15:12 17 (-1) 7. P. Ruskov 11 5 1 5 21:22 16 (1) 8. Jur n. Hr. 11 4 4 3 12:16 16 (1) 9. V. Turovce 11 4 3 4 26:17 15 (0) 10. Rybník 11 5 0 6 15:17 15 (-3) 11. Santovka 11 4 3 4 11:17 15 (-3) 12. M. Ludany 11 4 2 5 22:26 14 (-1) 13. Hr. Kosihy 11 4 1 6 24:25 13 (-5) 14. Keť 11 3 2 6 15:26 11 (-7) 15. Bory 11 3 1 7 15:28 10 (-5) 16. Ip. Úľany 11 2 2 7 11:24 8 (-7) III.TRIEDA SZ 11.KOLO Horný Pial - Podlužany B 2:4 (2:0) V prvom polčase hrali domáci výborne, boli lepším celkom a pomerne rýchlo sa im podarilo získať dvojgólové vedenie. Po zmene strán si však hráči Horného Pialu akoby mysleli, že to príde samé, prenechali hosťom iniciatívu a tí to dokonale využili. Potrestali chyby v obrane hostiteľov a postarali sa tak o dokonalý obrat. n Góly: Szilva, Macák – Kováčik 2, Šebo, Mlynárik Beša - Veľký Ďur 1:1 (0:0) Vo veľmi dobrom zápase, ktorý mal kvalitu, nechýbalo na ihrisku nasadenie a ani bojovnosť. Oba tímy hrali jednoznačne na víťazstvo a na ihrisku to aj bolo vidieť. Domáci celok si vypracoval o niečo viacej šancí, ale nakoľko nemal potrebné šťastie a pokoj v koncovke, súperi sa rozišli remízou. n Góly: Varga – Pavlík Pukanec - V.Kozmálovce 1:1 (0:1) Zápas bol v rukách domácich, ktorí si vypracovali územnú i hernú prevahu, ale v koncovke im chýbal potrebný pokoj. Hostia sa navyše ujali vedenia a do kabín sa im odchádzalo ľahšie. Po obrátke domáci ešte viac zvýšili tempo, ale podarilo sa im len vyrovnať. Rozhodujúci gól sa im streliť nepodarilo, zahadzovali veľa gólových tutoviek a tak sa museli uspokojiť aj s remízou a ziskom bodu. n Góly: J. Zabák (11m) – Zigmund 1. Pukanec 10 7 3 0 33:9 24 (6) 2. V. Ďur 10 4 5 1 30:16 17 (5) 3. Podlužany „B“ 9 4 2 3 16:17 14 (2) 4. V. Kozmálovce 10 2 4 4 17:19 10 (-2) 5. Beša 9 2 4 3 14:17 10 (-5) 6. Vyšné 9 2 2 5 10:23 8 (-4) 7. H. Pial 9 2 0 7 15:34 6 (-12) ĽUBOŠ RÁC, MARIÁNSABALA