Žiar víťazne v Prešove, Dolná Ždaňa suverénne

II. LIGA VÝCHOD
11 kolo:
Prešov B
- Žiar nad Hronom 0:2 (0:1)
Od začiatku boli aktívni domáci, tlačili Žiar hlavne vďaka svojej rýchlosti. Hostia však hrali sústredene a nedovolili domácim dostať sa do čistej šance. V 18. minúte si Puliš vymenil loptu s Podluckým a jeho center zúžitkoval hlavou Karakačanov. Domáci mali niekoľko šancí, ktoré však zlikvidoval dobre chytajúci Gramblička. V 36. minúte sa v šanci ocitol Páleník, no nedokázal ju dotiahnúť do úspešného konca. V druhej polovici dostali Prešovčania hostí pod tlak, no pozorná obrana na čele s Grambličkom im nedovolila skórovať. V čase najväčšieho tlaku ušiel po ľavej strane Orávik a nechytateľnou bombou zvýšil na 2:0. Žiarske mužstvo sa potom ukľudnilo a do konca stretnutia kontrolovali hru.
n Góly: Karakačanov, Orávik, 400 divákov, rozhodoval Leško, ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička - Podlucký, Michalička, Kermiet, Knap, Puliš (Kaplan), Kubinec, Kozák (Kozák), Orávik, Karakačanov (Petkovič), Páleník
Daniel Greguš
n Ostatné výsledky: ŽP Šport Podbrezová B - MFK Vranov nad Topľou 1:1, FK Rakytovce - ŠK Aqua Turčianske Teplice 5:0, Dukla Banská Bystrica B - MFK Ružomberok B 2:1, FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš - MŠK Tesla Stropkov 3:1, Odeva Lipany - FK Spišská Nová Ves 0:0, MFK Slovan Sabinov - MFK Dolný Kubín 2:0, FK Čadca - MŠK Žilina B 1:1

- Makov 6:3 (4:0)
Domáci si urobili z brány hostí strelnicu a do polčasu vyhrávali 4:0. V tretej minúte Sepeši vysunul S. Urgelu, ktorý našiel voľného Rada Urgelu a ten sa nemýlil. Do polčasu stihol Maruniak streliť hetrik. V 55. minúte ušiel obrane hostí Rasťo Urgela a Maruniak hlavou pridal svoj štvrtý gól. V 66. minúte, po narážačke Rada Urgelu a Maruniaka prestrelil Sekereš brankára a bolo 6:0. Potom si domáci vybrali odychový čas a dovolili streliť hosťom tri pekné góly.
n Góly: Maruniak 4, Rado Urgela, Sekereš, 260 divákov, rozhodoval Paroubek, DOLNÁ ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin, Rozenberg (64. Rešetár), Kukučka, Sekereš, Sepeši, Rasťo Urgela, S. Urgela, Gašparík (71. Varecha), Rado Urgela, Maruniak
Stanislav Neuschl
n Ostatné výsledky: Zvolen – Fiľakovo 2:0, K. N. Mesto – Bánová 0:0, Námestovo - Králiky 1:2, R. Sobota B – Krásno n/Kysucou 1:0, Lip. Štiavnica - Kremnička 2:1, Bytča – St. Bystrica 1:2

Ružiná - Nová Baňa 1:1 (0:0)
Pred veľkou diváckou kulisou sa hral agresívny, miestami mimoriadne tvrdý futbal. V 3. minúte sa uvoľnil Švec, v 16-tke ho stiahli za dres, ale píštaľka rozhodcu ostala nemá. V prvom polčase si hostia vytvorili niekoľko dobrých šancí, ktoré však nepremenili. Za zmienku stojí trestný kop Gulaša, ktorý brankár chytil. Druhú polovicu začali lepšie domáci, vytvorili si niekoľko šancí, ale skórovať sa im nepodarilo. Čo nevyšlo Ružinej dosiahol Švec a dostal Novú Baňu do vedenia. Domáci vyrovnali v 91. minúte po rohovom kope.
n Gól: Švec, 500 divákov, rozhodoval Fízel, NOVÁ BAŇA: Poliačik - Polc (46. Mánik), Rybár, Budinský, Laco, Slavka, Guláš, Pecho (55. Turčan), Švec, Krivočenko, Marko
Forgáč

Tomášovce
- Hliník nad Hronom 2:4 (1:1)
Hliničania ma jednoznačne navrch. Okrem štyroch strelených gólov mali ešte minimálne päť čistých šancí. Boli jednoznačne lepší.
n Góly: B. Murín 3, Rapčan, 50 divákov, rozhodoval Dian, HLINÍK NAD HRONOM: Packo - Koniar, Bahno, Necpal, Blaho, Sedliak (80. T. Pilnik), Hlinka (78. A. Murín), Vl. Pilnik, Rapčan, B. Murín, Rosenberg (65. Šopa)
Pavel Hlinka
n Ostatné výsledky: Selce - Revúca 4:3, V. Krtíš - Brusno 4:1, Hajnáčka - Tisovec 4:0, Podlavice - Poltár 1:0, Jesenské - Kalinovo 2:0

Dudince - Banská Štiavnica 0:1 (0:0)
Už v 10. minúte mohli hostia po úniku Kminiaka a Šimka vyhrávať. Domáci mali sporadické šance po rohových kopoch. V druhom polčase začali hrať Štiavničania disciplinovanejšie, pritlačili domácich a gólom Kminiaka zaslúžene vyhrali.
n Gól: Kminiak, 200 divákov, rozhodoval Líška, BANSKÁ ŠTIAVNICA: Blahút - Netolický, Sviržovský, Halát (65. Šíma), Dulaj, A. Hanzlík, Barák (47. Majer), P. Hanzlík, Pajerský, Šimko, Kminiak (80. Mališ)
Ľubomír Barák

Dolné Hámre
- Poniky 0:2 (0:1)
Domáci doplatili na svoju nemohúcnosť. Je to veľmi mladé mužstvo, ktoré sa nevie presadiť proti mužstvu so skúsenejšími hráčmi. Hámrom sa nedala uprieť snaha, ale doplatili na mladícku nerozvážnosť. Hostia vyťažili z minima maximum, z troch striel skórovali dvakrát. Ukázali domácemu mužstvu efektívnosť v koncovke.
n 100 divákov, rozhodoval Gado, DOLNÉ HÁMRE: Bocian - Ološtiak (84. Káčer), Listofer, Muha, Šalka, Beran, Repiský, Tomka (62. Švihla), Frim, Brodziansky (60. Halaj), Zeleňák
Ján Galeta

Sliač - Žarnovica 1:2 (0:1)
Hostia boli po celý zápas lepší, čo sa prejavilo aj gólmi v sieti súpera. Domácim sa podarilo znižiť až na konci stretnutia. Žarnovičania si tri body zaslúžili
n Góly: Hlavačka, Vlačuha, 115 divákov, rozhodoval Szabo, ŽARNOVICA: Vl. Číž - T. Laurov, Ziman, Le, Vlačuha, Hlavačka, Mičík, Vl. Laurov, Št. Číž, Mičík, Nasvetr
Jozef Káčer

Ladomerská Vieska/Žiar B
- Štiavnické Bane 3:0 (2:0)
n Góly: Šimon, Trvalec, Zuberník (z 11 metrov), 150 divákov, rozhodoval Adamec, LADOMERSKÁ VIESKA: Pažout - Zelovič, Karásek (82. Lepšík), Lalo, Dobrota, Mackura, Trvalec (72. Kubík), Zuberník, Šouc (46. Jakubeje), Šimon, Čamaj ŠTIAVNICKÉ BANE: Blaško - Kmeť, Košarník, Pavlík, Venglár, Beňo, Ševeček (46. Izák), Antal, Michálek, Urgela, Ondrík
n Ostané výsledky: Sásová – Kováčová 1:2 (0:1), Hrochoť – Badín 2:0, Radvaň – Partizán Č. Balog 4:0
1. Badín 11 7 2 2 22:11 23
2. Hrochoť 11 7 2 2 17:9 23
3. B. Štiavnica 11 6 4 1 20:10 22
4. Žiar n/H B 11 6 3 2 20:10 21
5. Kováčová 11 5 3 3 27:15 18
6. Dudince 11 5 1 5 25:16 16
7. Radvaň 11 5 1 5 15:12 16
8. Č. Balog 11 5 0 6 22:21 15