Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Hokej

II. LIGA MUŽI
1. kolo: Žiar nad Hronom - Levice 3:6 (2:0, 1:1, 0:5)
Domácim vyšiel vstup do zápasu. Dostali sa do trojgólového vedenia, škoda že nepremenili ich ďalšie šance. Tretia tretina bola ako zo zlého sna. Už v 20. sekunde Levice znížili. Tento gól Žiarčanov nevyburcoval k lepšej hre, naopak prestali korčuľovať a hostia ovládli hru.
n Góly: Plandor, Považanec (Strohner, Szilvási), M. Ďubek (Šajban, Golian), ŽIAR: Trebuľa - Bartoš, Kyseľ, Považan, Zigo, Szilvási, Považanec, Plandor, Strohner, M. Ďubek, P. Ďubek, Dilík, Kuchárik, Šajban, Dobrík, Golian

I. LIGA JUNIORI:
11. kolo: Levice - Žiar nad Hronom 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Zlý prístup žiarskych juniorov k stretnutiu, v ktorom podali najslabší výkon od začiatku sezóny. Už v prvej minúte si strelili vlastný gól, ktorý ovplyvnil priebeh celého zápasu.
n Gól: Heckl (Plandor, Vallo), ŽIAR: Vincenc - Bartoš, Kyseľ, Michník, Jančok, Heckl - Považanec, Nociar, Plandor, Vallo, Sondík, Mak, Bitala, Berkeš, Balco, Kucharík, Kukučka
n Ostatné výsledky: N. Zámky - Dubnica 6:4, P. Bystica - Senica 5:4, Prešov - Piešťany 2:4, Kežmarok - Topoľčany 5:6, Detva - Prievidza 1:5

12. kolo: Prešov - Žiar nad Hronom 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Po piatkovom príhovore
nastúpili chlapci ako vymenení, veľmi dobre korčulovali, domáce mužstvo držali na dištanc, až kým sa do zápasu nezapojil hl. rozhodca, ktorý stretnutie dotiahol do úspešného konca predomáci tím.
n Góly: Plandor (Považanec, Balco), Plandor (Kukučka, Bartoš), ŽIAR: Paulík - Bartoš, Kyseľ, P. Mak, Sabo, M. Mak
n Ostatné výsledky: P. Bystrica - N. Zámky 3:0, Detva - Topoľčany 1:6, Levice - Senica 2:12, Kežmarok - Piešťany 2:3 p, Dubnica - Prievidza 5:0

I. LIGA DORAST
15. kolo: Žiar nad Hronom - Piešťany 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Zápas ovplyvnila prvá tretina, v ktorej sa Piešťany dostali do trojgólového vedenia. Žiar nepremieňal šance, čo hostia trestali gólmi.
n Góly: Berkeš (Bitala, Nociar), Nociar (Greguš, Bitala) ŽIAR: Cibuľa - Hanus, Čierny, Greguš, Jančok - Michalík, Majerský, Barányi, Bobáľ, Berkeš, Chodúr, Nociar, Bitala, Heckl, Lukáč, Soták
n Ostatné výsledky: N. Zámky - Dubnica 4:6, Levice - Prievidza 2:8, Partizánske - Detva 4:1

16. kolo: Partizánske - Žiar nad Hronom 7:4 (1:1, 2:2, 4:1)
Kvalitný výkon žiarskych chlapcov, ktorí však opäť doplatili na katastrofálnu koncovku a na výroku hl. rozhodcu, ktorý veľmi benevolentne posudzoval zákroky domácich hráčov.
n Góly: Soták 2, Bitala, ŽIAR: Cibuľa - Sabo, Hanus, Čierny, Greguš, Jančok - Michalík, Majerský, Barányi, Bobáľ, Berkeš, Chodúr, Nociar, Bitala, Heckl, Lukáč, Soták
n Ostatné výsledky: N. Zámky - Prievidza 2:5, Levice - Dubnica 2:14, Senica - Hoba 6:4, Detva - Piešťany 2:8

II. LIGA STARŠÍ ŽIACI
Žiar nad Hronom - Rimavská Sobota 8:2 (3:2, 2:0, 3:0)

1. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
  2. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  3. Crème de la crème po slovensky
  4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  6. Po Slovensku na motorke
  7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  8. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  1. Crème de la crème po slovensky
  2. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
  3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  4. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  5. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
  10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 4 878

Zechenterov dom v Kremnici čaká obnova, o jeho ďalšom využití sa bude diskutovať.

Vedenie mesta Kremnica bude v stredu 23. júna diskutovať s obyvateľmi mesta i aktivistami o budúcom využití národnej kultúrnej pamiatky Zechenterov dom.

TASR 9 h
Ilustračný obrázok

Pre údržbu vozovky čakajú vodičov na rýchlostnej ceste R1 medzi Žiarom nad Hronom a Banskou Bystricou od stredy dopravné obmedzenia.

TASR 14 h

Pozrite si MY športujeme.

18 h
Kniha Novobanské špacírky.

Ďalším zo slovenských miest, ktoré si chcú zachovať svoju pamäť pomocou spomienok obyvateľov zhmotnených v knihe, je Nová Baňa.