Žiarčania si upevnili pozíciu lídra v tabuľke

II. LIGA VÝCHOD
12. kolo:
Žiar nad Hronom - Sabinov 3:1 (1:1)
V 11. min. chybu domácej obrany hostia nevyužili, kopali len roh. V 16. min. Karakačanov vyhral osobný súboj s obranou hostí, prenechal Páleníkovi a ten otvoril skóre zápasu. Domáci potom poľavili v tempe a hostia nakopávanými loptami robili problém domácej obrane. V 36. min. po rohovom kope a faule Kozáka, vyrovnal Ľupták z pokutového kopu. V druhom polčase domáci hrali aktívnejšie, vytvárali si aj viacej šancí. V 47. min. zabezpečil vedenie domácich Páleník, keď spracoval center Karakačanova a z otočky upravil na 2:1. V 60. min. bombu Knapa tečoval Karakačanov a stanovil na konečných 3:1. Karakačanov pridal aj štvrtý gól, no rozhodca ho pre ofsajd neuznal. Za povšimnutie stojí aj výborný výkom Pala Puliša.
Góly: Páleník 2, Karakačanov, 420 divákov, rozhodoval Sedlák, ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička – Podlucký (88. Dekiš), Michalička, Kermiet, Knap, Puliš (51. Žiak), Kubinec, Kozák, Orávik, Karakačanov, (84. Kuťka), Páleník
Daniel Greguš

Ostatné výsledky: MŠK Tesla Stropkov - MFK Ružomberok B 0:3, FK Spišská Nová Ves - Dukla Banská Bystrica B 1:0, MŠK Žilina B - Odeva Lipany 1:1, Dolný Kubín - FK Čadca 4:0, MFK Vranov nad Topľou - Tatran Prešov B 1:3, ŠK Aqua Turčianske Teplice - ŽP Šport Podbrezová B 1:1, FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš - FK Rakytovce 1:0

Dolná Strehová - Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)
Hostia v oklieštenej zostave zohrali nezaujímavý zápas. Za zmienku stojí len hlavička Sekereša a strela Maruniaka. U domácich zaujal iba pokutový kop po nastrelenej ruke, vďaka ktorému vyhrali a Mačova strela, tú však Vreštiak vyrazil.
150 divákov, rozhodoval Matejčík, DOLNÁ ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin, Kukučka, Sekereš, Sepeši, Rasťo Urgela, Sl. Urgela, Varecha, Gašparík, Rešetár, Maruniak

Stanislav Neuschl
Ostatné výsledky: Fiľakovo – St. Bystrica 2:1, Kremnička – Bytča 1:2, Makov – Lip. Štiavnica 4:1, Krásno /Kys – Liet. Lúčka 3:2, Králiky – Rim. Sobota B 2:1, Bánová – Námestovo 2:1, Zvolen – K. N. Mesto 2:0

Hliník n/Hr. - Hajnáčka 3:3 (0:2)
Domáci začali trochu laxne, ani sa nenazdali a už prehrávali 2:0. Po polčasovom "umývaní hláv" začali hrať zodpovednejšie a dostali hostí pod tlak. Prevahu mali počas celého druhého polčasu, vypracovali si aj niekoľko šancí, no tie zostali nevyužité.
n Góly: Sedliak, Vl. Pilnik, Rapčan, 120 divákov, rozhodoval Ostrihaň, HLINÍK: Packo (46. Weber) - Koniar, Bahno (36. A. Murín), Blaho, Necpal, Sedliak, Vl. Pilnik (72. T. Pilnik), Hlinka, Rapčan, Želiar, B. Murín
Pavel Hlinka

Nová Baňa - Kalinovo 2:2 (2:0)
Góly: Švec 2
Ostatné výsledky: Poltár - Jesenské 2:0, Tisovec - Podlavice 3:2, Brusno - Tomášovce 2:0, Revúca - V. Krtíš 0:2, Ružiná - Selce 2:0

Kováčová - Žarnovica 2:0 (2:0)
V zápase priemernej úrovne si hostia hneď v 12. minúte strelili vlastný gól, ktorý poznačil priebeh celého stretnutia. Žarnovičania sa už nedokázali spamätať a zaslúžene prehrali.
n 200 divákov, rozhodoval Repiský, ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, Le, Ježko, Vlačuha, Černák, Hlavačka, Leba, Juhás, Mičík, Nasvetr
Jozef Káčer

Štiavnické Bane - Dolné Hámre 4:2 (2:1)
Zápas sa začal z ostra. Prvú šancu mali hostia, no nevyužili ju. V 4. minúte sa domáci ujali vedenia, keď centrovanú loptu tečoval Pavlík. Potom sa hra vyrovnala a v 21. minúte strelu Ološtiaka nešťastne tečoval domáci obranca do vlastnej siete. V 36. minúte zvýšil domáci Michálek po peknej prihrávke Antala. V druhom polčase sa Bane snažili poistiť vedenie, mali niekoľko šancí, no nevyužili ich. Prišiel trest a hostia vyrovnali. Potom sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a v 84. minúte po individuálnej akcii a peknom centri Micháleka, zvýšil Košarník. Hostia sa už nespamätali, naopak o len o minútu neskôr poistil výsledok Ondrík.
Góly: Pavlík, Michálek, Košarník, Ondrík - Ološiak, Listofer, 150 divákov, ŠTIAVNICKÉ BANE: T. Blaško - Kmeť, Šimko, Košarník (88. Izák), Pavlík, Venglár, Beňo, Antal, Michálek (88. M. Blaško), Urgela, Ondrík (89. Ševeček), DOLNÉ HÁMRE: P. Beták - Ološtiak, Listofer, J. Beták, J. Brodziansky, Beran, Repiský, P. Brodziansky, Haško, Frim, Šalka
Ján Daubner
P. Č. Balog -Ladomerská Vieska/Žiar B 3:1 (1:1)
Raketový nástup domácich, ktorí sa ujali vedenia už v piatej minúte. Hostia hru vyrovnali a v 15. minúte vyrovnával Zuberník. Zvyšok polčasu sa hra odohrávala prevažne medzi 16-tkami. V 50. minúte druhého dejstva domáci zvýšili, hostia svoju hru vystupňovali a v 75. minúte strelili gól, ktorý im však rozhodca neuznal. Hráči Ladomerskej Viesky vrhli všetky sily do útoku, no vyrovnať sa im už nepodarilo, naopak v nadstavenom čase inkasovali tretí gól.
Gól: Zuberník, 200 divákov, rozhodoval Havran, ŽIAR B: Pažout - Lalo, Zelovič (78. Kubík), Karásek, Dobrota, Mackura, Trvalec, Zuberník, Šimon, Šouc (68. Jakubeje), Čamaj
Ján Barniak

B. Štiavnica - Hrochoť 3:0 (3:0)
Domáci chceli od začiatku potvrdiť víťazstvo z minulého kola a už v 10. minúte viedli po prekrásnej strele Hanzlíka. Potom síce zahodili niekoľko šancí, ale po rohu Baráka, Šimko zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Prevahu domáci potvrdil ešte v prvom polčase Mayer. V druhej polovici Štiavničania už len kontrolovali hru a zaslúžene vyhrali.
Góly: P. Hanzlík, Šimko, Mayer, 240 divákov, rozhodoval Oružinský, BANSKÁ ŠTIAVNICA: Blahút - Halát, P. Hanzlík, Barák (42. Šíma), Sviržovský, Netolický, Šimko (77. Mališ), Kminiak, Pajerský, Mayer (75. Dulaj), Poprac
Ľubomír Barák

n Ostatné výsledky: Poniky – Sliač 4:3, Badín – Radvaň 1:2, Sásová – Dudince 0:0
1. B. Štiavnica 12 7 4 1 23:10 25
2. Badín 12 7 2 3 23:13 23
3. Hrochoť 12 7 2 3 17:12 23
4. Kováčová 12 6 3 3 29:15 21
5. Žiar n/H B 12 6 3 3 21:13 21
6. Radvaň 12 6 1 5 17:13 19
7. Č. Balog 12 6 0 6 25:22 18
8. Dudince 12 5 2 5 25:16 17