Žiar prehral v Čadci, Žarnovica deklasovala

II. LIGA VÝCHOD
13. kolo:
Čadca - Žiar nad Hronom 3:0 (1:0)
Domáci zaskočili žiarske mužstvo bojovnosťou, lepšie sa pohybovali a ich šance nedali na seba dlho čakať. V 35. minúte unikol žiarskej obrane Červenec a jeho center zúžitkoval Joukl, 1:0. Vyrovnať mohol Kaplan, to by však sám pred brankárom musel svoju šancu premeniť. Domáci tlačili aj po prestávke. Po faule Kaplana v 51. minúte zvýšil Joukl z pokutového kopu na rozdiel dvoch gólov. V 80. minúte po kope z rohu upravil skóre Planeta a zvýšil tak na rozdiel triedy. Ku koncu stretnutia si Žiarčania vytvorili niekoľko šancí, no streliť gól sa im už nepodarilo.
n Góly: Joukl 2, Plameta, 850 divákov, rozhodoval, ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička - Kaplan (52. Paulík), Orávik, Knap, Páleník, Puliš, Michalička, Kuťka (65. Žiak), Kermiet, Kozák (78. Petkovič), Karakačanov
Daniel Greguš

n Ostatné výsledky: FK Rakytovce - MŠK Tesla Stropkov 0:2, ŽP Šport Podbrezová B - FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš 0:1, Tatran Prešov B - ŠK Aqua Turčianske Teplice 1:2, MFK Slovan Sabinov - MFK Vranov nad Topľou 5:0, Odeva Lipany - MFK Dolný Kubín 3:3, Dukla Banská Bystrica B - MŠK Žilina B 1:2, MFK Ružomberok B - FK Spišská Nová Ves 2:0

13. kolo
Dolná Ždaňa - Krásno nad Kysucou 4:0 (1:0)
Krásne akcie a góly spríjemnili fanúšikom futbalovú nedeľu. V prvých desiatich minútach spálili dve šance Kyseľ a Rado Urgela. Potom sa osmelili aj hostia, keď brejk Vaňovca kryl Vreštiak. V 38. minúte vyzvŕtal obrany hostí Sepeši, Maruniak hlavičkoval do zeme, no lopta preskočila žrď. O minútu neskôr ušiel od polovice ihriska Maruniak a otvoril skóre. Za začiatku druhého polčasu zahodil dve šance Rado Urgela. V 57. minúte skončil Sepešiho priamy kop za chrbtom hosťujúceho brankára. V 64. min. Rado Urgela vysunul Maruniaka a ten sa opäť nemýlil. O desať minút neskôr ušiel po ľavej strane Rasťo Urgela a Maruniak z voleja zavŕšil svoj hetrik. V 81. minúte Maruniakov center vyrazil brankár len pred seba, no ani Sekereš, ani Dovec gól nedali. Diváci zažili pekný, futbalový sviatok pri Hrone.
n Góly: Maruniak 3, Sepeši, 220 divákov, rozhodoval Čičmanec, DOLNÁ ŽDAŇA: Vreštiak - Kyseľ (60. Miškov), Kukučka, Sekereš, Sepeši (75. Gašparík), Rasťo Urgela, Sl. Urgela, Verecha, Rešetár (79. Dovec), Rado Urgela, Maruniak
Stanislav Neuschl

n Ostatné výsledky: Kys. N. Mesto – Fiľakovo 1:0, Námestovo – Zvolen 1:0, R. Sobota B – Bánová 0:0, Liet. Lúčka - Králiky 1:0, Lip. Štiavnica – Dol. Strehová 2:2, Bytča – Makov 2:1, Stará Bystrica - Kremnička 1:4

Selce - Nová Baňa 2:3 (0:2)
Začiatok zápasu vyšiel hosťom, ktorí sa už v siedmej minúte ujali vedenia. Potom sa hra chvíľu prelievala z jednej strany na druhú, no hráči Novej Bane zvýšili z protiútoku a zvýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov a do polčasu zahodili minimálne tri čisté šance. Druhú polovicu začali lepšie domáci, zatlačili hostí, ale boli to práve Novobančania, ktorí strelili trétí gól, keď Švec z polovice ihriska preloboval obranu aj brankára. Domáci už len korigovali, keď svoj druhý gól strelili až v nadstavenom čase.
n Góly: Krivočenko, Mánik, Švec, 250 divákov, rozhodoval Moják, NOVÁ BAŇA: Kicko - Polc (89. Kasan), Rybár, Laco, Mánik (86. Prachár), Pavlík, Guláš, Pecko (49. Turčan), Švec, Krivočenko, Budinský
Forgáč

Podlavice - Hliník nad Hronom 2:1 (1:1)
Prvý polčas bol vyrovnaný, s miernou prevahou hostí. No vylúčenie Murína ich pribrzdilo a dovolili domácim skórovať. Tí už svoje víťazstvo z rúk nepustili.
n Gól: Rapčan, ČK: A. Murín (Hliník), 100 divákov, rozhodoval Hrmo, HLINÍK NAD HRONOM: Packo - Koniar, Blaho, Bahno, A. Murín, Vl. Pilnik (81. T. Pilnik), Necpal, Sedliak (72. Slaný), Rapčan (72. Hlinka), Želiar, B. Murín
Pavel Hlinka
n Ostatné výsledky: V. Krtíš - Ružiná 1:0, Tomášovce - Revúca 3:4, Hajnáčka - Brusno 2:1, Jesenské - Tisovec 1:2, Kalinovo - Poltár 1:2

Radvaň - B. Štiavnica 1:3 (1:0)
Do 30. minúty prvého polčasu videli diváci zápas priemernej úrovne. Domáci sa ujali vedenia po kope zo štandartnej situácie. Pred koncom polčasu zahodil svoje šance Šimko a aj Kminiak. Do druhej polovice nastúpili hostia ako vemenení a po strelách Kminiaka, Šímu a Pajerského otočili skóre vo svoj prospech a potvrdili prvenstvo v tabuľke.
n Góly: Kminiak, Šíma, Pajerský, 200 divákov, BANSKÁ ŠTIAVNICA: P. Hanzlík (89. Kraják) - Netolický, Sviržovský, Halát, Poprac, Majer (70. Šíma), A. Hanzlík, Dulaj, Pajerský, Kminiak, Šimko (89. Rusnák)
Ľubomír Barák

Ladomerská Vieska/Žiar B - Badín 1:1 (1:0)
Stretnutie sa začalo opatrne. Potom však domáci prevzali iniciatívu a v 21. minúte pri prieniku Zuberníka ho hostia faulovali a z následného priameho kopu trafil Šouc roh brány, 1:0. Potom sa v dobrej pozícii ocitol Kubík, ale triafal len do brankára. V 35. minúte mali dobrú šancu aj hostia, no Hrnčiř z pätky prestrelil. Do šance sa v 42. minúte dostal aj Trvalec, ale jeho lopta opäť skončila len v brankárovom náručí. Druhý polčas začali lepšie Badínčania, keď nikým nekrytý Hrnčíř vyrovnal. Domáci potom pridali. V 62. minúte sa vyznamenal brankár Badína, keď vyrazil tvrdú strelu na roh. Hostia podnikali rýchle protiútoky, ale šance si nevytvárali. Hráči Ladomerskej Viesky sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale to sa im už do konca zápasu nepodarilo.
n Gól: Šouc, 300 divákov, rozhodoval Grenčík, ŽIAR B: Pažout - Lalo, Zelovič, Karásek, Kubík, Dobrota, Trvalec (52. Mackura), Zuberník, Šimon, Šouc (85. Jakubeje), Čamaj
Ján Barniak

P. Č. Balog - Dolné Hámre 4:1 (2:1)
Domáci vyťažili z minima maximum. Hrali nátlakový futbal a už v desiatej minúte viedli 2:1. V nadstavenom čase pridali ešte dva góly. Výsledok však nezodpovedá predvedenej hre.
n Gól: Frim, 100 divákov, rozhodoval Močiliak, DOLNÉ HÁMRE: P. Beták - Káčer, Listofer, J. Beták, J. Brodziansky, P. Brodziansky, Beran, P. Halaj, Šalka, Frim
Ján Galeta

Žarnovica - Poniky 6:0 (3:0)
Domáci strelili úvodný gól hneď v piatej minúte, keď sa exportným gólom prezentoval Vlačuha. Potom sa dlhšiu dobu len zastreľovali. Po niekoľkých neúspešných streleckých pokusoch začali premienať svoje gólové príležitosti a zaslúžene vysoko zvíťazili.
n Góly: Mičík 2, Š. Číž 2, Vlačuha, Štafanka, 150 divákov, rozhodoval Martin, ŽARNOVICA: Vl. Číž (79. Sitarčík) - Štefanka, Ziman, Le, Vlačuha, Černák, Hlavačka, Š. Číž, Juhás, Mičík, Nasvetr (76. Leba)