Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Hokej

II. LIGA MUŽI
2. kolo: Partizánske - Žiar nad Hronom 8:3 (3:1, 2:0, 3:2)
Žiarske mužstvo vtúpilo do zápasu úspešne, ujali sa vedenia gólo Dobríka. Svoju smolu si však vybrali hneď v náslendom protiútoku, keď D. Strohner tečoval nahodený puk z vlastnej siete. Hostia však naďalej zostali v zápase, mali tri čisté šance, no potvrdilo sa pravidlo nedáš - dostaneš. druhý gól inkasovali po chybe brankára, ktorý zle vyhodil puk rovno na hokejku protihráča. V priebehu minúty inkasovali znovu po hrubej chybe Ziga pred vlastnou bránou, keď zle vyhodil puk a dvojica súperových hráčov nedala žiarskemu brankárovi žiadnu šancu. V druhej tretine hostia vystupňovali tempo. Strely Goliana a Bartoša skončili na konštrukcii súperovej brány. Zigo, sám pred bránou neuveriteľne prestrelil a skazu žiarskeho tímu dokončil Šajban, ktorý po spolupráci s Ďubekom trafil len do betónov domáceho brankára. Zákonite prišiel trest v podobe dvoch gólov v žiarskej bráne. Aj tretiu tretinu začali aktívnejšie hostia, Považanec znižoval na 5:2. V 44. minúte nechali Žiarčania domáceho útočníka prekorčuľovať pomedzi dvoch obrancov a ten bez problémov zvýšil na rozdiel štyroch gólov. Šance, ktoré mal Ďubek a Šajban zostali nevyužité, aby v 53. minúte opäť vlastným gólom Szilvášiho hostia opäť prehravali o päť gólov. V 56. minúte P. Ďubek znižil na 7:3, ale gólovú bodku za zápasom dali hráči Partizánskeho.
n Góly: Považanec, Ďubek, Dobrík, vylúčenia: 6:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, strely: 30:36, zásahy brankárov: 33: 22, ŽIAR: Trebuľa (50. Pavlík) - Golian, Szilvási, Bartoš, M. Strohner - M. Ďubek, P. Ďubek, Šajban, Zigo, Dobrík, D. Strohner, Považanec, Plandor

I. LIGA JUNIORI:
13. kolo: Žiar nad Hronom - Kežmarok nehralo sa pre neskorý príchod zdravotnej služby
n Ostatné výsledky: N. Zámky - Levice 12:2, Topoľčany - Prievidza 5:2, P. Bystrica - Dubnica 2:1, Senica - Prešov 5:3, Piešťany - Detva 4:3

14. kolo: Detva - Žiar nad Hronom 6:7 pp (4:0, 1:4, 1:2, 0:1)
Žiarski juniori vstúpili do zápasu s odhodlaním prerušiť sériu prehier, čo sa im aj podarilo. Eliminovali úvodný tlak domácich. Nevyšla im druhá časť prvej tretiny, keď nedôslednosťou v obrane a po vylúčeniach, umožnili hráčom Detvy získať štvorgólové vedenie. V druhej tretine žiarčania tlak vystuňovali a dokázali sa dostať na rozdiel jedného gólu. V tomto čase však nedokázali premeniť ďalšie gólové príležitosti a rozhodca im neuznal gól. Domáci šli opäť do dvojgólového vedenia, na ktorý Žiar dokázal, ešte v druhej tretine, odpovedať. Toto znervóznilo hráčov Detvy, ktorí začali používať aj nešportové zbrane, čo hlavný rozhodca patrične potrestal. V tretej tretine hostia vyrovnali. Na brutalitu domácich doplatil Kuchárik, ktorý bol surovo faulovaný mino hry. Hl. rozhodca tento faul potrestal odobratím registračného preukazu domáceho hráča. Škoda, že túto päťminútovú presilovku hostia zbytočne premrhali ďalším vylúčením a Detva sa opäť dostala do vedenia. V závere stretnutia však žiarčania vyrovnali, čo niektorí hráči Detvy nezvládli a fyzicky napádali hosťujúcich hráčov. Tím slúži ku cti, že sa do týchto potýčiek nezapájali. Nasledovalo predĺženie, v ktorom hrali pre vylúčenia len traja hráči na oboch stranách. Domáci chybne striedali, hostia to využili a Vallo dokázal zasunúť puk do detvianskej brány.
n Góly: Vallo 2, Kuchárik 2, Plandor, Balco, Sondík
n Ostatné výsledky: Prešov - N. Zámky 2:8, Dubnica – Topoľčany 3:6, Levice - P. Bystrica 2:7, Prievidza – Piešťany 5:4, Kežmarok – Senica 2:5

7. kolo: Žiar mal voľno
Ostatné výsledky: Senica - N. Zámky 6:2, Hoba - Levice 4:1, Dubnica – Piešťany 10:2, Partizánske - Prievidza 3:6

8. kolo: Detva - Žiar n/Hr. nehralo sa z dôvodu nespôsobilej ľadovej plochy
n Ostatné výsledky: Hoba - N. Zámky 3:5, Senica – Levice 15:0, Partizánske – Dubnica 1:6, Prievidza – Piešťany 10:3
1. Senica 16 15 0 1 138:36 44
2. Prievidza 16 13 0 3 142:50 39
3. Dubnica 16 12 0 4 113:44 36
4. Hoba 16 11 0 5 92:50 34
5. N. Zámky 18 10 0 8 99:68 31
6. Piešťany 17 9 0 8 57:70 27
7. Partizánske 17 5 0 12 49:98 15
8. Žiar n/Hr. 15 3 0 12 45:100 10