Žiar vyhral posledný zápas na domácej pôde

II. LIGA VÝCHOD
14. kolo:
Žiar nad Hronom - Lipany 2:1 (2:0)
Posledný zápas na domácej pôde jesennej súťaže, začali domáci veľkým náporom a už v 4. min. otvoril skóre zápasu z 20. metrov k pravej žrdi Kubinec. Ďalšie čisté šance zahodili, Karakačanov a Orávik. Domácim sa to potom mohlo vypomstiť, lebo do veľkých šancí sa dostával Ľ. Jacko, ale ľahkovážne zahadzoval. V 31. min. Kubinec zo 16-tich metrov namieril tesne vedľa. V 34. min. šancu hostí zlikvidoval včasným vybehnutím Gramblička. O päť minút neskôr zahrával rohový kop Paulík a volejom zvýšil Podlucký na 2:0. V 54. minimálne dve šance po sebe nepremenili Karakačanov a Páleník. Hostia vycítili šancu a nepríjemnými kontrami si vytvárali šance. V 63. minúte Matej znížil na 2:1. Hra sa potom vyznačovala nepresnostiami a výsledok sa už nezmenil.
Najbližší zápas odohrá
žiarske mužstvo s Duklou B. Bystrica B v nedeľu, 11. novembra o 10.30. hod. Autobus pre fanúšikov klubu bude pristavený na štadióne FK Žiar nad Hronom o 9.30. hod.
n Góly: Kubinec, Podlucký - Matej, 410 divákov, rozhodoval Ježík, ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička - Podlucký, Oravík, Michalička, Knap (19. Kaplán), Kubinec, (77. Kozák) Páleník, Kuťka, Kermiet, Paulik, Karakačanov (60. Žiak)
Daniel Greguš

n Ostatné výsledky: MŠK Tesla Stropkov - FK Spišská Nová Ves 1:2, MŠK Žilina B - MFK Ružomberok B 1:3, MFK Dolný Kubín - Dukla Banská Bystrica B 1:2, MFK Vranov nad Topľou - FK Čadca 0:0, ŠK Aqua Turčianske Teplice - MFK Slovan Sabinov 3:0, FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš - Tatran Prešov B 0:3, FK Rakytovce - ŽO Šport Podbrezová B 0:0

Bytča - Dolná Ždaňa 2:2 (2:0)
Domáci po prvom polčase viedli už 2:0, keď v 18. minúte Kukučka nepokryl Šebíka a ten otvoril skóre strelou k žrdi. V 40. minúte po hrubej chybe Rozenberga, Čikota zvyšoval na rozdiel dvoch gólov. Po polčasovom "umývaní hláv" strávili hostia celé druhé dejstvo na superovej polovici. V 51. minúte znížil Sepeši po skrumáži na rozdiel jediného gólu. Ten istý hráč sa predviedol krásnou strelou z 30-tich metrov a vyrovnal na konečných 2:2. Potom sa až do konca hralo vabank. V závere vytiahol brankár hostí Vreštiak tri zázračné zákroky a aj vďaka nemu uhrali hostia na bytčianskom ihrisku remízu
n Góly: Sepeši 2, 80 divákov, rozhodoval Petrák, DOLNÁ ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin, Rozenberg, Kukučka, Sekereš, Sepeši, Rasťo Urgela (57. Rešetár), Sl. Urgela, Miškov (46. Pinka), Rado Urgela (82. Varecha), Maruniak
Stanislav Neuschl

n Ostatné výsledky: Fiľakovo – Lipt. Štiavnica 0:0, St. Bystrica – Liet. Lúčka 1:1, Kremnička - R. Sobota B 1:3, Makov – Námestovo 3:1, Dol. Strehová – Kysucké N. Mesto 0:3, Krásno n/Kysucou – Zvolen 3:0, Králiky – Bánová 1:3

Nová Baňa - Poltár 3:0 (3:0)
Domáci odhohrali jeden z najlepších jesenných zápasov. Šance mali už od začiatku stretnutia. V 16. minúte bol faulovaný Mánik a Krivočenko sa z pokutového kopu nemýlil. Na dva nula zvyšoval po rohu Švec. O víťazstve rozdielom triedy rozhodli Novobančania už v prvom polčase keď v 45. minúte pridal tretí gól Pecho. Druhá polovica bola v réžii domácich, ktorí mali jednu šancu za druhou, no hostí podržal brankár a tak sa už skóre nemenilo.
n Góly: Krivočenko (z 11 metrov), Švec, Pecho, 400 divákov, rozhodoval Medveď, NOVÁ BAŇA: Poliačik - Budinský, Rybár, Laco, Mánik, Šlavka, Guláš, Pecho (78. Turčan), Švec, Krivočenko, Pavlík (85. Prachár)
Forgáč

Jesenské - Hliník nad Hronom 2:1 (1:1)
Prvý polčas sa niesol v znamení veľkej prevahy hostí, ktorí sa dostali do vedenia a nevyužili niekoľko dobrých gólových príležitostí. Naopak tesne pred koncom polčasu inkasovali vyrovnávajúci gól po kontroverznej penalte. V druhej polovici boli šťastnejší domáci, keď "nemastným - neslaným" gólom dosiahli víťazstvo a tri cenné body. V tomto stretnutí by bola spravodlivejšia remíza.
n Gól: Rozenberg, ČK: Blaho (Hliník, po druhej žltej), HLINÍK NAD HRONOM: Packo - Koniar, Hlinka, Šopa (59. Rapčan), Necpal, Sedliak, Vl. Pilnik, K. Blaho, Rozenberg (83. Bahno), Želiar (79. Slaný), B. Murín
Pavel Hlinka

n Ostatné výsledky: Kalinovo - Tisovec 2:0, Podlavice - Brusno 3:0, Hajnáčka - Revúca 2:0, Tomášovce - Ružiná 1:2, V. Krtíš - Selce 6:0 (3:0)

Ladomerská Vieska/Žiar B - B. Štiavnica 0:0
V prvom polčase sa začalo hrať opatrne na oboch stranách. V 20. minúte po centri Zuberníka, Šimon prehlavičkoval bránu. O osem minút neskôr Trvalec z dobrej pozície strelil ponad bránu. V 42. minúte pohrozili aj hostia, keď bránu netrafil hlavou A. Hanzlík. Veľká šanca sa naskytla v 43. minúte, keď center Čamaja netrafil Zuberník, Trvalec ani Šimon. V 44. minúte strela Netolického šla ponad bránu. V druhom polčase sa hral slabší futbal. Za zmienku stojí veľká šanca Zuberníka 58. minúte, ale jeho slabú strelu brankár kryl. V 62. minúte Štiavnica ohrozila Pažouta, ale domáci brankár bol na mieste. Za zmienku stojí prienik Šimona, ktorý tiež neskončil gólom. Hostia sa na konci zamerali na bránenie, čo im aj vyšlo. A tak zápas aj skončil 0:0.
n 400 divákov, rozhodoval Rendla, ŽIAR B: Pažout – Lalo, Karásek, Kubík, Mackura, Trvalec (68. Barboriak), Zuberník, Šimon, Šouc (86. Lepšík), Goral, Čamaj, BANSKÁ ŠTIAVNICA: Blahút – Halát, P. Pajerský, P. Hanzlík, Poprac, Sviržovský, Netolický, Šimko (84. Šima), Mayer (60. Dulaj), Kminiak, A. Hanzlík (89. Mališ)
Ján Barniak

Žarnovica -
Štiavnické Bane 1:0 (0:0)
Diváci videli veľmi priemerné stretnutie. Hostia boli v útoku bezmocní a domáci sa im prispôsobili. Žarnovičania vyhrali peknou strelou Vlačuhu.
n Gól:Vlačuha, 160 divákov, rozhodoval Kúchen, ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, Ziman, Le, Vlačuha, Ěrnák, Hlavačka, Š. Číž, Kopernický (57. Juhás), Nasvetr (46. Laurov), Mičík (86. Šopa) ŠTIAVNICKÉ BANE: Blaško - Šimko, Kmeť, Košarník (46. Izák), Pavlík, Venglár, Beňo, Antal, Blaško, Urgela, Ondrík
Jozef Káčer

n Ostatné výsledky: Kováčová – Poniky 2:1, Radvaň – Sásová 0:2 Hrochoť – Dudince 2:1, Sliač – Partizán Č. Balog a Dolné Hámre – Badín odložené na 28. marec 2008

1. B. Štiavnica 14 8 5 1 26:11 29
2. Hrochoť 14 9 2 3 20:13 29
3. Kováčová 14 7 4 3 33:18 25
4. Badín 13 7 3 3 24:14 24
5. Žiar n/H B 14 6 5 3 22:14 23
6. Č. Balog 13 7 0 6 29:23 21
7. Radvaň 14 6 1 7 18:18 19
8. Dudince 14 5 3 6 28:20 18