JUNIORI A DORASTENCI OPÄŤ NEBODOVALI

Žiarčania smoliarsky prehrali s Dubnicou

II. LIGA MUŽI
5. kolo: MŠK Žiar nad Hronom - MHK Dubnica 3:4 pp(1:2, 2:1, 0:0, 0:1)
Do vyronaného zápasu uspešnejšie vstúpili domáci hráči v 10. minúte, počas presilovej hry po kombinácii, Bartoš, Dilík a Zigo, ktorý prekonal dubnického brankára. Aj vyrovnávajúci gól v 14. minúte padol v presilovej hre. V koncovke sa presadil bývalý extraligista Žitňaský. Druhý gól súpera padol v závere prvej tretiny v hre 4:4. Po prihrávke Žitňanského skóroval Dacko. V 31. minúte to už s domácim mužstvom vyzeralo zle, keď tretí gól hostí vsietil, opäť počas presilovej hry, Dacko. V 33. minúte však Dilík, po prihrávke Bartoša z obranného pásma, korčuľoval sám na brankára hostí a nedal mu žiadnu šancu. O vyrovnanie sa postala trojica Dilík, Šajban a strelcom bol Zigo. Aj v ďalšej časti boli príležitosti na oboch stranách, ale brankári nedali súperom šancu a tak sa posledná tretina skončila bez gólov. Nasledovalo predĺženie, v ktorom naši hráči nastrelili žrď dubnickej brány. V čase, keď sa schyľovalo k predĺženiu, ušiel našim obrancom Prekop a rozhodol o výsledku stretnutia.
"Z našej strany to bol bojovný výkon, ale to niekedy nestačí. Treba väčšiu súhru medzi útočníkmi a obrancami. Hlavne v obrannnej časti vznikali a vznikajú obrovské chyby, čo sa potvrdilo v poslednej minúte predĺženia, kde naši dvaja obrancovia pustili dubického hráča do brejku. Pri mužoch nie je možné, aby dvaja obrancovia nechali prejsť hrača a to pár sekúnd pred koncom predĺženia. Toto sa nemôže stávať, či je to druhá, prvá liga alebo NHL", povedal pre náš týždenník útočník žiarskeho tímu Jozef Zigo.
n Góly: Zigo (Dilík, Bartoš), Dilík (Bartoš), Zigo (Dilík, Šajban), vylúčenia: 8:10 + desať minútový trest (Dubnica), presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely: 36:49, zásahy brankárov: 45:33, ŽIAR: Pračka - Bartoš, Kyseľ, Golian, Szilvási - Považanec, M. Strohner, Plandor, D. Strohner, Dilík, Kucharík, Zigo, Šajban, Považan

I. LIGA JUNIORI
17. kolo: MŠK Žiar nad Hronom - ŠHK Piešťany 0:10 (0:7, 0:2, 0:1)
Veľmi nezodpovedný prístup žiarskych juniorov k stretnutiu. Zlým bránením si súper už v 1. tretine vytvoril rozhodujúci náskok, ktorý ďalej kontroloval. Zlepšenou hrou v ďalšej časti dosiahli Žiarčania relatívne priaznivý výsledok. Veľmi však mrzí nezodpovedný prístup kľúčových hráčov k tomuto zápasu.
n Ostatné výsledky: Levice - Kežmarok 6:6, N. Zámky - Prievidza 2:3, Senica - Topoľčany 1:6, P. Bystrica - Detva 7:1, Prešov - Dubnica 3:2 (predohrali), Predohrávka: Piešťany - Prievidza 3:6

21. kolo: HK 91 Senica - MŠK Žiar nad Hronom 12:1
Proti veľmi dobre korčuľujúcemu a technicky vyspelému družstvu Senice so 4 kompletnými formáciami podali žiarski chlapci bojovný výkon. V hre sa ukázali a svetlé okamžiky, ale na tím, ktorý chce posúpiť do extraligy to nestačilo.
n Ostatné výsledky: N. Zámky - Piešťany 6:0, Levice - Partizánske 2:9, Hoba - Detva 13:0

22. kolo: HOBA Bratislava - Žiar nad Hronom 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
V 1. minúte hrali domáci presilovku o jedného hráča a súper to okamžite využil. V 3. minúte sa po strete s protihráčom nepríjemne zranil Juraj Bobáľ, ktorý ostal ležať na ľade a privolaná zdravotná služba ho odviezla do nemocnice, kde ostal na pozorovanie. Žiarske družstvo sa muselo pozviechať po psychickej stránke. Od 10. minúty 1. tretniny sa hosťujúci hráči pozviechali a mali 2-3 vyložené šance na strelenie gólu. Chlapci sa nevzdávali a bojovali, ale aj keď hrali dobrý hokej, štastie im neprialo. Napriek prehre ich za predvedený výkon treba pochváliť.
n Ostatné výsledky: Levice - Piešťany 2:4, Partizánske - N. Zámky 2:9, Senica – Detva 7:0

MLADŠÍ ŽIACI
HC 07 Detva - HK Žiar nad Hronom 4:9 (1:0, 1:3, 2:6)
n Góly: Amlaqet 3, Červeň 3, Zliechovec, Lantoši, Hurtík
Bolo to ťažko vybojované víťazstvo, keďže ešte v 55. minúte bol stav nerozhodný 4:4. V posledných minútach siahli žiarski chlapci na dno svojich síl a zaslúžene si víťazstvom udržali neporaziteľnosť v súťaži.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.