Púchov uštedril Žiaru poriadnu „nakladačku”

Juniori nestačili na tím MHK Dubnica

II. LIGA MUŽI
6. kolo: HK Púchov - Žiar nad Hronom 11:1 (3:0, 4:0, 4:1)
Do Púchova cestoval oklieštený tím Žiaru nad Hronom, v ktorom bolo len desať hráčov a dvaja brankári. Domáci hrali od začiatku pekný hokej, prečíslovali hostí a premienali svoje šance. Žiarčania doplácali na neschopnosť premeniť svoje príležitosti. Výborný výkon podal hosťujúci brankár Pračka, ktorý podržal svoj tím a v prvých dvoch tretinách vychytal 39 súperových striel. V tretej časti dostal šancu v žiarskej bráne Paulík a tiež patril k lepším hráčom hosťujúceho tímu. Čestný úspech zaznamenal Šajban, ktorý skóroval zo samostatného nájazdu. Tak potrestal faul na Ďubeka, ktorého podrazili v momente keď sa sám rútil na púchovského brankára

I. LIGA JUNIORI
18. kolo: MHK Dubnica - Žiar nad Hronom 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Stretnutie bolo v prvej a druhej tretine vyrovnané, ale opäť sa potvrdil fakt, že Žiarčania majú katastrofálnu koncovku. V poslednej tretine inkasovali tretí gól po zbytočnom vylúčení a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. Jediný gól žiarskeho tímu strelil Kukučka.
Gól: Kukučka
Ostatné výsledky: Detva - Levice 5:4, Topoľčany - N. Zámky 4:2, Piešťany - Senica 1:4, Prievidza - P. Bystrica 2:0, Kežmarok - Prešov 1:6
19. kolo: Levice - Prievidza 3:5, P. Bystrica - Topoľčany 7:2, N. Zámky - Piešťany 2:4, Senica - Žiar n/Hr. 6:1 (predohrali), Prešov - Detva nehlásili, Kežmarok - Dubnica nehrali pre chorobu domácich.

DORAST
23. kolo: Žiar nad Hronom - HK Lokomotíva Nové Zámky 4:10 (0:3, 2:4, 2:3)
Zápas ovplyvnil neuvážený faul Jančoka, ktorý už v 11. minúte dostal päťminútový trest a následne mu bol odobraný registračný preukaz. Práve počas tejto presilovky strelili hostia dva góly a v závere tretiny pridali ešte aj tretí. Žiarčania sa snažili zvrátiť nepriaznivý výsledok. Strelili dva góly, ale po hrubých individuálnych chybách v obrane aj v útoku opäť inkasovali. Najväčším súperom domáceho tímu bola neschopnosť zakončiť aj z vyložených šancí. Hostia získali päť gólový náskok a ten si bez problémov strážili. V tretej tretine síce Žiar opäť dvakrát skóroval, ale na výhru to už nestačilo.
n Góly: Hekl, Soták, Lukáč, Bitala, ŽIAR: Mackovič - Michník, Greguš, Čierny, Kučera, Jančok - Nociar, Berkeš, Bitala, Lukáč, Hekl, Šatan, Soták, Michalík, Mak
n Ostatné výsledky: Piešťany - Partizánske 4:2, Detva - Levice 6:3, Dubnica - Senica 2:6, Prievidza - Hoba 8:1

24. kolo: Žiar nad Hronom - HK Levice 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Už v 13. sekunde skóroval Soták a zdalo sa, že to bude jednoduché stretnutie v prospech domáceho tímu. Aj keď Žiarčania prestrieľali súpera v prvej tretine pomerom 15:10, Levičania dokázali vyrovnať a v závere úvodnej časti sa ujali vedenia. V druhej tretine pokračovali v aktívnej hre, no nedokázali premeniť množstvo výborných príležitostí. A keďže žiarski obrancovia tiež nedovolili súperovi skórovať, druhá tretina skončila výsledkom 0:0. V záverečnej časti šlo domáce mužstvo cieľavedome za víťazstvom. Hostia znervózneli, začali faulovať a práve v presilových hrách sa rozhodoval zápas. Počas prvej vyrovnal Soták a potom po krásnej kombinácii zakončil Kukučka do prázdnej brány. V závere Levičania odvolali brankára, na čo mohli doplatiť v podobe štvrtého gólu a len faulom zabránili domácim skórovať. Chlapcom patrí poďakovanie za predvedený výkon.
Góly: Soták 2, Lukáč, vylúčenia: 13:9 + 10 min. trest, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, strely: 59:32, zásahy brankárov: 30:56, ŽIAR: Cibuľa - Michník, Greguš, Čierny, Poláček - Nociar, Berkeš, Bitala, Bobáľ, Lukáč, Hekl, Šatan, Soták, Michalík, Mak
n Ostatné výsledky: Detva - N. Zámky 1:8, Prievidza - Senica 1:6, Dubnica - Hoba 4:3 p

II. LIGA MLADŠÍ ŽIACI
Nový Targ - HK MŠK Žiar nad Hronom 6:6 (2:1, 3:4, 1:1)
Góly: Červeň 2, Almaqet, Gáka, Lantoši, Valter

MARCEL POBEŽKA

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020 6 834

Chátrajúca budovy zmrzliny, v ktorej vznikne ekologické komunitné centrum.

Nevyužitý objekt by sa mal stať kontaktným bodom pre rôzne skupiny obyvateľstva.

14m

Predseda vlády avizuje, že v najhorších okresoch bude ďalšie kolo testovania.

13 h
Termálny prameň v Lukavici využívajú na rekreáciu miestni aj turisti.

Termálny prameň v Lukavici zaradili medzi územia s vysokým stupňom ochrany. Jeho využívanie je problematické.