Basketbal

JUNIORI
15. kolo: BK Žiar nad Hronom - Karlovka Bratislava 88:66 (20:8, 40:26, 64:39)
n BK: Jackuliak 23, Nemčok 14, Kukučka 14, Gašparík 12
Už od prvých minút držali Žiarčania zápas pevne vo svojich rukách. Aj keď sa bratislavskí basketbalisti celý zápas snažili, herná prevaha domácich bola veľká. Postupne si vybudovali až 30 bodový náskok. Súper znížil na prijateľný výsledok zásluhou toho, že priestor zahrať si dostala skoro celá žiarska lavička. Pochvalu si zaslúži Jackuliak, ktorý sa prezentoval dobrou streleckou formou.

16. kolo: BK Žiar nad Hronom - Sereď 118:94 (34:14, 62:40, 96:62)
BK: Glab 23, Nemčok 23, Kováč 22, Gašparík 18, Jackuliak 14
Sereď hneď od začiatku zápasu ťahala za kratší koniec. Od vysokej prehry ju zachránila veľmi slabá obrana Žiarčanov, ktorou sa prezentovali od druhej štvrtiny. Ďalšou príčinou je výkon striedajúcich hráčov, ktorí nedokázali udržať získaný náskok a dovolili súperovi uhrať prijateľný výsledok.
Marek Baláž

KADETI A
Skupina o postup
BK Žiar nad Hronom - Považská Bystrica A 95:42 (53:24)
BK: Oravec 19, Bulko 17, Štefanec 12, Kysela M. 12, Vrtík 8, Truben 8, Slávik 5, Shubert 7, Miškela 4, Kubík 2
Družstvo kadetov A odohralo cez víkend ďalšie dva zápasy s mužstvami, ktoré majú tiež možnosť postúpiť do kadetskej ligy. Nenechali nič na náhodu a zdolali súperov rozdielom dvoch, až troch tried. V sobotu večer nastúpili proti Považskej Bystrici. Hneď od začiatku ukázali súperovi kde je ich sila a prvú štvrtinu vyhrali o 18 bodov. Žiarčanom sa darilo napádanie - zdvojovanie hráča, ktorý vyvážal loptu, na poliacej čiare. Z tejto agresívnej obrany získali 24 lôpt. Chlapci sa presadzovali hlavne rýchlou hrou a zakončovaním spod koša. Veľmi dobre zahral Marian Kysela, ktorý zaznamenal 12 bodov, 6 získaných lôpt, 6 doskokov, 8 asistencií a 4 bloky.

BK Žiar nad Hronom - MBK Liptovský Mikuláš 113:47 (57:29)
BK: Oravec 25, Bulko 13, Štefanec 14, Slávik 17, Shubert 13,M. Kysela 10, Vrtík 9, Truben 6, Šoltés 4
Druhý zápas Žiarčania odohrali v nedeľu na obed, keď na domácej palubovke privítali družstvo z Liptovského Mikuláša. Celý zápas bol jednoznačne v ich réžii o čom svedčí aj konečný výsledok. Súpera zdolali o 66 bodov. Zahralo si celé družstvo, ktoré si vyskúšalo všetky nacvičené druhy obrany, ako aj signály v útoku. Bodovo sa najviac darilo Oravcovi. V obrane získal Shubert 8 lôpt a M. Kysela pridal 9 asistencií. Dobrou úspešnosťou streľby zo strednej vzdialenosti sa prezentoval Štefanec a Slávik.

KADETI B
1. kolo: BK Žiar nad Hronom - Banská Bystrica 44:72 (8:24, 18:19, 9:16, 9:13)
BK: Matúš 11, Nemčok 9,Faško 7, Benedik 4, Martinček 4
Ich vysunutá obrana a rýchle protiútoky robili domácim hráčom obrovské problémy. Kým našli recept na túto hru prešla prvá štvrtina a na skóre svietilo 24:8. Tento náskok bol pre celý zápas rozhodujúci aj keď žiarski chlapci postupne hru vyrovnali fyzicky ani herne na B.B nemali.

1. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  2. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
  3. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
  4. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
  5. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
  6. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  7. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
  8. Vážení poslanci, to naozaj?
  9. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  1. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
  2. Vážení poslanci, to naozaj?
  3. Koniec čakania na kuriéra
  4. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  10. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou 2 656

Cieľom projektu je získavanie informácií z vybraných lokalít, ich analýza a následná úprava existujúceho stavu s cieľom zlepšiť život obyvateľom mesta.