Žiarčania s minimálnym počtom hráčov neuspeli

Do tímu sa po dlhom Čase vrátil ragač

MUŽI:
8. kolo: Levice - HK Žiar nad Hronom 6:4 (1:2, 2:0, 3:2)
Hostia opäť cestovali na zápas v malom počte, nazbierali sa len na dve päťky. Žiarčania hrali vysoko takticky a v prvej tretine strelili dva góly. Prvý z brejku a druhý z trestného strieľania po faule na Ďubeka. V ďalšom priebehu zvýšili Levice aktivitu a prestrieľali žiarsky tím, no hostí podržal hlavne brankár Pračka. Ale hneď na začiatku druhej časti inkasovali dva góly a Levice sa dostali do vedenia. V poslednej tretine sa Žiarčanom podarilo vyrovnať, domáci však pridali štvrtý gól, ktorý padol z nevinnej akcie od modrej čiary, keď žiarsky brankár nedokázal zachytiť tečovaný puk. Z víťazstva v pomere 6:4 sa nakoniec tešili domáci hráči. Hostia môžu ľutovať množstvo nepremenených šancí. Za svoj výkon si však zaslúžili aspoň bod.
n Góly: Dilík (Bartoš), Dilík, Kucharík (Dilík, Bartoš), Dobrík (Dilík), ŽIAR: Pračka - Bartoš, Plandor, Šajban, Golian - Strohner, Ďubek, Dilík, Ragač, Kucharík, Zigo, Dobrík

I. LIGA JUNIORI
22. kolo: HK Žiar nad Hronom - Levice 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Toto stretnutie začali žiarski juniori vlažne, prispôsobili sa tempu súpera a ani jeden z tímov si počas prvej tretiny nedokázal vytvoriť vážnejšiu šancu. Už na začiatku druhej časti bolo vidieť, že domáci chlapci začali aktívnejšie korčuľovať. V 22. minúte prihrával pred súperovu bránu Šiška a osamotený Vallo pred brankárom zasunul puk do brány. Radosť na žiarskych hokejkách bola aj v 34. minúte. Považanec spoza brány našiel Mira Vallu, ten krížom cez bránkovisko prihral Šulekovi, ktorý nekompromisne skóroval do prázdnej brány. V 42. minúte znižovali hostia na rozdiel jediného gólu. V rozháranom závere, do ktorého čiastočne zasiahol aj hlavný rozhodca, uzatvorili domáci hráči skóre 3:1.
Góly: Vallo (Šiška, Šulek), Šulek (Vallo, Považanec), Bartoš, vylúčenia: 8:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, ŽIAR: Paulík - Bartoš, Kyseľ, Šiška, Šulek, Michník, Poláček, Kučera - Považanec, Nociar, Plandor, Vallo, Strohner, Balco, Soták, Kucharík, Kukučka, Pilný, Sondík
Ostatné výsledky: Dubnica - Nové Zámky 6:1, Senica - Považská Bystrica 2:4, Prievidza - Detva 4:1

23. kolo: HK Žiar nad Hronom - Prešov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Juniori nastúpili do stretnutia v dostatočnom počte, hrali na štyri päťky. Začali veľmi dobre a mali minimálne desať skvelých gólových príležitostí, ale prešovský brankár svoj tím podržal. V druhej časti sa nechali zbytočne vylučovať a nevyužili ani presilovku 5:3. V poslednej tretine podali rovnaký výkon ako v druhej, a tak s Prešovom prehrali na domácej pôde pomerom 0:4.
Vylúčenia: 18:14, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, ŽIAR: Paulík - Bartoš, Kyseľ, Šíchka, Michník, Kučera - Považanec, Plandor, Vallo, Strohner, Šulek, Mak, Balco, Heckl, Soták, Šatan, Kukučka, Pilný, Sondík
Ostatné výsledky: Prievidza - Dubnica 6:5 p, Topoľčany - Detva 4:2, Senica - Levice 7:0, N. Zámky - P. Bystrica 2:5, Kežmarok odstúpil zo súťaže

DORAST
37. kolo: Hoba - Levice 17:0, Dubnica - Piešťany 7:2, Prievidza - Partizánske 13:1, Senica - N. Zámky 9:3
38. kolo: Hoba - N. Zámky 1:4, Prievidza - Piešťany 8:3, Dubnica - Partizánske 4:1, Senica - Levice 16:2, Detva - Žiar n/Hr. nehrali
1. Senica 25 24 0 1 209:50 70
2. Prievidza 24 19 0 5 203:70 57
3. Dubnica 23 18 0 5 146:60 53
4. Hoba 25 16 0 9 142:75 50
5. N. Zámky 26 16 0 10 145:91 49
6. Piešťany 26 13 0 13 86:109 40
7. Partizánske 26 7 0 19 72:143 21
8. Detva 22 5 0 17 48:194 13