Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Žiar priam zázračne otočil priebeh stretnutia

MUŽI:
9. kolo: HK Žiar nad Hronom - Iskra Partizánske 6:5 (1:0, 1:4, 4:1)
V úvodnej tretine skúšali mužstvá, čo si môžu voči súperovi dovoliť. Viac šťastia mali žiarski hráči a v deviatej minúte Pilný, po spolupráci s Szilvásim a Ragačom, otvoril skóre stretnutia. Začiatok druhej tretiny vyznel pre domácich ako zlý sen, keď súper v 18. sekunde vyrovnal a do konca tretiny inkasovali ešte trikrát. Žiarčania nedokázali streliť gól ani v 32. minúte, kedy hrali presilovku o dvoch hráčov. V čase, keď sa zdalo, že stretnutie je rozhodnuté, kapitán žiarskeho mužstva, v 52. minúte, zavelil do útoku a začal tak gólový hurikán domáceho tímu. Následne v 53. minúte znižoval Dobrík a črtal sa zvrat v zápase. O vyrovnanie sa postaral kurióznym spôsobom Strohren strelou od červenej čiary. O tri body domáceho celku sa postaral Ďubek, po spolupráci so Strohnerom a navrátilcom Ragačom.
n Góly: Pilný (Szilvási, Ragač), Golian (Dobrík), Šajban (Ďubek, Ragač), Dobrík (Dilík, Golian), Strohner (Ďubek, Šulek), Ďubek (Strohner, Ragač), vylúčenia: 4:11, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, strely na bránu: 26:34, zásahy brankárov: 29:20, ŽIAR: Trebuľa - Bartoš, Kyseľ, Šulek, Golian, Szilvási - Plandor, Ďubek, Strohner, Dilík, Ragač, Kucharík, Šajban, Dobrík, Pilný

I. LIGA JUNIORI
25. kolo: HK Žiar nad Hronom - Detva 4:4 (1:1, 1:2, 2:1)
V zápase s Detvou, tímom kde hrá niekoľko hráčov, ktorí v minulej sezóne obliekali dres Žiaru nad Hronom, odohrali domáci maximálne vyrovnané stretnutie. V prvej tretine sa striedali šance na jednej i druhej strane, ale obaja brankári podržali svoje tímy. Druhá a tretia časť zápasu boli taktiež úlne vyrovnané. Žiarčania strelili vyrovnávajúci gól v tri minúty pred koncom. V predĺžení mali tri vyslovené šance, ktoré však nedokázali premeniť. Len dve minúty pred koncom dokonca nastrelili žrď súperovej brány. Kedže v predĺžení nedokázal ani jeden zo súperov streliť gól, zápas sa skončil spravodlivou deľbou bodov.
n Góly: Pilný (Strohner), Strohner (Vallo), Považanec (Vallo, Strohner), Strohner (Považanec), ŽIAR: Paulík - Bartoš, Kyseľ, Michník, Sondík - Považanec, Plandor, Vallo, Strohner, Mak, Kucharík, Pilný
n Ostatné výsledky: Topoľčany - Dubnica 8:3, N. Zámky - Prešov 8:1, P. Bystrica - Levice 7:2, Žiar n/Hr. - Detva 4:4, Piešťany - Prievidza 3:6 (predohrali)
Výsledky 24. kola: Levice - N. Zámky 2:10, Dubnica - P. Bystrica 2:3, Prešov - Senica 5:4, Detva - Piešťany 5:7, Prievidza - Topoľčany 5:8

DORAST
29. kolo: HK Žiar nad Hronom - Dubnica 5:10 (1:4, 1:3, 3:3)
n Ostatné výsledky: Piešťany - Senica 0:8, Partizánske - Hoba 5:7, Detva - Prievidza 3:8

30. kolo: HK Žiar nad Hronom - Prievidza 4:8 (0:0, 4:3, 5:0)
V sobotu a nedeľu nebolo žiarskym dorastencom súdené naplno bodovať. V oboch stretnutiach odohrali rovnocenné partie. Bohužiaľ, individuálnymi chybami proti Prievidzi, alebo chybami brankárov v zápase s Dubnicou sa dorastenci pripravili o cenné body.
n Ostatné výsledky: Partizánske - Senica 1:12, Hoba - Piešťany 3:1, Detva - Dubnica nehlásili

STARŠÍ ŽIACI
Žiar nad Hronom - Partizánske 12:3 (3:1, 4:1, 5:1)
n Góly: Barányi 7, Podušel 3, Majerský, Sirotný
S rešpektom očakávaný zápas starších žiakov, ktorí nešli do stretnutia v najsilnejšom zložení, skončil jednoznačne v prospech domácich hráčov. A to aj vďaka individuálnym výkonom, niektorých jednotlivcov. Za zmienku stojí sedem gólov Barányiho.