Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Levice opäť najlepšie

POSLEDNÚ JANUÁROVÚ nedeľu sa v levickej športovej hale uskutočnil druhý futbalový turnaj, ktorý opäť organizoval ObFZ. Zúčastnili sa na ňom „krajské“ mužstvá. Tie doplnili finalisti z prvého podujatia – Levice a Plášťovce. Minuloročný obhajca z Veľkých Lu

Výsledky V. Ludince – Plášťovce 4:1, Konc 3, Mužík – L. Zsóka Na začiatku zápasu si prítomní uctili minútou ticha Ladislava Szabóa, ktorý tragicky zahynul minulý týždeň. Vedenia sa ujali prekvapujúco Plášťovce, no o dve minúty už bolo 1:1. V ďalšom priebehu sa šance striedali na oboch stranách, Ludince však potvrdili úlohu favorita a doviedli zápas do víťazného konca. H. Vrbica – Levice 1:7, K. Kačmárik – T. Krenčan, Martinček, Gabaš 3, Zorád, Varga. Levičania nastúpili ako z veľkej knihy a Gabaš hneď v úvode dvoma gólmi dostal svoje mužstvo na koňa. Vzápätí Zorád pridal tretí gól. Vrbičania nenašli počas celého zápasu recept na levickú obranu a nakoniec vysoko prehrali. T. Lužany – Kalná 4:2, Pankulič, vl., Banda, Šál – Mahut, Biely Prvý gól dali hráči T. Lužian až v 4. min. a vzápätí si Kalničania dali vlastenca. Šesť minút pred koncom hráči Kalnej vyrovnali na 2:2, ale o minútku naklonil misky váh na stranu T. Lužian Bandy a Šál vzápätí definitívne rozhodol. V. Ludince – H. Vrbica 2:1, Soboňa, Mužik – K. Kačmárik Zápas sa začal vo svižnom tempe a Mužík už v 2. min. otvoril skóre. O sedem minút po biliardovej akcii zvýšil vedenie V. Ludiniec Soboňa. Hráči H. Vrbice sa snažili súpera zatlačiť, ale ich akcie sa končili na dobrej defenzíve V. Ludinice. V 16. min. sa K. Kačmárikovi podarilo už len kozmeticky upraviť konečný výsledok. Levice – T. Lužany 7:4, Graus, Fríbert 2, Vidra, T. Krenčan, Varga, Gabaš – Šulyan 2, Banda, Kósa. Stretnutie bolo na začiatku vyrovnané. V napínavom zápas góly padali na oboch stranách. Šesť minút pred koncom svietilo ešte 4:4. Piaty presný zásah Levíc pridal štyri minúty pred koncom T. Krenčan a o minútu zvýšil Varga už na 6:4. V záverečných sekundách zakončil Gabaš peknú kombinačnú akciu siedmim levickým gólom. Plášťovce – Kalná 1:4, L. Zsóka – Mahut, Čontoš, Hegedüs, Biely Kalničania už v 7. min. viedli dvojgólovým rozdielom. Hráči Plášťoviec sa snažili a Zsóka znížil. Piatoligista však nezaváhal a už o niekoľko minút prakticky rozhodol o troch bodoch. T. Lužany – V. Ludince 1:3, Šál – Cziria, Šátek, Konc Už v 4. min. sa treťoligista ujal vedenia, ale o štyri minútky neskôr T. Lužany vyrovnali. Obe mužstvá produkovali v ďalšom priebehu vyrovnaný futbal, ale 5. min. pred koncom Šátek upravil na 1:2. T. Lužany chceli vyrovnať, ale Konc bombou 2 min. pred koncom rozhodol o víťazstve svojho mužstva. H. Vrbica – Plášťovce 6:0, Špaňo 2, Pavel Pilinský 2, Horský, Škorec Vrbičania konečne zapli a vo svojom treťom vystúpení pohodlne vyhrali. Už po 30 sekundách otvoril skóre Špaňo a v ďalších minútach ho napodobnili aj spoluhráči. Plášťovce sa dostávali pred Výbošťoka len sporadicky a preto na prípadný úspech pomýšľať nemohli. Kalná – Levice 5:2, Biely, Hegedüs, vl. Čontoš, Guťan – Gabaš, Fríbert Kalná sa v zápase s ašpirantom na postup do piatej ligy ujala vedenia, ale Gabaš s Fríbertom boli otočili stav v prospech Levíc. V ďalšom priebehu hráči Kalnej dominovali a štyrikrát sa im podarilo prekonať Ivaniča. Posledný gól zaznamenal brankár Guťan strelou cez celé ihrisko. H. Vrbica – T. Lužany 2:6, L. Kuruc, Patrik Pilinský – Šulyan, Šál 2, Banda 3. Súboj mužstiev z piatej ligy lepšie zvládli Tekovské Lužany, ktoré po dvoch minútach zápasu viedli už dvojgólovým rozdielom. Šance boli síce na oboch stranách, ale efektívnejšiu koncovku mali Tekovské Lužany a preto vyhrali. V. Ludince – Kalná 3:1, Cziria, Balog, Šátek – Hegedüs Diváci na gól Cziriu čakali až do ôsmej minúty, no v ďalšom priebehu sa vyznamenali obaja gólmani. V 15. min. pridal druhý gól treťoligistu Balog, aby o ďalších 60 sekúnd Šátek prakticky rozhodol. Hegedüs v poslednej minúte už len kozmeticky upravil konečné skóre. Plášťovce – Levice 3:12, Zsóka 2, Petrík – Meňhard, Krenčan 2, Maslen 2, Gabaš 2, Zorád 2, Fríbert, Varga, Martinček Súboj finalistov z prvého turnaja zvládli Levice na výbornú a pridávali jeden presný zásah za druhým. Plášťovce korigovali až za stave 0:9, keď v 13. min. Zsóka prekvapil Ivaniča. Levičania však zápas s prehľadom vyhrali. Kalná – H. Vrbica 3:3, Čontoš, Mahut 2 – Horský, Špaňo Jedina remíza sa zrodila v inak kvalitnom zápase. V 4. min. sa Kalná ujala vedenia a o minútu už svietilo 2:0. Vrbičania však v 11. min. dvoma gólmi vyrovnala. Záver bol dramatický, hráči Kalnej sa dostali do vedenia, ktoré sa im však nepodarilo udržať a 3 .min. pred koncom inkasovali gól od Špaňa. T. Lužany – Plášťovce 9:2, Šál 5, Banda, Kósa – Zsóka 2 Už po dvoch minútach viedli T. Lužany 2:0, na čo však hráči Plášťoviec dokázali zareagovať a v 4.min. Zsóka znížil. T. Lužany potom ovládli palubovku a hlavne päťgólový Šál bol na neudržanie. Levice – V. Ludince 4:1, Graus 2, Martinček, Maslen – Šátek. V rozhodujúcom zápase mali pevnejšie nervy Levičania. Ak by V. Ludince aspoň remizovali mohli obhájiť minoloročné víťazstvo. Levičania však šnúrou štyroch gólov poslali svojho súpera do kolien a zaslúžene sa tešili z celkového víťazstva. Tabuľka 1. Levice 5 4 0 1 32:14 12 2. V. Ludince 5 4 0 1 13:8 12 3. T. Lužany 5 3 0 2 24:16 9 4. Kalná 5 2 1 2 15:13 7 5. H. Vrbica 5 1 1 3 13:18 4 6. Plášťovce 5 0 0 5 7:33 0 Individuálne ceny Najlepší hráč: M. Graus (Levice), najlepší strelec: R. Šál (T. Lužany – 10 gólov), najlepší brankár: M. Guťan (Kalná). TOMÁŠ BAČIK_novy_riadok_