Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
S VÍŤAZSTVOM LEN STARŠÍ A MLADŠÍ ŽIACI

Muži, juniori a ani dorast nedokázali zabodovať

MUŽI:
Nadstavbová časť 3. kolo: Iskra Partizánske - HK Žiar nad Hronom - MHK Dubnica 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Hral sa kvalitný, zaujímavý hokej. Dobre zahrali aj juniori, ktorí doplnili káder mužského tímu. Hra bola vyrovnaná, no škoda štvrtého gólu domácich, ktorý padol len dve minúty pred koncom stretnutia. V čase, keď Žiarčania hrali presilovku 5:3. Pochváliť treba brankára Babkoviča, ktorý podal dobrý výkon a podržal svoj tím.
n Góly: P. Ďubek, Pilný, Bartoš, Žiar: Babkovič - Szilvási, Golian, Bartoš, Kysel, Šajban, Považanec, P. Ďubek, Pilný, M. Strohner, Plandor

JUNIORI
36. kolo: HK Žiar nad Hronom - HKm Detva s. r. o. 6:8 (1:3, 4:3, 1:2)
Zápas sa hral v Žiari nad Hronom aj keď sa malo pôvodne hrať v Detve. Vstup do stretnutia žiarskym juniorom veľmi nevyšiel. Nešťastným vlastným gólom dostali mužstvo Detvy do vedenia. A aj napriek vyrovnanej hre prehrali Žiarčania tretinu pomerom 1:3. V druhej časti mužstvo vystupňovalo tlak, dokázali otočiť zápas vo svoj prospech, 5:4 a v tejto fáze to vyzeralo naozaj dobre pre žiarskych hráčov. Aktívny bol hlavne Marián Strohner, strelec troch gólov. Škoda zbabranej tretej tretiny. Žiarčania prehrávali, no dotiahli sa na rozdiel jedného gólu, 6:7. Pri vylúčení detvianskeho hráča hrali powerplay, v ktorej však inkasovali ôsmy gól do prázdnej brány.
Góly: Berkeš (Kysel, Nociar), Pilný (Šulek, Plandor), Plandor (Pilný), M. Stroher (Pilný), M. Strohner (Pilný, Berkeš), M. Strohner (Pilný, Bartoš), vylúčenia: 4:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, strely na bránu: 23:31, zásahy brankárov: 24:17, Žiar: Paulík - Bartoš, Kysel, Šulek, Mak - Považanec, Nociar, Plandor, Vallo, M. Strohner, Sondík, Bitala, Berkeš, Pilný
Ostatné výsledky: Dubnica - Topoľčany 3:3, Prievidza - Piešťany 4:1, Levice - P. Bystrica 5:7, Prešov - N. Zámky nehrali pre technické problémy.
35. kolo: N. Zámky - Levice 11:2, Topoľčany - Prievidza 6:3, Pov. Bystrica - Dubnica 9:8 p, Senica - Prešov 7:6, Piešťany - Detva 17:2

DORAST
39. kolo: MHK Dubnica - HK Žiar nad Hronom 12:2 (4:1, 4:0, 4:1)
Už zostava, v ktorej Žiarčania vycestovali do Dubnice neveštila nič dobré. Choroby, zranenia a taktiež aj účasť dorastencov v juniorskom družstve oslabila tím. Už v 3. minúte prehrávali 3:0 a Dubnica v celom zápase jednoznačne ovládla hru. O výhre domácich sa nedalo pochybovať, otázkou bola len výška skóre. Žiarski dorastenci sa snažili, ale na viac v tomto stretnutí nemali.
Góly: Chodúr (Čierny, Heckl), Lukáč (Soták), vylúčenia: 8:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 67:23, zásahy brankárov: 21:55, Žiar: Mackovič - Kučera, Čierny, Poláček, Hanus, Jančok, Sabo - Chodúr, Bobáľ, Lukáč, Mak, Heckl, Soták
Ostatné výsledky: Levice - N. Zámky 2:7, Senica - Piešťany 7:0, Hoba - Partizánske 8:1, nedohrané pre hromadnú bitku, Prievidza - Detva nehrali.
40. kolo: Piešťany - Hoba 3:6, Dubnica - Detva 9:5, N. Zámky – Levice 13:0, Senica – Partizánske 9:0, Prievidza - Žiar n/Hr. predohrali (9:2)
STARŠÍ ŽIACI
1. nadstavbové kolo: HK Žiar nad Hronom - Rimavská Sobota 9:4 (1:1, 3:2, 5:1)
Góly: Lichanec 4, Kukla 2, Stripaj 1, Sirotný 1, Barányi 1

MLADŠÍ ŽIACI
1. nadstavbové kolo: HK Žiar nad Hronom - Rimavská Sobota 14:0 (6:0, 5:0, 3:0)
n Góly: Almaquet 4, Lantoši 4, Hodža 2, Čičmanec 1, Hurtík 1, Červen 1, Gáka 1
Mladší aj starší žiaci vyhrali základné skupiny svojich súťaží a do nadstavbovej časti vstupovali z 1. miesta. Aj v týchto stretnutiach jednoznačne ovládli ľadovú plochu a svojich vrstovníkov poslali domov s peknou "nakladačkou".