Po prvotnom nadšení začínajú byť obyvatelia Drieňovej nespokojní s poskytovanými službami.
„Osobne som veľmi rád, že sa na sídlisku pobočka otvorila,“ povedal pre MY poslanec mestského zastupiteľstva Ivan Beňo, ktorý sa v minulosti sám bezúspešne pokúšal o zavedenie poštových služieb na Drieňovej. Ako dodal, v súčasnosti existujú takéto pobočky len v dvoch mestách na Slovensku, a to v Štiavnici a v Poprade. „Mrzí ma, že ľudia začínajú byť nespokojní so službami, ktoré pobočka poskytuje. Slúži vlastne len ako výdajňa poštových zásielok, predajňa cenín a pohľadníc. Nemôžete tu napríklad uhrádzať šeky, posielať doporučené listy, či prijímať peniaze,“ vysvetľuje poslanec. Rozšírenie služieb, i otváracích hodín by si podľa neho vyžiadalo pracovníka na väčší úväzok, ktorého by muselo zaplatiť mesto, kým súčasnú pracovníčku platí pošta. „Na druhej strane, keby sa v pobočke poskytovali všetky služby, ktoré si občania žiadajú, prakticky by sme odstavili hlavnú poštu,“ domnieva sa Beňo. V súčasnosti totiž žije na Drieňovej viac ako tretina všetkých obyvateľov Štiavnice.
„Je to celé na hlavu padnuté,“ zapojil sa do rozhovoru okoloidúci Drieňovčan. „Šeky tu zaplatiť nemôžem, vraj v pobočke sa nesmú držať peniaze. Ale za dobierku môžete zaplatiť aj šesťtisíc korún. To už nie sú peniaze? Tiež ma hnevá, že auto so zásielkami devastuje trávnik. Doručovateľovi sa ťaží prejsť pár metrov peši,“ kritizuje.
„Rozhodne je lepšie, keď si tu môžem prevziať doporučený list, ako sa kvôli tomu trepať do mesta,“ vyslovuje svoj názor invalidná dôchodkyňa Rozália Petrová. Kvôli platbám ani ju však cesta na hlavnú poštu niekoľkokrát mesačne neobchádza. „Tu nemajú trezor. Kde by ukladali peniaze? To by bola pastva pre zlodejov,“ vidí príčinu obmedzeného sortimentu služieb. „S pobočkou som spokojná, nesťažujem sa. Dokonca niektoré poistky si môžu Drieňovčania zaplatiť v neďalekej predajni potravín,“ dodáva.
(AB)