Každá víťazná šnúra sa skôr či neskôr musí skončiť

JUNIORI – Skupina 1 - 8
6. kolo – BK Žiar nad Hronom - BKM Svit 59:72 (16:19, 32:35, 46:55)
l BK: Gašparík 16, Jackuliak 10, Glab 9, Slávik 8, Kováč 4, Lukačka 4, Kysela 4, Kukučka 4
Do Žiaru zavítalo družstvo Svitu, ktoré mnohí odborníci považujú za najväčšieho ašpiranta na titul majstra Slovenska. Domáci hráči sa veľkého favorita nezľakli a podali bojovný výkon. Zápas bol charakteristický výbornými obranami u oboch súperov. O žiarskej prehre rozhodla predovšetkým nepresná hra domácich rozohrávačov v tretej štvrtine. Zbytočne strácali lopty a tým pomohli súperovi vybudovať si 9 bodový náskok. Keby žiarski hráči premieňali trestné hody a presnejšie strieľali zo stredných a dlhých vzdialeností, mohli súpera ešte viac potrápiť. Aj napriek prehre si žiarski juniori zaslúžia pochvalu.

7. kolo – BK Žiar nad Hronom - MBK Žilina 84:79 pp (15:10, 28:24, 45:55, 70:70)
l BK: Kováč 22, Gašparík 18, Jackuliak 16, Obert 11, Lukačka 10, Kukučka 4, Glab 2, Kysela 1
V nedeľu do Žiaru zavítal ďalší súper, ktorý si brúsi zuby na medailu. Domáci hráči nato nebrali ohľad a hneď od začiatku si výbornou hrou udržiavali mierny náskok. Znova sklamali v tretej štvrtine, kde súpera posadili na koňa množstvom stratených lôpt. Túto štvrtinu prehrali o 14 bodov. Žilinčania nastúpili do poslednej časti zápasu sebavedomí a dlhým postupným útokom si kontrolovali náskok. Po oddychovom čase vyrukovali domáci na súpera so zónovým presingom a postupne začali z jeho náskoku ukrajovať. Striedali osobnú obranu so zónovou a súper zrazu zostal bezradný. Podarilo sa im vyrovnať skóre a zápas dospel do predĺženia. V ňom presnou streľbou a výbornou obranou dotiahli tento ťažký zápas do víťazného konca. Bojovné srdce a veľa basketbalového umenia ukázali v tomto zápase všetci hráči. Výborným výkonom sa prezentoval Kováč, ktorý k 22 bodom pridal 16 doskokov.

KADETI A
12. kolo: BK ESO Lučenec – BK MŠK Žiar nad Hronom 83:75 (37:26)
l BK: Kysela 15, Oravec 15, Štefanec 14, Truben 10, Slávik 8, Šoltés 6, Vrtík 5, Bulko 2
Každá víťazná šnúra sa skôr či neskôr musí skončiť. Na nedeľňajší zápas do Lučenca vycestovali žiarski kadeti až príliš bezstarostní. Vedomí si svojej dobrej formy vstúpili do zápasu na palubovke súpera opäť veľmi vlažne a pustili od úvodného rozskoku iniciatívu z rúk. Skóre 12:2 pre domácich rýchlo Žiarčanov prebudilo a začal sa boj o každú loptu. Tentokrát však šťastenu urazili a museli si zvyknúť na to, že dnes im do koša takmer nič nepadne. U všetkých hráčov bez výnimky katastrofálne nízka úspešnosť streľby z poľa i spod koša, veľké množstvo strát tria Kysela, Oravec, Štefanec a slabé doskakovanie vyústili až do jedenásťbodovej straty v polčasovom skóre. Po klasickom umývaní hláv v šatni cez polčas sa žiarski hráči ako vždy vzchopili a otočili skóre vo svoj prospech po zlepšení obrannej hry a spresnení streľby až na 42:41. Potom Žiarčania vzhľadom na pokračujúcu katastrofálnu streľbu museli v obrane stále riskovať a pressingovo brániť. Získavali síce veľa lôpt a dávali z protiútokov veľa bodov, súper však rozumnou taktickou hrou často press prekonal a dával ľahké koše. V tretej štvrtine sa začali žiarski kadeti Lučenčanom pomaly vzďaľovať až na 59:52. Zlepšenie v doskakovaní, ktorým eliminovali svoju stále nepresnú streľbu a hlavne hra bez pokazených prihrávok priniesla svoje ovocie. V poslednej štvrtine náskok narástol až na 73:64. Tu však prišiel v hre hostí úplný skrat a chybou za chybou pustili víťazstvo z rúk. Ľahkovážne riskantné prihrávky do protiútokov za viacbodového vedenia a nezmyselné nahrávky cez stred ihriska vysielali domácich do pohodlného zakončovania. Trestuhodné neprebratie hráčov po clonách, z toho dve trojky a je jasné ako mohli Žiarčania prehrať záver zápasu 2:19. Stav 83:75 je pre hráčov priveľmi krutý, ale plne zaslúžený. Nech ho hráči berú ako zdvihnutý prst, hrať naplno a maximálne koncentrovane treba až do konca zápasu a aj vtedy, keď na palubovke nevychádza takmer nič. Veľkú príležitosť na to budú mať Žiarčania v nasledovný víkend, keď v sobotu o 16. hodine hostia doma Malacky a v nedeľu o 10. hodine BSC Bratislava.
KADETI B
Banská Bystrica – Žiar nad Hronom B 106:28, L.Mikuláš – Martin 46:56, Považ. Bystrica B – Prievidza 49:104, Žilina – Bánovce nad Bebravou 87:57, Lipt. Mikuláš – Dolný Kubín 58:63, Považ. Bystrica B – Bánovce nad Bebravou 76:95, Žilina – Prievidza 51:75, dohrávka: Lipt. Mikuláš – Ban. Bystrica 61:67
STARŠÍ ŽIACI
Považ. Bystrica – Prievidza 71:17 a 111:35, Handlová – Žilina 42:34 a 29:44, Žiar nad Hronom – Lučenec 24:112 a 28:108
1. Pov. Bystrica 18 18 0 1631:576 36
2. Lučenec 20 15 5 1483:986 35
3. Žilina 20 10 10 870:957 30
4. Prievidza 20 6 14 962:1089 26
5. Handlová 18 8 10 804:1027 26
6. Bánovce n/Bebr. 18 7 11 732:1017 25
7. Žiar 18 2 16 586:1416 20

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.