Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

FUTBAL

FK Žiar nad Hronom – Spartak Vráble 4:1 (0:1)
l góly: 47. a 65. min. Orávik, 61. min. Karakačanov, 75. Bednár
V utorok 4. marca mal Žiar odohrať posledný prípravný zápas vo Vrábľoch. No miesto stretnutia sa nakoniec zmenilo a Žiarčania odohrali tento zápas na domácej pôde.
Prvý polčas určite nenadchol prítomných divákov. Hra sa niesla v znamení zahadzovania šancí na domácej strane a nezáživnej hre zo strany hostí. Prihrávky Žiarčanov boli nepresné a hráči sa ku koncovke prakticky ani nedostali. V 33. minúte sa pri ojedinelej akcii hostí dostal k lopte Ťuťulis a Grambličkovi nedal žiadnu šancu, 0:1. Zvyšok polčasu sa hralo hlavne v strede ihriska. Hra bola plná zbytočnej nervozity a faulov na oboch stranách.
Do druhého polčasu nastúpilo úplne iné mužstvo Žiaru. Také, na aké sú diváci po posledných výkonoch zvyknutí. V 47. minúte dostal loptu na kopačky Orávik a nekompromisne vyrovnal, 1:1. Žiarčania vystupňovali tlak a hra sa presunula na polovicu hostí. V 61. minúte sa opäť ukázal Orávik, ktorý centroval Karakačanovi a ten zo 100% šance nezaváhal, 2:1. Hostia si ani nevydýchli a mimoriadne aktívny Orávik opäť prekonal brankára z Vrábľov, 3:1. Len o desať minút neskôr sa k lopte dostal fantastický Orávik, nahral Bednárovi a ten uzavrel gólový účet stretnutia na 4:1.
Bolo to posledné stretnutie žiarskeho celku pred začiatkom druholigovej súťaže. Dúfajme, že takéto výkony budú domáci hráči podávať aj v tejto súťaži a naplnia sen žiarskeho futbalového fanúšika o postupe do prvej ligy.
l ŽIAR: Gramblička – Dekiš, Tomáš, Orávik, Šimon, Kubinec, Páleník, Škultéty, Kermiet, Petkovič, Karakačanov. Striedali: Kozák, Bednár, Blaho, Tomašovič, Velíček, Puliš
l VRÁBLE: Straka – Šándor, Sepeši, Husár, Balko, Kupec, Nozdrovický, Hagora, Pavelka, Mikuška, Ťuťulis. Striedali: Volek, Feješ, Sojka, Švajda, Lobtoš, Aga, Šofčík.