Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Žiarčania sa prebrali až pred koncom zápasu

II. LIGA VÝCHOD
17 kolo: FK Žiar nad Hronom – Spišská Nová Ves 2:2 (0:1)
Fanúšikovia, ktorí sa prišli pozrieť na 17. kolo druholigovej súťaže očakávali, že Žiarčania napravia svoj „výbuch“ v Ružomberku. No zo začiatku to tak vôbec nevyzeralo. Hrali zakríknuto, viazla im kombinácia a dopúšťali sa chýb, aké často nevidieť ani v piatej lige. V 26. minúte zazmätkovala žiarska obrana, hostia to využili a Ondášovým gólom sa ujali vedenia. Aj naďalej sa hral nudný, nezáživný futbal a tento fakt sa nezmenil ani po zmene strán. Už v 50. minúte sa žiarska obrana dopustila ďalšej chyby a tú potrestal Čekovský, 0:2. Žiarski futbalisti sa prebrali až v 70. minúte, zlepšili pohyb na ihrisku a spresnili prihrávku. V 75. minúte Karakačanov vybojoval roh a z neho Páleník, hlavou, znížil na 1:2. Od tohto okamihu hrali domáci opäť ten atraktívny futbal, na ktorý si fanúšikovia zvykli počas zimnej prípravy. Hostí prakticky nepustili z ich polovice. V 88. minúte hosťujúci brankár Suslov neudržal loptu a Bednár vyrovnal na 2:2. Škoda, že si Žiarčania uvedomili fakt, že nehrajú prípravné stretnutie, ale ligu, až v 70. minúte. Pretože keby podali taký výkon ako posledných 20. minút výsledok mohol vyzerať úplne inakšie. Takto stratili ďalšie dôležité body, ktoré im môžu chýbať v konečnom zúčtovaní.
„Stretli sa dve mužstvá z hornej polovice tabuľky. Ukázalo sa, že sú to naozaj kvalitné družstvá. Hostia mali hráčov, ktorí boli ďaleko vyspelejší fyzicky i mentálne. V našom kolektíve to chýba. Mňa teší to, že popri tej biede, ktorú chlapci hrali, dokázali zvrátiť výsledok a dotiahnúť to do remízového stavu. Vďaka tomu sme nestratili nádej na popredné umiestnenie. Čaká nás ešte trinásť kôl a môžeme získať body. Ale aj hráči si musia uvedomiť, že prečo nehrajú celý zápas tak, ako hrali posledných dvadsať minút. Som presvedčený o tom, že na to kondične majú, príprave presviedčali žiarskych fanúšikov a aj mňa samotného, že futbal hrať vedia. Pre mňa je ale nepochopiteľný fakt, že v majstrovských stretnutiach to zatiaľ neukázali. Možno je to tým, že mužstvo nemá takú psychickú a fyzickú odolnosť a nie sú tam hráči takéhoto typu, ktorí by dali tím dohromady. Žial, musíme hrať s tým čo je. Taká je situácia v žiarskom futbale. Bol by som však zlý tréner, keby som neveril, že sa o vrchnú priečku ešte pobijú,“ zhodnotil stretnutie tréner žiarskeho tímu Štefan Zvalo.
n Góly: 76. Páleník, 89. Bednár, 250 divákov, rozhodoval Ježík, ŽIAR: Gramblička – Tomáš, Orávik, Šimon (71. Bednár), Kubinec, Páleník, Puliš (29. Dekiš), Škultéty, Kermiet (58. Kozák), Paulík, Karakačanov, SNV: Suslov – Petruš, Hamráček (80. Peregrim), Ondáš, Kováč, Stanislav, Kandráč, Horváth, Čekovský (88. Ivanovič), Sirko, Pavlík
n ostatné výsledky: FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš - Odeva Lipany 1:0, MFK Dolný Kubín - MŠK Žilina B 1:0, MFK Vranov nad Topľou - MFK Ružomberok B 1:1, FK Rakytovce - FK Čadca 1:2, ŽP Šport Podbrezová B - MFK Slovan Sabinov 0:1, Tatran Prešov B - MŠK Tesla Stropkov 3:0, ŠK Aqua Turčianske Teplice - Dukla Banská Bystrica B - nehralo sa pre nespôsobilý terén

18. kolo: Bardejov - FK Žiar nad Hronom 1:0 (1:0),
ŽIAR: Packo – Katreniak, Túri, Kicko, Ondrejka, Janúch, Kochol, Blaho, Pechovský, Kačák (58.Ginič), Výboh
n ostatné výsledky: B. Bystrica B – Snina 3:1, Vranov – Poprad 6:0, Ružomberok B – R. Sobota 3:0, S. N. Ves – Lipany 2:0, Košice B – Trebišov 0:1, Prešov B – Podlavice 1:2, Lučenec – Žilina B 3:0

II. liga mladší dorast
18. kolo: Bardejov - FK Žiar nad Hronom 1:2 (0:0)
n góly: ŽIAR: Tomáš Štrba – Horváth, Žurav, Kliman, Palík, Bocian (49. Maron), Lukáš Štrba, Jozef Túri, Gábor, Hric (74.Mecele), Gulaša (66. Ivan)
Tento zápas, bol odlišný od toho prvého vtom, že stretnutie mali hosťujúci hráči pod kontrolou. Tempo a poradie gólov si diktovali oni. V 58. minúte sa predviedol tvrdou strelou k žrdi z 25. metrov Štrba, v 68. min. sa pohral s domácou obranou Jozef Túri a ľavačkou z 20 metrov vymietol šibenicu domáceho brankára. V 78. min. si dobre zahraný priamy kop domácich, vrazil do vlastnej brány Palík a upravil na konečný stav 2:1.

15. kolo: FK Žiar nad Hronom - Dolný Kubín 0:0
n ŽIAR: Mezei – Širáň, Dedík, Debnár, Blaškovič, Žabka, Hlaváč, Beňo, Glab, Urgela, Bodor
n ostatné zápasy: Žilina – Fiľakovo 5:1, Lučenec – Martin 0:2, Zvolen – Čadca 4:2,Ružomberok - Podbrezová 2:0, Námestovo – L. Mikuláš odložené na 1. mája, Podlavice – B. Bystrica odložené na 23. apríla

I. liga mladší žiaci
15. kolo: FK Žiar nad Hronom - Dolný Kubín 0:3 (0:1)
n ŽIAR: Sámel - Hanuška, Žurav, Karvaš (46. Mezei), Ricotti, Arendáš, Rajnoha (46. Búci), Kukučka (46. Dúbravsky), Horváth, Murgač (52. Sklenka)
n ostatné zápasy: Žilina – Fiľakovo 7:0, Lučenec – Martin 2:4, Zvolen – Čadca 3:1, Ružomberok - Podbrezová 7:0, Námestovo – L. Mikuláš odložené na 1. mája, Podlavice – B. Bystrica odložené na 23. apríla
14. Fiľakovo 14 0 3 11 10:52 3

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  2. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  5. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  6. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V Žiari nad Hronom pribudnú ďalšie odberové miesta

Mesto pripravuje niekoľko nových odberových miest, na ktorých by sa vďaka online registrácii nemuselo čakať v radoch.

Začína sa celoplošné testovanie, na týchto miestach sa môžete dať testovať

Na Slovensku začína celoplošné skríningové testovanie. V našom regióne sa môžete dať otestovať na viacerých miestach.