Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Mestskí policajti tretí

Na pozvanie MsP Přerov sa družstvo Mestskej polície zúčastnilo na druhom ročníku Medzinárodného hokejového turnaja Mestských polícií, ktorý sa konal 7. marca.

Vo štvrtok poobede sa 12 členný tím vybral na cestu za rieku Moravu. Tím žiarskej mestkej polície v zložení Juraj Horváth, Štefan Sklenár, Jozef Rozinaj a Ivan Šimič doplnili ich priatelia a kamaráti Stanislav Puťoš, Radovan Borgula, Štefan Stripaj, Peter Uhrovič, Slavomír Roško, Rastislav Uhrovič, Juraj Kotyk a Martin Záhorec.
Turnaj sa odohral v Zubr Aréne, kde mali všetky zúčastnené mužstvá vytvorené dobré podmienky. Hralo sa systémom každý s každým 2 x 20 minút hrubého času. Hneď na úvod turnaja nastúpili Žiarčania proti domácemu mužstvu, MsP Přerov. V skorom rannom zápase (začiatok o 7,30 hod.) zvíťazili 7:5 (5:2), keď ich góly dávali Kotyk 4, Borgula 2, Stripaj a súpera držali na dištanc počas celého zápasu. Trochu ich mrzelo najmä množstvo nepremenených šancí a slabšia hra v obrane. Tieto nedostatky ale neskalili ich radosť z víťazného vstupu do turnaja. Do druhého zápasu proti Třincu nastupovali s odhodlaním pokračovať vo víťaznom duchu. Už v deviatej sekunde viedli 1:0, keď sa bleskovým gólom prezentoval Jozef Rozinaj. Súper však do konca prvej minúty vyrovnal skóre a do polčasu sa stav nezmenil. V druhej časti hry sa však prejavila väčšia odhodlanosť aj vôľa po víťazstve na žiarskej striedačke a tak si po výhre 7:3 (Rozinaj 3, Kotyk 2, Roško, P. Uhrovič) zapísali ďalšie body do tabuľky. V treťom zápase čakala žiarskych policajtov Opava, s ktorou minulý rok prehrali nešťastne 1:2. V úvode stretnutia svojou nekoncentrovanou hrou dovolili súperovi ísť do vedenia 2:0. Potom síce „preradili“ na vyšší prevodový stupeň a vyrovnali hru aj skóre, ale do prestávky išiel súper opäť s dvojgólovým vedením. Po prestávkovom umývaní hláv v druhej časti hry dávali góly len Žiarčania a nakoniec zvíťazili 6:4 (Rozinaj 2, Kotyk 2, R. Uhrovič, Borgula). Vo štvrtom zápase ich čakal najväčší favorit turnaja, Liptovský Mikuláš. Viedli síce 1:0, ale potom sa prejavili kvality súpera, mimochodom dvojnásobného víťaza turnaja v Zlíne a do polčasu svietilo na tabuli 1:3. V druhej časti hry Žiarčania znížili na rozdiel jedného gólu, ale po chybách v obrane opäť inkasovali. Aj tak, výsledok 3:6 (Kotyk 2, Borgula) bol pre nich viac ako prijateľný. V poslednom zápase si v priamom súboji o druhé miesto zmerali sily s Ostravou. V žiarskych radoch sa prejavila únava z predchádzajúcich stretnutí a brankár súpera bol pre nich neprekonateľnou prekážkou. Po prehre 0:4 napokon obsadili konečné tretie miesto.
Najlepším hráčom žiarskeho mužstva sa stal Juraj Horváth, ktorý napriek svojím zdravotným ťažkostiam bojoval v zápasoch so smrteľným nasadením. Juraj Kotyk bol navyše vyhlásený za najlepšieho útočníka turnaja.
Víťazom turnaja, ktorý mal vysokú športovú úroveň sa stali mestkí policajti z Liptovského Mikuláša. Počas celého turnaja nenašli premožiteľa a zaslúžene si pod Tatry odniesli palmu víťazstva.
Vďaka za to, že sme Žiarčania mohli zúčastniť na tomto vynikajúco zorganizovanom turnaji, patrí mestu Žiar nad Hronom, jeho vedeniu, náčelníkovi MsP a mnohým sponzorom, ktorí tento tím podporili.
Už teraz sa tešíme na ďalší ročník a pevne veríme, že naši mestkí policajti budú aj naďalej pokračovať v dobrých výkonoch a reprezentovať nielen mesto Žiar nad Hronom, ale aj Slovensko.