Nedeľa, 29. január, 2023 | Meniny má Gašpar

Hokejisti ukončili sezónu na šiestom mieste

Štandartom pri slabých výkonoch tímu je odvolanie trénera. Bude Štefan Stripaj viesť mužov aj v nasledujúcej sezóne?


- Na výkonoch tímu sa rozhodne podieľal aj tréner. Výkonná rada momentálne zhodnocuje výkony trénerov jednotlivých kategórií. Do konca marca budú rozdelené dekréty pre súťažnú sezónu 2008/09. Takže k zmenách na týchto pozíciách sa zatiaľ vyjadrovať nebudem.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako hodnotíte prácu útočníkov?
- Útočná sila mužstva pramenila s tréningového procesu a tam boli veľké nedostatky. Útok sa nedá hodnotiť len z pohľadu samotnej produktivity, ktorá by mala byť podstatne vyššia, ale týka sa to aj hry obrancov. A tých sme mali v tejto sezóne naozaj málo. Bohužiaľ, musíme konštatovať, že útočná sila tímu nebola na úrovni našich súperov. Náš najlepší strelec Viktor Dobrík síce strelil šestnásť gólov, ale množstvo ďalších šancí ostalo nepremenených. A to nielen pri Dobríkovi, ale aj pre iných hráčoch, ktorí v zlomových situáciách nedokázali premieňať svoje šance.

SkryťVypnúť reklamu

Množstvo inkasovaných gólov poukazuje na veľké nedostatky v obrane.
- Obranná činnosť mužstva bola jedným z najslabších článkov nášho klubu. No nemôžeme to hodnotiť len z pohľadu samotných obrancov, to by bol veľmi krátkozraký pohľad. Tvoria ju aj hráči, ktorí sú v útoku. A práve aj útočníci v tejto fáze prepadávali. Dobrý obranca dokáže založiť útok a prihrávkou prečísliť hru súpera. Nám takéto prihrávky chýbali. Taktiež aj kvalitní obrancovia, ale to je problém celého Slovenska.

Jediné kritérium hodnotenia znesú obrancovia Golian a Szilvási. Plánuje žiarsky tím doplniť obranu zo svojich radov, alebo pristúpite k nákupu hráčov z iných klubov?
- Treba si znovu uvedomiť kam má napredovať žiarsky hokej. Pretože doplniť tím nie je problém. Ten je s obrancami, ktorých máme. Tam na výber veľmi nemáme. Žiarsky hokej chceme posunúť vyššie, ale na to nemáme podmienky. Pokiaľ nebude vybudovaný štadión bude veľmi ťažké pomýšľať o tom, že by sme mohli pritiahnuť do klubu nových hráčov. Skôr ich budeme musieť hľadať vo svojich radoch.

SkryťVypnúť reklamu

Svetlým momentom v klube bolo angažovanie brankára Petra Babkoviča, pretože dovtedajšie výkony brankárov boli viac než nepresvedčivé. Ostane tento hráč v tíme aj naďalej?
- Po základnej časti nás výkony brankárov nepresvedčili o tom, že by mohli hájiť farby MŠK Žiar nad Hronom. Ak nemá brankár úspešnosť nad 90%, nemá v bráne čo hľadať. Aj z tohto dôvodu sme do klubu angažovali Babkoviča. Že to bol naozaj dobrý ťah ukazovali aj výsledky, ktoré sa dosiahli. Uvidíme čo bude v ďalšej sezóne, pretože tento post je citlivou otázkou v každom tíme. Brankára ako je Peter Babkovič v nasledujúcej sezóne v žiarskej bráne asi neuvidíme. Je to hráč, ktorý má podstatne vyššie ambície, čo nás môže mrzieť.
Už úvod do súťaže Žiarčanom veľmi nevyšiel. Hlavne domáca prehra s mužstvom Levíc (3:6) vo vyrovnanom zápase dosť poznačila žiarskych mužov. V Partizánskom (8:7) nezachytili úvod stretnutia. Domáce mužstvo hralo prvé stretnutie vo svojej novej hale a Žiarčanom sa ich nadšenie a túžbu predviesť sa pred domácimi fanúšikmi nepodarilo udržať na uzde. Pozitívne môžeme hodnotiť zápas s Nitrou (7:5). Žiarski muži doma zabojovali a vo veľmi kvalitnom stretnutí dokázali poraziť ťažkého súpera. Následne, v domácom stretnutí so Šaľou (2:5), Žiarčania zaváhali. Určite to bolo spôsobené aj tým, že domáci hráči museli na hráčov Šale čakať takmer jeden a pol hodinu. Tí meškali kvôli snehovej kalamite, ktorá v tom čase spôsobovala problémy na celom Slovensku. Veľmi pekný zápas odohrali hráči Žiaru nad Hronom s Dubnicou (3:4 p). V predĺžení im síce podľahli, ale zanechali naozaj dobrý dojem. Následne cestovali do Púchova (11:1), no s oklieštenou zostavou a slabým výkonom brankárov nedokázali uhrať ani minimum a prehrali vysokým rozdielom. Zápas s Hobou Bratislava (6:4) sa niesol vo vyrovnanom tempe. Nakoniec, aj po zaujímavej pästnej vložke, dokázali Žiarčania doviesť stretnutie do víťazného konca. Zápas v Leviciach (6:4) poznačil hlavne výkon rozhodcov, ktorí svojím vylučovaním dosť výrazne pomohli domácemu celku k víťazstvu.
Jedným z najkrajších stretnutí bol domáci zápas s Partizánskym (6:5). Žiarčania v ňom dokázali v priebehu siedmych minút otočiť nepriaznivý výsledok, úplne šokovali hosťujúcich hráčov a potešili žiarskych fanúšikov. Bohužiaľ, nasledoval zápas v Nitre a tam mužstvo totálne vybuchlo (16:2). Jeho brankári svoj tím absolútne nepodržali a tím si odniesol najvyššiu prehru mužského družstve v histórii klubu. V samom závere sezóny museli Žiarčania tvrdo zabojovať, aby postúpili do nadstavbovej časti súťaže. Jedným zo záchranárskych súbojov bol zápas v Šali (4:7) a žiarski hráči v ňom nezaváhali. Mužstvo, vedomé si takmer istého postupu, opäť sklamalo v Dubnici (13:4). Po katastrofálnom výkone opäť prehrali rozdielom niekoľkých tried. A keďže prehrali aj v predposlednom stretnutí s Púchovom (1:6), postup už nemali vo svojich rukách. V Hobe Bratislava (5:10) potrebovali vyhrať, hráči zabojovali, vyhrali a aj vďaka zaváhaniu Šale v Dubnici sa im nakoniec podarilo postúpiť do nadstavbovej časti druhej ligy.
Pre hokejový klub zo Žiaru nad Hronom už sezóna skončila. Muži, hrajúcich
v druhej lige, v nej nepodali veľmi presvedčivé výsledky.

SkryťVypnúť reklamu

O zhodnotenie priebehu sezóny sme požiadali manažéra HK Žiar Jána Bitalu.
„Už pri vstupe žiarskych hokejistov do sezóny bolo jasné, že mužstvo nebude môcť postúpiť do vyššej súťaže. Dôvodom je nevyhovujúci stav zimného štadióna pre vyššie súťaže. Z toho dôvodu sa výkonná rada hokejového klubu rozhodla, že postaví mužstvo na mladších hráčoch, ktorí hrávajú za Žiar nad Hronom a ich potenciál budú môcť využiť v ďalších sezónach. Aby získali hernú istotu a prax i skúsenosti v náročných hokejových zápasoch. Mrzieť môže fakt, že mladí chlapci z juniorského tímu, ktorí mali tvoriť popri starších hráčov tímu potenciál pre ďalšie ročníky, veľa vody nenamútili a až v závere sezóny dorastenci zobrali tento údel na svoje plecia a dokázali, spoločne so staršími hráčmi dohrať sezónu. Treba však pochváliť prístup starších hráčov ako Vladimíra Šajbana, Jána Goliana, Mareka Dilíka, ktorí tvorili kostru mužstva a aj pri svojich rokoch si dokázali udržať rešpekt na ľadovej ploche a dobrú atmosféru v mužstve. Taktiež treba pochváliť aj Tomáša Bartoša, bratov Ďubekovcov. A aj ďalších mladších hráčov, ktorí sú dobrou perspektívou pre žiarsky hokejový klub, ako napríklad Lukáš Pilný. Svoj potenciál mohol oveľa viac rozvinúť Viktor Dobrík so svojím „čuchom“ na góly. V obrannej činnosti nemôžeme zabudnúť na Szilvásiho. Trochu viac mrzí prístup juniorov v tomto súťažnom ročníku, pretože sa od nich čakalo oveľa viac. Dôvodov prečo sa hráči ako Miroslav Šulek, Martin Považanec, Dušan Strohner, Marián Strohner, Miroslav Vallo, viac nepresadili je viacero. Či to už boli študijné dôvody, prístup k tréningom alebo k samotným zápasom. Potenciál však rozhodne majú. Kladom je fakt, že do mužského tímu sa podarilo zapracovať aj dorastencov,“ zhodnotil sezónu manažér klubu Ján Bitala.
V prvom stretnutí narazili na Púchov. Skúsenosti adepta na postup do prvej ligy rozhodli o jeho víťazstve. Mrzí výsledok s Dubnicou, ktorá porazila Žiarčanov až v predĺžení. V ďalších zápasoch podávalo žiarske mužstvo vyrovnané výkony až na posledné stretnutie v Púchove, kde opäť inkasovali viac ako desať gólov.
Výsledky žiarskeho družstva počas sezóny boli kolísavé a ovplyvnené hrou v obrannej činnosti a množstvom hráčov v zápase. Práve tá v tejto sezóne mužstvu vôbec nevyšla.

Na záver
„Chcel by som sa poďakovať sponzorom, mestu Žiar nad Hronom za vytvorenie podmienok pre klub. No jedným dychom treba dodať, že hokej v Žiari nebude napredovať. Brzdí nás zimný štadión, ktorý len na hrane vyhovuje podmienkam druhej ligy. Vyššiu súťaž budeme môcť hrať len v prípade rekonštrukcie a odstránenia havarijného stavu, v ktorom sa momentálne nachádza. Samozrejme, že musím poďakovať aj hráčom, ktorí s hrdosťou obliekali dres HK MŠK Žiar nad Hronom. A aj divákom, ktorí si našli cestu na „zimák“ a podporovali našich hráčov počas celej sezóny,“ dodal na záver Ján Bitala.

Štatistiky hráčov
HK MŠK Žiar nad Hronom
n Góly: 1. Viktor Dobrík 16 gólov, 2. Pavel Ďubek 10, 3. Marek Dilík a Vladimír Šajban 8, 4. Lukáš Pilný a Jozef Zigo 5, 5. Tomáš Bartoš 4.
n Asistencie: 1. Marek Dilík 17, 2. Matej Ďubek 9, 3. Tomáš Bartoš 8, 4. Viktor Dobrík 7, 5. Vladimír Šajban a Michal Ragač 6.
n Body: 1. Marek Dilík 25, 2. Viktor Dobrík 23, 3. Pavel Ďubek 15, 4. Vladimír Šajban 14, 5. Tomáš Bartoš 12.
n Najtrestanejší hráči: 1. Marek Dilík 73 tr. min., 2. Jozef Zigo 65, 3. Dušan Strohner 31, 4. Lukáš Pilný 30, 5. Miroslav Šulek 29.
Počas sezóny sa v bráne Žiaru nad Hronom vystriedalo až päť brankárov. Peter Babkovič (5 zápasov/213 striel/22 gólov/4,38 priemer gólov na zápas), Maroš Paulík (4/97/23/10,36), Martin Trebuľa (6/226/33/5,66), Marek Pračka (6/251/37/6,76), Stanislav Puťoš (2/24/5/9,07).


MARCEL POBEŽKA

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 2. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 3. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 4. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 5. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 7. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 8. Eurohub Rokycany posilňuje a zrýchľuje spojenie s Nemeckom
 1. Svalovice sa netreba obávať
 2. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 3. Study program MANAGEMENT in English language
 4. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 5. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 6. Nadácia COOP Jednota zatraktívňuje regióny
 7. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 8. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 8 903
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 5 871
 3. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 2 578
 4. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 2 100
 5. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 912
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 548
 7. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 1 249
 8. Sardínia ukáže iné Taliansko. Oviec má raz toľko než obyvateľov 1 141

Blogy SME

 1. Katarína Cerchlanová: Ana Fuck(t) nato občas kašle.
 2. Peter Slamenik: Z kanclu do kasárne
 3. Helena Michlíková: Dúha
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie po slovenských Kalváriách (48) - Strekov (I)
 5. Ctirad Klimčík: Od Havla do Pavla
 6. Tupou Ceruzou: Prezident Pavel
 7. Anna Miľanová: Konvencie a jednotlivec...
 8. Ján Škerko: Čo je hlavnou chybou Progresívneho Slovenska?
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 494
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 16 069
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 8 133
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 7 019
 5. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 781
 6. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 715
 7. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 3 608
 8. Ján Valchár: Jedenásť mesiacov štvordňovej operácie (Moskvu ale ubránime!) 3 507
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


27. jan
Ilustračná fotografia.

Prinášame veľký prehľad rodičovských príspevkov a dávok.


27. jan
Dominik Hronec

Scandi každý rok zdôrazňuje témy, ktoré sú súčasťou trendov v severskej kinematografii a hlavne spoločnosti.


25. jan
Študenti z umeleckej školy v Kremnici predsa len zmaturujú v riadnom termíne.

Terajší štvrtáci budú zrejme poslední maturanti.


25. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ľudia boli k žene ľahostajní.


25. jan

Opustená budova pod vysielačom stojí na medzinárodnej diaľkovej trase, ktorá vedie od Atlantiku až k Čiernemu moru.


28. jan

Za túto nezvyčajnosť vďačí dedina svojej lokalite v blízkosti okresného mesta.


27. jan

Aby upozornili na zlú situáciu, vypnú na polhodinu verejné osvetlenie.


27. jan

Blogy SME

 1. Katarína Cerchlanová: Ana Fuck(t) nato občas kašle.
 2. Peter Slamenik: Z kanclu do kasárne
 3. Helena Michlíková: Dúha
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie po slovenských Kalváriách (48) - Strekov (I)
 5. Ctirad Klimčík: Od Havla do Pavla
 6. Tupou Ceruzou: Prezident Pavel
 7. Anna Miľanová: Konvencie a jednotlivec...
 8. Ján Škerko: Čo je hlavnou chybou Progresívneho Slovenska?
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 494
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 16 069
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 8 133
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 7 019
 5. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 781
 6. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 715
 7. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 3 608
 8. Ján Valchár: Jedenásť mesiacov štvordňovej operácie (Moskvu ale ubránime!) 3 507
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu