Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Hokejisti ukončili sezónu na šiestom mieste

Štandartom pri slabých výkonoch tímu je odvolanie trénera. Bude Štefan Stripaj viesť mužov aj v nasledujúcej sezóne?


- Na výkonoch tímu sa rozhodne podieľal aj tréner. Výkonná rada momentálne zhodnocuje výkony trénerov jednotlivých kategórií. Do konca marca budú rozdelené dekréty pre súťažnú sezónu 2008/09. Takže k zmenách na týchto pozíciách sa zatiaľ vyjadrovať nebudem.

Ako hodnotíte prácu útočníkov?
- Útočná sila mužstva pramenila s tréningového procesu a tam boli veľké nedostatky. Útok sa nedá hodnotiť len z pohľadu samotnej produktivity, ktorá by mala byť podstatne vyššia, ale týka sa to aj hry obrancov. A tých sme mali v tejto sezóne naozaj málo. Bohužiaľ, musíme konštatovať, že útočná sila tímu nebola na úrovni našich súperov. Náš najlepší strelec Viktor Dobrík síce strelil šestnásť gólov, ale množstvo ďalších šancí ostalo nepremenených. A to nielen pri Dobríkovi, ale aj pre iných hráčoch, ktorí v zlomových situáciách nedokázali premieňať svoje šance.

Skryť Vypnúť reklamu

Množstvo inkasovaných gólov poukazuje na veľké nedostatky v obrane.
- Obranná činnosť mužstva bola jedným z najslabších článkov nášho klubu. No nemôžeme to hodnotiť len z pohľadu samotných obrancov, to by bol veľmi krátkozraký pohľad. Tvoria ju aj hráči, ktorí sú v útoku. A práve aj útočníci v tejto fáze prepadávali. Dobrý obranca dokáže založiť útok a prihrávkou prečísliť hru súpera. Nám takéto prihrávky chýbali. Taktiež aj kvalitní obrancovia, ale to je problém celého Slovenska.

Jediné kritérium hodnotenia znesú obrancovia Golian a Szilvási. Plánuje žiarsky tím doplniť obranu zo svojich radov, alebo pristúpite k nákupu hráčov z iných klubov?
- Treba si znovu uvedomiť kam má napredovať žiarsky hokej. Pretože doplniť tím nie je problém. Ten je s obrancami, ktorých máme. Tam na výber veľmi nemáme. Žiarsky hokej chceme posunúť vyššie, ale na to nemáme podmienky. Pokiaľ nebude vybudovaný štadión bude veľmi ťažké pomýšľať o tom, že by sme mohli pritiahnuť do klubu nových hráčov. Skôr ich budeme musieť hľadať vo svojich radoch.

Skryť Vypnúť reklamu

Svetlým momentom v klube bolo angažovanie brankára Petra Babkoviča, pretože dovtedajšie výkony brankárov boli viac než nepresvedčivé. Ostane tento hráč v tíme aj naďalej?
- Po základnej časti nás výkony brankárov nepresvedčili o tom, že by mohli hájiť farby MŠK Žiar nad Hronom. Ak nemá brankár úspešnosť nad 90%, nemá v bráne čo hľadať. Aj z tohto dôvodu sme do klubu angažovali Babkoviča. Že to bol naozaj dobrý ťah ukazovali aj výsledky, ktoré sa dosiahli. Uvidíme čo bude v ďalšej sezóne, pretože tento post je citlivou otázkou v každom tíme. Brankára ako je Peter Babkovič v nasledujúcej sezóne v žiarskej bráne asi neuvidíme. Je to hráč, ktorý má podstatne vyššie ambície, čo nás môže mrzieť.
Už úvod do súťaže Žiarčanom veľmi nevyšiel. Hlavne domáca prehra s mužstvom Levíc (3:6) vo vyrovnanom zápase dosť poznačila žiarskych mužov. V Partizánskom (8:7) nezachytili úvod stretnutia. Domáce mužstvo hralo prvé stretnutie vo svojej novej hale a Žiarčanom sa ich nadšenie a túžbu predviesť sa pred domácimi fanúšikmi nepodarilo udržať na uzde. Pozitívne môžeme hodnotiť zápas s Nitrou (7:5). Žiarski muži doma zabojovali a vo veľmi kvalitnom stretnutí dokázali poraziť ťažkého súpera. Následne, v domácom stretnutí so Šaľou (2:5), Žiarčania zaváhali. Určite to bolo spôsobené aj tým, že domáci hráči museli na hráčov Šale čakať takmer jeden a pol hodinu. Tí meškali kvôli snehovej kalamite, ktorá v tom čase spôsobovala problémy na celom Slovensku. Veľmi pekný zápas odohrali hráči Žiaru nad Hronom s Dubnicou (3:4 p). V predĺžení im síce podľahli, ale zanechali naozaj dobrý dojem. Následne cestovali do Púchova (11:1), no s oklieštenou zostavou a slabým výkonom brankárov nedokázali uhrať ani minimum a prehrali vysokým rozdielom. Zápas s Hobou Bratislava (6:4) sa niesol vo vyrovnanom tempe. Nakoniec, aj po zaujímavej pästnej vložke, dokázali Žiarčania doviesť stretnutie do víťazného konca. Zápas v Leviciach (6:4) poznačil hlavne výkon rozhodcov, ktorí svojím vylučovaním dosť výrazne pomohli domácemu celku k víťazstvu.
Jedným z najkrajších stretnutí bol domáci zápas s Partizánskym (6:5). Žiarčania v ňom dokázali v priebehu siedmych minút otočiť nepriaznivý výsledok, úplne šokovali hosťujúcich hráčov a potešili žiarskych fanúšikov. Bohužiaľ, nasledoval zápas v Nitre a tam mužstvo totálne vybuchlo (16:2). Jeho brankári svoj tím absolútne nepodržali a tím si odniesol najvyššiu prehru mužského družstve v histórii klubu. V samom závere sezóny museli Žiarčania tvrdo zabojovať, aby postúpili do nadstavbovej časti súťaže. Jedným zo záchranárskych súbojov bol zápas v Šali (4:7) a žiarski hráči v ňom nezaváhali. Mužstvo, vedomé si takmer istého postupu, opäť sklamalo v Dubnici (13:4). Po katastrofálnom výkone opäť prehrali rozdielom niekoľkých tried. A keďže prehrali aj v predposlednom stretnutí s Púchovom (1:6), postup už nemali vo svojich rukách. V Hobe Bratislava (5:10) potrebovali vyhrať, hráči zabojovali, vyhrali a aj vďaka zaváhaniu Šale v Dubnici sa im nakoniec podarilo postúpiť do nadstavbovej časti druhej ligy.
Pre hokejový klub zo Žiaru nad Hronom už sezóna skončila. Muži, hrajúcich
v druhej lige, v nej nepodali veľmi presvedčivé výsledky.

Skryť Vypnúť reklamu

O zhodnotenie priebehu sezóny sme požiadali manažéra HK Žiar Jána Bitalu.
„Už pri vstupe žiarskych hokejistov do sezóny bolo jasné, že mužstvo nebude môcť postúpiť do vyššej súťaže. Dôvodom je nevyhovujúci stav zimného štadióna pre vyššie súťaže. Z toho dôvodu sa výkonná rada hokejového klubu rozhodla, že postaví mužstvo na mladších hráčoch, ktorí hrávajú za Žiar nad Hronom a ich potenciál budú môcť využiť v ďalších sezónach. Aby získali hernú istotu a prax i skúsenosti v náročných hokejových zápasoch. Mrzieť môže fakt, že mladí chlapci z juniorského tímu, ktorí mali tvoriť popri starších hráčov tímu potenciál pre ďalšie ročníky, veľa vody nenamútili a až v závere sezóny dorastenci zobrali tento údel na svoje plecia a dokázali, spoločne so staršími hráčmi dohrať sezónu. Treba však pochváliť prístup starších hráčov ako Vladimíra Šajbana, Jána Goliana, Mareka Dilíka, ktorí tvorili kostru mužstva a aj pri svojich rokoch si dokázali udržať rešpekt na ľadovej ploche a dobrú atmosféru v mužstve. Taktiež treba pochváliť aj Tomáša Bartoša, bratov Ďubekovcov. A aj ďalších mladších hráčov, ktorí sú dobrou perspektívou pre žiarsky hokejový klub, ako napríklad Lukáš Pilný. Svoj potenciál mohol oveľa viac rozvinúť Viktor Dobrík so svojím „čuchom“ na góly. V obrannej činnosti nemôžeme zabudnúť na Szilvásiho. Trochu viac mrzí prístup juniorov v tomto súťažnom ročníku, pretože sa od nich čakalo oveľa viac. Dôvodov prečo sa hráči ako Miroslav Šulek, Martin Považanec, Dušan Strohner, Marián Strohner, Miroslav Vallo, viac nepresadili je viacero. Či to už boli študijné dôvody, prístup k tréningom alebo k samotným zápasom. Potenciál však rozhodne majú. Kladom je fakt, že do mužského tímu sa podarilo zapracovať aj dorastencov,“ zhodnotil sezónu manažér klubu Ján Bitala.
V prvom stretnutí narazili na Púchov. Skúsenosti adepta na postup do prvej ligy rozhodli o jeho víťazstve. Mrzí výsledok s Dubnicou, ktorá porazila Žiarčanov až v predĺžení. V ďalších zápasoch podávalo žiarske mužstvo vyrovnané výkony až na posledné stretnutie v Púchove, kde opäť inkasovali viac ako desať gólov.
Výsledky žiarskeho družstva počas sezóny boli kolísavé a ovplyvnené hrou v obrannej činnosti a množstvom hráčov v zápase. Práve tá v tejto sezóne mužstvu vôbec nevyšla.

Na záver
„Chcel by som sa poďakovať sponzorom, mestu Žiar nad Hronom za vytvorenie podmienok pre klub. No jedným dychom treba dodať, že hokej v Žiari nebude napredovať. Brzdí nás zimný štadión, ktorý len na hrane vyhovuje podmienkam druhej ligy. Vyššiu súťaž budeme môcť hrať len v prípade rekonštrukcie a odstránenia havarijného stavu, v ktorom sa momentálne nachádza. Samozrejme, že musím poďakovať aj hráčom, ktorí s hrdosťou obliekali dres HK MŠK Žiar nad Hronom. A aj divákom, ktorí si našli cestu na „zimák“ a podporovali našich hráčov počas celej sezóny,“ dodal na záver Ján Bitala.

Štatistiky hráčov
HK MŠK Žiar nad Hronom
n Góly: 1. Viktor Dobrík 16 gólov, 2. Pavel Ďubek 10, 3. Marek Dilík a Vladimír Šajban 8, 4. Lukáš Pilný a Jozef Zigo 5, 5. Tomáš Bartoš 4.
n Asistencie: 1. Marek Dilík 17, 2. Matej Ďubek 9, 3. Tomáš Bartoš 8, 4. Viktor Dobrík 7, 5. Vladimír Šajban a Michal Ragač 6.
n Body: 1. Marek Dilík 25, 2. Viktor Dobrík 23, 3. Pavel Ďubek 15, 4. Vladimír Šajban 14, 5. Tomáš Bartoš 12.
n Najtrestanejší hráči: 1. Marek Dilík 73 tr. min., 2. Jozef Zigo 65, 3. Dušan Strohner 31, 4. Lukáš Pilný 30, 5. Miroslav Šulek 29.
Počas sezóny sa v bráne Žiaru nad Hronom vystriedalo až päť brankárov. Peter Babkovič (5 zápasov/213 striel/22 gólov/4,38 priemer gólov na zápas), Maroš Paulík (4/97/23/10,36), Martin Trebuľa (6/226/33/5,66), Marek Pračka (6/251/37/6,76), Stanislav Puťoš (2/24/5/9,07).


MARCEL POBEŽKA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. Neprekonaný VAM systém, ktorý zabráni krádeži vášho auta
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 4. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 5. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 6. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 7. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 8. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 9. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 10. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 19 232
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 19 091
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 19 076
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 17 513
 5. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci 8 026
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 7 811
 7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 518
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 298
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 034
 10. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat 7 030
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Odberné miesto na covid.

Prišla len polovica ľudí, na ktorých bolo mesto pripravené.

16 h
2. celoplošné testovanie v Banskej Štiavnici.

Od dnes je negatívny test podmienkou.

22 h
Publikácia Zuzany Denkovej.

Kniha je dielom riaditeľky Slovenského banského múzea Zuzany Denkovej.

24 h
Chátrajúca budovy zmrzliny, v ktorej vznikne ekologické komunitné centrum.

Nevyužitý objekt by sa mal stať kontaktným bodom pre rôzne skupiny obyvateľstva.

27. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

23 h

Poradia sa od včera zmenili.

17 h

Mesto pracuje na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest počas celého týždňa.

16 h

Mnohí vodiči odbočujú na Nedožerskej ceste v Prievidzi doľava, smerom do mestskej časti Necpaly. Podľa dopravnej značky to však robiť nemôžu, čo si mnohí doteraz neuvedomovali.

27. jan

Už ste čítali?