Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Hokejisti ukončili sezónu na šiestom mieste

Štandartom pri slabých výkonoch tímu je odvolanie trénera. Bude Štefan Stripaj viesť mužov aj v nasledujúcej sezóne?


- Na výkonoch tímu sa rozhodne podieľal aj tréner. Výkonná rada momentálne zhodnocuje výkony trénerov jednotlivých kategórií. Do konca marca budú rozdelené dekréty pre súťažnú sezónu 2008/09. Takže k zmenách na týchto pozíciách sa zatiaľ vyjadrovať nebudem.

Ako hodnotíte prácu útočníkov?
- Útočná sila mužstva pramenila s tréningového procesu a tam boli veľké nedostatky. Útok sa nedá hodnotiť len z pohľadu samotnej produktivity, ktorá by mala byť podstatne vyššia, ale týka sa to aj hry obrancov. A tých sme mali v tejto sezóne naozaj málo. Bohužiaľ, musíme konštatovať, že útočná sila tímu nebola na úrovni našich súperov. Náš najlepší strelec Viktor Dobrík síce strelil šestnásť gólov, ale množstvo ďalších šancí ostalo nepremenených. A to nielen pri Dobríkovi, ale aj pre iných hráčoch, ktorí v zlomových situáciách nedokázali premieňať svoje šance.

Článok pokračuje pod video reklamou

Množstvo inkasovaných gólov poukazuje na veľké nedostatky v obrane.
- Obranná činnosť mužstva bola jedným z najslabších článkov nášho klubu. No nemôžeme to hodnotiť len z pohľadu samotných obrancov, to by bol veľmi krátkozraký pohľad. Tvoria ju aj hráči, ktorí sú v útoku. A práve aj útočníci v tejto fáze prepadávali. Dobrý obranca dokáže založiť útok a prihrávkou prečísliť hru súpera. Nám takéto prihrávky chýbali. Taktiež aj kvalitní obrancovia, ale to je problém celého Slovenska.

Jediné kritérium hodnotenia znesú obrancovia Golian a Szilvási. Plánuje žiarsky tím doplniť obranu zo svojich radov, alebo pristúpite k nákupu hráčov z iných klubov?
- Treba si znovu uvedomiť kam má napredovať žiarsky hokej. Pretože doplniť tím nie je problém. Ten je s obrancami, ktorých máme. Tam na výber veľmi nemáme. Žiarsky hokej chceme posunúť vyššie, ale na to nemáme podmienky. Pokiaľ nebude vybudovaný štadión bude veľmi ťažké pomýšľať o tom, že by sme mohli pritiahnuť do klubu nových hráčov. Skôr ich budeme musieť hľadať vo svojich radoch.

Svetlým momentom v klube bolo angažovanie brankára Petra Babkoviča, pretože dovtedajšie výkony brankárov boli viac než nepresvedčivé. Ostane tento hráč v tíme aj naďalej?
- Po základnej časti nás výkony brankárov nepresvedčili o tom, že by mohli hájiť farby MŠK Žiar nad Hronom. Ak nemá brankár úspešnosť nad 90%, nemá v bráne čo hľadať. Aj z tohto dôvodu sme do klubu angažovali Babkoviča. Že to bol naozaj dobrý ťah ukazovali aj výsledky, ktoré sa dosiahli. Uvidíme čo bude v ďalšej sezóne, pretože tento post je citlivou otázkou v každom tíme. Brankára ako je Peter Babkovič v nasledujúcej sezóne v žiarskej bráne asi neuvidíme. Je to hráč, ktorý má podstatne vyššie ambície, čo nás môže mrzieť.
Už úvod do súťaže Žiarčanom veľmi nevyšiel. Hlavne domáca prehra s mužstvom Levíc (3:6) vo vyrovnanom zápase dosť poznačila žiarskych mužov. V Partizánskom (8:7) nezachytili úvod stretnutia. Domáce mužstvo hralo prvé stretnutie vo svojej novej hale a Žiarčanom sa ich nadšenie a túžbu predviesť sa pred domácimi fanúšikmi nepodarilo udržať na uzde. Pozitívne môžeme hodnotiť zápas s Nitrou (7:5). Žiarski muži doma zabojovali a vo veľmi kvalitnom stretnutí dokázali poraziť ťažkého súpera. Následne, v domácom stretnutí so Šaľou (2:5), Žiarčania zaváhali. Určite to bolo spôsobené aj tým, že domáci hráči museli na hráčov Šale čakať takmer jeden a pol hodinu. Tí meškali kvôli snehovej kalamite, ktorá v tom čase spôsobovala problémy na celom Slovensku. Veľmi pekný zápas odohrali hráči Žiaru nad Hronom s Dubnicou (3:4 p). V predĺžení im síce podľahli, ale zanechali naozaj dobrý dojem. Následne cestovali do Púchova (11:1), no s oklieštenou zostavou a slabým výkonom brankárov nedokázali uhrať ani minimum a prehrali vysokým rozdielom. Zápas s Hobou Bratislava (6:4) sa niesol vo vyrovnanom tempe. Nakoniec, aj po zaujímavej pästnej vložke, dokázali Žiarčania doviesť stretnutie do víťazného konca. Zápas v Leviciach (6:4) poznačil hlavne výkon rozhodcov, ktorí svojím vylučovaním dosť výrazne pomohli domácemu celku k víťazstvu.
Jedným z najkrajších stretnutí bol domáci zápas s Partizánskym (6:5). Žiarčania v ňom dokázali v priebehu siedmych minút otočiť nepriaznivý výsledok, úplne šokovali hosťujúcich hráčov a potešili žiarskych fanúšikov. Bohužiaľ, nasledoval zápas v Nitre a tam mužstvo totálne vybuchlo (16:2). Jeho brankári svoj tím absolútne nepodržali a tím si odniesol najvyššiu prehru mužského družstve v histórii klubu. V samom závere sezóny museli Žiarčania tvrdo zabojovať, aby postúpili do nadstavbovej časti súťaže. Jedným zo záchranárskych súbojov bol zápas v Šali (4:7) a žiarski hráči v ňom nezaváhali. Mužstvo, vedomé si takmer istého postupu, opäť sklamalo v Dubnici (13:4). Po katastrofálnom výkone opäť prehrali rozdielom niekoľkých tried. A keďže prehrali aj v predposlednom stretnutí s Púchovom (1:6), postup už nemali vo svojich rukách. V Hobe Bratislava (5:10) potrebovali vyhrať, hráči zabojovali, vyhrali a aj vďaka zaváhaniu Šale v Dubnici sa im nakoniec podarilo postúpiť do nadstavbovej časti druhej ligy.
Pre hokejový klub zo Žiaru nad Hronom už sezóna skončila. Muži, hrajúcich
v druhej lige, v nej nepodali veľmi presvedčivé výsledky.

O zhodnotenie priebehu sezóny sme požiadali manažéra HK Žiar Jána Bitalu.
„Už pri vstupe žiarskych hokejistov do sezóny bolo jasné, že mužstvo nebude môcť postúpiť do vyššej súťaže. Dôvodom je nevyhovujúci stav zimného štadióna pre vyššie súťaže. Z toho dôvodu sa výkonná rada hokejového klubu rozhodla, že postaví mužstvo na mladších hráčoch, ktorí hrávajú za Žiar nad Hronom a ich potenciál budú môcť využiť v ďalších sezónach. Aby získali hernú istotu a prax i skúsenosti v náročných hokejových zápasoch. Mrzieť môže fakt, že mladí chlapci z juniorského tímu, ktorí mali tvoriť popri starších hráčov tímu potenciál pre ďalšie ročníky, veľa vody nenamútili a až v závere sezóny dorastenci zobrali tento údel na svoje plecia a dokázali, spoločne so staršími hráčmi dohrať sezónu. Treba však pochváliť prístup starších hráčov ako Vladimíra Šajbana, Jána Goliana, Mareka Dilíka, ktorí tvorili kostru mužstva a aj pri svojich rokoch si dokázali udržať rešpekt na ľadovej ploche a dobrú atmosféru v mužstve. Taktiež treba pochváliť aj Tomáša Bartoša, bratov Ďubekovcov. A aj ďalších mladších hráčov, ktorí sú dobrou perspektívou pre žiarsky hokejový klub, ako napríklad Lukáš Pilný. Svoj potenciál mohol oveľa viac rozvinúť Viktor Dobrík so svojím „čuchom“ na góly. V obrannej činnosti nemôžeme zabudnúť na Szilvásiho. Trochu viac mrzí prístup juniorov v tomto súťažnom ročníku, pretože sa od nich čakalo oveľa viac. Dôvodov prečo sa hráči ako Miroslav Šulek, Martin Považanec, Dušan Strohner, Marián Strohner, Miroslav Vallo, viac nepresadili je viacero. Či to už boli študijné dôvody, prístup k tréningom alebo k samotným zápasom. Potenciál však rozhodne majú. Kladom je fakt, že do mužského tímu sa podarilo zapracovať aj dorastencov,“ zhodnotil sezónu manažér klubu Ján Bitala.
V prvom stretnutí narazili na Púchov. Skúsenosti adepta na postup do prvej ligy rozhodli o jeho víťazstve. Mrzí výsledok s Dubnicou, ktorá porazila Žiarčanov až v predĺžení. V ďalších zápasoch podávalo žiarske mužstvo vyrovnané výkony až na posledné stretnutie v Púchove, kde opäť inkasovali viac ako desať gólov.
Výsledky žiarskeho družstva počas sezóny boli kolísavé a ovplyvnené hrou v obrannej činnosti a množstvom hráčov v zápase. Práve tá v tejto sezóne mužstvu vôbec nevyšla.

Na záver
„Chcel by som sa poďakovať sponzorom, mestu Žiar nad Hronom za vytvorenie podmienok pre klub. No jedným dychom treba dodať, že hokej v Žiari nebude napredovať. Brzdí nás zimný štadión, ktorý len na hrane vyhovuje podmienkam druhej ligy. Vyššiu súťaž budeme môcť hrať len v prípade rekonštrukcie a odstránenia havarijného stavu, v ktorom sa momentálne nachádza. Samozrejme, že musím poďakovať aj hráčom, ktorí s hrdosťou obliekali dres HK MŠK Žiar nad Hronom. A aj divákom, ktorí si našli cestu na „zimák“ a podporovali našich hráčov počas celej sezóny,“ dodal na záver Ján Bitala.

Štatistiky hráčov
HK MŠK Žiar nad Hronom
n Góly: 1. Viktor Dobrík 16 gólov, 2. Pavel Ďubek 10, 3. Marek Dilík a Vladimír Šajban 8, 4. Lukáš Pilný a Jozef Zigo 5, 5. Tomáš Bartoš 4.
n Asistencie: 1. Marek Dilík 17, 2. Matej Ďubek 9, 3. Tomáš Bartoš 8, 4. Viktor Dobrík 7, 5. Vladimír Šajban a Michal Ragač 6.
n Body: 1. Marek Dilík 25, 2. Viktor Dobrík 23, 3. Pavel Ďubek 15, 4. Vladimír Šajban 14, 5. Tomáš Bartoš 12.
n Najtrestanejší hráči: 1. Marek Dilík 73 tr. min., 2. Jozef Zigo 65, 3. Dušan Strohner 31, 4. Lukáš Pilný 30, 5. Miroslav Šulek 29.
Počas sezóny sa v bráne Žiaru nad Hronom vystriedalo až päť brankárov. Peter Babkovič (5 zápasov/213 striel/22 gólov/4,38 priemer gólov na zápas), Maroš Paulík (4/97/23/10,36), Martin Trebuľa (6/226/33/5,66), Marek Pračka (6/251/37/6,76), Stanislav Puťoš (2/24/5/9,07).


MARCEL POBEŽKA

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
 2. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
 3. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
 4. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
 5. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
 6. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
 7. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
 8. Tieto signály prezradia nesprávne zateplenie strechy
 9. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci
 10. Nestarnú, ale dozrievajú
 1. Otvorenie nového sídla DELTA sprevádzala virtuálna realita
 2. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
 3. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
 4. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
 5. Nestarnú, ale dozrievajú
 6. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
 7. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
 8. Tieto signály prezradia nesprávne zateplenie strechy
 9. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
 10. Rýchlejšie doma. Už čoskoro.
 1. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení 15 800
 2. Luxusný hybrid za 22 900 eur. Nadpriemerný už v základnej výbave 15 412
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 12 171
 4. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 11 836
 5. Vyrába koláče pre celiatikov. Najobľúbenejšie zákusky prekvapia 9 689
 6. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 8 838
 7. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky 8 661
 8. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 7 684
 9. Na hrúbke záleží. Aj dva centimetre rozhodujú 7 127
 10. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 6 995

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Nový tréner Radványi: Nemám rád, keď majú hráči hlavy dole

Mikuláš Radványi hovorí o tom, ako chce hrať s Pohroním o záchranu.

Na prvom tréningu po zmenách. Vľavo nový športový riaditeľ Pohronia Miroslav Filipko, vpravo tréner Mikuláš Radványi, ktorý sa čerstvo ujal funkcie.
Ilustračné foto.

Kláštorný komplex chce obec zachrániť a oživiť

Na obnovu objektu chce obec žiadať milión eur z nórskych fondov.

Niekdajšiemu kláštornému komplexu chce nájsť obec nové využitie.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Čo bude s prázdnou Hypernovou

Majiteľ chce získať jedného silného nájomcu.

Zomrel významný piešťanský lekár, bol i držiteľom medaile Dérera

Vo veku nedožitých 67 rokov zomrel bývalý štátny tajomník ministerstva zdravotníctva, piešťanský lekár - ortopéd Peter Ottinger.

Je isté, že práca na nočné zmeny škodí zdraviu, tvrdí psychiater

Kým v Európskej únii pracuje na nočné zmeny v priemere len šesť percent ľudí, na Slovensku pracuje aj v noci takmer trikrát viac ľudí.

Vypil si a sadol do traktora

Policajti zastavili vodiča traktora pre niečo celkom iné.

Vybrali SME

Už ste čítali?