Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Deväť hráčov z Corgoň ligy v žilinskom „béčku“

II. LIGA VÝCHOD
18 kolo: Žilina B - FK Žiar nad Hronom 2:1 (1:0)
Žiar nad Hronom podal oproti minulému zápasu zlepšený výkon, ale na "ligovú" zostavu Žiliny to nestačilo. Obzvlášť v prvom polčase predvádzal domáci celok veľmi dobrý výkon. Okrem gólu Štyvara v 38. minúte sa aj trikrát vyznamenal žiarsky brankár Gramblička. Jedinu šancu Žiaru v prvom polčase mal po rohovom kope Tomáš.
V druhej polovici sa Žiarske mužstvo zlepšilo, no Štyvar, po samostatnom úniku v 50. minúte, zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 58. minúte znížil Páleník, ale keďže jeho ďalšia šanca a ako aj pokus Orávika ostali nevyužité, stretnutie sa skončilo víťazstvom domáceho tímu. O osude zápasu tak rozhodol najlepší strelec Corgoň ligy Štyvar.
n Góly: Štyvar 2 - Páleník, 250 divákov, rozhodoval Debnár, ŽILINA B: Seman - Tesák, Szorád, Ďurica, Hasanovič, Adauto, Ančic, Štyvár, Kupáč, Polet, Koristek, ŽIAR: Gramblička - Dekíš, Kozák, Tomáš, Orávik, Šimon, Páleník, Škultéty, Paulík, Tomašovič, Karakačanov. Striedali: Kubinec, Bednár, Petkovič
ostatné výsledky: FK Spišská Nová Ves - MFK Vranov nad Topľou 2:0, Odeva Lipany - FK Rakytovce 2:0, Dukla Banská Bystrica B - FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš 3:0, MFK Ružomberok B - ŠK Aqua Turčianske Teplice 3:1, MŠK Tesla Stropkov - MFK Dolný Kubín 2:0, FK Čadca - ŽP Sport Podbrezová 1:0, MFK Slovan Sabinov - 1. FC Tatran Prešov B 0:2

III. LIGA STRED
16. kolo: Dolná Ždaňa – Zvolen 2:1 (1:1)
Veľký futbalový sviatok v Dolnej Ždani videlo neuveriteľných 624 divákov. Domácim veľká snaha zväzovala nohy a Zvolen bol v prvom polčase lepším tímom. V 15. minúte zahodil svoju šancu Maruniak, po akcii Urgelovcov a Rešetára. Na druhej strane, Vreštiak v 22. minúte zlikvidoval hlavičku Ostrihoňovi a vychytal aj Tyčiaka a Želiezku. V 37. minúte Rešetár nakopol center a Maruniak hlavou otvoril skóre zápasu. No, už o tri minúty, po Drieňovského chybe, vyrovnával Spišiak.
V druhom polčase ovládli domáci hráči ihrisko. Dve isté hlavičky zahodili Maruniak aj Krivjančin. V 66. minúte kopal roh Žiak a Maruniak strelou pod brvno rozhodol o výsledku stretnutia.
Až do konca zápasu domáci tlačili na súpera, Žiak trafil brvno, ale kvalitný brankár súpera Špaňo už ďalšie strely za svoj chrbát nepustil.
Stanislav Neuschl
n Góly: Maruniak 2, 624 divákov, rozhodoval Dvorštiak, ŽK: Krivjančin, Sepeši - Ostrihoň, Morávek, Macejko, ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin, Drieňovský (46. Rozenberg), Sepeši, R. Urgela, Žiak, S. Urgela, Miškov (46. Murín), Demko, Rešetár, Maruniak
n ostatné výsledky: ŠK Kremnička - D. Strehová 4:0, Bytča - Králiky 1:0, Fiľakovo - Makov 1:2, S. Bystrica - Krásno 2:3, L. Štiavnica - Bánová 2:0, L. Lúčka - K. N. Mesto 0:1, R. Sobota B - Námestovo 1:0
1. Bánová 16 10 5 1 39:12 35
2. D. Ždaňa 16 7 6 3 32:20 27
3. Zvolen 16 8 3 5 26:16 27
4. Kys. NM 16 8 2 6 26:14 26
5. R. Sobota B 16 8 2 6 24:21 26
6. Kremnička 16 6 5 5 23:20 23
7. Bytča 16 6 5 5 19:21 23
8. Králiky 16 5 5 6 23:24 20