Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Problémom je teraz motivácia

Basketbalisti Levíc nedokázali naplniť cieľ vedenia klubu a do play off nepostúpili. Posledné kolo základnej časti definitívne rozhodlo, že čierny Peter ostal v rukách Levičanov. Spadli tak do skupiny bojujúcej len o 9-12 miesto.Viac už Ľuboš Pohanka.

V zápase s Košicami ste excelovali, 24 bodov vám vynieslo honor najlepšieho strelca zápasu. V úvode ste sa ale poriadne trápili, však? - Presne tak, úvod stretnutia nám vôbec nevyšiel. Prvý polčas sme sa akoby hľadali, bolo to vidieť. Obe mužstvá hrali dosť defenzívne, padalo málo bodov. Až po prestávke sme sa zlepšili a dokázali nakoniec vyhrať. Priestor dostalo viacero hráčov, u nás hrali menej Rich i Ristanovič, mladí chlapci sa ponúknutej šance chytili a to bolo dôležité. V druhom polčase sme už ovládli palubovku a víťazstvom odmietli akékoľvek špekulácie o pustených bodoch. Ambíciou levického mužstva však bolo play off. Nálada v kabíne preto nie je zrejme najlepšia... - Je to tak. Žiaľ, play off sa nám uhrať nepodarilo. Je preto jasné, že nálada nie je taká, ako v prípade postupu. Nedá sa nič robiť, musíme to hodiť za hlavu a koncentrovať sa na zvyšné kolá v tejto skupine. Zápasy v skupine o 9 až 12 miesto sú pre nás zvláštne. S Prievidzou máme slušný bodový náskok, o ten už prísť nemôžeme, no zároveň si uvedomujeme, že zápasy vypúšťať nemôžeme. A nečudujem sa ani divákom, že takéto stretnutia ich príliš nelákajú. Hrať o takéto umiestnenie nie je vôbec atraktívne. Musíme sa s tým však popasovať a dohrať súťaž so cťou. Na zápasy v dolnej skupine sa vám tak asi aj ťažšie motivuje... - Určite. Ideme na ihrisko s tým, že si ideme zahrať, ideme vyhrať, ale v podvedomí to predsa len cítite, že to nie je ono. Keď vám o nič nejde, je problém koncentrovať sa. Kto bol v takej pozícii ako my, vie dobre, o čom hovorím. V Leviciach sa po tomto neúspechu môžu udiať aj zmeny v hráčskom kádri. Má už Ľuboš Pohanka jasno o svojej budúcnosti? Ostávate či odídete? - Myslím si, že na túto otázku je ešte priskoro. Väčšina chlapcov, vrátane mňa, má zmluvy na dve sezóny. To však automaticky neznamená, že v Leviciach ostávam. Po sezóne bude ešte vyhodnotenie, stretneme sa s majiteľom klubu a sponzormi a uvidíme, čo ďalej. Ale predpokladám, že do mesiaca budem mať jasno v tom, kde budem v kariére pokračovať. Hoci sú Levičania mimo play off, boje vo vyraďovacej fáze práve v sobotu odštartovali prvými zápasmi. Koho favorizujete na zisk titulu? - Podľa mňa sa z titulu bude radovať Pezinok. Práve líder základnej časti má najkvalitnejší káder a preto aj najväčšie šance na majstrovskú korunu. No znepríjemniť život mu môže viacero tímov, predovšetkým z horných poschodí tabuľky. ĽUBOŠ RÁC_novy_riadok_

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?