Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Žiarske juniorky na Bratislavu nestačili

JUNIORKY - I. LIGA
18. kolo: VK Žiar nad Hronom - Bilíková Bratislava 1:3 (23:25, 21:25, 25:23, 21:25) a 0:3 (18:25, 8:25, 15:25), ŽIAR: M. Frindtová, Šárniková, Lásková, Frická, Novodomcová, Vl. Michňová, Zámorová, Balážová, M. Michňová, Melišová, Csitáriová. Zo zdravotných dôvodov chýbala Pastoreková.
Celý priebeh prvého zápasu bol veľmi vyrovnaný a napínavý. Na svoje si prišli i tí najnáročnejší fanúšikovia. Vo vedení sa striedali obe družstvá. I napriek tomu, že jasným favoritom bolo družstvo Bratislavy žiarske hráčky podali veľmi bojovný herný výkon o čom svedčia i výsledky jednotlivých setov. Prvý set prehrali žiarske dievčatá 23:25 v prospech Bratislavy, ktorá mala v koncovke väčšie šťastie. I v druhom sete boli úspešnejšie hráčky z Bratislavy, ktorý vyhrali 21:25. V treťom sete, ktorý mal dramatický bojovný priebeh vyhrali žiarske dievčatá 25:23. Toto víťazstvo, hlavne začiatkom štvrtého setu, podporilo bojovnosť domácich až do stavu 8:3. Nakoniec prehrali i tento set a celý zápas 1:3. Všetky hráčky podali veľmi dobrý herný výkon. Dobre hrali v zadných radoch v obrane v poli a na príjmoch podania hlavne zásluhou Vl. Michňovej, ktorá to dobre organizovala. V útočných akciách sa presadili tvrdými i technickými údermi smečiarky M. Michňová, Csitáriová, Frindtová. Zásluhou dobrých nahrávok, ktoré veľmi dobre realizovala Šárniková.
Do druhého zápasu nastúpili hrať hráčky, ktoré nehrali v prvom alebo len striedali. Mali slabšiu hernú úroveň. Nepodali potrebnú bojovnosť, čo využil ich súper a jednoznačne vyhral všetky tri sety. I napriek prehrám sa žiarske družstvo junioriek kvalifikovala do semifinále, kde bude hrať o postup na majstrvovstvá SR. Semifinále sa bude hrať 10. - 11. mája vo Vranove nad Topľou. Okrem žiarskeho tímu tam budú družstvá zo západnej ligy (Nové Mesto nad Váhom). Z východnej Vranov a Košice. Veríme, že žiarske dievčatá sa prebojujú na majstrovstvá, ktoré budú prebiehať v dňoch 23. - 25. mája.

MUŽI - II. LIGA
12. kolo: VK Vráble - STJ Drieňová Banská Štiavnica 3:1 (25:20, 25:15, 28:30, 25:18) a 2:3 (25:20, 25:20, 21:25, 23:25, 12:15)

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 343

Od pilotného projektu na jednom sídlisku radnica upustila, zber chce spustiť plošne v rámci celého mesta.

36m
Ilustračná foto

Práce na rekonštrukcii prístavby kaštieľa by mali byť ukončené ešte v tomto roku.

3 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.