Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Karate klub celkovo tretí v Stredoslovenskom kraji

Dňa 19.apríla sa uskutočnili otvorené majstrovstvá Stredoslovenského zväzu karate žiakov pre rok 2008 a zároveň aj 3. kolo Stredoslovenského pohára mládeže v Poprade.

Pre žiakov to bola posledná možnosť vybojovať si miestenku na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať 10. mája v Košiciach.
Pre kluby bolo posledné, tretie, kolo Stredoslovenského pohára príležitosťou na zisk bodov do celkového hodnotenia klubov organizovaných v stredoslovenskom zväze. Klub MŠK Žiar nad Hronom bol po druhom kole na štvrtom mieste za Zvolenom, Banskou Bystricou a Žilinou.
Pod hlavičkou MŠK štartovalo celkom 14 pretekárov. V kategórii kata žiaci sa predstavili Emma Janeková, Alexandra Galetová, Timea a Matúš Trokšiarovci, Dominika Weisová, Silvia Škopcová a Rastislav Štyriak. Emma Janeková aj napriek zdravotným problémom a nutnosti štartovať so šatkou na hlave našla premožiteľku až vo finále a celkovo skončila druhá. Tretie miesto v tej istej kategórii obsadila Alexandra Galetová. Pekným výkonom v kategórii kata mladší žiaci si zaslúžene vybojoval druhé miesto Matúš Trokšiar.
Po kata nasledovali kategórie športového zápasu kumite. Tradične vynikajúcimi výsledkami dievčat z KK Horná Ždaňa- Martiny Tatárovej, Silvie Škopcovej a Michaely Ďurišovej- zvýšili pretekári z MŠK svoju účasť na stupni víťazov. Martina Tatárová nebola po ovčích kiahňach a dvojtýždňovej vynútenej prestávke ešte úplne fit, ale aj tak sa dokázala prebojovať do finále, na ktoré jej už nezvýšili sily a skončila druhá. Silvia Škopcová sa v oddielovom finále mladších žiačok +40 kg stretla s Petrou Rafaelisovou ( MŠK Žiar). Petra sa trojbodovou technikou na začiatku zápasu dostala do vedenia, no v dramatickom závere vyhrala Silvia 5:3. Michaela Ďurišová štartovala v kategórií starších žiačok a aj v kategórii mladších dorasteniek. Obe kategórie s prehľadom vyhrala a potvrdila vynikajúcu formu pred majstrovstvami SR. Diana Hoghová v kategórii mladších dorasteniek skončila druhá, keď ju vo finále porazila Michaela Ďurišová. Chlapčenskému zastúpeniu Rasťovi Štyriakovi, Andrejovi Tatárovi a Romanovi Páleníkovi sa nepodarilo získať žiadnu medailovú pozíciu. Na súťaži chýbali kvôli kiahňam Samuel Gáfrik a Barbora Beňová, ktorí našťastie už mali postup na MSR zabezpečený zo slovenských postupových súťaží.
Celkovo karatisti z MŠK si v sobotu domov odniesli 9 medailí, ktoré ich v celkovom hodnotení 21 klubov Stredoslovenského zväzu posunuli po zisku 87 bodov na krásnu tretiu priečku za Banskú Bystricu (97 bodov) a Žilinu(144 bodov).
Vrcholom tejto sezóny budú už spomínané MSR 10. mája v Košiciach, na ktoré sa nominovali všetci žiarski zápasníci a väčšina katistov.