Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Žiar poskočil na tretie miesto v tabuľke

II. LIGA VÝCHOD
22. kolo: FK Žiar nad Hronom - Turčianske Teplice 2:0 (0:0)
Domáci mali celý polčas prevahu, ale bez gólového efektu. Prvá šanca sa zrodila v 33. min., keď hlavičku Tomáša vytlačil brankár hostí nad. Hneď v 34. min. hlavička Páleníka skončila na brvne. O štyri minúty neskôr, po ojedinelom útoku hostí, sa ocitol pred domácou bránou Privitzer, no loptu poslal mimo. V druhom polčase tlak domácich narastal. V 52. min. Kubinec poslal strelu nad. V 57. min. po centri Dekiša, Páleník otvoril skóre. V 67. min. unikal obrane hostí Páleník, bol faulovaný a následný pokutový kop premenil Tomáš.
■ Góly: 57. Páleník, 68. Tomáš (z 11 metrov). Rozhodoval Vnuk, 450 divákov. ŽIAR: Gramblička – Dekiš, Tomáš, Orávik, Karakačanov (74. Puliš), Kozák (54. Šimon), Páleník, Škultéty, Kermiet (70. Petkovič), Tomašovič, Kubinec, TURČ. TEPLICE: Vavro – Volna, Ždimera, Zboja (70. Emdresol), Schmidt (60. Šibik), Letrik, Koleno, Pravňan, Privitzer, Štancel, Kravárik
■ ostatné výsledky: FK Spišská Nová Ves - ŽP Šport Podbrezová B 3:3, Odeva Lipany - FK Čadca 3:1, MFK Ružomberok B - Tatran Prešov B 2:1, MŠK Žilina B - FK Rakytovce 3:0, Dukla Banská Bystrica B - MFK Slovan Sabinov 4:1, MFK Dolný Kubín - FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš 3:0, MŠK Tesla Stropkov - MFK Vranov nad Topľou 1:2

III. LIGA STRED
20. kolo: Dolná Ždaňa - Lietavská Lúčka 3:0 (1:0)
Za prekrásneho počasia s prehľadom zvíťazili domáci hráči. Už v 6. minúte vypichol v strede ihriska loptu Sl. Urgela, ale pri samostatnom nájazde zaváhal. V 23. minúte kryl brankár hostí Žiakovu strelu k žrdi. O päť minút neskôr vysunul Sl. Urgela Žiaka, ten prehodil brankára a trafil žrď. K odrazenej lopte sa však dostal Maruniak a otvoril skóre. V 48. minúte opäť centroval aktívny Žiak a Maruniak na dvakrát zvýšil na 2:0. O minútu neskôr ušiel po ľavej strane Demko, ale jeho lob skončil len tesne vedľa brány. Potom hosťujúci brankár vychytal aj Miškova, Sepešiho a aj Maruniaka. No ten si ho v 88. minúte doslova vychutnal, pridal svoj tretí gól a uzavrel výsledok na 3:0.
Stanislav Neuschl
■ Góly: 28., 48. a 88. Maruniak. Rozhodoval Ondruš, 390 divákov. D. ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin, Drieňovský, Sekereš, Sepeši, Žiak (88. Gašparík), Sl. Urgela, Demko, Rešetár (46. Rozenberg), Murín (46. Miškov), Maruniak
■ ostatné výsledky: Kremnička - Zvolen 1:0, D. Strehová - Králiky 1:1, Fiľakovo - Krásno 1:0, Makov - Bánová 1:1, S. Bystrica - Kysucké N. Mesto 3:0, Bytča - Námestovo 0:0, L. Štiavnica - R. Sobota B 0:3

IV. LIGA STRED, JUH
18. kolo: Nová Baňa - Hliník nad Hronom 3:0 (2:0)
Hralo sa za pekného počasia pred dobrou diváckou kulisou. Nová Baňa mala šancu hneď v prevej minúte, ale Švec si na svoje góly musel ešte počkať. Domáci hráči potom stupňovali tlak, zahodili dve tri šance, ale v 18. minúte sa gólovo presadil Švec a dostal Baňu do vedenia. Skóre sa mohlo aj zvýšiť, ale Krivočenko a Laurov nastrelili len žrď. Druhý gól domácich vsietil Mánik v 41. minúte. Nová Baňa mala prevahu aj v druhom polčase. Hostia sa dostávali do šancí najmä po samostatných únikoch. V 57. minúte sa opäť predviedol Švec a upravil skóre na konečných 3:0 v prospech domáceho tímu. Hostia mohli znížiť v 85. minúte, ale samostný nájazd hlinického hráča skvelý brankár Novej Bane Molnár zlikvidoval.
Jozef Forgáč
■ Góly: 18. a 57. Švec, 41. Mánik. Rozhodoval Oružinský, 450 divákov. ČK: Blaho (Hliník), N. BAŇA: Molnár - Rybár, Laco (81. Polc), Mánik (46. Doknič), Pavlík, Laurov, Guláš, Pecho, Švec, Krivočenko (46. Glogovac), Budinský, HLINÍK: Packo (79. Weber) - Bahno, Rozenberg (64. Antal), Necpal, Šopa, T. Pilnik, Blaho, Vl. Pilnik, Murín, Slaný (69. Ondruš), Rapčan
■ ostatné výsledky: Tisovec - Brusno 3:1, Jesenské - Selce 2:1, Podlavice - V. Krtíš 2:1, Poltár - Revúca 5:1, Kalinovo - Ružiná 1:2, Hajnačka - Tomášovce 4:2

V. LIGA STRED, SKUPINA C
18. kolo: Štiavnické Bane – Badín 2:1 (1:1)
Domáci sa pustili do favorita nebojácne a už v tretej minúte sa ujali vedenia. Sochor pekne vysunul Krčmárika a ten preloboval hosťujúceho brankára. Po tomto momente získali Badínčania prevahu a na dvadsať minút zatlačili domácich na ich polovicu. Potom sa hra vyrovnala a po trestnom kope v 35. minúte odrazenú loptu doklepol do domácej brány Kulišiak, 1:1. Do druhého polčasu nastupovali domáci s cieľom vyhrať. Prvú veľkú šancu spálil Krčmárik, ktorý sa sám rútil na bránu, no trafil len brankára. V 60. minúte Beňo, po aute, preloboval badínskeho brankára a dostal Štiavnické Bane do vedenia. V 70. minúte mal opäť veľkú šancu Krčmárik, no triafal len do náručia brankára z Badína. Hostia hrali na rýchle brejky, ale ani jeden z nich sa im nepodarilo premeniť. Skóre sa tak už nemenilo a domáci zaslúžene vyhrali.
Ján Daubner
■ Góly: 3. Krčmárik, 60. Beňo - 35. Kulišiak. Rozhodoval Kučera, 200 divákov. ŠT. BANE: Blaško - Kmeť, Šimko, Košárnik (58. Michálek), Pavlík, Venglár, Osvald, Sochor (84. Ondrík), Krčmárik, Macko, Beňo

Poniky - Banská Štiavnica 0:1 (0:0)
Domáci potvrdili, že stále pomýšľajú na záchranu, ale skúsená obrana hostí v prvom polčase dominovala. Štiavnica po šanciach Šimku, Dulaja, Pajerského a Netolického zaslúžene vyhrala gólom Kminiaka, ktorý skóroval v 50. minúte.
Ľubomír Barák
■ Gól: 50. Kminiak. Rozhodoval Kuchen, 150 divákov. B. ŠTIAVNICA: Jurica - Halát, Košárnik (56. Pajerský), Poprac, Dulaj, Sviržovský, Netolický, Šimko (85. Rusnák), Želiar (89. Markievič), Kminiak, A. Hanzlík

Žarnovica – Sásová 1:0 (1:0)
V stretnutí veľmi priemernej úrovne zaslúžene vyhrali domáci po peknej akcii Štefana Číža.
Jozef Káčer
■ Gól: 19. Št. Číž. Rozhodoval Havran, 150 divákov. ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, Šopa (75. Sitarčík), Flašík, Laurov, Hlavačka, Št. Číž, Binda (65. Leba), Mičík, Nasvetr

Dolné Hámre – Hrochoť 2:1 (1:1)
Domáci sa po bojovnom výkone dočkali zaslúženého víťazstva. Hostia sa zamerali hlavne na defenzívu a herne sklamali. Od tímu z druhej priečky tabuľky sa očakávalo jednoznačne viac.
Ján Galeta
■ Góly: 17. Schwarz, 87. Repiský - 33. Selecký. Rozhodoval Krahulec, 150 divákov. D. HÁMRE: Bocian - Ološtiak, Baláž (75. P. Brodziansky), Beták, Káčer, Muha (65. J. Brodziansky), Repiský, Galeta, Schwarz, Zeleňák, Halaj (80. Haško)

Ladomerská Vieska – Radvaň 1:1 (0:1)
Domáci začali stretnutie zle. Slabo sa pohybovali a čakali, že im víťazstvo spadne z neba. To sa im vypomstilo v 12. minúte, keď po centri Dovčiaka otvoril skóre hosťujúci Ondrejka. Domáci potom pridali, vypracovali si šance, no Čamaj, Ivan a ani Bednár gól nestrelili. Do druhej časti nastúpili hráči Viesky ako vymenení. Súpera zatlačili na jeho polovicu, ale brána hostí ostala nedotknuteľná. Až v 70. minúte Čamaj prihrával Bednárovi, ten obišiel aj brankára a vyrovnal. V 78. minúte centroval Čamaj, no Ivan hlavičkoval vedľa. O dve minúty neskôr mal veľkú šancu Bednár, ale z otočky netrafil. Vychýlenú mušku mal aj Šouc a Zelevič, ktorý z troch metrov netrafil bránu. Domáci sa snažili, ale hostia mali aj štastie, kúskovali hru a uhrali cennú remízu.
Ján Barniak
■ Góly: 70. Bednár - 12. Ondrejka. Rozhodoval Jánošík, 150 divákov. L. VIESKA: Pažout - Lalo, Zelovič, Lepšík (48. Juhás), Karásek, Dobrota, Ivan (85. Jakubeje), Černák, Bednár, Šouc, Čamaj
■ ostatné výsledky: Kováčová - Partizán Č. Balog 4:0, Sliač - Dudince 0:0
1. B. Štiavnica 18 11 5 2 32:15 38
2. Hrochoť 18 10 4 4 25:17 34
3. Badín 17 10 3 4 32:18 33
4. Kováčová 18 8 6 4 40:23 30
5. Č. Balog 17 10 0 7 38:29 30
6. Žiar n/H B 18 7 8 3 30:17 29
7. Radvaň 18 8 2 8 23:21 26