Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Žiar poskočil na tretie miesto v tabuľke

II. LIGA VÝCHOD
22. kolo: FK Žiar nad Hronom - Turčianske Teplice 2:0 (0:0)
Domáci mali celý polčas prevahu, ale bez gólového efektu. Prvá šanca sa zrodila v 33. min., keď hlavičku Tomáša vytlačil brankár hostí nad. Hneď v 34. min. hlavička Páleníka skončila na brvne. O štyri minúty neskôr, po ojedinelom útoku hostí, sa ocitol pred domácou bránou Privitzer, no loptu poslal mimo. V druhom polčase tlak domácich narastal. V 52. min. Kubinec poslal strelu nad. V 57. min. po centri Dekiša, Páleník otvoril skóre. V 67. min. unikal obrane hostí Páleník, bol faulovaný a následný pokutový kop premenil Tomáš.
■ Góly: 57. Páleník, 68. Tomáš (z 11 metrov). Rozhodoval Vnuk, 450 divákov. ŽIAR: Gramblička – Dekiš, Tomáš, Orávik, Karakačanov (74. Puliš), Kozák (54. Šimon), Páleník, Škultéty, Kermiet (70. Petkovič), Tomašovič, Kubinec, TURČ. TEPLICE: Vavro – Volna, Ždimera, Zboja (70. Emdresol), Schmidt (60. Šibik), Letrik, Koleno, Pravňan, Privitzer, Štancel, Kravárik
■ ostatné výsledky: FK Spišská Nová Ves - ŽP Šport Podbrezová B 3:3, Odeva Lipany - FK Čadca 3:1, MFK Ružomberok B - Tatran Prešov B 2:1, MŠK Žilina B - FK Rakytovce 3:0, Dukla Banská Bystrica B - MFK Slovan Sabinov 4:1, MFK Dolný Kubín - FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš 3:0, MŠK Tesla Stropkov - MFK Vranov nad Topľou 1:2

III. LIGA STRED
20. kolo: Dolná Ždaňa - Lietavská Lúčka 3:0 (1:0)
Za prekrásneho počasia s prehľadom zvíťazili domáci hráči. Už v 6. minúte vypichol v strede ihriska loptu Sl. Urgela, ale pri samostatnom nájazde zaváhal. V 23. minúte kryl brankár hostí Žiakovu strelu k žrdi. O päť minút neskôr vysunul Sl. Urgela Žiaka, ten prehodil brankára a trafil žrď. K odrazenej lopte sa však dostal Maruniak a otvoril skóre. V 48. minúte opäť centroval aktívny Žiak a Maruniak na dvakrát zvýšil na 2:0. O minútu neskôr ušiel po ľavej strane Demko, ale jeho lob skončil len tesne vedľa brány. Potom hosťujúci brankár vychytal aj Miškova, Sepešiho a aj Maruniaka. No ten si ho v 88. minúte doslova vychutnal, pridal svoj tretí gól a uzavrel výsledok na 3:0.
Stanislav Neuschl
■ Góly: 28., 48. a 88. Maruniak. Rozhodoval Ondruš, 390 divákov. D. ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin, Drieňovský, Sekereš, Sepeši, Žiak (88. Gašparík), Sl. Urgela, Demko, Rešetár (46. Rozenberg), Murín (46. Miškov), Maruniak
■ ostatné výsledky: Kremnička - Zvolen 1:0, D. Strehová - Králiky 1:1, Fiľakovo - Krásno 1:0, Makov - Bánová 1:1, S. Bystrica - Kysucké N. Mesto 3:0, Bytča - Námestovo 0:0, L. Štiavnica - R. Sobota B 0:3

IV. LIGA STRED, JUH
18. kolo: Nová Baňa - Hliník nad Hronom 3:0 (2:0)
Hralo sa za pekného počasia pred dobrou diváckou kulisou. Nová Baňa mala šancu hneď v prevej minúte, ale Švec si na svoje góly musel ešte počkať. Domáci hráči potom stupňovali tlak, zahodili dve tri šance, ale v 18. minúte sa gólovo presadil Švec a dostal Baňu do vedenia. Skóre sa mohlo aj zvýšiť, ale Krivočenko a Laurov nastrelili len žrď. Druhý gól domácich vsietil Mánik v 41. minúte. Nová Baňa mala prevahu aj v druhom polčase. Hostia sa dostávali do šancí najmä po samostatných únikoch. V 57. minúte sa opäť predviedol Švec a upravil skóre na konečných 3:0 v prospech domáceho tímu. Hostia mohli znížiť v 85. minúte, ale samostný nájazd hlinického hráča skvelý brankár Novej Bane Molnár zlikvidoval.
Jozef Forgáč
■ Góly: 18. a 57. Švec, 41. Mánik. Rozhodoval Oružinský, 450 divákov. ČK: Blaho (Hliník), N. BAŇA: Molnár - Rybár, Laco (81. Polc), Mánik (46. Doknič), Pavlík, Laurov, Guláš, Pecho, Švec, Krivočenko (46. Glogovac), Budinský, HLINÍK: Packo (79. Weber) - Bahno, Rozenberg (64. Antal), Necpal, Šopa, T. Pilnik, Blaho, Vl. Pilnik, Murín, Slaný (69. Ondruš), Rapčan
■ ostatné výsledky: Tisovec - Brusno 3:1, Jesenské - Selce 2:1, Podlavice - V. Krtíš 2:1, Poltár - Revúca 5:1, Kalinovo - Ružiná 1:2, Hajnačka - Tomášovce 4:2

V. LIGA STRED, SKUPINA C
18. kolo: Štiavnické Bane – Badín 2:1 (1:1)
Domáci sa pustili do favorita nebojácne a už v tretej minúte sa ujali vedenia. Sochor pekne vysunul Krčmárika a ten preloboval hosťujúceho brankára. Po tomto momente získali Badínčania prevahu a na dvadsať minút zatlačili domácich na ich polovicu. Potom sa hra vyrovnala a po trestnom kope v 35. minúte odrazenú loptu doklepol do domácej brány Kulišiak, 1:1. Do druhého polčasu nastupovali domáci s cieľom vyhrať. Prvú veľkú šancu spálil Krčmárik, ktorý sa sám rútil na bránu, no trafil len brankára. V 60. minúte Beňo, po aute, preloboval badínskeho brankára a dostal Štiavnické Bane do vedenia. V 70. minúte mal opäť veľkú šancu Krčmárik, no triafal len do náručia brankára z Badína. Hostia hrali na rýchle brejky, ale ani jeden z nich sa im nepodarilo premeniť. Skóre sa tak už nemenilo a domáci zaslúžene vyhrali.
Ján Daubner
■ Góly: 3. Krčmárik, 60. Beňo - 35. Kulišiak. Rozhodoval Kučera, 200 divákov. ŠT. BANE: Blaško - Kmeť, Šimko, Košárnik (58. Michálek), Pavlík, Venglár, Osvald, Sochor (84. Ondrík), Krčmárik, Macko, Beňo

Poniky - Banská Štiavnica 0:1 (0:0)
Domáci potvrdili, že stále pomýšľajú na záchranu, ale skúsená obrana hostí v prvom polčase dominovala. Štiavnica po šanciach Šimku, Dulaja, Pajerského a Netolického zaslúžene vyhrala gólom Kminiaka, ktorý skóroval v 50. minúte.
Ľubomír Barák
■ Gól: 50. Kminiak. Rozhodoval Kuchen, 150 divákov. B. ŠTIAVNICA: Jurica - Halát, Košárnik (56. Pajerský), Poprac, Dulaj, Sviržovský, Netolický, Šimko (85. Rusnák), Želiar (89. Markievič), Kminiak, A. Hanzlík

Žarnovica – Sásová 1:0 (1:0)
V stretnutí veľmi priemernej úrovne zaslúžene vyhrali domáci po peknej akcii Štefana Číža.
Jozef Káčer
■ Gól: 19. Št. Číž. Rozhodoval Havran, 150 divákov. ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, Šopa (75. Sitarčík), Flašík, Laurov, Hlavačka, Št. Číž, Binda (65. Leba), Mičík, Nasvetr

Dolné Hámre – Hrochoť 2:1 (1:1)
Domáci sa po bojovnom výkone dočkali zaslúženého víťazstva. Hostia sa zamerali hlavne na defenzívu a herne sklamali. Od tímu z druhej priečky tabuľky sa očakávalo jednoznačne viac.
Ján Galeta
■ Góly: 17. Schwarz, 87. Repiský - 33. Selecký. Rozhodoval Krahulec, 150 divákov. D. HÁMRE: Bocian - Ološtiak, Baláž (75. P. Brodziansky), Beták, Káčer, Muha (65. J. Brodziansky), Repiský, Galeta, Schwarz, Zeleňák, Halaj (80. Haško)

Ladomerská Vieska – Radvaň 1:1 (0:1)
Domáci začali stretnutie zle. Slabo sa pohybovali a čakali, že im víťazstvo spadne z neba. To sa im vypomstilo v 12. minúte, keď po centri Dovčiaka otvoril skóre hosťujúci Ondrejka. Domáci potom pridali, vypracovali si šance, no Čamaj, Ivan a ani Bednár gól nestrelili. Do druhej časti nastúpili hráči Viesky ako vymenení. Súpera zatlačili na jeho polovicu, ale brána hostí ostala nedotknuteľná. Až v 70. minúte Čamaj prihrával Bednárovi, ten obišiel aj brankára a vyrovnal. V 78. minúte centroval Čamaj, no Ivan hlavičkoval vedľa. O dve minúty neskôr mal veľkú šancu Bednár, ale z otočky netrafil. Vychýlenú mušku mal aj Šouc a Zelevič, ktorý z troch metrov netrafil bránu. Domáci sa snažili, ale hostia mali aj štastie, kúskovali hru a uhrali cennú remízu.
Ján Barniak
■ Góly: 70. Bednár - 12. Ondrejka. Rozhodoval Jánošík, 150 divákov. L. VIESKA: Pažout - Lalo, Zelovič, Lepšík (48. Juhás), Karásek, Dobrota, Ivan (85. Jakubeje), Černák, Bednár, Šouc, Čamaj

2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?