Keďže predtým v komunálnej politike nikdy nepôsobila, prvé mesiace jej všetok voľný čas pohltilo štúdium problematiky samosprávy, či detailné zoznamovanie sa s chodom obecného úradu. Ako sama pripúšťa, keby vedela, čo ju čaká, svoju kandidatúru by si lepšie premyslela. Nemala tým na mysli nekonečnú pracovnú dobu, to jej problém nerobí. Skôr ju zaskočilo zdôvodňovanie a prosíkanie sa pri získavaní finančných prostriedkov na rozvoj obce.
Alfou a omegou jej činnosti je splnenie volebného programu, ktorým si získala dôveru voličov. Už pod jej vedením sa vlani dokončili a odovzdali do užívania dva bytové domy pre dvadsať rodín. V tomto roku sa má pri nich vybudovať detské ihrisko a dokončené budú aj terénne úpravy. Medzi prvé aktivity jej volebného obdobia patrila aj obnova fasád obecných budov, či oprava vedenia obecného rozhlasu, na ktorú časť prostriedkov získala z ministerstva financií.
Za najdôležitejšiu úlohu svojho volebného programu však považuje vybudovanie chodníkov v obci. Ľudia dodnes chodia po frekventovanej ceste, na ktorej sa už odohralo viacero tragédií, vrátane smrteľných. „V súčasnosti už máme pripravené projekty na chodníky v celej dedine. Prostriedky na ich realizáciu chceme získať z eurofondov. Okrem chodníkov by sa obnovili aj miestne komunikácie a parkovisko na ringu,“ informuje starostka o viacmiliónovom projekte.
Jej druhou prioritou je odkanalizovanie celej dediny. V súčasnosti je kanalizácia vybudovaná len v dolnej časti obce, kde sú vybudované bytové domy. V týchto dňoch sa tu na skúšobnú prevádzku pripravuje nová čistička odpadových vôd pre päťsto ekvivalentných obyvateľov.
„Obec sa zapojila aj do programu Leader na podporu vidieka. Nejde síce o veľké projekty, ale pomocou nich sa môže obec zveľaďovať a rozvíjať cestovný ruch v regióne. Veľký priemysel do Štiavnických vrchov nepríde, takže sa musíme viac orientovať práve na rozvoj cestovného ruchu, prípadne poľnohospodárskych aktivít,“ vysvetľuje. „V rámci rozvoja cestovného ruchu chceme upraviť verejné priestranstvo v strede dediny okolo kaštieľa, doplniť viacero informačných panelov. Vítaní sú investori, ktorí by chceli v obci investovať do agroturistiky, prípadne do prevádzok zameraných na zachovanie pôvodných remesiel.“
Starostka sa vo svojich aktivitách venuje aj najmladším občanom obce. Pre nich by tu malo vzniknúť centrum voľného času, ktoré by zmysluplne vypĺňalo ich voľný čas. Centrum by pôsobilo ako samostatná rozpočtová organizácia pre deti a mládež z celého regiónu.
Obec je návštevníkmi vyhľadávaná najmä kvôli kaštieľu, v ktorom sídli Múzeum vo Svätom Antone. Spolupráca medzi múzeom a obcou je na dobrej úrovni. Každoročne sa v ňom konajú podujatia pre Svätoantončanov a obec zas pomáha múzeu pri organizovaní väčších akcií a pri zveľaďovaní okolia. Najbližším dôvodom na návštevu Múzea vo Svätom Antone bude 17. máj, kedy v rámci Dňa múzeí sprístupnia v kaštieli ďalšie zrekonštruované miestnosti.