Repište s prehľadom vyhralo v Tek. Breznici

I. TRIEDA DOSPELÍ
20. kolo: Bzenica – Kremnica 2:1 (1:0)
Góly: Rybár (z 11 metrov), Mališ - Lupták. Rozhodoval Slosiar, 60 divákov.
Domáci v prvom polčase nevyužili vyložené šance, ale do kabíny išli s jednogólovým vedením. V druhej polovici mali domáci prevahu, ale obe mužstvá zaznamenali po jednom góle.
Marián Jasenák
■ BZENICA: Kršiak – Harach, Majer, Feherpataky, M. Dekýš, Šedivec (46. Šimko), Rybár, J. Dekýš (84. Barborík), Meliš, Mališ, Krištof
■ KREMNICA: Valuška – Mecele, Ďurian (78. Ivan), Mališ (73. Tokár), Gordulič, Hoz, Lupták, Králik, Daubner, Wágner, Urgela

Lovčica Trubín - Voznica
0:3 (0:1)
■ Góly: Blaho, Kršiak, Mocpajchel. Rozhodoval Ivan, 180 divákov.
Lovčica nevyužila šance v celom zápase. Hosťom sa podarilo ku koncu polčasu streliť gól a hneď na začiatku druhej polovice zvýšila Voznica na 2:0 a v 90. minúte z pokutového kopu na 3:0.
Miroslav Regináč
■ LOVČICA TR.: Ján Bahno – Tinák (52. Foltán), Tršo, Macko (52. Juraj Bahno), Dodek, Martinka, Debnár, Mališ (46. Kapusta), Kúštik, Hromádka, Benko
■ VOZNICA: B. Pavol – Brestovský, Benča, Beniak, E. Mihálik, Blaho, Mocpajchel, Kršiak, O. Pavol, Arvaj, S. Mihálik

Lutila - Lovča 0:1 (0:0)
Gól: Magula. Rozhodoval Bajnok, 250 divákov.
Vyrovnaný zápas. Hostia boli šťastnejší a vyhrali.
Pavel Čierny
■ LUTILA: Kováč – Forgáč, P. Kanina, Gordík, R. Kanina, Vanko, Šarközy, A. Paučo, Miertuš (75. Krnčok), Golha, Majer (90. Bartolen)
■ LOVČA: Brašeň – Hrmo, Greguš, Magula, Páleník (90. Hazucha), Šandor (56. Golebiowsky), P. Kováč, Benča, Matuška (80. M. Kováč), I. Paučo, Kabina

Banská Belá - Brehy 3:1 (1:1)
■ Góly: Dulaj, Durbák (z 11 metrov), Ivanič - Regiňa . Rozhodoval Búgel, 100 divákov.
V zápase začali hostia odvážnejšie, zo svojich štyroch šancí premenil iba jednu Regiňa. Domáci vyrovnali o tri minúty keď svoju prvú šancu premenil Dulaj. Gólom do šatne v 45. minúte otáčali zápas. V druhom dejstve hostia takí aktívni neboli a preto inkasovali ešte raz keď v 63. minúte strelil tretí gól nekrytý Ivanič.
Jozef Bakoš
■ B. BELÁ: Prokaj – Ivanič (86. Palášthy), Hunka, T. Selyem, M. Javorský (84. Debnár), Durbák (63. J. Javorský), Klein (65. A. Selyem), A. Javorský, Lacko (67. Lukáč), Dulaj, Hankovič
■ BREHY: Martinec – Halabuk (78. Sluka), Holý, Kotry, Polnišer, Gorbov (63. Pastier), Vozár, M. Polc, Regiňa, Šlavka, Hrubý (59. V. Polc)

Vyhne - Janova Lehota
2:1 (0:1)
■ Góly: Herold, Štefanka - Bugár. Rozhodoval Huňady ml., 120 divákov.
Mužstvá hrali od začiatku nervózny futbal. Bolo vidieť, že sa hrá o záchranu. Hostia z ojedinelého útoku strelili na 0:1, chybou domácej obrany. Do druhého polčasu domáci vsadili všetko na jednu kartu. Prestrieľali hosťí ako na hokeji. Podarilo sa im vyrovnať 73. minúte po závare v 16-tke. 87. minúte kopali Vyhne pokutový kop, ktorý z prehľadom premenil Herold.
Jozef Halaj
■ VYHNE: Herold – Pavla, Vsteklý, Čunderlík, Gocník, Kašiar (25. Viglaský), Hrnčiar, Lupták, E. Babic (65. Jakab), Štefanka, Šrot (90. R. Babic)
■ J. LEHOTA: Malík – Matiáš, Rendl, M. Karásek, Koneracký, F. Gustiňák, Rašlík, Bugár (68. F. Gustiňák ml.), Morvay (59. D. Karásek), Tóth

Tekovská Breznica - Repište
0:3 (0:0)
Góly: Ľ. Urblík, P. Urblík, T. Vincúr. Rozhodoval Slosiar, 120 divákov.
V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom sa strelecky nepresadilo ani jedno z mužstiev. V druhom dejstve hostia využili rýchle protiútoky a zaslúžene vyhrali.
Ján Havran
■ TEK. BREZNICA: Homola – Krulák, Brodzianský, Volentier, Gaži, Žembery, Petráš, Galbavý (82. Kasan), Šuhajda (57. Potocký), Ján Polc
■ REPIŠTE: Filip – Čech, Želiar, E. Kmeť (77. P. Kmeť), Vincúr, M. Kordík, M. Kmeť, A. Kmeť, Ľ. Kordík, P. Urblík, Ľ. Urblík

Rudno nad Hronom
- HornáVes 3:2 (0:0)
■ Góly: Beňovský 3 – Širáň, B. Neuschl. Rozhodoval J. Oslanec, 100 divákov.
Prvý polčas sa hral v striedavom tempe bez vyloženejších príležitostí na oboch stranách. Do druhého polčasu nastúpili domáci so zvýšeným nasadením a ich snaha vyvrcholila do vedúceho gólu, na ktorý hostia odpovedali vyrovnávajúcim gólom. Po nepremenenej penalte Rudna sa blysol domáci Beňovský, ktorý svojimi ďalšími dvoma gólmi zvýšil na 3:1. Hostia sympatickým výkonom zdramatizovali stretnutie, no na bod to nestačilo. Obe družstvá predviedli pekné futbalové divadlo.
■ RUDNO: Tužinský – Matejašovič (46. R. Škarba), Šurka, Psotka, Fajčík, Horniak, Boroš, Marko, Búry, Moško (75. J. Škarba), Beňovský
■ H. VES: Mikula – Wágner, Marianík, Dobias, Dobrotka, Pažout, Mazúr, Kaštier, Roško, Širáň, Neuschl, Pittner, Haško

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  3. Magazín SME Ženy už v predaji
  4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.