Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Mihalčík víťazne na Cene Olympiku

Vo štvrtok 1. mája pokračoval Slovenský pohár v cestnej cyklistike mládeže svojím v poradí tretím kolom, ktorého organizátorom bol Cyklistický klub Olympik Trnava.

Cestný pretek o „Cenu Olympiku Trnava“ sa išiel v Suchej nad Parnou na okruhu dlhom 23 km. Rýchla trať mala minimálne prevýšenie a viedla obcami Suchá nad Parnou – Košolná – Dlhá – Dolné Orešany – Horné Orešany s cieľom v Suchej nad Parnou.
Mladší žiaci absolvovali jeden 23 km dlhý okruh. Od štartu sa v tejto kategórii jazdilo veľmi aktívne a nás tešilo, keď sa o aktivitu na trati prevažne starali cyklisti MŠK Žiar nad Hronom. Ich snaha priniesla zaslúžený úspech v podobe víťazstva. V záverečnom špurte vedúcej skupiny sa najlepšie zorientoval Žiarčan Dominik Mihalčík a zaslúžene zvíťazil pred pretekárom ŠKC Dubnica Bartákom. Aj ostatní zverenci trénera Jelžu výborne zajazdili. Nicolas Jelža obsadil 4. miesto, Henrich Hasch 5., Karol Hasch 7., Matej Truban 9. a Filip Gašpar 13. miesto. Starší žiaci absolvovali dva okruhy, teda trať dlhú 46 km. Aj tejto kategórii si pretekári MŠK dobre počínali, keď v špurte vedúcej skupiny výborne finišoval Samuel Šmondrk a obsadil pekné štvrté miesto. Po prechode do vyššej kategórie Šmondrk naznačil, že s ním súperi budú musieť rátať. Lukáš Vaš došpurtoval v hlavnej skupine na 16. mieste. Na kadetov čakali tri okruhy, teda 69 km. Aj v tejto kategórii cyklisti MŠK Žiar udávali tempo preteku, jazdili aktívne a kontrolovali priebeh. V nekompromisnom záverečnom špurte vyšiel nakoniec víťazne pretekár CyS Žilina Michael Kolář pred žiarskym Filipom Filipčíkom. Oliver Ritter obsadil 7., Maroš Beňo 8., Boris Vencel 15. a Dominik Zaťko 21. miesto. Juniori absolvovali štyri 23 km dlhé okruhy a už na 25 km sa vpredu sformovala vedúca sedem členná skupina, v ktorej bol z našich pretekárov iba Andrej Došek. Michal Procner a Peter Bališ ostali v hlavnom peletóne spolu s favoritom preteku Petrom Saganom z CyS Žilina, ktorý nedávno obsadil na pretekoch Paríž – Roubaix zaradených do Svetového pohára druhé miesto. Podcenenie súperov sa favoritom vypomstilo. Vedúca skupina vzorne spolupracovala, vytvorila si štvorminútový náskok, ktorý si udržala až do cieľa. Napriek iniciatívnej stíhacej jazde trojice Sagan, Procner, Bališ, ktorá prišla neskoro, víťazstvo si zaslúžene odniesol pretekár Calexu Šurany Branislav Udvardy. Cyklista MŠK Žiar Andrej Došek obsadil 5. miesto, Procner 8. a Bališ deviatu priečku.
V nastávajúcich dňoch čaká na cyklistov MŠK náročná previerka, keď v dňoch 7. až 11. mája budú juniori Procner a Bališ štartovať na pretekoch Svetového pohára „ Závod míru juniorov„ v Terezíne a drese Slovenska sa predstavia na medzinárodných etapových pretekoch v dňoch 9. až 11. mája „Závod míru nejmladších „ v Jevíčku kadeti Beňo, Filipčík, Vencel a Ritter.