Žiar nad Hronom prišiel z Podbrezovej bez bodov

II. LIGA VÝCHOD
25. kolo: Podbrezová B -
Žiar nad Hronom 2:0 (0:0)
V prvom polčase obidve mužstvá hrali zakríknuto. Domáci si vytvorili jedinú šancu a tak isto únik Orávika a zakončenie Karakačanova bolo bez efektu. V druhom polčase domáci prejavili väčšiu snahu po víťazstve. V 51. min. z priameho kopu otvoril strelou do šibenice Grambličkovej brány Radasavlievič. V 73. min. Karakačanov sám pred opustenou bránou putoval do siete domácich namiesto lopty. V 85. min po ľavej strane ušiel Kostúrik a nechytaľne k týči upravil na konečných 2:0.
D. Greguš
■ Góly: 51. Radasavlievič, 85. Kostúrik. Rozhodoval Ihring, 120 divákov. PODBREZOVÁ B: Ihradský – Kočan, Kitaš, Savič, Čubrilovič, Radosavljevič (82. Ševčík), Melicher, Kostúrik, Nosko, Putera (46. Gavenčiak), Boháčik, ŽIAR: Gramblička – Dekiš, Kozák (72. Bednár), Tomáš, Orávik, Páleník, Škultéty, Kubinec (60. Šimon), Karakačanov, Kermiet, Tomašovič.
■ ostatné výsledky: FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš - ŠK Aqua Turčianske Teplice 3:4, Odeva Lipany - MFK Ružomberok B 1:1, Tatran Prešov B - MFK Dolný Kubín 3:0, Dukla Banská Bystrica B - MŠK Tesla Stropkov 1:0, FK Rakytovce - MFK Vranov nad Topľou 4:1, Slovan Sabinov - MŠK Žilina B 2:2, Čadca - Spišská Nová Ves 3:1

1:2 (1:2)
V stredu, 7. mája, sa žiarske A mužstvo stretlo v prípravnom stretnutí s Novou Baňou, ktorá ašpiruje na postup do III. ligy. Žiar nastúpil s hráčmi, ktorí sa dostávajú do základnej zostavy menej a čakajú na svoju príležitosť. Okrem toho, po dohode trénerov A tímu a dorastu, dostali príležitosť hráči dorastu, s ktorými sa perspektívne počíta v budúcej a ďalších sezónach. Nastúpili aj chlapci, ktorí vekom ešte aj v budúcej sezóne budú dorastenci, ale svojimi výkonmi sa dostávajú do povedomia.
Okrem futbalu prebehla na žiarskom štadióne aj rekonštrukcia zavlažovacieho systému, o ktorú sa postarali pracovníci TS.
D. Greguš

III. LIGA STRED
23. kolo: Dolná Ždaňa - Bytča 4:1 (3:0)
V treťej minúte vysunul Sepeši Maruniaka, ten nechal prejsť loptu pomedzi nohy a Rado Urgela s prehľadom otvoril skóre stretnutia. V 7. minúte vysunul Slavo Urgela svojho menovca Rada a jeho nahrávku pohotovo zasunul do siete Maruniak. Potom trikrát prestrelil Žiak. V 40. minúte nastrelil Žiak žrď a Maruniak triafal z dorážky vedľa. O tri minúty neskôr vyviezol loptu Sekereš, nahral Žiakovi a ten strelou pod brvno zvýšil na 3:0. V 45. minúte centroval Žiak a Krivjančin trafil loptu priamo do náručia brankára hostí. Po rohu v 72. minúte triafal Rado Urgela do žrde a odrazenú loptu usmernil do siete Rozenberg. V ďalšom útoku vysunul Maruniak Miškova, no ten svoju šancu nepremenil. V 81. minúte, po rohu, sa k odrazenej lopte dostal Šelmek a po 678. minútach prekonal vynikajúceho domáceho brankára Vreštiaka.
Stanislav Neuschl
■ Góly: 3. R. Urgela, 7. Maruniak, 43. Žiak, 72. Rozenberg - 81. Šelmek. Rozhodoval Gonda, 308 divákov. D. ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin, Rozenberg, Drieňovský (63. Miškov), Sekereš, Sepeši, R. Urgela, Žiak, Sl. Urgela, Rešetár (60. Murín), Maruniak (79. Gašparík).
■ ostatné výsledky: R. Sobota B - Kremnička 2:2, Bánová - Králiky 1:0, Lipt. Štiavnica - Fiľakovo 6:1, Liet. Lúčka - St. Bystrica 3:2, Námestovo - Makov 0:0, K. N. Mesto - D. Strehová 3:0, Zvolen - Krásno 5:1

Brusno 8:1 (2:1)
Domácim vyšiel úvod stretnutia. Skóre otvoril už v druhej minúte Švec. Hosťom sa podarilo vyrovnať krásnou strelou do vinkla v 13. minúte. Potom sa hra viac - menej vyrovnala a hralo sa najmä medzi 16-tkami. V druhom polčase domáci zlepšili pohyb i prihrávku a po pekných akciách súkali súperovi jeden gól za druhým.
Jozef Forgáč
■ Góly: 79. a 32. Glogovac, 57. a 64. Mánik, 2. Švec, 54. Guláš, 71. Rybár (z 11 metrov), 90. Krivočenko - 13. Švidráň. Rozhodoval Škvarek, 350 divákov. N. BAŇA: Molnár - Rybár, M. Budinský (78. Čakloš), Mánik (72. Fáber), Pavlík (56. Laurov), Marko, Guláš, Pecho, Švec, Krivočenko, Glogovac.

Hliník nad Hronom – Revúca 1:2 (0:1)
■ Góly: Slaný - Lunter, Máte
■ ostatné výsledky: Podlavice - Hajnačka 2:0, Poltár - Selce 9:1, Tisovec - Ružiná 1:1, Kalinovo - V. Krtíš 2:3, Šár. Jesenské - Tomášovce 2:0

3:2 (0:1)
Hostia potvrdili, že u súpera hrávajú lepšie než doma. Po polčase viedli 0:1. V druhej časti však po hrubých chybách na pravej strane obrany a zálohy dvakrát inkasovali. Štiavničania v zúfalom nápore vyrovnali, ale na víťazstvo to nestačilo. Bola to ich prvá prehra vonku.
Ľubomír Barák
■ Góly: 32. Kminiak, 75. A. Hanzlík. Rozhodoval Beňo, 250 divákov. B. ŠTIAVNICA: Jurica - Halát, Netolický, Sviržovský (82. Rusnák), Poprac, Pajerský, Dulaj, A. Hanzlík, Želiar, Kminiak, Šimko (70. Košárnik).

Štiavnické Bane – Sásová
2:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral nezáživný futbal. Družstvá sa navájom len oťukávali. Domácim viazla súhra a šance si nevypracovalo ani jedno mužstvo. V druhom polčase sa domáci začali viac snažiť a s narastajúcimi minútami silnel tlak na hráčov Sásovej. V 75. minúte, po centri Urgelu z rohu, skóroval Osvald. V 85. minúte Urgela vysunul Sochora, ktorý poistil víťazstvo domáceho tímu druhým gólom.
Ján Daubner
■ Góly: 75. Osvald, 85. Sochor. Rozhodoval Löčeš, 150 divákov. ŠT. BANE: Blaško - Kmeť (46. Ondrík), Šimko, Košárnik (60. Urgela), Pavlík, Venglár, Osvald, Sochor (87. Izák), Krčmárik, Macko, Beňo.

Žarnovica – Hrochoť 2:1 (0:0)
Domáci konečne prelomili streleckú smolu, keď súpera, ktorý bol v útoku bezmocný, pohodlne prehrali. Veľmi dobrým výkonom sa prezentovali Flašík a Le. Hostia znížili až v nadstavenom čase.
Jozef Káčer
■ Góly: 56. Mičík, 90. Flašík - 93. Sl. Selecký. Rozhodoval Grenčík, 150 divákov. ŽARNOVICA: Vl. Číž - Štefanka, Le, Flašík, Vlačuha, Laurov, Hlavačka, Binda (67. Leba), Mičík, Š. Číž, Nasvetr.

Dolné Hámre - Ladomerská Vieska stretnutie bolo odložené na 28. mája
■ Ostatné výsledky: Kováčová - Badín 3:0, Poniky - Dudince 2:2, Sliač - Radvaň 0:1
1. B. Štiavnica 20 11 5 4 34:19 38
2. Hrochoť 21 11 4 6 30:23 37
3. Badín 20 11 3 6 36:26 36
4. Kováčová 20 9 6 5 44:26 33
5. Žiar n/H B 20 8 9 3 35:20 33
6. Č. Balog 19 11 0 8 42:34 33
7. Sásová 21 9 3 9 29:22 30
8. Radvaň 20 9 2 9 25:25 29