Štvrtok, 24. október, 2019 | Meniny má Kvetoslava

D. Hámre valcujú súperov

II. LIGA VÝCHOD
27. kolo: Sabinov - FK Žiar nad Hronom 3:1 (2:1)
V prvých 15-tich minútach to zo strany Žiaru vyzeralo dobre, potom však hra upadla do podpriemeru a po chybe obrany sa domáci dostali do vedenia. V 37. minúte, po samostatnom úniku z polovice ihriska, vyrovnával Karakačanov. Domáci však v 38. minúte, po ďalšej chybe v žiarskej obrane, zvýšili na 2:1. V druhom polčase bol vylúčený Bednár. Paradoxne od tej chvíle prebrali Žiarčania iniciatívu, ale nič z nej nevyťažili. Naopak, v 82. minúte pridali domáci svoj tretí gól. Žiarčania znížili na 3:2 v 85. minúte, ale gól nebol pre údajný ofsajd uznaný.
Daniel Greguš
■ Góly: 35. Karakačanov. Rozhodoval Anguš, 520 divákov. SABINOV: Eliáš - Gajdoš, Bystroň, Chovan, Lupták, Andraščík, J. Dlugoš, D. Dlugoš (60. M. Dlugoš), Perecár, Tarák, Bida, ŽIAR: Gramblička - Dekíš, Kozák (73. Blaho), Tomáš, Orávik, Bednár, Páleník, Škultéty, Kermiet, Tomašovič (60. Šimon), Karakačanov (85. Puliš).
■ ostatné výsledky: Tatran Prešov B - MFK Vranov nad Topľou 0:4, Dukla Banská Bystrica B - FK Spišská Nová Ves 0:1, Odeva Lipany - MŠK Žilina B 2:0, ŽP Šport Podbrezová B - ŠK AquaTurčianske Teplice 1:4, MFK Ružomberok B - MŠK Tesla Stropkov 2:0, FK Rakytovce - FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš 5:1,FK Čadca - MFK Dolný Kubín 4:0

- Kremnička 0:4 (0:3)
Hostia z Kremničky nachytali domácich „na hruškách“. Hráči D. Ždane celý zápas tlačili, no hostia dávali góly. V 15. minúte vychytal Juračka priamy kop Žiakovi a v 18. minúte otvoril skóre stretnutia po rohu Hejčík. Potom dvakrát nedal hlavou Krivjančin. Domáci za to pykali z dvoch brejkov. Presadili sa Beniak a Hejčík, 0:3. Druhý polčas začali domáci tlakom, ale hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi. V 56. minúte zvyšoval Keller na 0:4.
Stanislav Neuschl
■ Góly: 18. a 43. Hejčík, 33. Beniak, 46. Keller. ČK: 60. Bednár. Rozhodoval Chudý, 220 divákov. D. ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin, Rozenberg, Drieňovský (46. Gašparík), Sekereš, R. Urgela, Žiak, Sl. Urgela, Demko (56. Murín), Rešetár, Maruniak.
■ ostatné výsledky: Kys. N. Mesto - Králiky 2:2, Bytča - Fiľakovo 5:1, Lipt. Štiavnica - St. Bystrica 3:0, Liet. Lúčka - Makov 2:0, R. Sobota B - Dol. Strehová 2:2, Námestovo - Krásno 2:0, Zvolen - Bánová 1:1(1:0). Želiezka - Sluka

Revúca 1:1 (0:0)
Domáci začali stretnutie náporom, ale všetky ich šance končili na obrane hostí. V druhom polčase, po rohu, otvoril domáci Švec skóre stretnutia. No, už o desať minút bolo po trestnom kope vyrovnané. Strelcom bol Gomory. Domáci zatlačili hostí pred bránu, ale množstvo svojich šancí zahodili. V 72. minúte zahodil penaltu Glogovac. Potom mohli skórovať aj Budinský, Švec i Mánik, no skóre sa už nemenilo.
Jozef Forgáč
■ Góly: 50. Švec - 60. Gomory. Rozhodoval Kutel, 300 divákov. N. BAŇA: Molnár - Rybár, Budinský, Mánik, Pavlík, Doknič, Guláš, Pecho, Švec, Krivočenka (48. Marko), Glogovac.

Hliník nad Hronom - Selce
1:1 (0:0)
Domáci zatlačili hostí hneď od začiatku výsledkom čoho boli dve vyložené šance, ktoré však nepremenili. Postupne ich tlak opadal a do šatní sa šlo za bezgólového stavu. Do druhej časti nastúpili Hliničania s odhodlaním vyhrať, no ich odhodlanie zabrzdila 52. minúta, keď hl. rozhodca Bulla odpískal spornú penaltu v prospech hostí, 0:1. Domáci sa snažili otočiť nepriaznivý stav a vyrovnanie prišlo v 74. minúte, skóroval Rapčan. Potom Hliničania vyvinuli na Selce drvivý tlak, ale gól už nepadol a tak sa stretnutie skončilo remízou. Domáci však boli jednoznačne lepší a zaslúžili si vyhrať.
Pavel Hlinka
■ Góly: 74. Rapčan - 52. Mužingo (z 11 metrov). Rozhodoval Bulla, 150 divákov. HLINÍK: Packo - T. Pilnik, Antal, Slaný, Murín, Šopa (55. Koniar), Vl. Pilnik, Blaho (55. Ondruš, 66. Hlinka), Necpal, Bahno, Rapčan.
■ ostatné výsledky: Brusno - Ružiná 2:2, , Jesenské - Podlavice 0:3, Tisovec - Veľký Krtíš 0:1, Poltár - Tomášovce 2:0, Kalinovo - Hajnačka 3:0

Štiavnica 4:2 (2:0)
Hostia nastupovali do stretnutia oklieštení o štyroch hráčov základnej zostavy, ktorí sú zranení. Po opatrnom začiatku a množstve nevyužitých šancí (Hanzlík, Netolický) sa domáci ujali vedenia v 17. minúte. Hostia odpovedali šancami Kminiaka a Markieviča. No boli to opäť hráči Kováčovej, ktorí po nepriamom kope rozvlnili sieť B. Štiavnice. V prvom polčase bola hra kúskovaná divným rozhodovaním Gombalu, ktorý udelil hosťom päť žltých kariet v priebehu 26 minút. Hneď na začiatku druhého polčasu si hostia vsietili vlastný gól a zdalo sa, že je o stretnutí rozhodnuté. Ale Štiavničania Dulaj a Rusnák skórovali a zdramatizovali záver stretnutia. Potom však, po brejku, prišiel štvtý úder Kováčovej. Obe družstvá podali dobrý výkon, no stretnutie bolo poznačené sporným pískaním hl. rozhodcu.
Ľubomír Barák
■ Góly: 17. a 38. Jesenský, 87. Koreň, vlastný - 79. Kminiak, 81. Dulaj. Rozhodoval Gombala. B. ŠTIAVNICA: Jurica - Halát, Markievič, Hanzlík, Dulaj, Netolický, Košárnik, Poprac, Želiar (23. Rusnák), Kminiak, Sviržovský.

Štiavnické Bane - Hrochoť
1:0 (1:0)
Hostia začali agresívne, na hranici únosnosti, preto bolo celé stretnutie pomerne nervózne. Hralo sa takmer bez šancí. O výsledku rozhodla štandartná situácia v 45. minúte. Sochor, z priameho kopu, pálil do vinkla súperovej brány. V druhom polčase sa domáci oslabili po vylúčení Sochora a to sa snažili hostia využiť. Avšak hráči Baní svojou bojovnosťou tento stav udržali a zvíťazili. Bolo to vydreté a zaslúžené víťazstvo domáceho tímu.
Ján Daubner
■ Góly: 45. Sochor, ČK: 60. Sochor. Rozhodoval Bariak, 200 divákov. Š. BANE: Blaško - Kmeť, Šimko, Ondrík (90. Izák), Pavlík (58. Michálek), Venglár, Osvald, Sochor, Krčmárik (88. Hrubčo), Macko, Beňo.

Sliač - Dolné Hámre 0:4 (0:0)
Hostia sa presadili hlavne v druhom polčase. Domáci fyzicky na hostí nestačili. Hráči Sandriku vsietili štyri góly a potvrdili svoju dobrú formu v jesennej časti piatej ligy.
Ján Galeta
■ Góly: 58. Frim, 78. Vl. Zeleňák, 89. Galeta, 91. Baláž. Rozhodoval Turňa, 150 divákov. D. HÁMRE: Bocian - Ološtiak, Listofer, Beták (83. Baláž), Káčer, Muha, Frim, Galeta, Schwarz, Vl. Zeleňák (86. Brodziansky), M. Zeleňák (90. Haško).

Žarnovica - Ladomerská Vieska 2:2 - predohrané
■ ostatné výsledky: Badín - Sásová 1:2, Partizán Č. Balog - Dudince 3:2, Poniky - Radvaň 1:1
1. B. Štiavnica 22 12 5 5 38:23 41
2. Hrochoť 23 11 4 8 31:27 37
3. Žiar n/H B 21 9 9 3 38:20 36
4. Kováčová 22 10 6 6 48:31 36
5. Sásová 23 11 3 9 36:24 36
6. Badín 22 11 3 8 37:30 36
7. Č. Balog 21 12 0 9 46:41 36
8. Š. Bane 22 9 6 7 33:35 33