Dolné Hámre len krôčik od záchrany v piatej lige

II. LIGA VÝCHOD
28. kolo: FK Žiar nad
Hronom - FK Čadca 3:0 (1:0)
■ Góly: 26. Páleník, 56. Karakačanov, 62. Kermiet, ŽK: Škultéty – Radič, rozhodoval Petrinec, 200 divákov, ŽIAR: Gramblička – Tomáš, Tomašovič, Škultéty – Dekíš, Šimon (88. Blaho), Kermiet (86. Paulík), Kubinec, Orávik – Karakačanov (80. Puliš), Páleník

28. kolo: Lipany - FK Žiar
nad Hronom 0:2 (0:0)
Domáci na záchranu v druhej lige potrebovali ešte jeden bod. Tomu podriadili aj taktiku, no žiarske mužstvo umnou hrou v poli držalo domácich na dištanc. Najväčšie šance domácich zahadzovali bývalý hráč Žiaru Ľ. Jacko. V 12. a 13. minúte už boli šance aj na druhej strane - Karakačanov a Kubinec však nepremenili. Ďalšie príležitosti v 18., 21. a 32. minúte zahodili Šimon, Páleník a Karakačanov. V druhom polčase už hostia ovládli hru, čo sa prejavilo aj na skóre. V 62. minúte únik Kubinca zúžitkoval Karakačanov a o päť minút neskôr unikol Orávik a zakončoval Páleník.
Daniel Greguš
■ Góly: 62. Karakačanov, 67 Páleník. Rozhodoval Leško, 500 divákov, ŽIAR: Gramblička - Dekiš, Tomáš, Orávik (85. Bednár), Šimon, Kubinec (87. Tomašovič), Páleník, Škultéty, Kermiet, Paulík (78. Kozák), Karakačanov.
■ ostatné výsledky: S. N. Ves - Stropkov 1:0, Ružomberok B - Žilina B 2:2, Prešov B - L. Mikuláš 1:1, B. Bystrica B - D. Kubín 2:2, Podbrezová B - Rakytovce 1:0, Čadca - Vranov 1:1, Slovan Sabinov - Turč. Teplice 2:2
Ždaňa 2:0 (1:0)
Na malom ihrisku sa viac bojovalo ako hralo. Domáci boli agresívnejší a z dvoch štandartných situácií dali dva góly hlavou. Hostia mali hru v rukách, ale nepremenili šance, ktoré si vypracovali. Nebolo im súdené dať gól.
Stanislav Neuschl
■ Góly: 8. Šemek, 53. Špulica. 200 divákov, D. ŽDAŇA: Vreštiak - Krivjančin, Rozenberg (75. Rešetár), Sekereš, Sepeši, R. Urgela, Sl. Urgela, Demko, Gašparík, Murín (77. Žiak), Maruniak.
■ ostatné výsledky: Králiky - Námestovo 2:1, Kremnička - Lipt. Štiavnica 2:0, Fiľakovo - Zvolen 2:1, Bánová - Kysucké N. Mesto 1:1, Krásno - Rim. Sobota B 3:2, Dol. Strehová - Liet. Lúčka 1:0, Stará Bystrica - Bytča 1:1

nad Hronom 3:0 (2:0)
Domáci bojovali o postup a to bolo vidieť. Snažili sa hráči, ale i rozhodcovia. Hostia odohrali toto stretnutie viac-menej z povinnosti.
Pavel Hlinka
■ Góly: 25. Ondrejko, 28. Chromek, 64. Šár. Rozhodoval Hrmo, 300 divákov, HLINÍK: Packo - Koniar (73. Ondruš), Slaný, Vl. Pilnik, A. Murín, T. Pilnik, Blaho, Hlinka, Bahno, Antal, Rapčan.

Jesenské - Nová Baňa 1:1
ostatné výsledky: Selce - Brusno 4:1, Podlavice - Kalinovo 6:1, Hajnačka - Poltár 1:0, Tomášovce - Tisovec 1:2, Ružiná - Revúca 5:1

- Žarnovica 3:1 (1:0)
Bol to zápas priemernej úrovne. Dá sa povedať, že na derby až veľmi slušný. Domáci hneď v úvode mali tri vyložené šance, ktoré však nepremenili a na gól si museli počkať až do 28. minúty. Skóroval Muha. V druhom polčase pridali ďalšie dva góly. Hostia korigovali v 86. minúte z pokutového kopu, ktorý zahrával brankár Žarnovice.
Ján Galeta
■ Góly: 28. Muha, 54. a 61. Frim - 86. Vl. Číž (z 11 metrov). Rozhodoval Adamec, 150 divákov, D. HÁMRE: P. Beták - Frim, Listofer, J. Beták, L. Káčer, M. Muha, Repiský, Galeta (80. Švihla), Schwarz, Vl. Zeleňák (70. Brodziansky), M. Zeleňák (75. Ološtiak), ŽARNOVICA: Vl. Čiž - Volentier, Šmondrk, Ziman, Laurov (28. Binda), Kopernický (75. Leba), Mičík, Š. Číž, Šopa, Nasvetr

Ladomerská Vieska - Poniky
3:3 (0:2)
V prvom polčase mali domáci optickú prevahu. Ivan, Jakubeje a Zelovič však svoje šance nepremenili. Naopak, hostia sa prvýkrát dostali pred bránu v 26. minúte a Piar strelil prvý gól. V 31. minúte zaútočil Zatroch a zvýšil na 0:2. Druhý polčas sa pre domácich začal dosť nešťastne. V 49. minúte sa k bráne dostal Zatroch a zvýšil na rozdiel troch gólov. Potom však začali domáci tlačiť a v 53. minúte Ivan doťukol loptu do brány Poník. Domáci sa ďalej snažili, ale gól padol až v 83. minúte. Striedajúci Čáni z voleja upravil na 2:3. Už o dve minúty bolo vyrovnané. Čáni z ľavej strany obstrelil brankára a vyrovnal.
Ján Barniak
■ Góly: 53. Ivan, 83. a 85. Čáni - 26. Piar, 31. a 49. Zátroch. Rozhodoval Martin, 150 divákov, L. VIESKA: Pažout - Lalo, Zelovič, Lepšík, Juhás, Dobrota (46. Čáni), Puliš, Ivan, Jakubeje (70. Golha), Petkovič, Čamaj (58. Hejler).

Radvaň - Štiavnické Bane
3:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral otvorený futbal z oboch strán. Množstvo nepremenených šancí zahodili hráči z obidvoch tímov. Ondrík a Krčmárik šli sami na brankára, ale gól nestrelili. Hostí zachránil Pavlík, ktorý vyhlavičkoval loptu z prázdnej brány. Hráči Baní doplatili na nepremieňanie šancí v druhom polčase, keď v priebehu štyroch minút inkasovali dva góly, ktoré prakticky rozhodli o výsledku.
Ján Daubner
■ Góly: 58. a 62. Škařupa, 79. Kocka. Rozhodoval Holas, 80 divákov. Š. BANE: Blaško - Venglár, Packo, Šimko, Pavlík (83. Izák), Krčmárik, Beňo, Osvaldt, Hrobčo (60. Hríbik), Ondrík, Michálek (60. Kmeť).

Sásová - Banská Štiavnica
3:1 (2:0)
Na hostí sa stále lepí smola. Nemohli im nastúpiť ďalší dvaja hráči - Želiar a Hanzlík. Domáci vyhrali prvý polčas 2:0. Hostia mali len dve šance, najskôr Dulaj a potom Pastier, no tie však nevyužili. V druhom polčase sa Štiavničania snažili zvrátiť výsledok. To sa im aj podarilo, no domáci prešli cez ich otvorenú obranu a strelili tretí gól.
Ľubomír Barák
■ Góly: 78. Sviržovský - za hostí. 200 divákov, B. ŠTIAVNICA: Jurica - Halát, Netolický, Sviržovský, Poprac, Markievič (38. Pastier), Dulaj, Košárnik, Mališ (45. Barák), Šimko, Rusnák (75. Hrabko).
■ ostatné výsledky: Dudince - Badín 1:0, Hrochoť - Partizán Č. Balog 0:1, Sliač - Kováčová 0:5
1. B. Štiavnica 23 12 5 6 39:26 41
2. Kováčová 23 11 6 6 53:31 39
3. Sásová 24 12 3 9 39:25 39
4. Č. Balog 22 13 0 9 47:41 39
5. Žiar n/H B 23 9 10 4 41:26 37
6. Hrochoť 24 11 4 9 31:28 37
7. Badín 23 11 3 9 37:31 36
8. Radvaň 23 10 4 9 30:27 34